Skocz do zawartości
lukasrz

Amd Vs Intel

Rekomendowane odpowiedzi

mysle ze Intel nie przyjmie rekawicy, porazka w kilku testach nawet zle by wplynela na ich wizerunek. AMD nic nie ryzukuje, ma tanie procki chocby przegraly ludzie je beda kupowac, a kto kupi przegranego co kosztuje 30-40% drozej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zadnym wypadku nie bronie Intela ale Centrino (Pentium M) jest troche bardziej wydajniejsze :roll:

1658476[/snapback]

fakt ,w linku ktory podajesz Centrino idzie leb w leb z A64 ,JA kiedys widzialem test w ktorym szedl rowno z AXP - jak widac "co komu pisane" :]

 

P.S.

Centrino uzyskuje wyrazna przewage tylko w SuperPI ,co zakrawa na walek ,bo z moich doswiadczen z sPI to najwiekszy wplyw na wynik ma przepustowosc pamieci ,a Centrino pracuje w singlu ddr :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt ,w linku ktory podajesz Centrino idzie leb w leb z A64 ,JA kiedys widzialem test w ktorym szedl rowno z AXP - jak widac "co komu pisane" :]

 

P.S.

Centrino uzyskuje wyrazna przewage tylko w SuperPI ,co zakrawa na walek ,bo z moich doswiadczen z sPI to najwiekszy wplyw na wynik ma przepustowosc pamieci ,a Centrino pracuje w singlu ddr  :blink:

1664228[/snapback]

wszystko fajnie ale najbardziej zagozali fani marki amd na tym forum namawiaja do kupowania sempow bo roznica w single i dual to tylko 3%... wiec proponuje pomyslec co mowia inni lub co mowisz ty bo jedno drugie wyklucza:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie ale najbardziej zagozali fani marki amd na tym forum namawiaja do kupowania sempow bo roznica w single i dual to tylko 3%... wiec proponuje pomyslec co mowia inni lub co mowisz ty bo jedno drugie wyklucza:)

1664778[/snapback]

jest diametralna roznica miedzy obsluga duala na platformie sA i s939 ,a to z racji kontrolera pamieci

co do s754 to przy niskiech taktowaniach proca roznica single - dual jest niewielka ,ale rosnie wraz ze wzrostem zegara

a P-M na tym chipsecie zdaje sie i855 ma niska przepustowosc pamieci w stosunku do zwyklego P4 w dualu

dlatego zwrocilem uwage na wyniki SuperPI ,inne testy moga skrajnie roznie reaowac na przepustowosc pamieci ,ale ten akurat sam dokladnie przeanalizowalem

ale z sPI i P-M byl walek odkad pamietam ,bo ludziska osiagali po 25s 1M na Centrino 2.9GHz , 2.7GHz i 2.6GHz ,wiec albo powyzej 2600MHz ten procesor nie zyskuje na wydajnosci ,albo jest cos nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja bardzo prosze nie zwracaj uwagi mnie tylko tym o kim mowilem w poprzednim moim poscie :) bo kszty obiektywizmu nie brakuje posiadaczom/zwolennikom intela tylko ludziom od amd:)

Edytowane przez atek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

wszystko fajnie ale najbardziej zagozali fani marki amd na tym forum namawiaja do kupowania sempow bo roznica w single i dual to tylko 3%... wiec proponuje pomyslec co mowia inni lub co mowisz ty bo jedno drugie wyklucza:)

1664778[/snapback]

3% w architekturze K8

natomast porównując inne architektury z kontrolerem w NB różnice mogą być spore- szczególnie w NetBurst. Ale Dothan nie potrzebuje dużej przepustowości pamięci- tylko tyle, zeby nie przerywać strumienia danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja bardzo prosze nie zwracaj uwagi mnie tylko tym o kim mowilem w poprzednim moim poscie :) bo kszty obiektywizmu nie brakuje posiadaczom/zwolennikom intela tylko ludziom od amd:)

1665499[/snapback]

nie moge sie z tym zgodzic ,czasami w dziale inteala mozna bylo przeczytac takie pier.doly ze glowa boli

a ludzie namawiaja do zakupu s754 bo jest tania ,wlasciwie cena proca i plyty to polowa ceny proca i plyty s939

a to przeciez niczyja wina ze Semp na s754 radzi sobi ze slabszymi P4 na dualu w duzo wyzszej cenie

nikt przy zdrowych zmyslach nie powie ze s754 jest lepszy od s939 - mozna tylko dyskutowac nad oplacalnoscia zakupu

 

co do 2M L2 to rzeczywiscie potrafi troche zbuforowac ramik ,moze to wlasnie zrodlo sukcesu ,trzeba by bylo zrobic FXa z 2M cache i porownac :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to to o czym mówicie jest trochę za mądre :) Po prostu nic a nic z tego nie rozumiem. Mój sprzęt w podpisie oparty na platformie intela. