Skocz do zawartości
dzej

Wszedzie Artefakty

Rekomendowane odpowiedzi

mam taki problem ze wszedzie mam artefakty, komp jak w sygnaturce temp grafy to okolo 50 stopni na pentagramie na min obrotach i 62 na firmowym gigabycie a artefakty mam nawet na tym logo lanparty przy wlaczaniu kompa i przy ladowaniu windy, jedyne co mnie niepokoi to goracy dysk ale to chyba nie jest jego wina bo to mam nawet jak komp i dysk jest chlodniutki a w winzgrozie jest to dziwne ze jak jade bez zadnych sterow do grafy to winzgrozie artow nie ma chociaz sa w tym logu lanparty i winshita xp przy ladowaniu, wiec probowalem jednych sterow, drugich, omega drivers ale nic to nie pomaga i nie wiem co mam robic ... zmienic biosa na mobo ? moze bios na grafice?

z gory dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten huntkey ma normalna moc 400W wiec watpie zeby to byla wina zasilacza a z przetestowaniem grafiki watpie zeby ktos mial ze znajomych pci express no ale bede musial to sprawdzic a jesli karta w porzadku to wina czego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to co z tego że 400... jak jest wałek zasilacz to mu napisy na naklejce nie pomogą... przynajmniej porzycz od kogoś dobra zasiłkę minimum 350W (modecom lub chieftec)... to co piszesz z tymi sterami że bez nich jest ok w windzie to by sie nawet zgadzało - karta wtedy jedzie na normalnych "lajtowych" ustawieniach więć artów nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce nic mowic ale ten huntkey to jest lepszy niz niejeden chieftec ...

a co do pentagrama to byl maxymalnie docisniety, temp byly w porzadku okolo 50 stopni teraz jade na normalnym aktywnym chlodzeniu gigabyte'a i jest okolo 62 stopni wiec to nie temp jest wina artefaktow teraz jade na lajtowych sterach czyli 'kontroler wideo zgodny z vga' i monitor domyślny wiec jest lekka katastrofa obecnie .... ale arty sa przy odpalaniu kompa na logo lanparty na poczatkui obrazku winshita przy jego ladowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, zasilacz jest jak najbardziej OK [ to b.dobry zasilacz, nie wiem czego się czepili panowie o.O / http://zenfist.pl/z.php/products_id/164 ]. Masz możliwość sprawdzenia tej karty graficznej u kogoś innego? Widziałem kiedyś, jak gość miał podobną jazdę - okazało się że coś było z kością pamięci na karce graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasta srebrna odpada bo uzylem arctic ceramique, rdzen wydawal mi sie w porzadku ale zaraz sprawdze go jeszcze raz

rdzen wydaje mi sie w porzadku tylko dziwi mnie jedno ... czego przy odpalaniu sa te arty ale w samymm windowsie juz nie ma jesli nie mam sterow zainstalowanych, bo jesli zainstaluje czy to standardowe czy jakies omegi to po prostu jest katastrofa co rusze myszka albo wlacze nowe okno to monitor tak przeskakuje jakby z jednej rozdzialki na inna ...

a nawet jesli cos z rdzeniem 2 dni temu zmienilem z pentagrama na standardowy nic nie pomoglo no i wtedy zainstalowalem nowe stery i bylo wszystko w porzadku 0 artow odpalam brothers in amrs gram sobie jest wzzysstko spoko po 20 min zwiecha totalna no i znowu arty :/ musze sprawdzic ta karte u kogos innego i jak by co to musze oddac na gwarancje :P a takprzy okazji to jak odkleic radiatorki z pamieci ?

Edytowane przez dzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jedno mnie zastanawia, pochodzila karta przez 2 dni bez sterow do xpeka zainstalowalem 77.77 teraz i co ? wszystko hula jak nalezy i nie mam pojecia czego to tak szalało :/ narazie wstrzymam sie z serwisem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie wszystko już hula ale napisz może coś więcej o tym:

a takprzy okazji to jak odkleic radiatorki z pamieci ?

1626724[/snapback]

Jakie radiatorki? Na co przyklejone? Czy atefakty pojawiły sie wraz z założeniem radiatorów czy później? Itd.

To może być przyczyna tych artefaktów.

Ew. wyjmij kartę graf. i włóż ją z większym dociskiem - być może coś nie łączyło w gnieździe PCIe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PiotruśPan

wlasciwie to nie wiem bo wlasciwie to przed skladaniem kompa juz zalozylem pentagrama a radiatorki to te aluminiowe pentagrama na ram, narazie jest cooler gigabyte'a jest na gpu razem z ceramique a na pamieciach te wlasnie radiatory. Narazie to dziala wiec zostawie to jeszcze przez chwile i jeszcze raz pozniej sprobuje zalozyc pentagrama.

A tak wogole to tego pentagrama kupilem od kogos z tweaka bo jemu on nie spasowal na grafike (pisal ze ma zimny lut albo cos w tym stylu i po zalozeniu tego pentagrama mial arty, czyli wlasciwie mial to samo co ja)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie probowalem ale to nie byla wina temperatury bo ona byla w porzadku i na pentagramie i na chldzieniu gigabyte'a, albo oczywiscie moglo byc to wtedy walniete gpu ale jak narazie jest wszystko w porzadku tylko dalej sie zastanawiam czego to wina, moze cos nie laczylo w slocie bo wyciagalem i wkladalem ja jeszcze raz ale narazie wazne ze dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...