Skocz do zawartości
Piotrux

Logitech Mx610

Rekomendowane odpowiedzi

No od dzisiaj jestem posiadaczem w/w myszki. Przedstawiam krotki opis, jak zawsze dla potomnych... :lol:

 

Pierwsze wrazenie: Krotko mowiac super, bradzo dobre wykonanie i ten wyglad, wedlug mnie jedna z najladniejszych myszek aktulanie na rynku. Dobre materialy mily w dotyku plastik. Prawa i lewa strona (na kciuk i maly palec) pokryta tworzywem gumopodobnym, w mojej dloni lezy idealnie.

Mysz uzywa do komunikacji czestotliwosci 2,4 Ghz co ma zapobiegac zakloceniom hmm czy ja wiem pownie to i prawda. Odbiornik/nadajnik mozna podlaczyc na USB lub PS2 jest bardzo maly, mysz nie posiada zadnych kabli.

 

Myszka posiada przechylane kolko jak w myszach microsoftu i innych logitechach, niestety dziala to tez nienajlepiej krecenie kolkiem i przechylanie dziala precyzyjnie i lekko, lepiej niz u konkurencji ale naciskanie to juz inna bajka to chyba najslabszy punkt tej myszki, dziala gorzej niz w microsofcie niestety. Mysz uzywa technologii laserowej, czyli ze zwykla dioda zostala zamieniona na laser, ma to polepszyc czulosc i co najwazniejsze palete powierzchni na ktorych dziala mysz. Czy polepszylo czulosc i tak bardzo czulych myszek jakimi sa MXy... tak wskaznik chodzi bardzo plynnie i precyzyjnie. Co do palety powierzchni to jezdzilem po wszystkim i dziala !!! Aha w odroznieniu do zwyklej optyki laser prawie nie emituje swiatla, trzeba bardzo mocno sie przypatrzec zeby dojzec czerwien lasera. Mysz posiada ciekawe dodatkowe przyciski do odbioru maili i chata. Niestety nie dziala z np. konnektem, gg i thunderbirdem :(ale swieca sie pieknym niebieskim lub zielonym kolorem jak np przychodzi mail. Jeszcze co do ciekawych swiatelek to jest dioda od poziomu naladowania baterii, dziala przez 10 sekund po uruchomieniu myszy na zielono, jak baterie sa do wymiany zaczyna swiecic na czerwono. Jest jeczsze jedna dioda ktora sygnalizuje dzialanie jest umieszczona pod mysza obok wylacznika, ciekawy przycisk bo mozna sobie w kazdej chwili wylaczyc myszke :lol:. Kolejne dodatki to przyciski glosnosci i mute, pewnie sie bedzie przydawac... mam nadzieje :). Nastepne to znane juz przyciski do przodu i do tylu dzialaja fajnie tylko ten do przodu jest troche za daleko. Kolejna nowosc to wylaczanie sie myszki wraz z komputerem, mam nadzieje ze zwiekszy to dlugosc dzialania na jednym komplecie baterii. Ciezar jak to myszka z 2 bateriami AA w srodku ale nie jest zbyt ciezka mialem ciezsze :). Zasieg okolo 2,5-3m.

Ogolnie super polecam to chyba najlepsza mysz na rynku nawet dla graczy choc oni pewnie wola MX518 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej ciekawi jak ta myszka sprawuje sie w grach! Zamierzam kupic w najblizszym czasie myszke..myslalem nad najnowszym razerem....ale korci mnie ten brak kabla i wyglad myszki , ktora nie jest za szeroka (nie mam duzo miejsca na biurku) . Gram w Jedi Academy i zalezy mi na tym zeby myszka szybko reagowala na ruchy. Napiszcie czy jak zmienie na tego logitecha z mojego microsofta intelimouse 4.00 to czy odczuje roznice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie gra bedzo dobrze jest szybka i ma plynne rychy, nie narzekam gram czasto w UT2003, mialem wszesniej Microsoft Wireless Optical Mouse TILT, to niebo a ziemia. Gralem tez jakis czas na Microsoft Intelli Mouse Explorer 4.0, no to powiem ze osobiscie lepiej mi sie gra na MX610. Ale to sa moje odczucia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zrazilem do logitecha od czasu jak moja mx700 cala sie pozdzierala...http://www.nukleon.pl/mx700.jpg Ciekawe czy poprawili jakosc...

