Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

ok, ja juz po modzie :D szybko, sprawnie i bez problemu :D w biosie i cpu-z pokazuje realne napiecie :) w biosie ustawine 1,1v i zakladce z napieciami pokazuje 1,5v (w biosie), w cpu-z to samo ;) moda robilem lutownica a moj bios to 2,20

----------

zaraz sie biore za oc

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie. temat byl juz 1000x walkowany a ludzie nic sie nie ucza na bledach innych. Jak ja tu czytam o jakis trybach awaryjnych, czy wywalaniu sterow od grafiki, to sie powaznie zastanawiam czy mowimy o tej samej plycie. ZAPOMNIJCIE O STEROWNIKACH Z PLYTY CZ STRONY ASROCKA. Instaluje sie zaraz po instalce windowsa paczke ULi Integrated Drivers ver. 2.20 do pobrania stad:

 

http://www.nvidia.com/page/uli_drivers.html

ja tam instalowalem z plytki i z tego co widze jest wszytsko oki :-P

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na poprzednie pytanie nie dostalem odpowiedzi- wiec odswiezam

czy ktos z was probowal juz tego drut-moda

http://www.ocinside.de/go_e.html?http://ww...939_pinmod.html

 

jako ze nie mam lakieru ani lutownicy pod reka -zastanawiam sie nad tym

czyli po takim modzie bede mogl ustawic napiecie na 1,5V - tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nikt nie próbował to znaczy, że nie ma pewności :) Ale wygląda na to, że właśnie tak będzie - będzie można zwiększyć napięcie do 1.5V. jeśli uda Ci się ten mod, to ja też go zrobię ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w końcu skąd lepiej zainstalować sterowniki do tej płyty: z CD czy ULi_Integrated220 ?

Ja instalowałem uli. Płyty nawet nie wkładałem do napędu. Idzie jak burza, a to że coś się kaszani to ploty. Najpierw uli potem grafa,sieć i dx jak brak 9.0c. WSIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet płyty z pudełka nie wyciągnąłem, mówię tylko że przy zmianie grafy czy sterowników do grafy wystarczy przeinstalować Uli AGP Driver. Na świeży system tylko i wyłącznie te od ULi (Integrated Driver) a do audio proponuje te od Realteka (3.92). Chyba dzisiaj Winde przeinstaluje :) i Debiana później postawie .

Edytowane przez stefanor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet płyty z pudełka nie wyciągnąłem, mówię tylko że przy zmianie grafy czy sterowników do grafy wystarczy przeinstalować Uli AGP Driver. Na świeży system tylko i wyłącznie te od ULi (Integrated Driver) a do audio proponuje te od Realteka (3.92). Chyba dzisiaj Winde przeinstaluje :) i Debiana później postawie .

AMEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

To co zwykle dołączają do sprzętu na płytkach nie jest zbyt nowe :)

Lepiej mieć stery w najnowszej wersji (bo BIOSu to już nie zawsze się tyczy na tej płycie ;) ).

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

od niedawna jestem użytkownikiem płytki z biosem 2.1

ciekawi mnie jedno

jak to jest możliwe że ustawiając napięcie na proca w biosie np: 1,2V widzę w biosie 1,2V ale jak już jestem pod winXP i sprawdzam napięcie wszystkim co mi pod rękę wpadnie to pokazuje że dalej jest default czyli 1,4V? Patrząc na temperaturę napewno jest 1,4V...jak to jest możliwe że ustawienia w biosie jedno a rzeczywistość drugie?

sytuacja jednak zmienia się gdy wyłącze C&Q

wtedy nagle napięcia na procka są takie jakie ustawie w biosie

zna ktoś może rozwiązanie tej zagadki?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawienia vcore dla c'n'q są na stałe w procesorze i bios odczytuje z niego ?

no jak się włącza C&Q to jest 1,1V

na pełnym obciążeniu jest 1,4V

ja ustawiam 1,2V, ale to 1,2V to tylko jakbym sobie namalował, w biosie pisze 1,2V a w rzeczywistości jest tak jakbym nic nie ruszał czyli 1,4 i jak C&Q się włącza to 1,1V

dopiero jak wyłącze C&Q odzyskuje władzę nad napięciami i jest tyle ile w biosie sobie zażyczę

Edytowane przez darkonza-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stefanor> Było juz powtarzane steki razy: "Najlepszy do zrobienia moda jest lakier Electon 40AC" który jest na bazie srebra !!

 

 

 

Chcecie przeczytać jak zrobić VID4 moda to KLIKAJCIE W LINKĘ.

 

Ja mam obydwa mody ( VID4 i VDIMM 3,3V ) zrobione Electonem ( mod VDIMM jest dodatkowo z wiązką miedzianego kabla jako rdzeń połączenia, ponieważ sam electon nie radzi sobie z takim napięciem/natężeniem ).

