Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz Tkacz

Może mi ktoś powiedzieć dlaczego jak chcę dać HT 300 lub wyżej (nawet przy mnożniku proca 4x) to o ile komp wstaje to system już nie? Przecież BIOS ma ściągniętą blokadę no nie? W takim razie co tu jest nie tak? Na pewno to nie problem ramu i ustawień mnożników HT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

@LukasAMD - płyta ci się skończyła... Tak jak u mnie max to 284... Niezależnie od ustawień procka/ramu/dzielników itd :mur:

No to rzeczywiście :mur: :mur: :mur: . Nie da się tego jakoś obejśc???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi tu wczoraj napisał, że zmiana chłodzenia na NB/SB + przesmarowanie dobrą pastą może coś dać, chociaż ja w to szczerze wątpię... Zobacz inne biosy, może coś dadzą ;]

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Co ma piernik do wiatraka? Jak płyta TERAZ nie jest gorąca (radiatory) to po zmianie różnicy wielkiej niebędzie więc to chyba nie od tego zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vcore moda pastą termoprzewodzącą ??

 

Raczej nie realne > poza tym AS5 nie przewodzi prądu !!

 

Natomiast Colaboratory LP nie da się usunąć !!! A bynajmniej , na razie jeszcze nie słyszałem o jakiejkolwiek metodzie jej usunięcia .

 

Abstraciach!ąc już od tego że po jakimś czasie taki połączenie by się wygrzało i straciło skuteczność działania .

 

Jeżeli chodzi o HTT to dużo zależy od procka , ja na wcześniejszym nie mogłem przekroczyć granicy 284 , a na mnożnikach x8 , x4 i x5 w ogóle nie wstawał . Na nowym procku uruchamiałem go na 313 , natomiast nie sprawdzałem jak jest z mnożnikami .

 

 

Pozdrawiam

 

 

Poprawione orty ;)

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

davvid > Możesz zrobic np. tego moda z włącznikiem :

Przylutuj dwa kabelki do obydwu punktów tego moda , podłącz na środku włącznik ON-OFF i gotowe . Niestety musisz to przylutować , więc w razie jakiejś awarii i wycieczki do serwisu , zostanie po tym modzie ślad .

Pozdrawiam

No to jest pomysł. Zastanowie się...

 

I jeszcze pytanie do Ciebie, bo masz zrobionego tego moda na kwadracie. On działa niezaleznie od ustawień vdimm w BIOSie? Tzn niezaleznie czy ustawi sie na Normal/High/Auto to jest takie samo napiecie na pamieci?

 

A teraz odnoscie moda "Variable Voltage" (tego z rezystorkiem). Na techpowerup.com pisza, że można uzyskać tym modem też 3,05V, tylko nie rozumiem dokładnie w jaki sposób. Jaki rezystorek trzeba przylutować? 248Ohm czy 316ohm? I czy to bedzie stałe napeicie czy można zmieniac?

@ mariush190

Widze w sigu ze masz zrobionego tego moda, wiec moze wytłumaczysz jak to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie jest zawsze stałe i niezależne od ustawień w biosie .

 

Ostatnio , miernikiem go nie sprawdzałem , ale na wcześniejszym zasilaczy miałem na tym kwadracie 3,32V .

 

Odnośnie tego drugiego moda , to należy przylutować odpowiedni rezystorek , a jest to dość problematyczne .

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vcor moda pastą termoprzewodzącą ??

 

Raczej nie realne > poza tym AS5 nie przewodzi prądu !!

 

Natomiast Colaboratory LP nieda się usunąć !!! A bynajmniej , narazie jeszcze nie słyszałem o jakiejkolwiek metodzie jej usunięcia .

 

Abstrachując już od tego że po jakimś czasie taki połączenie by się wygrzało i straciło skuteczność działania .

 

Jeżeli chodzi o HTT to dużo zależy od procka , ja na wcześniejszym nie mogłem przekroczyc granicy 284 , a na mnożnikach x8 , x4 i x5 wogóle nie wstawał . Na nowym procku uruchamiałem go na 313 , natomiast nie sprawdzałem jak jest z mnożnikami .

