Skocz do zawartości
Fan BF2

Firewall + Anti-virus

Rekomendowane odpowiedzi

NOD32 + Outpost + Opera na stacjonarce - żadnych wirów, trojanów, dosłownie nic ...

avast + Outpost + IE 6 na lapie - czasem jakiś spyware i reklama.

Oczywiście używam neta "z wyobraźnią" 8O ...

Więc uważam, że powyższy zestaw i troszkę ostrożności gwarantują spokój na długi czas

pozdrawiam

sansaba

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam od kilku lat żadnego antivira. Mam dobrze skonfigurowanego firewalla, nie robię żadnych updateów do Windows SP2 i system jest czysty od ponad 2 lat. Czasami oczywiście skanuje online i również od czasu do czasu spyware sprawdzam. Na razie nie miałem żadnych problemów. Po prostu w intenecie nie przeglądam żadnych pierdół, maila mam na gmailu więc mi na kompa nic nie wejdzie (a podejrzane maile kasuje reszta i tak odpadnie na sprawdzeniu przez google).

 

Przez p2p też ściągam tylko pewne=sprawdzone rzeczy więc stąd też nic nie łapię. Taką zabawę polecam tylko dla prawdziwych znawców swojego systemu/sprzętu bo znajomym jednak instaluję firewall+avg i mimo to i tak coś zawsze złapią 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nieco przewrotnie - używan "klonu" NIS w postaci Symantec Client Internet Security ( integra firewall+antywir). Po pierwsze o wiele mniej zasobów pożera niż NIS, po drugie zapewnia kilka istotnych z punktu firewalla dodatkowych funkcji, któych klasyczny NIS nie ma. Niestety w wersji komercyjnej do kupienia jedynie w pakietach. Swoją wersję mam z racji wykonywanej pracy i faktu, że firma korzysta z rozwiązań Symanteca. Ale z tego co wiem do zdobycia także w "alternatywnych" źródłach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Norton Antyvirus(2004, 2005, 2006 ?) czy Kaspersky Antivirus 6?? Który z tych dwóch?

Który lepiej wybrać i dlaczego?

Z góry dzięki!!!!!!

 

MOim zdaniem Kasperskiego, bo imo Norton za bardzo system zamula....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o tak się właśnie zastanawiam nad zmianą. Teraz uzywam Norton System Works 2004 (w nich jest antivir) i myśle nad Kasperskym. Przy tym nortonie uruchamianie kompa niestety troche trwa. Nie powiem, jest bezpieczny, i to bardzo!

I się właśnie zastanawiam nad "jakością" kasperskiego. Porządny to jest antivir???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedlugo skonczy mi sie subskrybcja dla NIS,wiec poczytalem troszke ten temat i zainstalowalem Kerio Personal Firewall + avast (ktorego znam chyba od zawsze 8O ) i odrazu widze ze system jest jakby "lżejszy" i wreszcie tez cos sie dzieje ->tzn kerio informuje co sie dzieje pyta co przepuscic a co nie...

...i teraz tak mysle o tych co sie chwala ze zadnych wirusow i trojanow nie maja...byc moze,albo poprostu niewiedza (oni i ich soft na kompie) ze maja,bo moj NIS milczal poprostu (za wyjatkiem auto aktualizacji,ktora sie wlanczala akurat kiedy gralem w sieci -rrrrrrr)

 

pzd

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wiecie czy jest jakaś "promocyjna" tudzież "reklamowa" oferta na AV ??

Kiedyś można było po zarejestrowaniu przez 12 m-cy używać Trusta AV.

Potem widziałem darmowe 6 m-cy z F-secure po rejestracji.

Czasami też bywa Panda 3 m-czna (ale to trochę krótko i nie za bardzo odpowiada mi panda).

 

Może coś nowego pojawiło się ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THX

Po 2-ch dniach na 2-ch kompach muszę przyznać, że program AVS od AOL sprawuje się przyzwoicie.

Jak na razie mam lepsze "wrażenia" z jego pracy niż z avasta. Mam nadzieję, że będzie skuteczny.

 

SGJ

Nie wiesz przypadkiem jakie są różnice w stosunku do Kasperskiego ??

