Skocz do zawartości
ibizpl

Nowy Opteron 144 - S939 Czyżby Venice Do Lamusa?

Rekomendowane odpowiedzi

napięcie jakieś normalne, koło 1,55 w cpu-z - nastepnym razem sprobuje zrobic screena z cpu-z ale moga byc problemy :lol:

 

prime i takie tam to zapomnij, to jest typowy suicide shot który udało mi sie zatwierdzić na cpu-z i wszystko...

poza tym to AC ;) /chociaż przy otwartym balkonie :lol:/

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zastanawiam się nad zmianą procka mam AMD64 Venice 3200@2500 (mam kupca za 550zł) rozważam:

-AMD OPTERON 148 BOX socket 939 SELEKCJA 2800 MHz

-AMD 64 3700+ SanDiego 1MB BOX SELEKCJA 2800 MHz

 

cena ta sama ?

Dzięki za wszelkie rady i czy opłaca się dawać 500zł za zmiane

 

Ps . Lub PROCESOR AMD OPTERON 165 BOX 2 MB Cache (Dwurdzeniowy) socket 939 (ale tu już bym musiał 800 dopłacić)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zastanawiam się nad zmianą procka mam AMD64 Venice 3200@2500 (mam kupca za 550zł) rozważam:

-AMD OPTERON 148 BOX socket 939 SELEKCJA 2800 MHz

-AMD 64 3700+ SanDiego 1MB BOX SELEKCJA 2800 MHz

 

cena ta sama ?

Dzięki za wszelkie rady i czy opłaca się dawać 500zł za zmiane

 

Ps . Lub PROCESOR AMD OPTERON 165 BOX 2 MB Cache (Dwurdzeniowy) socket 939 (ale tu już bym musiał 800 dopłacić)

 

Pozdrawiam

opteron i san diego to sa te same procki w sumie, ten sam rdzen, takze nie ma co sie zastanawiac ktory, pierwszy lepszy i tyle ;) chyba ze rozne napiecia trzeba im podac przy 2.8GHz to sam wiesz ze mniejsze lepsze...

 

jak masz pieniadze to bierz opterona 165 bardzo fajny procek, ale z kreceniem jest roznie...

 

wychodzi na to ze bys musial dac za procki kolo 1000zl, ja na forum znalazlem opterona 144 robi 2.8GHz 1.52v (790zl dalem) takze sadze ze lepiej poszukac czegos na forum, a mozna i taniej wyrwac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mardok

 

procek niestety idzie dalej :( głównie przez moje lenistwo bo mi sie nie chciało wc zakładać... ninja jest fajnym coolerkiem ale bez przesady :D radiator to radiator... jak dostaje zastrzyk ciepła na 3,2ghz to temp skacze jak głupia i koniec zabawy...

w ss'y to sie raz pobawiłem w zasadzie, a okazuje się że też są pewne podstawowe zasady, których się trzeba trzymać ;) ale nie wiedziałem o tym, tylko clockgen i suwak w prawo :lol:

w każdym razie wydaje mi się że skoro ss robi sie na 3350 na ostatnie stabilne pi16m jest w grniacach 3200-3220 to rozchodzi sie już tylko o chłodzenie...

może przyszły własciciel zrobi z niego lepszy użytek :)

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla jednego bedzie to warte 800 zeta, dla drugiego 1000. OCer da wiecej niż ludek co stwierdzi że większy użytek będzie miał z procka co ma dwa jajka. Jak sprzedawać to teraz, bo z upowszechnieniem się DC i wejściem podstawki AM2 ceny Opków polecą na ryj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opek 146 @ 2700MHz @ 1.4V:

 

foto

 

Tempy sa, jakie sa, poniewaz bez zadnych nawiewow na plytke/mosfety i kiepska chlodnica. Potem bedzie wiecej, co najmniej 3000.

ale to na wodzie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ma1y tak, destylowanej i borygu rozowym 50/50, ale z cienka chlodnica i wszystkimi wentylami (Fanderami) na min. skreconymi, a w pokoju nagrzane :P

Teraz mam inne problemy ;/

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...&st=0&p=1992454 - moze ktos pomoze? PLS!

