Skocz do zawartości
szembor

Air Bites

Rekomendowane odpowiedzi

heh...ja z racji tego ze tepsa stwierdzila brak mozliwosci technicznych na instalacje dsl, musialem podpiac sie radiowo pod ich siec;/ i tutaj zonk, mam zasieg, technik byl u mnie i jest problem bo polaczenie jest zrywane;/ ciagle komunikat "llimited or not conectivity" i nie wiem co jest;/ czasem net jest 30 min a czasem co min sie rozlacza;/ jak tego nie naprawia to zrywam umowe bo to jest paranoja;///

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja, z kolei, czekam juz 3 miesiace i... jak myslicie? NIC!!! Tak gdzies po 2,5 miesiacach przyslali mi tekst z przeprosinami itp i...podkladke po myszke...dziekuje o wielki air bites'ie marzylem o takiej od dawna. Jak myslicie powinienem pojsc do ich siedziby i ich wszystkich pobic? dodam tylko ze jestem z warszawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no co ty? pobijesz ich i jeszcze ci bedą kazali podkładke pod myszke zwrócić :lol: a skad wiesz ze za 3 miesiace ci kulki od myszki albo i całej myszki nie przyślą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to macie pecha...

 

ja jestem zszokowany (pozytywnie!!!)

dzownie ostatnio zmartwiony ze rachunek nie przychodzi, bo neta mam oficjalnie od 7 lutego (nieoficjalnie dzialal juz 25 stycznia, zanim przyszla ekipa z AB)

pytam milej pani, a ona mi odpowiada zebym sie rachunkiem wcale nie przejmowal, bo... mam rabat 65zl za zwloke w instalacji ;-D!!! (umowa z 12 grudnia wiec tragedii nie bylo)

policzyli mi od 8 lutego do 28 jakies 55zl, czyli jestem na plusie 10zl ;-D i dopiero w kwietniu mam cos placic, to mi sie podoba...

 

a co do samego dzialania to od 25 stycznia chodzi non stop bez zadnych problemow ;)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do problemu z torrentami i zapychaniem lacza:

 

niech ci technik z airbitsa wlaczy priorytet na strony www +przekierowanie portów.

Mozna by rowniez wylaczyc sprzetowego firewalla i zebys przypadkiem nie mial takiego wymyslu jak "nod antyvirus" padlina totalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzownie ostatnio zmartwiony ze rachunek nie przychodzi, bo neta mam oficjalnie od 7 lutego (nieoficjalnie dzialal juz 25 stycznia, zanim przyszla ekipa z AB)

pytam milej pani, a ona mi odpowiada zebym sie rachunkiem wcale nie przejmowal, bo... mam rabat 65zl za zwloke w instalacji ;-D!!! (umowa z 12 grudnia wiec tragedii nie bylo)

Ma pytanie czy przed instalacją mówili cos o rabacie za zwłoke?

bo u mojej dziewczyny tez jest podobnie, czekała ponad 2 miesiące na podpięcie i na poczatku stycznia w końcu podpieli, do tej pory nie przyszła jeszcze faktura. Nie wiem co robic czy czekać czy dzwonić i pytać sie bo boje się że jak przyjdzie odrazu za kilka miesięcy to sie nie wypłace.

Aha, chodzi o Kraków

 

EDIT

Zadzwoniłem tam. Okazało się że został naliczony rabat w wysokości ok 70 zł czyli za niecały jeden miesiąc czyli styczeń za free, ok 65 zł za luty a dalej to już normalna stawka. Nie jest źle, zwłaszcza ze jest tylko jeden komputer na dslu i sieć hula. Jeszcze tylko żby zrobic przekierowanie portów zwłaszcza dla DC++ : :?

Edytowane przez Mck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)zebys przypadkiem nie mial takiego wymyslu jak "nod antyvirus" padlina totalna.

