Skocz do zawartości
szembor

Air Bites

Rekomendowane odpowiedzi

Najpierw poczekaj na opinie osób, które mają net od nich i go już potestowały. Bo jak na razie wygląda to na kolejną "firmę-krzak" tylko w trochę lepszym opakowaniu.

Żebyś nie żałował, że zrezygnowałeś z TP ...

no tak tylko im dluzej bede czekal tym wiecej zplace za zerwanie umowy z TPSA (wyrownanie roznicy cena z umowa 12 misieczna i na czas nieokreslony)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko im dluzej bede czekal tym wiecej zplace za zerwanie umowy z TPSA (wyrownanie roznicy cena z umowa 12 misieczna i na czas nieokreslony)

Powiem Ci tak: poczytaj, nawet na tym forum, opinie ludzi, którzy mają/mieli net przez wifi ....

 

Ja miałem w małej lokalnej firmie .... Miałem..... Jestem szczęśliwy, że mam Neo512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trafic na uczciwego dostawce netu radiowego to jak wygrac w totka , kiedys mialem takie cudo i na poczatku wszystko smigalo ..a z czasem to kazdy wie co sie dzieje , net chodzil tylko rano i w nocy wiec zablokowali p2p , o graniu online itp mozna bylo zapomniec - przy obecnej cenie neo 512 nawet bym sie nie zastanawial co wybrac.....nie mowiac juz o zewnetrznym ip ktorego w radiowce nie bedziesz mial albo kaza dodatkowo placic

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

* poprzez zasięg z naszych stacji bazowych. Bezprzewodowo poprzez zainstalowanie niewielkiej anteny zewnętrznej

* gdy tego zasięgu brak, poprzez modem DSL na linii telefonicznej TP SA. oraz zainstalowanie tej samej anteny zewnętrznej

* natomiast jeśli w danej lokalizacji występuje już nasza sieć zbudowana na kablach, to poprzez kabel ethernetowy

 

Wybór sposobu podłączenia ocenia pion techniczny naszej firmy.

ad1. wifi jak nic

ad2. też wifi ale nie bardzo rozumiem w jaki sposób

ad3. ethernet - tylko jak bardzo rozbudowaną mają tę sieć? :>

Pion techniczny decyduje o wszystkim ....

- szybki transfer danych do 1Mb/s

do 1Mb/s ale nie ma ni słowa o jakiejś gwarantowanej prędkości minimalnej. Może w umowie dają tak naprawdę "dostęp do internetu" czyli nawet 1kb/s i będzie według umowy bo dostęp masz ...

 

Grasz w gry sieciowe o dużej dynamice np. CS albo Battlefield2? Wtedy JAKOŚĆ połączenia ma większe znaczenie niż przepustowość. Jak zaczniesz mieć laaaaagi w trakcie gry i wywalanie z serwów to szybko zrozumiesz o co chodzi

 

Zadzwoń do nich, wypytaj, poproś o kopię umowy na maila i dokładnie ją przestudiuj. Wtedy będziesz wiedział coś więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tegoi co wiem to TPSA chyba tez tych 512 nie gwarantuje (przynajmniej mi b czesto NEO chodzi zdecydowanie z wolno i nie jest to chyba wina komputera)

 

ale rzeczywiscie poprosilem ich o umowe bo to najlepsze rozwiaznie. Dam znac jak dostane i sie wczytam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tegoi co wiem to TPSA chyba tez tych 512 nie gwarantuje (przynajmniej mi b czesto NEO chodzi zdecydowanie z wolno i nie jest to chyba wina komputera)

To zależy jaka jest przepustowość "rury", z której ciągniesz. Ja używam Getrighta żeby sprawdzić realną przepustowość. Można go ustawić tak, że ciągnie jednocześnie z wielu źródeł a wtedy prawie zawsze ciągnie na maxa (mam neo512)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo nigdy nie miales lacza lacza radiowego:)