 

 

Ja w sumie też u wszystkich instalowałem sterowniki z płytki CD i zawsze wszystko chodziło OK.

 

W 99,99% przypadków, problemy są wynikiem złych ustawień.

 

Masz grafę na AGP to sprawdź: "Memory Hole", "AGP P2P Deep Fifo", ustaw pamięć przydzieloną dla grafy i powinno chodzić bezproblemowo.

 

konrad__2004> Zapewne nikt nie próbował, bo ryzyko jest zbyt duże, a mody dużo prostsze.

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak się włącza C&Q to jest 1,1V

na pełnym obciążeniu jest 1,4V

ja ustawiam 1,2V, ale to 1,2V to tylko jakbym sobie namalował, w biosie pisze 1,2V a w rzeczywistości jest tak jakbym nic nie ruszał czyli 1,4 i jak C&Q się włącza to 1,1V

dopiero jak wyłącze C&Q odzyskuje władzę nad napięciami i jest tyle ile w biosie sobie zażyczę

no czyli wszystko gra ;) jak chcesz mięc "władzę" nad c'n'q to zainstaluje sobie rightmarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to pewnie mam cos zwalone z tymi sterami, reinstalne jeszcze raz system i postawie na dzien dobry te sterowniki od ULI. Z tym, ze przy SP2 nim cokolwiek zrobie to on juz mi wrzuca stery do grafy sam z siebie, wiec nie wiem czy to nie bedzie przeszkadzalo we wrzuceniu tych sterow do AGP bo podobno maja byc przed grafa instalowane. Sprobuje to jeszcze raz porzadnie zrobic, jak cos bedzie dalej nie halo to wroce po porade, dziex za wszystkie odpowiedzi. pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i jest najlepszy, ale nie jedyny ;) Szkoda mi było 40zł, (tak sobie pomyślałem, że lepiej by było dołożyć i kupić porządną lutownice). I z tego powodu kupiłem ten: LINK i nic z tego nie wyszło :-|

 

Co do grafy to ustawiłem wszystko jak trzeba, ale jakoś nie mam teraz ochoty na granie i nie mogę zweryfikować czy coś wskórałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stefanor> ...

 

W 99,99% przypadków, problemy są wynikiem złych ustawień.

 

Masz grafę na AGP to sprawdź: "Memory Hole", "AGP P2P Deep Fifo", ustaw pamięć przydzieloną dla grafy i powinno chodzić bezproblemowo

...

AGP P2P Deep Fifo włącza się tylko w przypadku wpinania do portu AGP kart nVidii (które domyślnie wspierają PCI-E, a obsługę AGP zapewnia im dodatkowy mostek pośredniczący HSI).

A widzę, że stefanor ma R9800 więc to mu nic a nie da, a może spowodować tylko niestabilność.

Co do kart ATi z mostkiem Rialto, niestety nie wiem, czy trzeba to uaktywniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie bo czesto mam zwis w windowsie lub nawet w biosie po restarcie kompa jest niebieska plansza i zrzut pamieci

mam dysk sataII podlaczony do asrock 939Dual Vsta jaki tryb ustawic tego dysku w biosie? bo mysle ze to wina tego dysku

Dzieki za odpowiedz i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i jest najlepszy, ale nie jedyny ;) Szkoda mi było 40zł, (tak sobie pomyślałem, że lepiej by było dołożyć i kupić porządną lutownice). I z tego powodu kupiłem ten: LINK i nic z tego nie wyszło :-|

ja też tym lakierem próbowałem bo w sklepie nie było innego i sprzedawca zapewniał, że to się nada... w sumie dalej on siedzi na mobo, a jak 1.5V nie było tak nie ma :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Electon 40 AC" kosztuje 23zł i napewno sobie poradzi B-)

 

 

Evil One> Niewiem jak dokładnie działa ta funkcja "AGP P2P Deep Fifo", ale nawet na grafie typu "Radek 9550" poprawia wydajność i stabilność pod OC. U kumpla siedzi radek 9550 Gigabyte i bez włączonej tej funkcji wysypywało do windozy podczas giercowania na OCniętej lub nie grafie, a po włączeniu wszystko śmiga aż miło i w Smarku 03 ma o 89pkt. więcej na tych samych zegarach i kręci się trochę wyżej bez artów :huh:

 

Należy więc sprawdzić czy pomoże, bo w większości przypadków użytkownicy kart na AGP to włączali i pomagało.

 

W niektórych przypadkach może nie pomóc, a nawet zaszkodzić.

 

Niestety jak każdy komp, należy się najpierw pobawić w ustawianie, a potem dopiero cieszyć ze stabilnego działania.

