Skocz do zawartości
Ziutas

Dvi-i Vs. Dvi-d ? Kg Vs. Lcd ?

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

szybkie pytanie szybka odpowiedz

 

dysponuje grafika wyposazona w zlacze DVI-I i zamierzam zakupic niebawem LCD ktore wyposazone jest w zlacze DVI-D,

 

1- czy nie bedzie problemu z podpieciem ?

2- czy jakosc bedzie w pelni wykorzystana ?

 

jesli nie to jak to zmienic zeby wykorzystanie wlasciwosci ow LCD bylo na maksymalnym poziomie ?

 

i jeszcze szybka konfrontacja, ktory ?

1- SONY HS75PS link sony

2- SAMSUNG 930BF link samsung

3- LG L193ST link lg

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 Nie

2 Tak

 

DVI-I - cyfra i analog w jednym (wyj.) Dołączona grafika

DVI-D- cyfra (wej.) Dołączona grafika

 

Żaden bo są to matryce TN+ z fatalnymi kolorami i małymi kątami. Jak już coś to np. :

 

19" Sony HX95B czarny 1637870[/snapback]

dzisiaj ogladlem tego HS75PS i wlasciwie do jakosci obrazu, katow, kolorow nie bylo sie co przyczelic, jesli chodzi o szczegoly to technologia wykonania proponowanego przezemnie LCD sony to "X-Black LCD" i jakosc jest naprawde niesamowita, wystarczy postawic kolo siebie kilka monitorow i spojrzec na nie z boku pod sporym katem, odrazu widac roznice...

 

co do Twojej propozycji to rzeczywiscie ladny sprzecik choc nie mialem okazji na zywo zobaczyc ow modeli

 

tak wiec propo roznicy pomiedzy "MVA" a "X-Black LCD" ? i czy ewentualnie sa 17" z MVA?

 

pocieszyles mnie z tym podlaczeniem.... niemniej chcialbym jeszcze spytac sie o jedna rzecz gdzies wyczytalem ze dvi-i ktorym dysponuje to sygnal pomieszany cyfrowy-analogowy i nie oferuje pelnej mocy jaka daje LCD, czy to jest prawda ? a jesli tak to co zrobic zeby jednak osiagnac to maksimum ?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To absolutnie nieprawda. W gnieździe DVI-I poprostu są dodatkowe piny analogowe.

 

Matryce TN+ mają 16,2 mln. kolorów i to jeszcze metodą nakładania (czasem pisze że mają 16,7 ale to nieprawda), matryce MVA, IPS, PVA=jeden kit i mają pełne 16 777 216 kolorów.

 

X-black LCD to po prostu technologia poprawiająca czerń ale nie rozwiązująca problemu z gamą kolorów.

 

Powinny być matryce 17" MVA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To absolutnie nieprawda. W gnieździe DVI-I poprostu są dodatkowe piny analogowe.

 

Matryce TN+ mają 16,2 mln. kolorów i to jeszcze metodą nakładania (czasem pisze że mają 16,7 ale to nieprawda), matryce MVA, IPS, PVA=jeden kit i mają pełne 16 777 216 kolorów.

 

X-black LCD to po prostu technologia poprawiająca czerń ale nie rozwiązująca problemu z gamą kolorów.

 

Powinny być matryce 17" MVA.

1637979[/snapback]

 

dziekuje

jesli to co piszesz odnosnie tej jakosci to prawda to chyba wyczerpalem swoj limit pytan, tylko jeszcze ostatnie

 

jaki 17" z matryca MVA byscie polecili ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryce TN+ mają 16,2 mln. kolorów i to jeszcze metodą nakładania (czasem pisze że mają 16,7 ale to nieprawda), matryce MVA, IPS, PVA=jeden kit i mają pełne 16 777 216 kolorów.

