Skocz do zawartości
djluck

Zrywa Polaczenie Neo

Rekomendowane odpowiedzi

jak narazie net smiga oki :) wsadzilem jeden filter w drugi i podpialem telefon :) kabelek wymienilem bo wczesniejszy byl laczony w 2 miejscach :P Obecna odleglosc od gniazdka to 6m.

 

Margin: 37dB

Att: 9 dB

USB: Bulk/ISO

 

Osatnio net mi dziala okolo 24 H :D teraz chodzi 5 godzin i czekam co bedzie dalej :P

 

p.s. wczesniej jak mi zrywalo polaczenie to tez mrygala dioda ADSL. czasami nawet sie nie zapalala z powrotem.

 

Pozyjemy zobaczymy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny problem! Już mogłem to przeboleć, że rozlacza mnie czasem(co 3-4 dni), ale te pingi w Counter Strike są coraz większe!!! Mam neo 512 a ping 100-150. :mur: Co jest??

Att= 19

Margin= SPADŁO DO 20

Chyba sprubuje kabel wymienić! :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pingów to generalnie tepsa się tym nie przejmuje. Zależy do jakiego serwera masz taki ping. ja np w css mam serwery do ktorych ping mam 300 a są rowniez takie do ktorych ping jest 60.

Jaki masz ping do wp.pl?

Jak po twojej stronie wszystko jest ok to raczej nic nie poradzisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to byc wina TP, moze konfiguruja porty, lub jakis inny syf z ich strony :wink:. A moze u Ciebie firewall? Najlepszym sposobem to zadzwonic do nich i oni Ci wszystko powiedza, podasz im swoj numer, i Ci nawet powiedza jaka jest tego przyczyna, a na forum sam widzisz tylko niepotrzebne klotnie.

 

Pozdrawiam :wink:

 

:blurp: ^_^ !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz ping do wp.pl?

41 ms

Zależy do jakiego serwera masz taki ping. ja np w css mam serwery do ktorych ping mam 300 a są rowniez takie do ktorych ping jest 60

Pewnie że są servery do których mam pingi 60 i są takie co mam 500, ale średnie 80-130!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego tematu, podepnę się pod ten.

 

Od niedawna mam Neo 512 i w porównaniu z netem przez wifi, który miałem wcześniej to niebo a ziemia. Nareszcie mam porządny net.

 

Modem sagem, stery chyba najnowsze, bo opcja update nie wykrywa nowszych.

 

Z tego co wiem dwa razy dziennie modemy są resetowane. I tu jest drobny problem w przypadku p2p gdyż połączenie nie jest automatycznie wznawiane. Można to jakoś ustawić żeby po rozłączeniu automatycznie było wznawiane?

 

Czasem jest też tak, że po włączeniu kompa albo po takim resecie muszę zrobić restart bo wywala mi komunikat, że modem nie jest podłączony.

 

Jeśli to ma jakieś znaczenie:

* margin 36dB

* attenuation 8 dB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem dwa razy dziennie modemy są resetowane.  I tu jest drobny problem w przypadku p2p gdyż połączenie nie jest automatycznie wznawiane. Można to jakoś ustawić żeby po rozłączeniu automatycznie było wznawiane?

 

1653511[/snapback]

raz na 24 godziny modem się rozłącza....program autoconnect i po sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ShKieLet

a ja wlasnie wczoraj miedzy godz 15.00 a 16.00 nie mialem neta..modem w kratke synchronizowal sie i rozsynchronizowywał ( nie wiem czy jest takie słowo:))...bylo tak 30 min i wrocilo do normy samo....poprzedniego dnia to samo i w tych samych godzinach,,dziwne...

 

\\mam router sprzetowy neo2048

Edytowane przez ShKieLet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze o tej samej godzinie? O której?

Masz link do tego programu? Instaluje się go obok czy zamiast softu do Sagema?

1653583[/snapback]

nie. co 24 godziny od rozpoczęcia połączenia. Czyli jeśli połączysz sie o 16-tej to za 24 godziny nastąpi rozłączenie.

 

link --> http://shider.net/AutoConnect/

 

instaluje sie obok. stery od sagema, tworzysz połączenie a autoconnect bedzie je automatycznie wybieral i ponawiał połączenie jeśli zostanie przerwane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem jest też tak, że po włączeniu kompa albo po takim resecie muszę zrobić restart bo wywala mi komunikat, że modem nie jest podłączony.

