Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

fredus i dodaj, że na Box'ie ;D Ja w Evereście w 3/4 testach pamięci jestem 1 (tylko w odczycie jestem 2) A to z tego co mi się wydaje, dzięki temu, że A64 ma kontroler pamięci w procku co daje duży wzrost wydajności ;)

Btw mało tych marków coś masz ... Grafa ma jakieś o/c czy stock ? :>

Pozdro

 

EDIT:

@davvid

O jaką optymalizację ci chodzi ? :> Pi leciało na najostrzejszych alpach jakie mi chodzą (bawiłem się a64 tweakerem ponad godzinę, żeby to wyczaić :) ) + Priorytet Czasu Rzeczywistego + wszystkie programy z tła wyłączone... Jak masz jakiś pomysł na szybko to możesz podać :)

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może pytanie będzie troszkę "dziwne", ale: przestała mi działać dioda "power led" - sama dioda w obudowie działa, tylko płytka nie "podaje" napięcia na piny, do których podłącza się ową diodę. Ma ktoś jakiś pomysł co można z tym zrobić ? (gwarancja odpada)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A działała wcześniej ? Kabelki dobrze podpięte ? U mnie nie działa od początku jak miałem tą płytę, bo mam inne rozłożenie pinów na tym co się podłącza do płyty ;) Płyta ma na Power 2 pin, a moje złącze ma 3 pin i nijak nie świeci ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W SPi jest dosc duza róznica pomiedzy Sempem a Venicem bo ja przy taktach około 2.5GHz i pamieciach miałem ~37s.

Tak wiec to ja powinienem :mur:

hehe nie przesadzaj tak :)

 

ja na tym co w podpisie ponizej 35 sekund :P - link w podpisie

 

gdyby pamieci bylu na ok. 220 MHz tak jak u lanca to spokojnie ponizej 34 bym zjechal :)

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mi tylko mój Venice pójdzie na 2.5Ghz to pogadamy ;] Powinienem wyprzedzić Arrowa ;) Swoją drogą dziwne jest to, że semp ma 4x mniej "kaszu" a jest prawie tak samo wydajny w Spi :mur: ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko popatrz na moje pamiatki ;) zeby poleciały na 220 to musza miec dosc luzne timingi :|

Mi na swiezutkim systemie i idento ustawieniach jak z podpisu ponizej 37 nie zjechałem :wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

fredus i dodaj, że na Box'ie ;D Ja w Evereście w 3/4 testach pamięci jestem 1 (tylko w odczycie jestem 2) A to z tego co mi się wydaje, dzięki temu, że A64 ma kontroler pamięci w procku co daje duży wzrost wydajności icon_wink2.gif

Btw mało tych marków coś masz ... Grafa ma jakieś o/c czy stock ? icon_wink_smile.gif

Pozdro

A żebyś wiedzia łże na boxie :lol: tak grafa to stock czyli 325/620 typowe wyniki z tymi radkami osiągaja po 5100 więc jest git :D

Pozdro

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spotkał sie ktoś z problemem nei działającego mnoznika dla pamieci 133MHz(266DDR)? sprawdzałem na biosach 1.90 i 2.20 i nie działa, reszta mnożników OK

 

w najnowszym biosie napiecie rdzenia można podnieść tylko do 1.45v?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@davvid

O jaką optymalizację ci chodzi ? :> Pi leciało na najostrzejszych alpach jakie mi chodzą (bawiłem się a64 tweakerem ponad godzinę, żeby to wyczaić :) ) + Priorytet Czasu Rzeczywistego + wszystkie programy z tła wyłączone... Jak masz jakiś pomysł na szybko to możesz podać :)

Ojjoj... pomysłow jest wieeele jeszcze :D Ale to nie o tym temat.

 

Poczytaj sobie na przykład temat o spi na extremalnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rudesmen

W każdym biosie vcore można podnieść tylko do 1.45. Jak chcesz wyżej to robisz vmoda ;)

@sysak

Zobacz mój sig ;) U mnie hynixy ładnie działają ;] Tylko coś mi się wydaje, że moja mobo nie daje realnego 2.7V na ramce i je to ogranicza :mur:

 

Pytanko do was > gdzie można zmierzyć miernikiem vmem ?

