Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz Tkacz

No przydałoby się - co chwila pytania o to AGP, o OCWB, o vmoda... ;) i tak mamy XX niepotrzebnych stron ;)

 

Chociaż przyznam się że ja też pytałem :) bo nie mogłem nigdzie indziej znaleźć i w ogóle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się mogę podając napisania FAQ, tylko co konkretnie tam wrzucić? Info o modowaniu, metody radzenia sobie z k.graficznymi na tym mobo, ogólne info o BIOSach i driverach, podstawowe problemy związane z instalacja tej płyty. Co jeszcze?

 

P.S. W tym FAQ dodam linki do wszelkich BIOS'ow, softu: tego z Uli, Asrocka i Realteka. Screeny do modów zapożycze z ocworkbench.

Edytowane przez stefanor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie to powinno styknac ;) pozniej sie jeszcze pomysli ;) ja wlasnie jestem po zabiegu zdjecia ihs i zakladania WC :D i jestem lekko wkurzony

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co dziwić ludziom, jak widzą topic na prawie 190 stron i ponad 5500 postów, kto by to czytał? A połowa to są jakieś rozmowy kto ile podkręcił, czemu nie może podkręcić więcej itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Problemy podczas instalacji płyty głównej:

 

1.1. Wszystko podłączyłem – komputer nie działa.

1.2. Kody dźwiękowe Biosu AMI.

1.3. Opis podstawowych funkcji BIOS.

1.4. Problemy z instalacją systemu Widows.

 

2. Problemy ze sprzętem na platformie Windows:

 

2.1 System stoi, co dalej?

2.2 Problem z zainstalowaniem karty graficznej.

2.3 Dźwięk

2.4 Inne problemy

 

3. Overclocking:

 

3.1 Sprawdzamy stabilność naszej platformy.

3.2. Szukamy Max dla CPU.

3.3. Szukamy max. dla pamięci RAM.

3.4 Flashownaie ROM, opis dostępnych wersji BIOS dla tej płyty.

3.4 Testy stabilności podkręconej platformy.

 

4. Modowanie:

 

4.1 Ściągamy IHS z procesora.

4.2 Montaż procesora z odsłonięty rdzeniem na tej platformie.

4.3. VCORE mod.

4.4 VDIMM mod.

 

 

Jest to plan tego, co chcę zrobić. Napiszcie czy cos dodać / zmienić. Piszcie raczej na PW, żeby nie zaśmiecać tego topicu. Wszelkie opisy będą wspomagane linkami (np. do stron z softem) oraz czasem screenami. Wykorzystam wasze wypowiedzi – mam nadzieje, że się nie pogniewacie ;) Przygotowane FAQ prześlę zainteresowanym na PW, żeby zweryfikować jego poprawność / przydatność. Potem postaram się to umieścić w przyklejonym temacie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co dziwić ludziom, jak widzą topic na prawie 190 stron i ponad 5500 postów, kto by to czytał? A połowa to są jakieś rozmowy kto ile podkręcił, czemu nie może podkręcić więcej itp.

Dokładnie i dlatego trzeba nieco rozbudowac FAQ, bo tak jak napisał woj84 komu by sie chciało czytac tyle stron :? plan stefanora mi sie podoba :-P

Pozdro

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co dziwić ludziom, jak widzą topic na prawie 190 stron i ponad 5500 postów, kto by to czytał? A połowa to są jakieś rozmowy kto ile podkręcił, czemu nie może podkręcić więcej itp.

np ja ;] od 2dni "przedzieram" sie przez ten temat, nie jest latwo :] w sumie znalazlem juz wiekszosc odpowiedzi na moje pytania [choc posiadam vsta] i napisanie FAQ [aktualizacja] by sie bardzo przydala.

 

Ale i tak zapytam:

 

1. czy elektrowania szef 360 DF da rade temu co z podpisu[tak teraz jak i przy ew OC], wiem ze cpu-z, pokazuje "skaczace" napiecia, niby miernikiem sprawdzilem i jest wszystko w normie [tylko 3,3 daje 3,44 [ale jest to wartosc stala] Plyta ma jakies szczegolne wymagania co do pradozernosci?

 

2.czy stosowal ktos z Was na tej plycie polaczenie Freezera 64 pro + fanmate pentagrama[pozostalo po poprzednim chlodzeniu QC-92 Cu] ? moze banalne pytanie ale jeszcze przed kupnem wiatraka gdziesz przeczytalem ze mozna go takim fanmatem spalic na tej mobo... :blink:

 

 

Od siebie dodam ze teraz plyta na def ustawieniach smiga bez problemu, na poczatku mialem problem [i dalej mam] z ustawieniem 3kosci [sig] i wartosci 200 w biosie, mimo napiec na hight dalej sa sporadyczne zwisy i restarty. [no ale kazda kosc innego producenta :P] A tak to nie zaobserwowalem innych problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. czy elektrowania szef 360 DF da rade temu co z podpisu[tak teraz jak i przy ew OC], wiem ze cpu-z, pokazuje "skaczace" napiecia, niby miernikiem sprawdzilem i jest wszystko w normie [tylko 3,3 daje 3,44 [ale jest to wartosc stala] Plyta ma jakies szczegolne wymagania co do pradozernosci?