Pozdrawiam

 

ORTOGRAFIA !! > Nie zaniżaj poziomu forum :lol:

 

@mostom sprawdziłeś swoje dyski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm mógłby ktoś napisać za co odpowiada SB na tej płytce ? Wiem, że kontroluje Ramce i coś jeszcze ? Właśnie na NB założyłem Zalmana, a na SB dałem to co siedziało na NB i baardzo się ździwiłem, że na tym radiatorku, który był na SB nie było w ogóle śladu pasty termo..., a na SB ta pasta była, po prostu radiator był za słabo dociśnięty :mur: A ja się dziwiłem dlaczego mam SB letnie... Zobaczę potem czy aby to nie powodowało niestabilności procka na 2.4Ghz ;)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm mógłby ktoś napisać za co odpowiada SB na tej płytce ? Wiem, że kontroluje Ramce i coś jeszcze ? Właśnie na NB założyłem Zalmana, a na SB dałem to co siedziało na NB i baardzo się ździwiłem, że na tym radiatorku, który był na SB nie było w ogóle śladu pasty termo..., a na SB ta pasta była, po prostu radiator był za słabo dociśnięty :mur: A ja się dziwiłem dlaczego mam SB letnie... Zobaczę potem czy aby to nie powodowało niestabilności procka na 2.4Ghz ;)

Pozdro

Sb nie zajmuje sie ramami. Za ram odpowiada kontroler pamieci, a ten jest w CPU.

SB odpowiada głównie za obsługe AGP. A za co dokładnie jeszcze to nie wiem. Trzeba by zobaczyć w jakiś schemat płyty/chipsetu. Ale pewnie za jakie inne zintegrowane urzadzenia, np lan, audio etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Ja na Sempronie mam 34s w 1M, 2.51 w 4M i 13.54 w 16M.

Ostatnio wpadł mi w ręcę Athlon 3000+, ale niestety poszedł tylko na niecałe 2.4Ghz i wydajność przez to miał gorszą, więc zostałem przy swoim icon_razz2.gif

Patrz sig teraz mam 36s bo poleciał na 9x270 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyłka z tym sb :) Dziwne... Możliwe, żeby przez zmianę chłodzenia (nb i sb) procek mi śmiga stable na 2.4Ghz, a przedtem się wywalał ? o.O Dziwne to dosyć... SP2004 leci już 10 minut i 0 błędów, wczoraj się wywalał po około 10 sekundach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Teraz przeszedł ładnie Superpi 16M na 2,4 ghz więc lajcik a max jaki próbowałem to 2,53 ghz na 1,45, winda chodziła normalnie ale niestety SuperpI sie wywalał już, ale jak dla mnie to i tak ładnie...2,53 ghz na 1,45..... :twisted:

Pozdro, aha wszystkie wyniczki na mem 166 i cooled by box B-)

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna wersja mojego programiku. Dodane możliwośc drukowania, zapisywania i ładowania ustawień z rejestru i jakieś kosmetyczne [ciach!]ły. Jak ktoś ma pomysł co mozna by zmienić/dodać albo jeżeli ktokolwiek w ogóle go używa to czekam na wiadomości :).

 

939DUAL-SATA2 calc. ver 0.2

Polecam ten programik do tej plyty !!! Naprawde ulatwia zycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Co lepiej ustawić w BIOSie w opcju "Gated Clock Function" ? Domyślnie jest Disabled. I co to wogóle daje?

 

Sorki jezeli już było wałkowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma piernik do wiatraka? Jak płyta TERAZ nie jest gorąca (radiatory) to po zmianie różnicy wielkiej niebędzie więc to chyba nie od tego zależy.

Niekoniecznie, bo to, że radiatory nie są gorące równie dobrze może oznaczać, że nie ma dobrego przewodnictwa pomiędzy nimi a chłodzonym elementem (brak pasty termoprzewodzącej lub źle założona)

 

Sb nie zajmuje sie ramami. Za ram odpowiada kontroler pamieci, a ten jest w CPU.

