Skocz do zawartości
Szmugler

Abit An8 - An8\an8-v\ultra\sli

Rekomendowane odpowiedzi

AHAAA :P

zaqmalem teraz :D

przez chwile myslalem ze masz biosa ktory umozliwia zapoanie 1.8VCore

mam pytanko do Ciebie :) Czemu przymierzasz sie do zakupu DFI?? Abit nie spełnia oczekiwań? :) ja w tym tygodniu zmienia,m mojego gigabyte (4x) na Abita Ultre ale ciagle sie wacham :/ DFI jest ok 110 droższa (!!!) a w sumie nic nie ma wiecej (poza pseudo sli) i jest GŁOŚNA a Abit pasywny.

 

wdzięczny bede za odpowiedz :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SuperPi odzwierciedla wydajnosc..widząc ze na tych samych ustawieniach albo i nizszych tyle ze na dfi ktos ma lepszy wynik to cholera mnie bierze ;p

 

 

pavlo sig moze miec max 10 linijek..lepiej zmniejsz siga bo zavader cie oprocentuje

Edytowane przez RepsOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abit wg mnie nie ma wad..bo to ze nie ma zaawansowanych funkcji Oc nie mozna nazwac wada (poniewaz nikt nigdy nie deklarowal ze to plyta do extreme OC)

Jednak ja gdy sie nudze to resetuje kompa, wchodze do biosu..i se krece..przestawiam..testuje itp..wiec czasem brakuje mi zaawansowanych opcji ustawien timingow dla ram,dzielnikow..1.75VCore to dla mnie tez za mało :P

no i mam Winbondy bh-6...az sie proszą o wiecej niz 3.4V

Jesli choc minimalnie szkoda ci tych 110zl to nie ma sensu kupowac DFI..chyba ze jestes tak [ciach!]lniety jak ja na puknkcie OC..jesli chcesz kompa wykrecic do takiego momentu ze bedzie wydajnie i komp bedzie wstanie pracowac 24/7 bez obaw ze cos sie stanie to styknie ci Abit..jesli w ramach "Nudzi mi sie" igrasz ze sprzetem (przezyje czy sie spali) to musisz miec DFI :P

Edytowane przez RepsOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja odpowiadam raczej typowi drugiemu, ustawiam dużo ale nigdy na maxa, nie lubie żyłować do samiuśkiego końca :) granica pewna jest heh.

 

Wieć mowicie za Abit? ok :)

 

a moge wiedziec jakie problemy mja uzywtkownicy DFI?? ten watek CAŁY przeczytałem ale o DFI rady nie dam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko czy to prawda że te nap. na porc i ram podnoszone o 0.1 v (opcja cpu i ram reference volt.) jest podawane z innej lini zasilania ??? Coś tak jak w dfi tylko ze w dfi pzrepina się zworkę na mobo a tu niby po wlaczenou i dodawaniu nap. o te 0,1 v mamay nap podawane z innej lini zasilajacej ??? Co wy na to ?? No i z jakiej lini ??? hmm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heja!

 

kupiłem An8-ultra :)

 

i od razu pytanko, jeszcze przed podłączeniem: jaki kontroler SATA2 to ma?? w instrukcji nie widze nic o Silikonie wiec chyba nie musze miec dyskietki do dysku SATA2? mam nadzieje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heja!

 

kupiłem An8-ultra :)

 

i od razu pytanko, jeszcze przed podłączeniem: jaki kontroler SATA2 to ma?? w instrukcji nie widze nic o Silikonie wiec chyba nie musze miec dyskietki do dysku SATA2? mam nadzieje ;)

ja na samsungu s-ata 2 i na sehgate s-ata 1 zadnych dyskietek nie dawalem i śmiga wiec :) nic nie trzeba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na samsungu s-ata 2 i na sehgate s-ata 1 zadnych dyskietek nie dawalem i śmiga wiec :) nic nie trzeba :)

tez mam samsunga sata2 :)

 

aha, a jestes pewien ze sytsem chodzi na SATA2? a moze standardowo na SATA1 ?

 

jedna rzecz jak na razie: czasami komp nie chce wstać po wylaczeniu. musze clear cmosu zrobić zeby wstał - a tak tylko sie zakreca wiatraczki , monitor mygnie i kupa ... czym mże to byc spowodowane??

 

dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, problemu nie ma, abit kontroluje na defaulcie obroty na CPU a ja nie ma wiatraka tam wiec sie wyłaczał.

 

problem jest następujący: nie moge zainstalwać windowsa: to znaczy: wkładam płyte, naciskam "dowolny klwisz .. itp" i czarny ekran, napęd przestaje pracować. i nadal czarne tło.

 

jak wyłącze w biosie obsługe SATA1 (zostawiam SATA2) to bios po reboocie nie widzi w ogole dysku, a płyta z windowsem działa - oczywiście zainstalować nie moge bo dysku nie ma :) i ... juz chyba kończa mi sie pomysły. zworkę na dysku przestawiałem na tryb SATA1 i tez nic nie daje. moj dysk to Samsung SATAII NCQ.

 

dzęki!

 

edit

 

można powiedziec instalatoe widowsa włacza sie gdy nie ma podpietego dysku (jest na nim WinXP i linux). gdy widać dysk nie moge uruchomić instalki. Jakieś pomysły?

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli moge to ponowie moje przykre pytanie:

 

wie któś jak zainstalwać Windowsa? problem jak wyżej. chyba juz wszystkich kombinacji kabli próbowałem :/ nie mam pojęcia czemu czyta płyte tylko wtedy ja dysku nie ma podpietego.

 

Coś pzrestwialiście w biosie? albo na płycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh a pisałem wcześniej ze zaczyna bootowac z plyty a pozniej czarny ekran? :) bootuje i klops. czarny ekran. ja odlacze dysk to działa instalator bez żadnych problemów.

 

mam nagrywarke dvd NECa i sydk SATA2 Samsunga

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh a pisałem wcześniej ze zaczyna bootowac z plyty a pozniej czarny ekran? :) bootuje i klops. czarny ekran. ja odlacze dysk to działa instalator bez żadnych problemów.

 

mam nagrywarke dvd NECa i sydk SATA2 Samsunga

dziwne bo u mnie w tej konfiguracji wszystko poszlo przy instalce bez problemu ?? a teraz mam segate i jest tak samo ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...