Skocz do zawartości
Szmugler

Abit An8 - An8\an8-v\ultra\sli

Rekomendowane odpowiedzi

jak na moje skromne oko to w tym biosie po za napisem.. not for sale.... itp :P to w stosunku do tej bety nic się nie zmieniło :) bynajmniej jakoś moje memki więcej nie idą, tak na szybko testa robie :), coś mi sie widzi że jedyna zmina w stosunku do bety to ten napis przy starcie :P Ach .. pokombinuje troche i zobacze jak nie tego to na tictac wracam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AdamekSOS: dziala nadpisywanie profili w tej wersji?? bo aktualnie lece na TicTac'a wersji ale nadpisywanie nadal nie pyka...

jak masz bios od tictaca to nadpisanie na bank nie za działa bo w tym od tictaca jest kilka opcji wiecej niż w tym orginale i dlatego robia się jaja :(, a co do tego 20 to głowe dam sobie uciąć że to ta beta tylko zmienili naze :P hehehe bo i beta 20 i ten 20 chodzą identycznie :) A 2 dni temu pisałem im maila że ten beta 20 jest OK, i tccd ładnie biega na nim a tu dziś jest oficjalny :P ;) -> tak więc sądze że oficjalny i beta różnia sie tylko hm nazwą :), pobawie sie nim troszke i wracam na tictac;a :)

no i widze że moje przypuszczenia i innym wydają się słuszne i podobne myślą :P:

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...t=62087&page=55

http://forum.abit-usa.com/showthread.php?t=101881

????

 

OK zapodałem sobie tictac'a :)

i nie wiem jak jest w tym finalnym 20 (nie zwróciłem uwagi) ale jajogłowi "walneli" czeki błąd :P:P

http://img112.imageshack.us/my.php?image=bios6nx.jpg

Od kiedy to pisze się Dynamic Idel Cycle Count :P chyba "Idle" a nie "Idel", kurde zaraz wgram jeszce raz ten 20 final i jak tam jest ten czeski błąd to no comment beta20 = final 20 a może ktoś kuknie bo już 3 flashe robiłem dziś :P

pozdro 4 all :)

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalnie masakra... nie wiem przez co (czy przez zainstalowanie sterownikow ide nvidii, czy bios czy tez jakies uszkodzenie fizyczne) padl mi dysk;/ 160gb waznych danych poszlo w... ;(

szkoda gadac... partycje nie rozpoznane, dysk zamula strasznie... jedyne co zdarzylem zobaczyc w windzie to blad danych crc mi wyskoczyl, zwiecha i po resecie dysk niby wykrywa (ale wooooolnoooo...), partycje niby widzi tyle ze nie rozpoznaje systemu plikow (padlo napewno boot i mbr) nom i progsy nawet dosowe od sprawdzania powierzchni nie daja rady sprawdzic... masakra... w zyciu bym sie nie spodziewal ze padnie mi mlodziutka sata a stara wysluzona ata bedzie dzialac;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalnie masakra... nie wiem przez co (czy przez zainstalowanie sterownikow ide nvidii, czy bios czy tez jakies uszkodzenie fizyczne) padl mi dysk;/ 160gb waznych danych poszlo w... ;(

szkoda gadac... partycje nie rozpoznane, dysk zamula strasznie... jedyne co zdarzylem zobaczyc w windzie to blad danych crc mi wyskoczyl, zwiecha i po resecie dysk niby wykrywa (ale wooooolnoooo...), partycje niby widzi tyle ze nie rozpoznaje systemu plikow (padlo napewno boot i mbr) nom i progsy nawet dosowe od sprawdzania powierzchni nie daja rady sprawdzic... masakra... w zyciu bym sie nie spodziewal ze padnie mi mlodziutka sata a stara wysluzona ata bedzie dzialac;/

o w mordke to lipa :(

a majstrowałeś coś z kręceniem ramu ?, bo mi partycje padły jak na tym beta kreciłem ostro ram, komp nie wstałi pluło sie o hdd i naprawe windowsa a potem zonk. Jka masz biosa tego modowane to s-ata spread spectrum zrób na ON, normalnie jest disabled ale ustaw na aktywne tylko nie wiem jak to sie nazywało ale iina opcja niż disabled, wiem że to dziwne bo to spread to jest od zakłuceń emi itp ale jak na niektórych dyskach włączysz to zauważalnie lepiej chodzą i szybszy start windy jest -> pzretestowane na an8 :) A może zbieg okoliczności z tym padem dysku ? ALBO sam juz nie wiem :(

 

a na jakim biosie ta wpadka z hdd ??