SB odpowiada głównie za obsługe AGP. A za co dokładnie jeszcze to nie wiem. Trzeba by zobaczyć w jakiś schemat płyty/chipsetu. Ale pewnie za jakie inne zintegrowane urzadzenia, np lan, audio etc...

SB odpowiada zasadniczo za wszystko, oprócz magistrali PCIe

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Heh skoro SB jest takie ważne to Asrock zrobił duży błąd dawając tam taki mały radiatorek :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który jezeli nie korzysta sie z AGP i ma sie dobrze wentylowana bude w zupełnosci wystarcza.

Natomiast na NB przydaje sie cos wydajniejszego, szczegolnie przy wysokich 'fsb', kiedy radiator po prostu parzy :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Z nawiewem jest spoko, radiatory są letnie ale bez nawiewu po małej grze poprostu parzyły szczególnie SB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U ciebie parzy SB bo masz grafe na AGP, ja mam na PCIe i u mnie SB sie tak mocno nie grzeje ;) a na NB przymocowałem sobie wentylka (mały Ursus :lol2: :lol2: )

Edytowane przez torque8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lanc jak już przetestujesz stabilność na SuperPI i na SP2004 to zarzuć sobie jakąś nowszą gierkę to wtedy będziesz na 100% pewny czy to jest max stabilne

gdyż ja jak podkręcałem mego Sempa to na 2650 SuperPI jak i SP2004 (3godz.) przechodziły bez niczego a jak włączyłem NFS MV to po 30 min miałem reset ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Powiem mi ktoś w końcu do czego jest to "Gated Clock Function"???

 

Ostatnio dla zabawy zalicytowałem zestaw 4 radiatorów od procków pod socket A o ile dobrze pamiętam - dla zabawy były za 1zł i kupa czasu do końca aukcji. Ale nikt mnie nie przelicytował :D Teraz jak przyjdą to chyba spróbuję pociąć i powstawiać to tu to tam a w tym i gdzieś na płytę główną, moze będiz ena tyle aby zastąpić standardowe na SB i NB.. kto wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lanc jak już przetestujesz stabilność na SuperPI i na SP2004 to zarzuć sobie jakąś nowszą gierkę to wtedy będziesz na 100% pewny czy to jest max stabilne

gdyż ja jak podkręcałem mego Sempa to na 2650 SuperPI jak i SP2004 (3godz.) przechodziły bez niczego a jak włączyłem NFS MV to po 30 min miałem reset ;/

Dokładnie. Najlepszym testerem stabilności są wymagające gry. U mnie na 2.8 GHz 2xprime przez 3h stabilnie, memtest przez 2h, a po 40 min. gry reset :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wściec się można o.O :mur:

Dołączona grafika

Popatrzcie na końcówkę czasu...

Ok zobaczymy jak będzie w gierkach ;] Aaaa przepuściłem sobie jeszcze marka 01 x2 i też spoko ;] Przy okazji wynik o 1k mi wzrósł ^^

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

,,Słaby,, wynik Lanc :wink: ja mam przy gorszych timingach 1 sekunde więcej :D Ale nie to miałem pisać, tak zobie myśle a zapuszcze sobie 3D marka 03 noi wykręce go na 2,4 ghz, jak zobaczyłem końcowy wynik to myślałem że z krzesła spadne!! Jak miałem P4 2,53 ghz i Gigabyte 8IPE1000-G to miałem wynik 5112 a tu.....5380!!!O lol nie spodziewałem sie takiego wyniku, w pierwszym teście z tymi samolotami na P4 miałem frame około 6800 a tu patrze...8500!! Mało tego ponadto w testach everesta jestem prawie zawsze na 2-3 miejscu :D w jednym tescie wziąłem nawet X2 3800+ :blink: Sory że pisze jak dzieciak co dostał lizaka ale normalnie pierwszy raz coś takiego widze, aha noi chyba chodzi stabilnie bo 3d marka przeszedł gładko a zaraz po nim zrobiłem mu superPi 4M więc chyba lajcik aha i to wszystko na 1,4v :D

Pozdro all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...