Skocz do zawartości
AndyN

Nf4 + Skystar2 = Buuum (?)

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że jest dział "Inne komponenty" ale ten jest dużo bardziej popularny. Moderatorzy, nie kasujcie ani przenoście tego posta. Potrzebuję pewnej odpowiedzi

 

Używa ktoś tej mobo w połączeniu ze Skystar2?

 

Bo są bardzo niepokojące zonki:

http://forums.nvidia.com/index.php?showtopic=3188&hl=skystar

http://www.skystar2.cnet.pl/forum/viewtopi...force+4&start=0

 

Podobno karta ma PCI w wersji 5V (2.1 PCI) a chipset nVidia korzysta z wersji 3,3V (2.3 PCI).I płyty padają jak muchy :?

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że pytasz o Skystar 2 który jest najpopularniejszy ale może te informacje przydadzą się również posiadaczom Skystar 1.

 

Używam Skystar 1 - i tak jak piszą o tym koledzy na forum nvidia.com - działa on na nforce4 ale w trybie soft mode.

Na marginesie: skystar 2 jest kartą pracującą tylko w takim trybie a dodatkowo dużo nowszą od skystar 1 więc problemy z nią i teza o napięciach jest bardzo dziwna. :blink:

 

W trybie hardwarowym (czyli z włączonym sprzętowym dekoderem mpeg2) karta też "działa" ale wyświetla obraz zniekształcony podczas ruchu na ekranie - nie da się oglądać.

 

Brak trybu sprzętowego nie jest wielkim problemem dopuki nie chce się oglądać obrazu na telewizorze przez wbudowane w karcie gniazdo - działa tylko w trybie sprzętowym.

 

Ciekawe "rozwiązanie" zaprezentował użytkownik freeone z furum.nvidia.com:

wymienił on kartę graficzną 6600GT na x600 i zaczeło mu wszystko działać :blink:

 

Ja poprzednio bardzo długo używałem swojego skystara 1 na ic7-g z 6800gt i wszystko działało - teraz na nowej płycie niestety wszystko nie chodzi tak jak powinno.

Na zmianę grafiki napewno nie dam się namówić. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem na różnych forach.

Podobno w przypadku Asusa A8N po aktywowaniu karty DVB w systemie/próby korzystania z niej bardzo szybko nagrzewa się chip na płycie odpowiedzialny za firewire i robi buum

 

Ciekawi mnie jak to wygląda w przypadku innych płyt na NF4 a szczególnie MSI :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mnie to interesuje, dobrze, ze o tym wspomniales AndyN w watku o asus nforce4. Wlasnie kupilem new TV i mialem zamiar w pazdzierniku jak wyjasni sie sprawa z nowymi zabezpieczeniami kanalow tv, zakupic te karte. Tu wielki zoonk, mam nadzieje, ze jakos pojdzie ominac ten problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AndyN ja przerabiałem problemy z kartą SkyStar 2 i jedyne co mogę polecić to kupić na przykład na allegro kartę Technotrend TT-PCline Premium S-PCI - rev1.3

-- nazywany często SkyStar 1. Mam taką i bardzo ładnie chodzi, jest czulsza od SkyStar 2, po zamianie zauważyłem że sygnał z anteny jest dużo silniejszy na niej.

 

Aukcje allegro:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=64019114

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=64218774

 

to nie są moje aukcje, więc proszę nie posądzać o kryptoreklame.

 

Można też kupić nową kartę na przykład tu: http://www.yansat.pl/index.php/86/94/108 ale to już droższa impreza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś czytając wasze posty zajrzałem na forums.nvidia.com gdzie jakiś czas temu szukałem informacji o tym co zrobić by odpalić SkyStar 2 na Asusie a8n. Zauważyłem że dyskusja tam toczyła się dalej i ktos napisał że po zmianie z Asusa na Gigabyte K8N-Ultra9 wszystko chodzi. Więc już nie wiem czy to jest niekompatybilność nForce4 czy też standardu PCI jaki producent płyty zastosował.

Wątek na forums.nvidia.com można znaleźć tu:

http://forums.nvidia.com/index.php?showtopic=3188

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi problemami z Asusem to chyba prawda: http://forum.dvhk.pl/index.php?showtopic=107816&st=0&

 

Jakoś nie uśmiecha mi się być królikiem doświadczalnym i sprawdzać czy z MSI też :? :mur:

 

Edit

 

W opisie swojej MSI: http://www.msi.com.tw/program/products/mai...ail.php?UID=641

znalazłem:

Slots

• Two PCI Express x16 slot (supports PCI Express Bus specification v1.0a compliant)

• One PCI Express x1 slots(by share)(support PCI Express Bus specification v1.0a compliant)

Three 32-bit v2.3 Master PCI bus slots (support 3.3v/5v PCI bus interface).