Pozdro

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo @davvid [; A jeszcze jedno ;] Które z tych 2 tam pokazanych to gnd ? Albo inaczej, lewo mierzy vmem na niebieskich slotach, a prawe na czarnych ? Sry za n00bowate pytanie :oops:

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sysak

Zobacz mój sig ;) U mnie hynixy ładnie działają ;] Tylko coś mi się wydaje, że moja mobo nie daje realnego 2.7V na ramce i je to ogranicza :mur:

 

Pytanko do was > gdzie można zmierzyć miernikiem vmem ?

Pozdro

No to jak tylko będę miał na zbyciu 120zł, to kupuję Asrocka i Wenecję 3000. :) (Kocham te obniżki cen w AMD. :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Jeżeli chciałbym zmieniać chłodzenie płyty to które radiatory lepiej brać:

 

- ZALMAN NB32K np taki: http://www.allegro.pl/item119229826__zalma..._32k_gw_fv.html

 

- ZALMAN NB47J :

http://www.allegro.pl/item118452511_zalman..._transp_fv.html

 

Wydaje mi się ze NB32K jest lepszy bo można na nim zamontować wentylatorek (na NB47J też by upchał ale na tatym jest wygodniej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Wy też macie takie duże wachania napięc procka?? :blink: Układy zasilające wyglądają dość solidnie no ale widocznie.......szkoda że na ramy niema chociarz 2,8v :cry: bo te 2,7v mnie mocno ogranicza bo 2,53ghz mam w zasięgu ręki bo winda chodzi normalnie tylko superpi pisze not exact in round więc zdaje sie że RAM-y mają dość :-| a ten v-dimm mod to na stałe robi 3,3 czy tam 3,4v więc odpada

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chciałbym zmieniać chłodzenie płyty to które radiatory lepiej brać:

 

- ZALMAN NB32K np taki: http://www.allegro.pl/item119229826__zalma..._32k_gw_fv.html

 

- ZALMAN NB47J :

http://www.allegro.pl/item118452511_zalman..._transp_fv.html

 

Wydaje mi się ze NB32K jest lepszy bo można na nim zamontować wentylatorek (na NB47J też by upchał ale na tatym jest wygodniej).

Na NB47J też możesz zamontować wentylatorek 4x4cm , tylko montujesz go na dłuższe śrubki z boku radiatora . Ja tak mam zrobione i chłodzi zdecydowanie lepiej niż NB32K z wenytlem od góry ( tak miałem wcześniej i montaż wentylka na tym NB32K jest bardziej problematyczny ) .

 

 

fredus > Napięcia są stabilne . Już kilka osób sprawdzało miernikiem i były OK , tylko odczyt programami pokazuje że są wachania napięcia .

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Napięcia są stabilne . Już kilka osób sprawdzało miernikiem i były OK , tylko odczyt programami pokazuje że są wachania napięcia .

Aha to lajcik :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Skoro lepeij NB47J to chyba się zdecyduję kupić 2 - czy to dobre rozwiązanie? czy może lepeij kupić 1 a boxowy z NB przełożyć na SB?

 

I jeszcze jedno pytanie - czy pasta która jest z nim w zestawie daje radę? Nie mam zapasu AS5 i jeżeli nie ma potrzeby to nie chce wydawać kasy.

 

!!!

WIE KTOŚ O CO CHODZI Z TYM GATED FUNCTION???

!!!

 

EDIT:

Dobra już wiem żepowinno być na disabled... google rulz.

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Miałem zalmana niebieskiego i sie łądnie spisywał a pasta... to jakas zwykła zalmanowska silikonowa chyba :D jak masz kase to kup dwa zalmany a jak nie to przełórz ten z NB na SB a niebieski zalman poleci na NB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgrałem bios 2.10 (próbowałem też na 1.90 i 2,10) i mnożnik 133MHz dla pamieci działa, ale tylko wtedy gdzy procesor nei jest podkręcony, jak zmieni sie taktowanie to po resecie ekran nie odpala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgrałem bios 2.10 (próbowałem też na 1.90 i 2,10) i mnożnik 133MHz dla pamieci działa, ale tylko wtedy gdzy procesor nei jest podkręcony, jak zmieni sie taktowanie to po resecie ekran nie odpala

BO to mnie mnoznik tylko dzielnik ! uzyj 939calc i zobacz na ile ci ustawia czestotliwosc pamieci przy div133 po podkreceniu proca.

Ja np przy HT 300mhz i dzielniku div133 mam 200mhz(400ddr)

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...