 

Jeśli to ma jakieś znaczenie:

* margin 36dB

* attenuation 8 dB

1653511[/snapback]

Porządny net :D yyy...jasne ;)

 

Tak jak kolega wyzej pisał po 24h twoje IP traci waznośc i połączenie musi zostać zerwane. Attenuation masz fatalne, generalnie poniżej 10 zaczynają się problemy :/

A jak z CRC? Masz jakieś? Jak długi masz kabel łączacy modem z gniazdkiem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....Attenuation masz fatalne, generalnie poniżej 10 zaczynają się problemy :/

1654844[/snapback]

myślałem, że tłumienie sygnału im mniejsze tym lepiej. u mnie jest Margin 39 i Attenuation 5. Na infolinii technicznej powiedziano mi, że neo 6mbit'ów będzie działać, na forum.neostrada.info to samo usłyszałem, a raczej przeczytałem :) sprawdzimy w praktyce za pare dni, w piątek podpisałem aneks do umowy....coś się zmieniło w związku z tymi parametrami czy coś źle przeczytałem albo zrozumiałem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na pisałem kilkanaście postów wyżej, też miałem problem z rozłączaniem się neta na dosłownie kilka sekund. Ale od kilku dni problem się nie pojawia...

A tak sobie teraz sprawdziełm te Att i Margin i mam coś takiego:

Att: 108

Margines: 62

 

W porównaniu z tym, co każdy tu pisze, to kosmiczne wartości :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem, że tłumienie sygnału im mniejsze tym lepiej. u mnie jest Margin 39 i Attenuation 5. Na infolinii technicznej powiedziano mi, że neo 6mbit'ów będzie działać, na forum.neostrada.info to samo usłyszałem, a raczej przeczytałem :) sprawdzimy w praktyce za pare dni, w piątek podpisałem aneks do umowy....coś się zmieniło w związku z tymi parametrami czy coś źle przeczytałem albo zrozumiałem ??

1654859[/snapback]

Sory :) To było w nocy pisane i mi się pomyliło :P

Jest źle jak Mar jest mniejsze od 10, a Att większe niz 50 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na pisałem kilkanaście postów wyżej, też miałem problem z rozłączaniem się neta na dosłownie kilka sekund. Ale od kilku dni problem się nie pojawia...

1655019[/snapback]

Mnie również przez pierwsze dni po przejściu na 512 rozłączało nawet kilka razy dziennie, ale ostatnio się uspokoiło. Może mieli jakieś przejściowe problemy czy coś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na pisałem kilkanaście postów wyżej, też miałem problem z rozłączaniem się neta na dosłownie kilka sekund. Ale od kilku dni problem się nie pojawia...

A tak sobie teraz sprawdziełm te Att i Margin i mam coś takiego:

Att: 108

Margines: 62

 

W porównaniu z tym, co każdy tu pisze, to kosmiczne wartości  :blink:

1655019[/snapback]

:blink: :blink: :blink: :blink: OMG ile Ty masz do centrali?? 20 km?? :blink: :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz mam tego dosc :!: przez jakis tydzien net chodzil nawet po 24 h. Przez caly weekend zrywa jak glupie. Dzwonie do tych cfaniakow i zawsze cos wymysla... prosze sprawdzic to i tamto... wrr... Dzis bede ich meczyl dopoki czegos z tym nie zrobia! Ile mozna? :|

 

Margin: 26

Att: 9

CRC: 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porządny net  :D yyy...jasne ;)

 

Tak jak kolega wyzej pisał po 24h twoje IP traci waznośc i połączenie musi zostać zerwane. Attenuation masz fatalne, generalnie poniżej 10 zaczynają się problemy :/

A jak z CRC? Masz jakieś? Jak długi masz kabel łączacy modem z gniazdkiem??

Moim zdaniem porządny. W porównaniu z wifi to niebo a ziemia. Tamto to dopiero był syf i malaria. Pingi do łącza rzędu 100-200, zgubione pakiety, lagi, przerwy w neice po parę godzin. Jednym słowem wszystko zależy od punktu odniesienia ;)

 

CRC sprawdzę. Kabel? Ze 2 metry ale nie ten oryginalny z zestawu tylko jakiś inny. Ten z zestawu żona mi zaanektowała do telefonu (bo dłuższy był), najwyżej zabiorę i sprawdzę jak z nim będzie działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@djluck masz crc6 a powinno być 0!!!

Więc podłącz modem za pomoca kabla z zestawu, a jak to nie pomoże to wtedy linia nie wyrabia, dzwoń na hotline, poproś o test lini i bedzie wiadomo czy musisz migrować w dół. Chyba że masz łącze 128 o_O to wtedy dzwonisz na 9393 i mówisz co się dzieje...ale to tylko w wypadku kiedy na hotline powiedzą ci że masz słabe parametry linii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu z wifi to niebo a ziemia.