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 HYEM od TicTac'a... nie wiem czy to przez bios... mozliwe... kto wie...

ram'u nieco podgonilem na nim timingi ale nie jestem w stanie powiedziec czy to przez biosa... mozliwe... mialem z tego co pamietam ustawiony na disabled ten spread spectrum (myslisz ze to przez to?) z kolei jak ram moze wplywac na uszkodzenie tablicy partycji ew pad dysku... preedzej wlasnie sam bios ale widze ze ty na nim jedziesz a dyska tez masz sate... ustawiles to na enabled? wogole jak to ustawienie moglo bys ustawione we wczesniejszych biosach (wiem ze bylo ukrye)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm kolejne wiesci z walki o plyte otuz plyty nie dostane bo juz takich nie ma i nie maja skad mi ja zprowadzic wiec bede mial zwrot kasy, a najlepsze jest to ze wysylalem do nich sama plyty bez niczego nawe dzwiekowka zostawilem :D a wiec mam otesramflow i wszytko inne co bylo w pudle B). Nie wiem tylko co kupic ale chyba padnie na DFI wiec przykro mi abitowcy :cry: a juz mialem nadzieje ze zostane przy abcie a tu taki zonk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm kolejne wiesci z walki o plyte otuz plyty nie dostane bo juz takich nie ma i nie maja skad mi ja zprowadzic wiec bede mial zwrot kasy, a najlepsze jest to ze wysylalem do nich sama plyty bez niczego nawe dzwiekowka zostawilem :D a wiec mam otesramflow i wszytko inne co bylo w pudle B). Nie wiem tylko co kupic ale chyba padnie na DFI wiec przykro mi abitowcy :cry: a juz mialem nadzieje ze zostane przy abcie a tu taki zonk

i kolejny abita fan z pola walki zszedł nam :( szkoda :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety przykro mi panowie ale nawet jakbym chcial to nie mam za bardzo gdzei kupic a uzywkom nie wierze jakos :wink: a poztym w tym tygodniu musze zloyc kompa bo teraz siedze na brata kompie i mam juz dymy w domu :? wiec nie mam czasu na czekanie za bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do bankructwa:

http://www.egospodarka.pl/13019,Abit-laczy...USI,1,11,1.html

z usi się z kumali i ponoć ma im to na dobre wyjść, osobiście nie sądzę aby taka firma jak abit która na rybku jest od xx czasu ot nagle sobie padła :)

 

p.s. testuje ktoś ten bios 20 ???? , bo coś cisza ??? hmmmmmmmm ??? czy tylko ja zmieniam biosy jak skarpetki ;P

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja skladalem kompa koledze na abicie an8-v...i co ?? ...pare tygodni i "CMOS checksum error - defaults loaded" ...niby nic takiego, mysle, przychodze resetuje bios - nic, wymieniam baterie - nic, pewno padla kosc biosu..nawet nic nie moge zrobic jak wyswietla ten komunikat :| ..troche to dziwne bo miałem kiedys cos takiego i moglem nacisnac chociaz DEL zeby wejsc do biosu a tu kupa nie reaguje..mozliwe to zeby klawiatura (PS2) nie odpalala bo jest ten cmos error ? ....tymbardziej ze po wlaczeniu jest charakterystyczne jedno pikniecie czy wszystko OK ;/

Edytowane przez RepsOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja skladalem kompa koledze na abicie an8-v...i co ?? ...pare tygodni i "CMOS checksum error - defaults loaded" ...niby nic takiego, mysle, przychodze resetuje bios - nic, wymieniam baterie - nic, pewno padla kosc biosu..nawet nic nie moge zrobic jak wyswietla ten komunikat :| ..troche to dziwne bo miałem kiedys cos takiego i moglem nacisnac chociaz DEL zeby wejsc do biosu a tu kupa nie reaguje..mozliwe to zeby klawiatura (PS2) nie odpalala bo jest ten cmos error ? ....tymbardziej ze po wlaczeniu jest charakterystyczne jedno pikniecie czy wszystko OK ;/

odpal na klawie na usb może ? wiem że głupie ale .... kumpel tak miał i poszło hm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL..dobrze wiedzieć...tylko nie znam nikogo z taka klawiatura :P

 

EDIt...

tylko co mi to da...moze wtedy bede mogl wejsc do biosu ale co zrobie ??...jesli reset i wymiana baterii nic nie daje to ja juz nie wiem ;/

 

w jakies hotflashe itp nie umiem sie bawic :D

Edytowane przez RepsOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt może i kość biosa padła ?? jak byś miał kompa z taką samą mobo to hotflash i lux :) ewentualnie poszukać kogoś na allegro co programuje biosy, kumpel miał na abicie av8 takie jaja że pał mu bios i wysłał kostkę do kolesia z allego i za 15 pln nagrał mu w nią biosa takiego jak chciałi jest OK, mało tego padło mu potem drugi raz (z jego winy) i zamówił kostkę z biosem za 20 pln i teraz ma druga zapasową w razie wojny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby tak ale w sumie jest gwarancja :P

zobacze jak to bedzie i sie jeszcze was zapytam ;p

płyta av8 kumpla była tak samo na gwarancji poszlismy do sklepu ile to będzie trwało a oni 3 tyg a my ok tnx sami zrobimy i po 2 dniach mobo już żyło fakt za 15 pln ale w 2 dni a nie 3 tyg :)

p.s. a od czego mu to padło nie wgrywał jakiś dziwnych biosów lub z pod windowsa ? bo u kumpla padło po wgrywaniu biosa z pod windowsa xp ;(