OT: odezwal sie znawca... zapraszam do dzialu Oprogramowanie zebys tam rozwinal te mysl, jestem pewien ze wiele osob bardzo chetnie poczyta co jest padliniastego w jednym z najlepszych antywirusow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos ma pomysl na rozwiazanie mojego problemu:

 

mam od nich internet radiowo, w zasiegu mam 3 acces pointy z czego z jednym mam bardzo slaby sygnal(i paradoksalnie jest to jedyny ap z ktorego moge pobrac ip i polaczyc sie z internetem ale niestety sygnal czesto zanika;/)z pozostalych 2 nie jestem wstanie pobrac adresow a zasieg jest caly czas 68-70%.... ma ktos pomysl co moze byc nie tak?czy oni przypisuja adresy mac do danych ap?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT: odezwal sie znawca... zapraszam do dzialu Oprogramowanie zebys tam rozwinal te mysl, jestem pewien ze wiele osob bardzo chetnie poczyta co jest padliniastego w jednym z najlepszych antywirusow.

 

forum o air-bites,tak?

pytanie bylo o tym co moze pomoc, tak?

moja stycznosc z tym netem jest chyba( na pewno jest) najwieksza ze wszystkich uczstnikow, sam go instalowalem i sam mam go w domu.

byly problemy z nodem i tym netem ( moze kwestia np. tego ,ze apec ma wbudowanego firewalla), oczywiscie ,ze tak, sam mialem pare serwisow.

Nie wnikam w to czy czy to jest dobry czy zly program , tylko podaje solucje do problemu.

Dziekuje za uwage.

 

Co do pytania dotyczacego zasiegu, to zadzwon na informacje i zglos awarie ( ze ci neta rozlacza)

przy okazji powiedz, ze sa tu inne zasiego. w ciagu 24h ktos wpadnie.

 

 

 

ktos ma pomysl na rozwiazanie mojego problemu:

 

mam od nich internet radiowo, w zasiegu mam 3 acces pointy z czego z jednym mam bardzo slaby sygnal(i paradoksalnie jest to jedyny ap z ktorego moge pobrac ip i polaczyc sie z internetem ale niestety sygnal czesto zanika;/)z pozostalych 2 nie jestem wstanie pobrac adresow a zasieg jest caly czas 68-70%.... ma ktos pomysl co moze byc nie tak?czy oni przypisuja adresy mac do danych ap?

 

a nie mozesz pobrac adresu , dlatego, ze kazdy apec ma oddzielne zabezpieczenie. Dzwon na informacje ( lepiej powiedz,ze pilne bo net umiera- szybciej beda)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, dzisiaj dostaje telefon po 3 miesiacach uzytkowania, ze nie wykrywaja u mnie sygnalu z AP zebym sprawdzil....

ja pytam, czy ktos pode mna jeszcze jest, a ona ze nie, ale w umowie jest ze ma byc podlaczone i kropka...

wiec pozostaje powrot na routerek bo kary nie bede placil, porty mam raczej poblokowane bo torrent strasznie chodzi, hasla nie znam do routera..

 

wiecie moze jakie porty sa odblokowane???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, dzisiaj dostaje telefon po 3 miesiacach uzytkowania, ze nie wykrywaja u mnie sygnalu z AP zebym sprawdzil....

ja pytam, czy ktos pode mna jeszcze jest, a ona ze nie, ale w umowie jest ze ma byc podlaczone i kropka...

wiec pozostaje powrot na routerek bo kary nie bede placil, porty mam raczej poblokowane bo torrent strasznie chodzi, hasla nie znam do routera..

 

wiecie moze jakie porty sa odblokowane???

 

mozesz spróbować zrobić tunel przez port ktory na pewno działa np 80 za pomoca powiedzmy fpipe. Kiedyś był takie fajny artykuł o robieniu tuneli na http://www.searchengines.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dowiedzialem sie ze AB juz nie stawia DSLi tylko po kablach wszystko leci...

wie ktos jak to dziala? jak z szybkoscia, P2P?

 

bo mi sie umowa niedlugo konczy i nie wiem czy zostac, bo na DSLu za taka kase sie pieknie siedzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostań, przecież chyba nie musisz podpisywać kolejnej lojalki żeby z tego korzystać.