wiadomo ze sa lepsi i tansi od tpsa ...ale nie wszedzie jest chello itp

a te pseudo radiowki na ktorych nawet maila nie mozna wyslac-bo prawie wszystkie na dslach gdzie uplad jest jak wiadomo maly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rouzmiem co Was tak boli? Wszystko co nowe to musicie skrytykowac. Ja mam ICP(kablowa)128kb/s za ktore place z vatem 59zł bez limitow, za 79zł jest 512 ale cos nie kwapie sie do tego tylko zastanawiam sie mocna nad wlasnie airbites. Mysle, ze takie zle to napewno nie jest a juz napewno predkosci nie spadaja do 1kbs :lol2: , zastanowcie sie troche. Pozatym nie ma sensu krytykowac jak sie czegos nie ma!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rouzmiem co Was tak boli? Wszystko co nowe to musicie skrytykowac. Ja mam ICP(kablowa)128kb/s za ktore place z vatem 59zł bez limitow, za 79zł jest 512 ale cos nie kwapie sie do tego tylko zastanawiam sie mocna nad wlasnie airbites. Mysle, ze takie zle to napewno nie jest a juz napewno predkosci nie spadaja do 1kbs :lol2: , zastanowcie sie troche. Pozatym nie ma sensu krytykowac jak sie czegos nie ma!

Rok męczyłem się z netem przez wifi z małej lokalnej firmy. I moje doświadczenia są bardzo podobne do innych osób, które miały wifi. Na początku było super, wysoki transfer. Później było coraz gorzej, transfer coraz niższy (do tego samego łącza dokładał kolejnych klientów?), zaczęły się awarie, okresy po tydzień przez neta, brak możliwości grania przez net w Battlefield2 bo pingi były gigantyczne, brak kontaktu z kolesiem bo potrafił przez tydzień mieć wyłączoną komórkę. I ciągłe ściemnianie, że to wina sprzętu, pogody, że już na dniach zmienia dostawcę łączy na innego, że łącza szybsze będzie miał ...

Aż zmieniłem na Neostradę i jest zadowolony gdyż mam PEWNOŚĆ, że niezależnie od pory dnia, miesiąca czy czego tam jeszcze net będzie po prostu działał. Z wifi nie mogłem mieć tej pewności

 

Ja nie wiem jakie jest Air Bites ale przestrzegam przed pochopną decyzją. Czytając to forum nie jestem odosobniony w opinii o "firmach krzakach" oferujących net przez wifi. Chcesz Air Bites, podpisz umowę na 3 miesiące i potestuj przez ten czas. Ale nie podpisuj od razu umowy na rok. Bo możesz mieć rok koszmaru .... Tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie budynek, w ktorym jest siedziba firmy :lol:

 

Jak maja gest, to i dwa sasiednie... ;)

 

To moze jednak podwyzsze sobie neta przez kablowe. 79zł z vatem z 512kbs, brak limitow no ping rzedu 10(na laczu 128kbs w CSS to chyba niezle. A co Wy radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie chyba sie na to przerzucam, obecnie mam kablowke (multimedia.pl) i place 110zl za samego neta na miesiac, predkosc 300/300 i brak limitow, to troche duuuzo. Co do jakosci to nie moge narzekac, ale w gierki online nie gram tak czy siak wiec na opoznieniu mi nie zalezy, zobaczymy co ten 1Mbit oznacza...

 

jak dzwonilem dzisiaj do wroclawskiej siedziby to babka powiedziala ze okres oczekiwania do 3 tygodni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

REFRESH, zarejestrowałeś się tu we wrzesniu, do tej pory napisałeś na tym forum 3 posty, wszystkie tylko w tym jednym temacie. Bronisz tej firmy jak byś był jej właścicielem, dodatkowo sypiesz informacjami na jej temat... :rolleyes: ... Jeśli się myle i nie masz z tą firmą NIC wspólnego poza łączem od niej, to wybacz mi moje podejrzenia :)