1654432[/snapback]

Ten problem wystepowal tylko we wczesnych wersjach mx700 i 500. Pozniej to poprawili i sie nie scieralo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No już wiem co jest warta ta mysz.

 

http://www.frazpc.pl/artykuly/391/Laser/z/.../Logitech/MX610

 

 

Po przejściu z taniego A4 to rzeczywiście może się wydawać super. Ale w porównaniu z MX518 czy G5... -> :lol: Krótko mówiąc: wyciąganie kasy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten gość był pijany jak to pisał nie czytajcie tego czegoś ;)

1674094[/snapback]

czytajcie czytajcie i nie kupujcie tego zlomu. BEZNADZIEJA !! zebym po 3 dniach nie potrafil trafic w linka, paranoja, co chwile jakies przeskoki, zaciecia...i ten idiotyczny jakis stand-by jak sie chwile nie uzywa.

kupilem MX510 dzis i odrazu przyjemnie jest, nawet w linki spokojnie trafiam po kilku h przyzwyczajenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już tę myszkę ponad 2 tygodnie i jestem b. zadowolony z zakupu. Jest ergonomiczna, miła w dotyku, świetnie współgra z podkładką "QcK Steel". Każdy przycisk można dowolnie skonfigurować co bardzo usprawnia pracę. Pracuję nią i gram około 10 godzin dziennie i po 2 tygodniach wskaźnik naładowania akumulatorków pokazuje stan dobry. A jeśli chodzi o to, że myszka jest dla kogoś zbyt ciężka. Polecam wyjęcie jednej baterii (myszka działa na 2 baterie AA) ale o dziwo z tylko jedną również można nią pracować (jak przypuszczam krócej), ale mysz rzeczywiście wtedy jest znacznie lżejsza i można mieć wrażenie pracy przewodową myszką, w której nie plącze się kabelek. Polecam ją wszystkim bo to chyba jedna z najlepszych myszek jakie miałem okazje używać (no i gwarancja 5 lat).

Edytowane przez Rafaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem 2 tygodnie temu. Potwierdzam negatywne opinie o precyzji i wadze. Czasem ni cholery nie mogę trafić w mały link czy klawisz zamykania okna. Natomiast po kilku godzinach pracy boli mnie ręka od suwania myszy po biurku.

Ogólnie lipa, a miałem taką fajną Wheel Mouse Optical :(

Może mi ktoś polecić coś z kablem ?? MX510/518 nie podoba mi się z wyglądu. Ktoś na allegro sprzedaje MouseMan Dual Optical może taką ??

 

edit:

... no i kupiłem Microsoft IntelliMouse Explorer 4.0

Jak się przyzwyczaję do jej sporej długości to reszta super.

Edytowane przez Maniolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem 2 tygodnie temu. Potwierdzam negatywne opinie o precyzji i wadze. Czasem ni cholery nie mogę trafić w mały link czy klawisz zamykania okna. Natomiast po kilku godzinach pracy boli mnie ręka od suwania myszy po biurku.

Ogólnie lipa, a miałem taką fajną Wheel Mouse Optical :(

Może mi ktoś polecić coś z kablem ?? MX510/518 nie podoba mi się z wyglądu. Ktoś na allegro sprzedaje MouseMan Dual Optical może taką ??