 

 

Nowy screen, z lekkim nawiewem na mosfetki :):

http://img203.imageshack.us/my.php?image=2700mhz14v22iu.jpg

Edytowane przez lores

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://img218.imageshack.us/my.php?image=280014v4tx.jpg - 2800MHz @ 1.4V @ 15min sp04 narazie (caly czas na chodzie).

 

EDIT:

http://img206.imageshack.us/my.php?image=2800145kj.jpg - Opek 146 @ 2800Mhz @ 1.4V prawie 10 godzin SP04. Na razie tempy zbyt duze (przy stressie tylko proca - 43 stopnie ;/), zeby pojechac na wiecej :(

Edytowane przez lores

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentagram 100 Cu+ , DFI Lan Party NF4 Ultra-D , zestaw bez obudowy, temp. otoczenia około 20 stopni + Opteron "Live" (za kilka godzin zaktualizuję test) biegnie na 3 GHz i nawet się nie spocił ;)

 

Dołączona grafika

 

 

 

i jednak sie spocił ;) .... po czterech godzinach , teraz jedzie na 2970 MHz ... i może do rana wytrzyma :)

Edytowane przez arche_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - prosba o pomoc: Opek 148 i G.Skill LE (TCCD) jak to sie je bo ni cholery nie moge synchronicznie pamieci puscic, moze jakis bios polecicie, obecnie na 623 final. Thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was wszystkich, chciałem wam "przedstawić" :D mojego nowego procka, Opteron 144, pierwsze testy 2400Mhz @ 1.32V więcej V narazie nie dawałem ;)

http://i15.photobucket.com/albums/a397/piwczan/2400.png

Są to pierwsze testy do mocnego oc ;) procek bez IHS-A na WC blok to nowy Cube. Max w stresie 28C przy tych warunkach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj nowy Opteron 144 od ibiza: 2963Mhz, 1,55v, chlodzenie BOXowe i otwarte okno, SPI stable

http://img400.imageshack.us/my.php?image=113cb.jpg

 

testowalem go na szybko wiec vcore ustawione na max dla plyty, a wszystko inne na minimum

pewnie poszedlby wyzej, ale niestety moja A8N-SLI P wysiada przy wiecej niz 330Mhz <_<

 

nie pamietam dokladnie ale dla 1,4v chyba bylo 2,7Ghz, SPI stable

 

jak znajde kiedys troche czasu to przetestuje go dokladniej

i pozniej jak znajde jeszcze wiecej czasu to jakies WC zloze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zawoor, np ;)

Moj 144 ma identyczne oznaczenia...

 

@Hanu, no fakt, ale farciarze :P

 

@Przemek345, no wiesz, mój 144 robi 2800Mhz na 1.7V niecalych...

Jeszcze bede go testowal na WC lepszym, ale 3Ghz @ 1.4V to ja raczej na nim nie wyciagne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja poki co na swoim SD jade na 11x250 co daje 2750Mhz na 1.375v - tak jest na codzien - jako ze mnoznik 11, ballistix ma spoko warunki na prace 1:1 z fsb [jak wiadomo lepiej unikac dlugotrwalych upalooff dla tych kosci;].

wiecej nie jade - nawet experymentalnie - musze jakis nawiew na mosfety bo przy temp w pokoju okolo 23-24' zaczynaja sie pocic...

oczywiscie chlodzenie to powietrze: arctic freezer na cpu + 2xakasa amber 120mm + 1xakasa amber 92mm na bocznej scianie...

 

PS: proc to KAB2E 0545 CPxW [x - do jasnej cholery nie pamietam... ;]

Edytowane przez ChomiK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przemek345, no wiesz, mój 144 robi 2800Mhz na 1.7V niecalych...

Jeszcze bede go testowal na WC lepszym, ale 3Ghz @ 1.4V to ja raczej na nim nie wyciagne...

No Ty przynajmniej na swoim 2800 robisz a jak ja ustawie 301 od razu sp po 10 sek wywala :-P, i strasznie mi to te gskille ogranicza muszą jechać na 245 a by jeszcze troszkę pociągneły, :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...