 

 

Spadam giercować , bo został mi ostatni smok do zgładzenia w Gothicu 2 NK ;)

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Electon 40 AC" kosztuje 23zł i napewno sobie poradzi B-)

Evil One> Niewiem jak dokładnie działa ta funkcja "AGP P2P Deep Fifo", ale nawet na grafie typu "Radek 9550" poprawia wydajność i stabilność pod OC. U kumpla siedzi radek 9550 Gigabyte i bez włączonej tej funkcji wysypywało do windozy podczas giercowania na OCniętej lub nie grafie, a po włączeniu wszystko śmiga aż miło i w Smarku 03 ma o 89pkt. więcej na tych samych zegarach i kręci się trochę wyżej bez artów :huh:

 

Należy więc sprawdzić czy pomoże, bo w większości przypadków użytkownicy kart na AGP to włączali i pomagało.

 

W niektórych przypadkach może nie pomóc, a nawet zaszkodzić.

 

Niestety jak każdy komp, należy się najpierw pobawić w ustawianie, a potem dopiero cieszyć ze stabilnego działania.

Spadam giercować , bo został mi ostatni smok do zgładzenia w Gothicu 2 NK ;)

Funkcja niby służy właśnie do poprawiania stabilności kart na kartach nV-HSI, ale

możesz mieć trochę racji w tym względzie, ponieważ płyta ma lekkie problemy z niektórymi kartami na RV370, a to praktycznie to samo co RV350/RV360 (R9550), więc jest to jeden ze sposobów na poprawienie stabilności. Nie zostaje nic innego jak sprawdzać "oragnoleptycznie" ... :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no czyli wszystko gra ;) jak chcesz mięc "władzę" nad c'n'q to zainstaluje sobie rightmarka

chciałbym mieć i C&Q i dowoloność sterowania w biosie pamięciami, jakoś mi się w głowie nie mieści że nie mogę sobie napięć ustawić jak chce

ten RM to skomplikowany jakis.... :)

dzieki za podpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym mieć i C&Q i dowoloność sterowania w biosie pamięciami, jakoś mi się w głowie nie mieści że nie mogę sobie napięć ustawić jak chce

ten RM to skomplikowany jakis.... :)

dzieki za podpowiedź

RM jest skomplikowany... moze tylko na pierwszy rzut oka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam..

Podepne się pod topic i napiszę....POMOCY..

Właśnie zainstalowalem tą płytkę w kompie razem z A64.

Jest zagwózdka!! - przy próbie instalacji sterowników Nvidii komputer się zawiesza na twardo (diody klawiatury nie reagują) Próbowałem różne sterowniki. Działo się tak zaraz po zmianie płyty na starym windowsie, więc przeinstalowałem XPka (SP2), ale jest to samo. Oczywiście sterowniki do AGP zainstalowałem z płyty, ściagnalem nawet Uli Integrated drivers 2.20, ale i to nic nie dało. Moja grafa to Palit 6800GS 256MB AGP. Podobno nie za dobrze działa z tą płytą.

Próbowałem włączać i wyłączać Fast Writes w BIOSie,..nie wiem co jeszcze ..??

Załamka - proszę pomóżcie..wiem,ze temat pewnie juz był poruszony,ale jak otwieram stronki bez sterownikow grafiki to załamać się można.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam..

Podepne się pod topic i napiszę....POMOCY..

Właśnie zainstalowalem tą płytkę w kompie razem z A64.

Jest zagwózdka!! - przy próbie instalacji sterowników Nvidii komputer się zawiesza na twardo (diody klawiatury nie reagują) Próbowałem różne sterowniki. Działo się tak zaraz po zmianie płyty na starym windowsie, więc przeinstalowałem XPka (SP2), ale jest to samo. Oczywiście sterowniki do AGP zainstalowałem z płyty, ściagnalem nawet Uli Integrated drivers 2.20, ale i to nic nie dało. Moja grafa to Palit 6800GS 256MB AGP. Podobno nie za dobrze działa z tą płytą.

Próbowałem włączać i wyłączać Fast Writes w BIOSie,..nie wiem co jeszcze ..??

Załamka - proszę pomóżcie..wiem,ze temat pewnie juz był poruszony,ale jak otwieram stronki bez sterownikow grafiki to załamać się można.

Pozdrawiam

Cofnij sie pare stronek,poczytaj,BYLO XXXXXXXXXXXXXX RAZY..Za kazdym razem to samo pytanie wciogu paru dni.. :mur: :mur:

Do FAQ to wstawic :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki, po prostu potrzebowalem odpowiedzi "na już" a przegladanie forum bez dobrych sterów to makabra.., dzieki za pomoc, samemu mi się udało nawet na to wpaść :), AGP deep fifo pomogło..dla pewnosci Cool'n'Quiet tez wylaczylem..

pozdrawiam i dzieki za szybką reakcję !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...