Napewno pociągnie, masz tego ,,czifa,, HPC?? Jeżeli tak to niemasz sie co martwić, u mnie mój ModeCom 350GTF ciągnął, Venica@2,64ghz, R9700Pro po lekkim OC, dysk, nagrywarka, DVD i spora masa wiatraków i innnych rzeczy także loozik, a 7600GS niema dodatkowego zasilania więc tym bardziej

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam ze teraz plyta na def ustawieniach smiga bez problemu, na poczatku mialem problem [i dalej mam] z ustawieniem 3kosci [sig] i wartosci 200 w biosie, mimo napiec na hight dalej sa sporadyczne zwisy i restarty. [no ale kazda kosc innego producenta :P] A tak to nie zaobserwowalem innych problemow.

Moze sprobuj z Flexibility Option?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz :]

 

Napewno pociągnie, masz tego ,,czifa,, HPC?? Jeżeli tak to niemasz sie co martwić,

elektrownia to HPC-360-302 DF ;]

 

Moze sprobuj z Flexibility Option?

jeszcze sie tym tak bardzo nie bawilem, by sprawdzic czy przy tej opcji jest stabilnie, narazie kosci leca na 166,

 

@Macieqqq

Widze ze masz sprzet podobny do mojego, jakie masz temp a tym boxowym chlodzeniu?, ja w idle ~34 [speedFan] i sie zastanawiam czy dobrze paste dalem na procka [ceramigue] a ze byla to moja 1sza przygoda z takim prockiem to pewnie za duzo :P

 

 

zna ktos odpowiedz co do pyt nr 2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze troche zle napisalem, ale chodzilo mi o wylaczenie Flexibility Option...

 

@Camel

 

Temp. jak najbardziej OK, radze poczytac watek o Venice'u...

Edytowane przez Macieqqq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elektrownia to HPC-360-302 DF ;]

No to masz loozik

 

Widze ze masz sprzet podobny do mojego, jakie masz temp a tym boxowym chlodzeniu?, ja w idle ~34 [speedFan] i sie zastanawiam czy dobrze paste dalem na procka [ceramigue] a ze byla to moja 1sza przygoda z takim prockiem to pewnie za duzo icon_razz.gif

Ja na boxie+ceramique mam w idle 30-31* a w stressie (10 minut SP 2004) mam 39*, to wszystko na 1,8ghz i 1,4v :D

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.czy stosowal ktos z Was na tej plycie polaczenie Freezera 64 pro + fanmate pentagrama[pozostalo po poprzednim chlodzeniu QC-92 Cu] ? moze banalne pytanie ale jeszcze przed kupnem wiatraka gdziesz przeczytalem ze mozna go takim fanmatem spalic na tej mobo... :blink:

Mam takiego fanmata (pentagram) + freezerek ;] Fryzjer skręcony na 1.4k rpm (cisza ;]) i tak to sobie pracuje ponad miesiąc ;) I na razie się nic nie spaliło także wątpię, żeby palił freezery ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stefanor IMHO za duzo rzeczy malo zwiazanych z 939dual...

Jestem tego samego zdania.

Co ma do płyty kreceniu cpu czy pamieci? Przecież kreci sie je tak samo jak na innej płycie, a jest juz wiele faq'ów odnoście krecenia k8 (np. poradnik Raptora).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie będzie opis tak rozbudowany jak tamte, w sumie mogę dąć do nich odnośnik (tak szczerze to nawet nie chce mi się pisać o podkręcaniu, bo o czym tu pisać ;) ). Będzie zawierał informacje charakterystyczne dla tej platformy, żadnych zbędnych ogólników. Co do max dla ramu, będzie można dodać info o pamięciach jakie nie "lubią" się z tym mobo itd.

 

EDIT:

Tak ale wtedy w jednym miejscu będzie można znaleźć wszystko, będzie to pomocne jak przyjdzie jakis laik i będzie chciał sie dowiedzieć paru rzeczy na temat K8

W sumie racja :)

Edytowane przez stefanor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stalo sie. Jak to zwykle bywa predzej zawini czlowiek niz maszyna, tak tez bylo w moim przypadku. Instalnalem na swiezo system, stery od ULI reszte programow i AGP hula jak nalezy, komp stabilny. Plytka bardzo dobre wrazenie na mnie wywarla od samego poczatku, nie wiem skad czytalem w roznych miejscach zarzuty, ze niedokladnie wykonana, materialy nie takie. Tu jest wszystko gites, a juz gigabajty i asusy w rekach mialem wiec skoro nie widac roznicy to po co przeplacac:). Jesli bedzie dzialac tak jak wyglada to bede w pelni zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz loozik

Ja na boxie+ceramique mam w idle 30-31* a w stressie (10 minut SP 2004) mam 39*, to wszystko na 1,8ghz i 1,4v :D

Pozdro

Fred mowisz chyba o temp procka z czujnika ? czy o temp core (jadra) bo jesli o procka to ja mam 42 przy 2,43ghz@1,4 w prime, core 46 :D (temp cpu ze speedfana, core z rightmarka)

 

PS. Wie ktos czy plyta zaniza/zawyza tempy i o ile mniej wiecej ?

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Dobra - sam pisałem wcześniej że nie lubię śmietniku ale sam musze o coś zapytać :D :

 

Chce zrobić tego moda ale nie mam żadnego lakieru, CO JESZCZE może go zastąpić??? Próbowałem rysować już ołówkiem HB ale to nic nie dało, co wg. was się jeszcze do tego nadaje? - chodzi mi tutaj o przedmioty które mam pod ręką w domu, to chyba wiecie jakie to mogą być. Aha, czy kropelka (klej) przewodzi prąd? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Tyle że:

 

a) brak zdolności manualnych (ale to nie taki problem :D)

b) mam tylko taką lutownicę że wszystko mi na płycie potopi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...