Kiedyś miałem zainstalowanego i mulił mi kompa, a AVS praktycznie nie jest odczuwalny. Coś na poziomie avsta, może nawet lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, a ma ktoś jakiś mądry pomysł do zabezpieczenia Windowsa 2003 Enterprise? Celowałem w BitDefendera, ale coś odmawia posłuszeństwa pod w2k3 - a edycja orcą nie wchodzi w grę ze względu na brak pliku msi... I teraz sam nie wiem, co w miarę lekkiego a skutecznego zainstalować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wspominałem, ale może się komuś przyda.

6-cio miesięczna "próbna" licencja na F-secure av 2006 obejmująca oczywiści aktualizacje.

W pakiecie ochrona rezydencka, ochrona poczty, ochrona programów, anty-szpieg.

http://www.f-secure.com/poland/protectyourpc/

 

Specjalna oferta promocyjna dla systemu Windows XP SP2: BEZPŁATNE testowanie programu F-Secure Anti-Virus przez 6 miesięcy!

P.S.

Trzeba zjechać na dół strony, do której podałem powyższy link.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, musiałem przeinstalować winde z pewnych powodów nie mających związku z moim aktualnym problemem :/ .A wiec tak, wszystko mi ładnie działało, a po reinstalce net mi zwolnił niesamowicie, prosze bardzo....

 

Mój net....

Dołączona grafika

 

A tak wyglądają statystyki na http://www.speakeasy.net/speedtest/

Dołączona grafika

 

Kiedyś miałem podobny problem ale wtedy przed zainstalowaniem antywira, sp1 odpaliłem neta i wpierdziliło mi sie mnóstwo syfów. Teraz ostatnią rzeczą było odpalenie neta. Dzisiaj juz 2 format robilem i dalej internet muli... skanowałem, blokowałem porty i nic nie pomaga :/ pomocy 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam darmowego antyvira i firewalla. Co byscie polecali?

Mam aktualnie kaspreka 30 dniowego i w ch... trojanów z którymi próbuje sobie poradzic 8O (będzie już z 130, wczoraj 108 8O)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, musiałem przeinstalować winde z pewnych powodów nie mających związku z moim aktualnym problemem :/ .A wiec tak, wszystko mi ładnie działało, a po reinstalce net mi zwolnił niesamowicie, prosze bardzo....

Bardzo dużo osób używających neostrady dziś od rana zgłasza problemy z neo. Bardzo wolno ładujące się strony, niskie transfery. Mi stonka forum potrafi ładować się nawet minutę.

Widać mają jakieś problemy techniczne, miejmy nadzieję, że szybko miną.

Poza tym nie ten temat ..... mała pomyłka.

 

 

Nick126

Polecam Kerio pfw v2.1.5 - darmowy, po polsku, bardzo dobry; oraz

F-secure av2006 - wersja darmowa 180dni lub

AVS (Kaspersky w wydaniu AOL) - po rejestracji darmowa roczna licencja..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Conti takiego info mi było trzeba. Przez nich dzisiaj jak głupi 3 razy przeinstalowywałem winde :/ A co do tematu to własnie zastanawiałem sie gdzie go wrzucić i teraz przypomniałem sobie że jest dział o neo, sorki admini ze robie bajzer 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak masz trojany lub inne świństwa które ciągle siedzą i się "odnawiają" to musisz spisać sobie ich nazwy, po czym ściągnąć odpowiednie narzędzia do ich usuwania (przeważnie darmowe).

 

A szukać F-secure i AOL nie musisz - linki są podane w paru poprzednich postach na obecnej stronie 8O ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kasperek ich nie usuwa?? Myślałem, że on je znajduje i się ich pozbywa, czy tak nie jest??

 

Czy ta rejestracja przy AOL nie ma żadnych chaczyków 8O Można śmiało się rejestrować i ściagnąć program?

Edytowane przez Nick126

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wszystko da radę usunąć.

Po to są "narzędzia" do usuwania konkretnych świństw.

"Rejestracja" zarówno w AOL jak i w F-secure polega na podaniu maila ....

AOL zainstalowałem już na paru kompach, F-secure na jednym.

AOL jest po angielski, F-secure po polsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...