 

Jeśli ten zapis jest prawdą, to znaczy, że PCI 2.3 jest dwusystemowe (3,3v/5v) więc to co napisałem w pierwszym poście (a cytowałem za helpdeskiem asusa), że karta PCI jest w wersji 5V (2.1 PCI) a chipset nVidia korzysta z wersji 3,3V (2.3 PCI) nie jest prawdą, bo PCI 2.3 jest dwunapięciowe.

Asus nie trzyma pełnej specyfikacji PCI 2.3 i korzysta tylko z 3,3v?

 

O so chozii? :blink: :?

(...) Aukcje allegro:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=64019114

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=64218774

(...)

Można też kupić nową kartę na przykład tu: http://www.yansat.pl/index.php/86/94/108 ale to już droższa impreza.

Czemu te karty są dużo droższe niż Skystar2? Mam na myśli fabrycznie nowe? Czy one w porównaniu z SS2 różnią się funkcjonalnością? Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opisie swojej MSI: http://www.msi.com.tw/program/products/mai...ail.php?UID=641

znalazłem:

Slots 

• Two PCI Express x16 slot (supports PCI Express Bus specification v1.0a compliant)

• One PCI Express x1 slots(by share)(support PCI Express Bus specification v1.0a compliant)

Three 32-bit v2.3 Master PCI bus slots (support 3.3v/5v PCI bus interface).

 

Jeśli ten zapis jest prawdą, to znaczy, że PCI 2.3 jest dwusystemowe (3,3v/5v) więc to co napisałem w pierwszym poście (a cytowałem za helpdeskiem asusa), że karta PCI jest w wersji 5V (2.1 PCI) a chipset nVidia korzysta z wersji 3,3V (2.3 PCI) nie jest prawdą, bo PCI 2.3 jest dwunapięciowe.

Asus nie trzyma pełnej specyfikacji PCI 2.3 i korzysta tylko z 3,3v?

może rzeczywiście ASUS nie trzyma standardu, ale może jest tak że dla 5V nForce nie może podać takiego prądu jaki karta wymaga. Zauważ że karta uszkadza płytę dopiero gdy zaczynasz jej używać, gdy musi wysterować konwerter. Sama karta w komputerze jest wykrywana prawidłowo i zainstalowanie sterowników także jest możliwe.

 

Czemu te karty są dużo droższe niż Skystar2? Mam na myśli fabrycznie nowe? Czy one w porównaniu z SS2 różnią się funkcjonalnością?

Jeśli miałbym porównywać to SS2 to coś jakby softmodem, natomiast SS1 to pełny modem.

 

Karta SS1 posiada sprzętowy dekoder MPEG, posiada złącze do czytnika kart, tutaj jest porównanie tych dwóch kart: http://www.yansat.pl/index.php/86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje pytanie do desconosida czy jego skystar 1 chodzi w trybie sprzętowym odpowiedział:

nie używam karty w trybie sprzętowym

Czyli domniemuje że tak jak i mi nie chodzi mu w trybie sprzętowym poprawnie.

 

Kupowanie droższego skystar 1, który ma dekoder mpeg2 i przede wszystkim wyjście telewizyjne wysokiej jakości - jest bez sensu, ponieważ te funkcje działają tylko w trybie sprzętowym. :cry:

 

A w soft mode karta działa jak skystar 2 programowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

desconosido

Czy wysterowywanie konwertera ma też miejsce w sytuacji gdy podłączam kartę do gniazdka blokowej anteny zbiorczej, w kablu której oprócz kanałów "naziemnych" jest też puszczny sygnał satelitarny?

 

W tym wątku z forum nvidia, w tym wątku z polskiego forum zresztą też, można znaleźć, że po zmianie na inną płytę na NF4 (tak się złożyło, że był to Gigabyte) nie było takich problemów. Więc może to wina Asusa (->tylko czy MSI jest wolne od tego błędu?) I może problemem jest niemożność dostarczenia prądu jaki karta wymaga? Ten obwód płyty odpowiedzialny za zasilanie PCI 5v ma za słabą obciążalność? Gdzieś tam pojawia się rada żeby dobrą zasiłkę zamontować (->nie pamiętam już w którym to wątku było)

 

Ten Technisat z tego co zauważyłem ma wyjście video -> można podłączyć tv do niego. Wyższy poziom generalnie, tylko ta cena :?