1637979[/snapback]

 

Tak nie jest,bo jedne monitory z matrycami S-PVA I MVA mają 16.7 mln kolorów,inne16.2,jak samsung 173P+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje

jesli to co piszesz odnosnie tej jakosci to prawda to chyba wyczerpalem swoj limit pytan, tylko jeszcze ostatnie

 

jaki 17" z matryca MVA byscie polecili ?

1638064[/snapback]

Polecam z czystym sumieniem 173P+,IMO bije na głowę wszystkie popularne 17",oprócz FS P17-2,ale ten jest według mne brzydki,dlatego kupiłem 173P+,który wygląda kultowo.

 

Co do róznicy między d-sub i dvi to podłączyłem go do obu gniazd i trudno mi zobaczyć różnicę w obrazie,z tym że samsung dodał do niego 2 porządne grube kable,może jak by ten analogowuy był cienki róznica była by dużo większa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nie jest,bo jedne monitory z matrycami S-PVA I MVA mają 16.7 mln kolorów,inne16.2,jak samsung 173P+.

1638762[/snapback]

Jest tak jak mówię. Parametry czytałeś na komputroniku - oni popełniają błędy. Ten monitor ma 16 777 216 kolorów.

 

http://www.samsung.com/pl/products/monitor...li/173pplus.asp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak mówię. Parametry czytałeś na komputroniku - oni popełniają błędy. Ten monitor ma 16 777 216 kolorów.

 

1638942[/snapback]

 

tak wiec na 90% bedzie to 173p+ chociaz po przeczytaniu testu na mva mam dziwne odczucia... i tak sie zastanawiam czy LCD to jest to czego naprawde za dwukrotnie wyzsza cene od CRT potrzebuje... :/

 

za 950 pln moge miec lg f900p super monitorek na ktorym mialem okazje pracowac... no i nie ma przy nim takich historii jak smugi, slaba czern, slaba jakosc tekstu :/

 

czy tylko kierowac sie pryzmatem wygladu i przyszlosciowego podejscia do LCD a cena tego jest rezygnacja z dobrego monitorka crt

 

tak obiektywnie jak byscie na sprawe spojrzeli to jaka bylaby wasza decyzja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście przymierazm sie do lcd... ale to głównie za sprawą tego ze sie na niego napaliłem. pozatym smurzenie ma dla mnie znaczenie 3cio rzedne, a bardziej mnie interesuje ładny wygląd i zdrowie oczu (przy czym trzeba zauważyć ze dobre monitory crt sa równie dobre)

 

słowem: jesli sie nie napaliłes na lcd i lubisz sobie pograć - to sądze ze lepiej kupić sobie 19'' crt, a za oszczedzone pieniadze kupić sobie karte dzwiekowa/ lepszy zasialcz... albo jeszcze lepiej: zabrać swoją dziewczyne do kina.

 

edit: litrówki (chyba wszystkie...)

Edytowane przez Ganeon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wiec na 90% bedzie to 173p+ chociaz po przeczytaniu testu na mva mam dziwne odczucia... i tak sie zastanawiam czy LCD to jest to czego naprawde za dwukrotnie wyzsza cene od CRT potrzebuje... :/

 

za 950 pln moge miec lg f900p super monitorek na ktorym mialem okazje pracowac... no i nie ma przy nim takich historii jak smugi, slaba czern, slaba jakosc tekstu :/

 

czy tylko kierowac sie pryzmatem wygladu i przyszlosciowego podejscia do LCD a cena tego jest rezygnacja z dobrego monitorka crt

 

tak obiektywnie jak byscie na sprawe spojrzeli to jaka bylaby wasza decyzja ?