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On ledwo potrafi gre zainstalować...wiem tyle ze mieli brak pradu gdy komp byl wlaczony..potem awaria ustapila to jego dziewczyna wlaczyla kompa i miala ten (chyba, zamotana dziewczyna troche :P) "bios checksum error" nacisnela F1 i zaczela instalowac jakas gre..wyszlo jej "jakieś okineko o debugowaniu" i zawias od razu..reset...i tyle..teraz juz nic nie mozna zrobic ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On ledwo potrafi gre zainstalować...wiem tyle ze mieli brak pradu gdy komp byl wlaczony..potem awaria ustapila to jego dziewczyna wlaczyla kompa i miala ten (chyba, zamotana dziewczyna troche :P) "bios checksum error" nacisnela F1 i zaczela instalowac jakas gre..wyszlo jej "jakieś okineko o debugowaniu" i zawias od razu..reset...i tyle..teraz juz nic nie mozna zrobic ;]

a masz tylko czarny ekran?? nic wiecej?? bo jak tak to sadze ze przytrafilo ci sie to co mi :cry: cos jest nie tak widocznie radze zaopatzryc sie w zapasowe kosci do biosu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LuHash

co do twojej przygody z twardzielem powiedz mi po które łacze sata masz go podpietego ?? bo niby na ab8xx jest cos takiego że 2 party sa zablokowane a 2 nie tzn, prz ostrym oc na portach 1 i 2 nie powinno mieć się hdd bo coś tam razem z magistralą rośnie i są wysypki !!! Cos w tym jest ale jak na moje oko to jest odwootnie bo ja mam dyski na sata 1 i 2 i jest OK !!! jak podepne na 3 lub 4 nawet winda nie wstanie od razu wysyp i niebieski ekran ?? Więc u mnie jest na odwrót ?? a niby 1 i 2 sa nie zablokowane i do OC 3 i 4 polecane są ??? dziwne sam juz nie wiem ??? jak masz hdd podpiety pod 1 2 3 4 ?? co :)

a co do kostek sa na allegro po 20 pln :) i mozna zamówic zaprogramowaną i coś czuje że abie mobo by się odratowało :P

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestroga.

 

Wczoraj wieczorem (14.02.2006 - Wale-tynki) zaaplikowałem najnowszy bios v2.0 w moim Abicie an8. Wyzerowałem bios, poustawiałem wszystko, podkreciłem proca tak jak wcześniej. Przeinstalowałem sterowniki do płyty, grafiki, muzyki (+Dcleaner).

Kompa zostawiłem na noc włączonego. Rano komp "martwy" - jeden długi 2 krótkie ... wyświetlacz wskazuje 87 (sprawdz napięcie procesora). Wyjołem bateryjkę, wyzerowałem bios - dalej to samo! Sprawdziłem procka w innej płycie - działa - zasilacz Tagan u15 580W też jest sprawny ...

Chyba coś panowei z ABIT'a !@#!@$ w nowym biosie. Mam już dość A.... Kupiłem DFI - pewnie będę klnoł przy konfiguracji ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestroga.

 

Wczoraj wieczorem (14.02.2006 - Wale-tynki) zaaplikowałem najnowszy bios v2.0 w moim Abicie an8. Wyzerowałem bios, poustawiałem wszystko, podkreciłem proca tak jak wcześniej. Przeinstalowałem sterowniki do płyty, grafiki, muzyki (+Dcleaner).

Kompa zostawiłem na noc włączonego. Rano komp "martwy" - jeden długi 2 krótkie ... wyświetlacz wskazuje 87 (sprawdz napięcie procesora). Wyjołem bateryjkę, wyzerowałem bios - dalej to samo! Sprawdziłem procka w innej płycie - działa - zasilacz Tagan u15 580W też jest sprawny ...

Chyba coś panowei z ABIT'a !@#!@$ w nowym biosie. Mam już dość A.... Kupiłem DFI - pewnie będę klnoł przy konfiguracji ....

hm co wy robicie z tymi biosami ???? i coś ostatnio same zonki :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec dyska mialem od poczatku na sata1....

dziwne tylko ze proc ciagle podkrecony tak samo sobie chadzal a dopiero teraz wyszedl taki zonk :/

nie wiem czy jest tam jakas blokada czy nie ale od poczatku jak mam an8 chodzil na tym samym kanale i nic mu nie bylo... nie probowalem zmieniac na sata3 czy tez 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...