(...) Kupowanie droższego skystar 1, który ma dekoder mpeg2 i przede wszystkim wyjście telewizyjne wysokiej jakości - jest bez sensu, ponieważ te funkcje działają tylko w trybie sprzętowym. :cry:

A w soft mode karta działa jak skystar 2 programowo.

Macie co do tego pewność? Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem ciekaw jak ze sterownikami do Technotrenda, czy nie ma problemów z nowszymui OSami, ta karta jest już dość leciwa. I co z tego jeśli nie spali płyty na NF4 jak może nie bedzie działać w XP SP2 lub 2003.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wysterowywanie konwertera ma też miejsce w sytuacji gdy podłączam kartę do gniazdka blokowej anteny zbiorczej, w kablu której oprócz kanałów "naziemnych" jest też puszczny sygnał satelitarny?

nie wiem czy ten sygnał satelitarny jest puszczany w taki sposób że ta karta będzia w stanie go odebrać. Czy nie jest tak że w kablu masz kanały z satelity a nie sygnał satelitarny. Napewno jest tak, że jeśli ktoś miałby antene satelitarna i dwa telewizory i gdyby chciał odbierać na każdym z telewizorów inny program to musiałby mieć na antenie dwa konwertery i dwa kable. Więc raczej do takiej zbiorczej anteny nie podłączysz karty DVB.

 

Macie co do tego pewność?

ja nawet nie próbowałem ustawiać hard mode, po prostu tylko w soft mode mogę wykorzystać PureVideo mojego gf6600GT. Przed chwilą odpaliłem hard mode i obraz jest tylko wyglada tak jakby odświezanie było na poziomie 100 ms, po prostu ruch jest strasznie odwzorowywany. Ale jak już wspomniałem używam sprzętowego dekodera w karcie graficzne. Do tego czasami ogladam to co leci w HDTV i SS1 nie potrafi sprzętowo dekodować takiego materiału, natomiast geoforce tak - więc wniosek jest jeden.

 

Kupiłem tą kartę po spaleniu przez SS2 dwóch płyt głównych a na allegro za około 300 PLN da się kupić kartę.

 

a ja jestem ciekaw jak ze sterownikami do Technotrenda, czy nie ma problemów z nowszymui OSami, ta karta jest już dość leciwa. I co z tego jeśli nie spali płyty na NF4 jak może nie bedzie działać w XP SP2 lub 2003.

sterowniki są działają dobrze w systemiach 2000/XP/2003, każdego z tych systemów używałem, teraz mam XP SP2 i wszystko działa jak należy. Karta może ma swoje lata ale została zaprojektowana tak dobrze, że nadal jest jedną z lepszych. Do tego większość programów do odbioru satelitarnej telewizji działa z tą kartą. Jeśli będę zmieniał to nie wcześniej niż gdy wejdą na rynek w rozsądnej cenie karty do HDTV i H264 oraz gdy standard się szerzej przyjmie. Edytowane przez desconosido

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ten sygnał satelitarny jest puszczany w taki sposób że ta karta będzia w stanie go odebrać. Czy nie jest tak że w kablu masz kanały z satelity a nie sygnał satelitarny. Napewno jest tak, że jeśli ktoś miałby antene satelitarna i dwa telewizory i gdyby chciał odbierać na każdym z telewizorów inny program to musiałby mieć na antenie dwa konwertery i dwa kable. Więc raczej do takiej zbiorczej anteny nie podłączysz karty DVB.

Ta instalacja antenowa jest tak zrobiona, że w gniazdku w ścianie są dwa wyjścia: tv "naziemna" i satelitarna. A tv satelitarną można odbierać podłączając jakikolwiek cyfrowy tuner sat do odpowiedniego gniazdka. Więc pewnie karta dvb też będzie działać. Ale na pewno warto się upewnić ...

(...) Kupiłem tą kartę po spaleniu przez SS2 dwóch płyt głównych a na allegro za około 300 PLN da się kupić kartę. (...)

A jakie to były modele płyt? Oba Asusy na NF4?

W sumie to w większości przypadków problem dotyczy tylko asusa wiec teraz nieweim czy zmienać asusa k8n4-e deluxe na msi czy nie w sumie to firewire i dodatkowy kontroler sata niejest mi potrzebny .

