Skocz do zawartości
Masaccio

Spalił Mi Się Dysk

Rekomendowane odpowiedzi

ludzie jak wy to robicie ??? :P mój seagate chodzi juz od ponad 4 lat i lezy na goąpce i nie jest uziemiony czasem zbierają sie takie ladunki ze az kopie i ani razu zadnej zwiechy z powodu dysku zadnej utraty danych itp. bude wentylowaną mam beznadziejnie jeden "zajedżony" wentyl, dysk bardzo gorący w progsach pokazuje ~60 C i nigdy sie na nim nie zawiodlem wiec nie wiem czemu na forum są opinnie ze wd i reszta sa super a seagate jest beeee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do WD poprzedni mi padl jakies rok temu ;]

potem z seriwsu dostalem nowy i na razie dziala i nic nie wskazuje by mial sie zjarac, chlodze go tylko wiatraczkiem z przodu obudowy z ktorego powietrze leci na niego, moja siostra tez ma WD i sie nie psuje. Moze trafic sie seria, ze padna prawie wszystkie (kumpel co pracuje w sklepie komputerowym mowil, ze mieli tak z seagate'ami i ~20 sztuk slali by wymienili na dzilajace), a moze sie zdarzyc, ze beda chodzic piknie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem WD 3 lata i 2 miechy i się posypał :)

Teraz mam samsunga i nie narzekam, a zaletą Samsunga jest 5 letnia gwarancja :D (3 lata normalnie i 2 u Samsunga:

"Samsung niedawno wprowadził na swoje produkty 5 lat gwarancji, jednak w sklepach nadal jest udzielane 36 miesięcy. Pozostałe 24 miesiące mamy u producenta z siedzibą w Polsce.")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie już 2 WD padły. Jeden z mojej winy, a drugi od nowości cały czas odpieprzał kaszankę... ;-) Teraz mam trzeciego i nawet normalnie działa. BTW. Jak będziesz wymieniał to możesz wziąć tego samsunga. Samsung kiedyś robił jedne z najgorszych dysków, ale od jakiegoś czasu produkuje świetne HDD tylko, że niektórzy o tym nie wiedzą i myślą, że to shit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie już 2 WD padły. Jeden z mojej winy, a drugi od nowości cały czas odpieprzał kaszankę... ;-) Teraz mam trzeciego i nawet normalnie działa. BTW. Jak będziesz wymieniał to możesz wziąć tego samsunga. Samsung kiedyś robił jedne z najgorszych dysków, ale od jakiegoś czasu produkuje świetne HDD tylko, że niektórzy o tym nie wiedzą i myślą, że to shit.

1630783[/snapback]

Tak zrobie, już dokupiłem jednego takiego Samsunga (nie uśmiechało mi się 2tyg. bez dysku) to drugiego wezmę takiego samego do kompletu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja do niedawna miałem samsunga 20 gb i dalej działa... do niedawna bo teraz mam samsunga 160 gb ;] ale ta 20 trzymała bezawaryjnie przez 5 lat :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki problem... Dzialal sobie komp bez zarzutu i nagle sie wylacza (bez zadnego powodu). No to wlaczam od nowa ale przy bootowaniu wyskakuje "disc boot failure". No to walcze z dyskiem (WD 80gb sATA 8mb) ale nic nie pomaga. Bylem z nim u kumpla i tam tez nie rusza. Nic nie czuc zeby sie krecilo. Na szczescie mam go na gwarancji ale czy co sie moglo stac ? Czy jest szansa odzyskac to co na nim bylo (bo byly dosc wazne rzeczy:) ).

Dzieki z gory za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dbacie o te swoje WD. Ja od 2000 do wakacji 2004r miałem Caviara 8GB a teraz tej samej firmy, równiez Caviar ale 80 GB. Żadnych zastrzeżeń, bezproblemowa praca, jestem zadowolony. Bywało i nadal bywa że urządzenia te pracowały bez przerwy 2 tygodnie.

Edytowane przez btn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do osob chcacych kupic samsungi

te dyski sa trwale (rozmawialem z osoba ktora odzyskuje dane z dyskow i ewenementem podobno sa dyski tej firmyna jego serwisie) lecz z mojego doswiadczenia (posiadam 3 takowe 80GB, na lozysku olejowym) po pewnym czasie 3-6 miesiecy dysk sie robi straszliwie glosny (mam moze nazbyt wyczulony sluch i z tym straszliwie to przesadzilem ale cichy to on nie jest)

sygejty sa ciche lecz panuje na ich temat mit ze sie psuja, nic w tym dziwnego ze ludzie tak mowia bo swego czasu to te dyski rozchodzily sie ze sklepow jak cieple buleczki, wiadomo ze niekt nie powie, ze dyski Kyokoschamito sa awaryjne bo nikt takich nie ma i miec nie bedzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na starym komputerze mam Seagate'a 40 GB U6. Pracuje już ładnych 4 lat bez zarzutu. Poza tym to najcichszy dysk podczas pracy (zapis/odczyt) jaki słyszałem.

 

Teraz mam od ponad pół roku Hitachi 80 GB jak w podpisie i jestem zadowolony. Temp max to 37 st C. Obrotów talerzy nie slychac tylko przy pracy troche glosniejszy jest niz stary seagate U6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...