1639459[/snapback]

CRT są łączone analogowo a ponieważ karty graficzne mają filtry na wyj. d-sub to obraz jest zawsze rozmazany - jedynie poza matroxem bo tam ponad połowa ceny karty to wyj. d sub. Oczywiście im gorsza karta tym bardziej rozmazany obraz. Na monitorze CRT trzeba dawać min. 100 Hz żeby obraz nie był na długą metę męczący, a im wyższe odświeżanie tym bardziej rozmazany obraz i koło się zamyka. LCD mają naprawdę większy kontrast i w słoneczny dzień można komfortowo pracować a CRT nie. Dzisiejsze najszybsze matryce nnie smużą. Chcesz mieć naprawdę ostry obraz na CRT przy 100 HZ 1152x864 musisz mieć matrox i najlepiej kable BNC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taki? 101920C

Z tym ze nie w komputroniku (cena) a gdzies indziej, znajdziesz za niewiele ponad 1600zl. Ja ciesze sie niem od paru godzin. Wyglad nie straszy az tak jakby sie wydawalo chociaz to z pewnoscia najwieksza wada tego monitora :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście przymierazm sie do lcd... ale to głównie za sprawą tego ze sie na niego napaliłem. pozatym smurzenie ma dla mnie znaczenie 3cio rzedne, a bardziej mnie interesuje ładny wygląd i zdrowie oczu (przy czym trzeba zauważyć ze dobre monitory crt sa równie dobre)

 

słowem: jesli sie nie napaliłes na lcd i lubisz sobie pograć - to sądze ze lepiej kupić sobie 19'' crt, a za oszczedzone pieniadze kupić sobie karte dzwiekowa/ lepszy zasialcz... albo jeszcze lepiej: zabrać swoją dziewczyne do kina.

 

edit: litrówki (chyba wszystkie...)

1639522[/snapback]

Co prawda to prawda - a z tą dziewczyną to strzał w 10 :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taki? 1639534[/snapback]

 

no ladne ma parametry... i P MVA, o odczucia nie pytam bo z pewnoscia obiektywne by one nie byly ;)

 

"z dziewczyna to strzal w 10 ;)" dziewczyny chwilowo brak wiec strzal w '0" ;)

 

a z tymi LCD to jest tak ze gdybym mial 2300pln to wybor juzz by byl dokonany, sony 19" na mva + x-black, jakosc obrazu jaka doswiadczylem w tym monitorze po prostu mnie powalila... tylko ta cena...

 

wiec jesli juz bedzie elcydy t tjw... (173pp)

 

a powiedzcie mi jeszcze jak jest z tym kablem i cyfrowym przesylem danych ? mam dvi-i na karcie i dvi-d na lcd jaki kabel ? i ma sie rozumiec ze to da sie polaczyc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ladne ma parametry... i P MVA, o odczucia nie pytam bo z pewnoscia obiektywne by one nie byly ;)

To zalezy. Mialem juz pare lcdkow (w tym 173P+) i moge sie na ten temat wypowiedziec. Belinea w moim odczuciu przegrywa z samsungiem glownie w designie (ale nie jest az tak tragicznie). Parametry matrycy, rownomiernosc podswietlenia sa na zblizonym poziomie (raczej blizej 193P+). Z 17stką problemem jest zbyt duza natywna rozdzielczosc i to najwieksza wada samsunga. A z kolei 193P+ jest drogi (~2k), tzn 173P+ tez jest drogi (jak na 17stke) ale tyle pieniedzy to ludzie jeszcze maja. Dlatego belinea jest monitorem, ktory za cene 173P+ daje nam praktycznie 193P+ ale brzydszy (conjamniej 350zl w kieszeni). Zreszta dobre porownania i opinie sa na forum mva odnosnie tego monitora. W kazdym razie ja jestem zadowolony jak narazie z przesiadki z samsunga (glownie ze wzgledu na 19'', bo parametry samego obrazu napewno lepsze nie sa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując jakikolwiek monitor, warto obadać ofertę wyprzedaży Iiyamy.

 

Gdybym zmieniał teraz monitor, to z pewnością kupiłbym jakąś wypasioną 19" albo 22" z tej oferty, bo ceny są naprawdę powalające. Miałem okazję obadać jedną 22" Iiyamy i komfort pracy przy czymś takim jest nieziemski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak mówię. Parametry czytałeś na komputroniku - oni popełniają błędy. Ten monitor ma 16 777 216 kolorów.