A z innej beczki, idąc za regulaminem - jakie to 'wymogi prawne' każą w umowie zawrzeć punkt o limicie przesyłu danych (w tym wypadku 25GB)? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro to forum o Air Bites, to może zainteresuje Was artykuł o nowym produkcie tej firmy:

http://www.e-biznes.pl/inf/2006/16804,Nowy...t_Air_Bites.php

 

Szukam właśnie na necie nowych info o nich – bo zastanawiam się czy nie powiedzieć ostatecznego NIE osiedlówce z której korzystam, ale niewiele znalazłem.

 

Z tego co mi powiedzieli w cal centre Air Bites faktycznie odchodzi od DSL i na własnej infrastrukturze kablowej ma zamiar dostarczać więcej usług, podobno coś nowego szykują na czerwiec – ale nie chcieli powiedzie co. Ja chyba przejdę na to 256 kb/s – dla mnie ta prędkość wystarczy, a kasa jest na prawdę spoko – 36.47 brutto – ale jeszcze poczekam na ten kolejny produkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde u mnie nie ma mozliwosci mtechniczncyh-teraz niby kablują cełe bloki a w radio ju sie nie bawią..to dalej zostaje na swojej kablówie 128 za 59 :/ kurde

Może niedługo dojdą do Ciebie :)

Poniżej ostatni artykuł o nich jaki znalazłem:

 

 

Air Bites Polska inwestuje w rozwój

Międzynarodowy dostawca szybkiego, szerokopasmowego Internetu – spółka Air Bites Polska ogłosiła, iż rozpoczęła budowę własnej infrastruktury kablowej, którą w znacznej mierze stanowić mają przejmowane i dostosowywane do określonego w firmie standardu sieci lokalne.

 

- W tej chwili koncentrujemy się przede wszystkim na nawiązywaniu współpracy z wiodącymi sieciami lokalnymi, występujemy wobec nich w charakterze inwestora lub całkowicie je przejmujemy, dostosowując do naszych wysokich standardów. Skupiamy się ponadto na rozwoju sprzedaży w posiadanych przez nas sieciach internetowych i wprowadzaniu nowych produktów. W ten sposób sukcesywnie budujemy własną, niezależną infrastrukturę, w ramach której świadczyć chcemy nasze usługi. Tym samym aktualnie nie będziemy koncentrować się na rozwoju naszej oferty w oparciu o usługi DSL świadczone przez TP SA. – mówi Rafał Pasterczyk, Dyrektor ds. Rozwoju Air Bites Polska.

 

Air Bites Polska szuka na rynku optymalnych rozwiązań. Obecnie spółka dąży do zdobycia dominującej pozycji na poszczególnych rynkach lokalnych, a z czasem pragnie stać się wiodącym ogólnopolskim operatorem, posiadającym w swojej ofercie szeroki pakiet usług. Bardzo istotnym elementem jest w tym wypadku posiadanie własnej infrastruktury kablowej, dlatego też firma ta koncentruje się na sukcesywnym powiększaniu zasięgu jej sieci. Air Bites Polska zmierza także ku temu, aby z czasem móc występować z kontrofertą wobec dużych dostawców, takich jak TP SA, UPC czy Aster, którzy stawiają na kompilację usług typu Triple Play (tj. telewizja, Internet i telefon z jednego kabla). Spółka Air Bites Polska chce skoncentrować się na dostarczaniu klientom usług szybkiego, szerokopasmowego Internetu w dobrej jakości i konkurencyjnej cenie, a docelowo na poszerzeniu swojej oferty o pozostałe usługi, dla zainteresowanych klientów.

Już w lipcu 2006 Air Bites Polska planuje poszerzyć swoją ofertę w zakresie dostępu do Internetu o kolejny produkt, który będzie najprawdopodobniej pierwszą tego typu ofertą na krajowym rynku. Z pewnością wkrótce ukaże się stosowna kampania reklamowa ujawniająca szczegóły.