Są wersje DFI i MSI z firewire i dodatkowym kontrolerem. Były na tym forum wątki porównujące te trzy płyty. Są też oddzielne wątki na temat każdej z nich Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że asus spie.... płyty na nf4 i teraz sie palą przy współpracy z ss2.Ten problem chyba dotyczy tylko asusów przynajmniej w większości przypadków a te pozostałe przypadki to może akrat felerne modele płyt.Sprawdzałem na gigabyte kbne na nf4 i chodzi wszystko ok coprawda procka na niej niemożna podkręcić ale przynjamniej niema problemy z ss2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest płyty na nf4 palą się tylko z ss2 bo jak tak to wymienie karte na jakąś inną bo płyty mi trochę szkoda.Tylko co zamiast skysatra jak najtańszego i żeby płyt niepaliło.Chociaż podobno z MSI na nforce4 chodzi bez problemów.

 

A czy VisionDTV VP-1022A tez pali płyty.

Edytowane przez Frugo_21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli z prześledzenia wszystkich tematów wynika z tego że wszyscy posiadacze płyt z nforce4 i kartę na PCI-E oprócz gigagabyte powinni wymienić sobie platforme na intela bo w sumie to chyba pod amd i PCI-E jest tylko nforce4.

Moim zdaniem sytuacja wygląda tak:

* istnieje pewność, że nie działa z Asusami

* najprawdopodobniej jest też problem z Abitem

* działa bezproblemowo z Gigabyte'm

* nie wiadomo jak wygląda sytuacja z innymi płytami na NF4 (np. z MSI :? )

 

EDIT

Post tego usera: http://forum.dvhk.pl/index.php?showtopic=107816&st=11

wskazywałby, że z MSI nie ma tych problemów (SS2 działa mu na MSI K8N Diamond->bogatsza wersja niż Platinum)

Wychodzi na to, że na pewno Asus dał [gluteus maximus] jeśli chodzi o ten problem ....

Czy inne marki, niż powyżej wymienione, też?

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek albo wtorek mam mieć msi tylko że na s754 zobaczymy co z tego będzie bo gigabyte działa ok ale z OC to tragedia praktycznie żadnych możliwosci.Chociaż zastanawiam się czy lepiej sie niewstrzymać i kupić już na s939 z athlonem 64 3000 venice.Ale to już inna sprawa narazie zobaczymy ja ma się sprawa z msi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy VisionDTV VP-1022A tez pali płyty.

Nie problem jest tylko z SkyStar 2, jesli masz asusa to lepiej kup 1022a karta ma praktycznie takie same mozliwosci jak SkyStar 2, również edukacyjne :wink:

 

Szkoda ze 1 pazdziernika zgasnie slonko :sad: ale pozostaje syferka... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ty wierzysz ze slonko zniknie :] Polak potrafi :]

 

Swoja droga jak masz temperature na plusie ? :] Sharing, karta ?

 

 

 

Sam zastanawiam sie nad zakupem SS2 wiec czytajac ten temat troche mam mieszane uczucia. Ktos wie jak to wyglada z DFI ? Chyba facet na dvhk pisal ze na LP mu smiga :>

Edytowane przez bart132

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ty wierzysz ze slonko zniknie :] Polak potrafi :]

Oj narazie zgasnie i tak szybko IMHO nie zapali.... Z syfra walcza od okolo 6-7 miesiecy i nadal nic :/

 

 

Swoja droga jak masz temperature na plusie ? :] Sharing, karta ?

Platynowa 15 pelenow ;) Sharing...

 

 

Sam zastanawiam sie nad zakupem SS2 wiec czytajac ten temat troche mam mieszane uczucia. Ktos wie jak to wyglada z DFI ? Chyba facet na dvhk pisal ze na LP mu smiga :>

1653224[/snapback]

Z tego co wiem to na DFI smiga... pali tylko asusa z tego co wiem, ale nie daje glowy obciac ;)

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam asusa a8n-e i karte skystar 2.6d i od 2 tyg oglądam nonstop jak tylko moge, i wszysko smiga

czy płyty padały od razu czy po jakims czasie? a może znaczenie ma też w którym slocie PCI umiesci sie karte?

ktoś pisał coś o zasiłce.. mam tagana 380 watów, sprzęcik nie kręcony

 

EDIT

tak sobie mysle, czy ten problem dotyczy wersje a8n-e.. nigdzie nikt nie pisal zeby mu taka padła

 

apropo firewala sprzetowego to nieuzywam go

Edytowane przez ubiquality

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...