Hejka. Nie - nie mam z nimi nic wspólnego poza łączem od nich. Śmiesznie się czyta takie sugestie. A jestem tutaj tak rzadko, bo od czasu do czasu wpisuje w wyszukiwarkę air bites i sprawdzam opinie na ich temat. Ciekawi mnie rozwój tej firmy i opinie innych poza mną jej użytkowników. A troszkę o nich wiem, bo czytam, pytam itd. Nie lubię tpsa i zawsze kibicuje innym formom dostarczającym internet. A w innych tematach nie bardzo mogę się wypowiadać bo ups, po prostu nie mam wiedzy - raczej jej tutaj szukam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę już mam tego neta od air bites i podtrzymuje – że jest ok. – jak dla mnie. Jest zawsze i jest szybki. Podpięli ostatnio znacznie więcej ludzi u nas i dalej przypada max 2 osoby na access pointa. U kumpla ostatnio instalowali i mówili, że docelowo będzie jednak ekskluzywnie 1Mb/s na osobę, ale w jakiejś innej technologii. Ale nie wiem kiedy to ma być i czy to nie ściema. No i ponoć to już w niewielkiej części wifi, bo przejmują dużo sieci osiedlowych które są na kablach i je poprawiają i coś tam jeszcze innego mają, ale nie wiem co. Widzę, że nadal dużo wątpliwości na tym forum. Powiem tak jak już kilka osób tu pisało – 3 miechy na początek – warto spróbować. Ja się nie zawiodłem jak dotąd i mam nadzieję, że dalej będzie ok. I jeszcze raz: fajnie że konkurencja dla tpsa się rozwija, wolniutko i z bólem – ale zawsze do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie chyba sie na to przerzucam, obecnie mam kablowke (multimedia.pl) i place 110zl za samego neta na miesiac, predkosc 300/300 i brak limitow, to troche duuuzo. Co do jakosci to nie moge narzekac, ale w gierki online nie gram tak czy siak wiec na opoznieniu mi nie zalezy, zobaczymy co ten 1Mbit oznacza...

skad ty masz 300/300. chyba 256 to po pierwsze a po drugie to nie jest to 256/256 a jedynie 256 polaczonego uploadu i downoladu czyli nie ma dzielenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam obecnie onet konekt i zastanawiam sie nad przejsciem na ten własnie Air Bites, wiadomo że neo bedzie lepsze ale mieszkam pod warszaffką i u mnie nie ma podłączenia kablowego tpsa więc nie mam wyjścia.

Powiedzcie moze jednak sie za tą kase opłaca nawet w kilka osób na tym jednym Mb/s?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WCZORAJ PODPISALEM UMOWE. teraz miesiacz czekania :((

Nie rozumiem sceptycyzmu niektorych osob ktore jada po tej firmie nie majac zielonego pojacie o tym jak dziala. Ci co maja to chwala, a ci co nawet miec nie moga jada po firmie chwalac sie tpsa.

Mi obiecali ze nowe gniezdko beda zakladac (bo na starym sie nie da - abonament socjalny) to tego DSL 1mbps. I gdy spytalem goscia czy pingi berdzo nie ucierpia przez wifi powiedzial ze ja nie bede mial wifi tylko kablem z gniazdka :]]

W srkocie: normalny 1mb DLS od tepsy za niespelna 80zl - rzeczywiscie złodzieje!!! Neo 512 z limitami zeczywiscie przy tym to niebo. Oj ludzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WCZORAJ PODPISALEM UMOWE. teraz miesiacz czekania :((

Nie rozumiem sceptycyzmu niektorych osob ktore jada po tej firmie nie majac zielonego pojacie o tym jak dziala. Ci co maja to chwala, a ci co nawet miec nie moga jada po firmie chwalac sie tpsa.

Mi obiecali ze nowe gniezdko beda zakladac (bo na starym sie nie da - abonament socjalny) to tego DSL 1mbps. I gdy spytalem goscia czy pingi berdzo nie ucierpia przez wifi powiedzial ze ja nie bede mial wifi tylko kablem z gniazdka :]]

W srkocie: normalny 1mb DLS od tepsy za niespelna 80zl - rzeczywiscie złodzieje!!! Neo 512 z limitami zeczywiscie przy tym to niebo. Oj ludzie...

 

Tylko miej swiadomosc, ze niedlugo mozesz miec towarzystwo na swoim DSLu...

 

DSL 1Mbit kosztuje troche wiecej niz 80zl, a i AirBites musi na tym zarobic. Cudow nie ma, a doplacac przeciez do tego nie beda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie towarzystwo ??

Chyba wiem kto mieszka w okolicy :lol:

I na pewno oni nie placa tepsie tyle co zwykly uzytkownik tylko maja specjalnie hurtow znizki i plecy w francji.

Edytowane przez burro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze troche poczekasz, ja podpisalem kolo 15 pazdziernika i tez jeszcze czekam. Mowia ze maja problemy z tpsa i tpsa tak bardzo opoznia, wymysla jakies problemy zeby podlaczyc dsla dla danego abonenta. Ja jeszcze poczekam tydzien moze dwa a jak nie bedzie to bede musial ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> cos innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...