Ja mam radiowke 512 i dziala ona 100 razy lepiej niz neo 1m mojego kumpla moim zdaniem neo to syf, przez jakis czas mialem neo, jak byly jakies problemy to po zgloszeniu do tepsy musialem tydzien czekac az cos z tym zrobia, a juz wogle nie mowie co bylo jak chcialem ISDN zdjac, chyba 3 miechy czakalem az to zrobia TPSA = France Telekom = SHIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam radiowke 512 i dziala ona 100 razy lepiej niz neo 1m mojego kumpla moim zdaniem neo to syf, przez jakis czas mialem neo, jak byly jakies problemy to po zgloszeniu do tepsy musialem tydzien czekac az cos z tym zrobia, a juz wogle nie mowie co bylo jak chcialem ISDN zdjac, chyba 3 miechy czakalem az to zrobia TPSA = France Telekom = SHIT

1656967[/snapback]

Zależy od przypadku. W moim przypadku w tym co napisałeś zamieniam "Neo" na "wifi" i mam dokładny opis mojej sytuacji. Nigdy więcej firemek-krzaków. Niech TePsa obniży jeszcze ceny a większość z nich "pójdzie się pieścić". 512 to miałem w umowie na papierze bo nałapał klientów, nie dokupując łącz i miałem - 20kB. Ehhhh, nigdy nie wrócę do takich wynalazków. A llimit, jak nie ciągniesz stuffu z netu za dużo, jest, w moim przypadku, dużo za duży. Do tej pory szlag mnie trafia jak sobie przypomnę. EOT ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam radiowke 512 i dziala ona 100 razy lepiej niz neo 1m mojego kumpla moim zdaniem neo to syf, przez jakis czas mialem neo, jak byly jakies problemy to po zgloszeniu do tepsy musialem tydzien czekac az cos z tym zrobia, a juz wogle nie mowie co bylo jak chcialem ISDN zdjac, chyba 3 miechy czakalem az to zrobia TPSA = France Telekom = SHIT

1656967[/snapback]

Nie rozmawiamy tu o aspektach prawno-proceduralnych, tylko technicznych. Jak psioczysz na biurokrację to idź na Oślą.

 

Sparrov: warto tu porozmawiać, bo na infolinii:

a) nie zawsze wszystko wiedzą

b)zostanie dla potomnych, niektórzy uzywają opcji szukaj

 

I dodam jeszcze, że o ile staram się instalować sieci profesjonalnie, to w dwóch wypadkach ciągnąłem kabel telefoniczny do modemu po 50m. Jeden kabel idzie koło szybu windy, kabli wysokiego napięcia etc. Drugi wisi pomiędzy blokiem a moim domem. W obu przypadkach mnie nie rozłącza. Jak będę miał okazję to sprawdzę poziomy sygnału i szumu. Długość kabla nie powinna być problemem, gdyż technologia ADSL zezwala na dystanse liczone w kilometrach (od urzadzenia tpsy w centrali), 6mbit to też przecież nie jest max.

 

Pozdrawiam,

 

elh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, jest do 5km do centrali, ale ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> też należy pod uwagę jakość kabla. Gdybyś wiedział ilu ludzi ma kable po 10-15 metrów i narzekają że ich rozłącza, a po zmianie kabla na ten z zestawu jest wszystko ok. A potem ludzie mają pretensje co to za internet wogóle..jest kabel 3 metrowy w zestawie to takim podłączac a nie kombinowac! :/

A co do kabla 50m to o_O :)

Edytowane przez Sparrov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sparrov,

coś sie tak przyczepił tej długości kabelka abonenckiego.

Masz w 100% rację jeśli chodzi o jakość.

Ludziska, kutwy niemiłosierne, jakby mogli to sznurkiem i to wiązanym w kilku miejscach podłączaliby swoje sprzęty.

Jeżeli kabel jest dobry z solidnie zarobionymi RJtkami to, uwierz mi, nie ma znaczenia czy ma 3 czy też 15m.

Zanim się zacznie molestować TPsę należy dokładnie sprawdzić swoją instalację domową(90% usterek), zajrzeć do gniazdka, dokręcić co się da.

Jeżeli macie zaniki sygnału podczas dzwonienia telefonu to pewnikiem trzeba się rozstać z filterkiem. Te dokładane do kompletu są beznadziejne.

Ja miałem podobny problem w domu, zamieniłem filtr (dostałem w sklepie gratis do routerka adslowego, na oko 5 razy większy i z 5 razy lepsze parametry)

i teraz jest wsio OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...