Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

ale numer :D dzisiaj wylaczylem c&q i szok, nie wiedzialem ze dalem sie tak robic w balona :D temperatury sa troche wyzsze niz widzialem wczesniej a to dlatego ze temp po wylaczeniu np gry potrafila w sekunde spasc o pare stopniza. nim zobaczylem "pulpit z czunikiem" temp byla juz o pare stopni mniejsza od tej max w stresie :D teraz po ostrym cioraniu np w gtasa temp dochodzi nawet do 48C!!! wszystko dziala tak jak w sigu (2666mhz i 1,45v). chyba trzeba wypieprzyc tego boxowego coolera i zalozyc wc ;)

 

Używaj SpeedFan'a, on robi wykresik temp., jak zgasisz grę będziesz mógł sobie wszystko przeanalizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale numer :D dzisiaj wylaczylem c&q i szok, nie wiedzialem ze dalem sie tak robic w balona :D temperatury sa troche wyzsze niz widzialem wczesniej a to dlatego ze temp po wylaczeniu np gry potrafila w sekunde spasc o pare stopniza. nim zobaczylem "pulpit z czunikiem" temp byla juz o pare stopni mniejsza od tej max w stresie :D teraz po ostrym cioraniu np w gtasa temp dochodzi nawet do 48C!!! wszystko dziala tak jak w sigu (2666mhz i 1,45v). chyba trzeba wypieprzyc tego boxowego coolera i zalozyc wc ;)

moj venice @2610 1,45v (heh, dokladnie tak jak ma Macieqqq)

chlodzenie boxowe, pasta as5, wlaczone c&q

i np teraz mam (wlaczony foobar) 26C(core 31) w stresie w ciagu dnia nie widzialem wiecej niz 42C wiec to chyba bardzo dobre temperatury. oczywiscie to tylko odczyty z mobo wiec nie wiadomo na ile zgodne z prawdziwa temp

 

A jednak ;] A się ze mną kłóciłeś ;P Speed fan + monitoring temp i zobaczysz jaki jest max ;)

EDIT:

Poprawka pogrubienia :) A jednak dobrze wtedy myślałem, że mi te tempy nie pasowały :D [do IDLE nic nie mam bo to akurat mało ważne ;)]

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, nie docenilem c&q :D ale nei pamietam zebysmy sie klocili, cos tam tylko odpisalem ;) dlaczego pogrubiles "widzialem wiecej niz 42C" a nie " nie widzialem wiecej niz 42C" :D ?? serio, tyle widzialem, nie sadzilem ze temp moze spasc o ~5C w ciagu 2 sekund

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy dzielnik zmieniany jest na 133 w przypadku Flexibility Enabled - innej przyczyny niema !!!

tylko ja niestety potrzebuje tego flexability, bo inaczej przy wejsciu do windy przy takich ustawieniach jak w podpisie jest BSOD i reset a wlasciwie swis:/ dziwne troche....moze dlatego ze mam te 3 kosci...nie wiem nie chce mi sie na razie kombinowac i zostawie tak jak jest,l moze kiedys sie jeszcze za to wezme;P

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś płyta nie obniża mnożnika? Jak ustawię 7x i np 320 to płyta startuje po kilku powerach. Jak ustawię x8 i 305 to w biosie pokazuje prędkość 2360 (ha nawet procek z matmy kicha:), a jak ustawię cpu-nb-sb na 400, pamięci na 100, mnożnik x6, htt na 320 to też wstaje po kilku powerach i pokazuje 2.43Ghz. Czary czy wrócić do biosu 1.00?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś płyta nie obniża mnożnika? Jak ustawię 7x i np 320 to płyta startuje po kilku powerach. Jak ustawię x8 i 305 to w biosie pokazuje prędkość 2360 (ha nawet procek z matmy kicha:), a jak ustawię cpu-nb-sb na 400, pamięci na 100, mnożnik x6, htt na 320 to też wstaje po kilku powerach i pokazuje 2.43Ghz. Czary czy wrócić do biosu 1.00?

trudno powiedzieć, masz VSTA > podobno bardziej problematyczna od DUAL-SATA2 ( juz jest kilkanaście postów zwiazanych z ta plyta i jej problemami, tak więc VSTA to chyba nie najlepszy zakup ) Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was małe pytanko dotyczace tej plyty bo sie do neiej przymierzam a nie lubie miec zadnych niespodzianek

Czy mozna na ta mobo wgrywac nowy bios WinFlash-em bo wszyscy tutaj pisza ze z dyskietki ale ja niestety nie posiadam takeigo urządzenia w moim PC :wink: :wink: :wink:

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@magus

Dawałeś na ramy 2.8v + flexibity off ? Może pomoże [; Ew jeszcze tajmingi wyluzuj ;)

udalo mi sie odpalic winde z wylaczona flexability na ustawieniach takich jak w podpisie, tyle ze na zluzowanych nieco timingach juz nie pamietam ale chyba na 3-3-3-8:/ ale co z tego jak dajac HTT330 przy ladowaniu windy bsod i res i zwis :mur: najsmieszniejsze jest to ze powiedzmy przy ustawieniach 300x9=2.7Ghz i timingach chyba jak w podpisie winda startuje bez problemu tyle ze superpi sie wywala:/ ale juz przy 2.8Ghz znow przy ladowaniu windy bsod i zwis :mur: nie mam juz pomyslu, dawalem nawet 2.8V i tak samo :(:( wrocilem do konfigu z podpisu i na razie musi mi tyle starczyc;), nie wiem moze problem tkwi w tym ze mam 3 kostki, moze niebawem wyjme jakies 2 i zostawie jedna i poprobuje wtedy, ale jak na obecna chwile nie chce mi sie juz tego robic;P

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy zanotowal ktos jakies wieksze sukcesy w oc na tym ocwb7 ?? (czyt. czy wyroznia sie pod wzgledem oc sporod oryginalnych biosow)

Ja go dosc dawno sprawdzałem, ale specjalnie niczym, przynajmniej u mnie sie nie wyroznił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bo rece opadaja jak kolega mysli, ze majac trzy kosci "kazda z innej parafii" (nie wazne ze jeden producent, bo kazda kosc moze miec moduly innego producenta) mozna latwo uzyskac wysokie OC.

nie chodzi mi o podkrecanie pamieci, wrrrrrrr :angry: i wiem ze nie bede mial z nimi jakiegos super OC i nawet mi na tym nie zalezalo, po luzowaniu timeingow i odtaktowaniu jest tak samo wiec tu nie chodzi o to ze moga nie wytrzymywac OC :mur: :mur: :mur: i prosze bez takich textow ze ci rece opadaja, bo mi tez opadly jak przeczytalem twoja wypowiedz

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra nvermind :) peace

 

ja wlasnie sciagam Viste RC1 ver. 32-bit. Jestem niezmiernie ciekaw jak to bedzie chodzilo na X2 to raz (popzrednio testowalem jeszce na Athlonie XP), a dwa to jak w porownaniu do poprzednich buildow (chyba ze 3 mialem w tym bete2).

 

oczywiscie zdam relacje jak juz bede cos wiedzial.

 

BTW mam nadzieje, ze tak jak zapowiadali klucze z bety2 pozwola przeprowadzic aktywacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra nvermind :) peace

 

ja wlasnie sciagam Viste RC1 ver. 32-bit. Jestem niezmiernie ciekaw jak to bedzie chodzilo na X2 to raz (popzrednio testowalem jeszce na Athlonie XP), a dwa to jak w porownaniu do poprzednich buildow (chyba ze 3 mialem w tym bete2).

 

oczywiscie zdam relacje jak juz bede cos wiedzial.

 

BTW mam nadzieje, ze tak jak zapowiadali klucze z bety2 pozwola przeprowadzic aktywacje.

no wlasnie...PEACE :-P

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magus mialem takie same cyrki jak ty a tez mialem 3 kosci 512kingstona400CL3,256kingstona400CL3 i 256 apacera400CL2.5.

Nie chcialo to za cholere chodzic bez wlaczonego flexibity - powod blachy zbyt ostre timingi na auto.

Zaczolem recznie od 3-4-4-8 i co prawda apacera sprzedalem ale na razie chulam na 440mhz 2,5-3-3-7-10 , mysle ze to nie koniec !!!

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magus mialem takie same cyrki jak ty a tez mialem 3 kosci 512kingstona400CL3,256kingstona400CL3 i 256 apacera400CL2.5.

Nie chcialo to za cholere chodzic bez wlaczonego flexibity - powod blachy zbyt ostre timingi na auto.

Zaczolem recznie od 3-4-4-8 i co prawda apacera sprzedalem ale na razie chulam na 440mhz 2,5-3-3-7-10 , mysle ze to nie koniec !!!

tak jak pisalem wczesniej...zluzowalem timingi dokladnie jak u ciebie do 3-4-4-8 i udalo sie wylaczyc flaxability i wejsc do windy na 320x8 i memclock 100 nawet superpi poszlo, ale co z tego jak juz przy 330 BSOD przy ladowaniu windy :mur: szkoda troche.... :sad:

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli koniec proca na ok 2500 z groszem, dlatego na 2640 masz BSOD'a, mozliwe ze plyta nie robi juz wiekszego HTT

 

Moja plyta robi np 8x300, ale na 4x320 juz nie wstaje.

 

PS. Mial ktos z was zamiast postu takie krzaki ??? Wydaje mi sie ze zasilka mi nie wyrabia przy 9x300 i dlatego nie moge proca odpowiednio oc'nac :(

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli koniec proca na ok 2500 z groszem, dlatego na 2640 masz BSOD'a, mozliwe ze plyta nie robi juz wiekszego HTT

mysle ze raczej koniec proca:/ brakuje mu troche voltow bo jak daje na 300x9 czyli 2.7Ghz to spoko jest winda sie odpala ale superpi sie wywala:( natomiast proc idzie jeszcze na 2.6Ghz z hakiem ale z mnoznikiem x9 i nizszym HTT juz nei pamietam chyba 280 albo 290...ale ja wolalem jednak takie ustawienie jak w podpisie, bo pamieci sa lekko wykrecone ;P

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...