 

edit:

... no i kupiłem Microsoft IntelliMouse Explorer 4.0

Jak się przyzwyczaję do jej sporej długości to reszta super.

potwierdzam kibel do kwadratu, napalilem sie kupilem se pierwszy raz bezprzewodowa, mialem a4 techa na przewodzie optyka, i co? ten mx 610 nie czuje malutkich ruchow ciezko trafic reaguje z opoznieniem, jestem zalamany 200zl fru... mowie moze podlkadka ... kupilem wypac iceamt 2 edition za 150zl... problem jest nadal... opozniona reakcja na ruch wcelowanie w linki denerwujace, w grach pod usb przewija i mi w menu w kolko jak oszalala, przelozylem ja na ps2 port i jest ok ale nadal komfort pracy beznadziejny , probowalem w programie setpoint konfigurowac... niestety sprzedam i wiecej nie kupie bezprzewodowej!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim,

mam mx 610 i naprawdę nie mogę powiedzieć o niej nic złego, nie potwierdzam żadnych negatywnych opinii o niej na tym forum. Jeśli ktoś nie może trafić wskaźnikiem w przycisk, to albo źle skonfigurował szybkość wskaźnika, albo ma bardziej osobisty problem. Jeszcze mała porada: w ustawieniach funkcji dla środkowego przycisku (kółeczka) lepiej wyłączyć funkcję Scroll, AutoScroll itp. i zamiast tego wybrać "środkowy przycisk" z listy "Inne".

 

Ale mam też problem, z którym być może ktoś z Was pomoże mi sobie poradzić. Nie mogę ustawić funkcji powiadamiania o mailach (nie mówię o nowych wiadomościach, bo już słyszałem, że GG nie działa - trudno). Chodzi o to, że podczas konfiguracji funkcji przycisku z kopertą, po wybraniu w punkcie 3. "powiadamianie e-mail", nie ma już żadnej opcji do wyboru (po wybraniu innych funkcji pojawia się punkt 3a, gdzie należy wybrać dodatkowe opcje) - a zgodnie z instrukcją w tym momencie powinno się wybrać z listy program obsługi emaili.

Macie jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bawilem sie tym szczurem i mam negatywne odczucia co do tego produktu.

Dlugi czas pobudki po jakims czasie nieuzywania

Z ta celnoscia to bywalo roznie - ale generalnie ciezko bylo mi trafic w obiekty

 

na plus zasluguje wyprofilowanie sprzetu dobra myszka dla ludzi z wielkimi lapami

 

w pojedynku mx610 vs. mx518 wygrala ta druga (jakos lepiej mi sie ja uzytkowalo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja porownam mx610 do wlasnie mx1000 bo mam obie myszki jedna do lapciaka i druga do stacjonara

 

Powiem ze gdyby nie to ze wiekszy braciszek ma taka duza stacje dokujaco/ladujaca kupilbym drugiego mx1000 owszem mx610 tez sie dobrze sprawdza w swoich zadaniachale mx1000 lepiej lezy w dloni i jest duzo wiekszy komfort pracy przynajmiej dla mnie. Na obu myszkach gralem w CS:S i Q3A:DeFRaG i problemow niewidzialem.

 

Czas pracy na bateriach mx1000 po pelnym naladowaniu i uzytkowaniu po min 6h dziennie trzymala 2tyg ale spotkalem sie juz ze znajomemu trzymala max tydzien przy podobnym czasie uzytkowania co do mx610 to miesiac mi wytrzymala na bateriach w zestawie a teraz ciagnie 3 tydzien na akumulatorkach

Edytowane przez madmax57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze ktos z posiadaczy moglby napisac, czy przyciski back/forward (te 'pod kciukiem' :)) mozna skonfigurowac tak, zeby przelaczalo na poprzednia/nastepna piosenke? Jesli nie, to nie ma sensu zamieniac mojego MediaPlaya na MX610:)

 

I czy mozna wylaczyc miganie tych diod od maili/messangerow, a takze przypisac im jakas funkcje (bo chyba sa wciskane???) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...