 

Air Bites Polska jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością należącą do zagranicznej grupy kapitałowej. Podstawowym przedmiotem jej działalności jest świadczenie usług w branży telekomunikacyjnej w zakresie szybkiego, szerokopasmowego dostępu do Internetu. Firma pojawiła się w Polsce wiosną 2005 roku, należy do grona najszybciej rozwijających się dostawców szerokopasmowego Internetu w Polsce. Od początku swojej działalności na polskim rynku spółka zarejestrowała ponad 14 tysięcy zainteresowanych usługą mieszkańców Krakowa, Warszawy, Wrocławia i Poznania. Grono to stale się powiększa. Ofertę Air Bites wyróżnia konkurencyjny na rynku stosunek ceny do jakości usług. U innych, nawet największych dostawców Internetu w Polsce, za podobne produkty klient musiałby zapłacić znacznie więcej. Atutem Air Bites Polska jest minimalna opłata za instalację usługi – począwszy od 1 zł brutto, okres umowy już od 3 miesięcy, a także dbałość o rozwój usług według ściśle określonych standardów.

Więcej informacji na www.airbites.net oraz pod numerem Infolinii 0 801 080 000 lub + 48 12 398 77 77 (dla telefonów komórkowych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos ma juz 256kb/s po kablu z airbites?

Potrzebuje w najbliższym czasie podłączyć niedrogi net i taka opcja by mi odpowiadała, a maja niedługo zpodłączyć mój blok. Nie sciągam czyli transfer mi odpowiada, najbardziej zależy mi na pingach i ogólnej sprawności dzaiłania łacza. Net potrzebny głównie do gier online, skype, www itp.

Bardzo prosze o opnie osób które już to mają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś dostał już wypowiedzenie z AirBites? Ja dostałem, i dzwoniąc tam spytałem się, „czemu?” Odpowiedzieli mi ze wszyscy, którzy są, na DSL TPSA są odłączani, bo tpsa wypowiedziało im umowę na dzierżawę ble ble ble. Czy ktoś już takie cos dostał?

Bo cos mi się wydaje ze po prostu w bezczelny sposób próbują się mnie pozbyć, bo nie zgodziłem się na antenę. Kraków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No napewno chca sie ciebie pozbyc dlatego ze sie nie zgodziles na radio, ale z drugiej strony to chamstwo tez jest ze strony tpsy ze im umowe wypowiedziala! Mnie wlasnie przyslali podwyzke za dzierzawe lacza i musze isc do air bites niestety na radiu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy kto jest na dsl od tepsy dostaje takie info;/ air bites sie z tepsa rozwodzi, nie ma tutaj znaczenia czy radio czy router linksysa sie mialo, wszyscy predzej czy pozniej zostana odlaczeni a air bites przechodzi na "swoja" infrastruktore (informacje z pierwszej reki od technikow air bites w krk)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najgorsze jest to w tym ze teraz jak sie chcesz dolaczyc do AB to jesli nie mieszkasz na osiedlu gdize maja wlasna infrastrukture to nie masz szans miec od nich neta. Ja mieszkam niedaleko ich kafejki "darmowej dla krakowian" na rogu sebastiana i gertrudy i nie ma opcji zeby mnie przylaczyli!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ja mialem od nich neta radiowo, ale ze w krakowie mieszkam tylko w czasie roku akademickiego to na wakacje rozwiazalem umowe, teraz ciagle widze ich apeka z dobrym zasiegiem ale powiedzieli ze mnie nei podlacza pod niego bo po prostu przestali swiadczyc usluge dostepu radiowego bla bla....

 

Tony_Soprano -- jak mieszkasz na rogu gertrudy i sebastiana to nie lapiesz czasem netu z rynku?:D (nie wiem jakie to polaczenie jest ale zawsze za free:P) ewentualnie sprobuj w ghnecie maja calkiem ciekawa oferte 1mbit za 65 zeta(2mbit wieczorem) synchronicznego lacza bez limitow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...