 

1638942[/snapback]

Nie w komputroniku,tylko w teście i na forum mva.pl,a oni chyba wiedzą co piszą,a samsung ściemnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie w komputroniku,tylko w teście i na forum mva.pl,a oni chyba wiedzą co piszą,a samsung ściemnia.

1640699[/snapback]

 

no to kto wkoncu sciemnia ? producent czy mva ? bo metlik sie wprowadza niepotrzebnie a czasu coraz mniej ;)

 

rozmyslam jeszcze nad ta belinea co to ja kolega wyzej poleca ale i tak wpierw musze ja na zywo zobaczyc, no i prosze o odpowiedz "kto ma racje" na temat 173p+

 

jeszcze wyjdzie na to ze kupie sony na TN z X-B bo jak narazie jakoscia obrazu to ten mnie zadziwil...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie w komputroniku,tylko w teście i na forum mva.pl,a oni chyba wiedzą co piszą,a samsung ściemnia.

1640699[/snapback]

MVA.pl to ściema, ty nadal wierzysz w testy "na oko" Pana Marka? Facet pisze co mu sie podoba, nie lubi producenta to jedzie po ich monitorach a jak lubi to je chwali :lol: Tak już było m. inn. z monitorami LG...

 

173P+ ma 16,7mln kolorów, producent podał prawdziwe informacje (potwierdzają to inne testy), Komputronik podaje błędne informacje w 1/3 sprzętu, a widzimisie Pana Marka z MVA.pl można między bajki włżyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MVA.pl to ściema, ty nadal wierzysz w testy "na oko" Pana Marka? Facet pisze co mu sie podoba, nie lubi producenta to jedzie po ich monitorach a jak lubi to je chwali :lol: Tak już było m. inn. z monitorami LG...

 

173P+ ma 16,7mln kolorów, producent podał prawdziwe informacje (potwierdzają to inne testy), Komputronik podaje błędne informacje w 1/3 sprzętu, a widzimisie Pana Marka z MVA.pl można między bajki włżyć...

Co do tych opinii na MVA to sie zgadzam. Na forum nawet marka LG jest calkowicie dyskryminowana - mimo ze maja sporo ciekawych (nie tylko w design) monitorow. Ale z drugiej strony nie da sie zrecenzowac monitora nie polegajac na subiektywnych odczuciach. Gdyby tylko jeszcze mieli rownie latwy dostep do kazdego modelu monitora to by czesciwo wyeliminowalo stronniczosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Też mam Beline 101920C. Najbardziej się ciesze z matrycy Premium MVA. W porównaniu z TN jest różnica naprawdę ogromna !!! Zwłaszcza w kątach i kolorach oraz czasie reakcji. Ten monitor posiada tak zwany dopalacz, który naprawdę działa. Oglądałem monitorki na TN co mają niby 8ms, a różnica jest ogromna na korzyść tej Belinei :) Smużenia jest znikome zwłaszcza w porównaniu z TN.

 

Pozdrawiam

Pawlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli monitorek 17" to tylko samsung 173p plus;]

1642943[/snapback]

 

tak wiec juz patrze od dzisiaj na 173p+ i jak narazie jestem zadowolony po pierwszych ogledzinach...

 

takie pytanie mam do uzytkownikow tego modelu... jak wlaczyc OSD ? z zadnym opisie tego nie ma ;/

 

dziekuje z gory za odpowiedz...

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wiec juz patrze od dzisiaj na 173p+ i jak narazie jestem zadowolony po pierwszych ogledzinach...

 

takie pytanie mam do uzytkownikow tego modelu... jak wlaczyc OSD ? z zadnym opisie tego nie ma ;/

 

dziekuje z gory za odpowiedz...

 

pozdrawiam

1649348[/snapback]

zainstaluj oprogramowanie;] magictune 3.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...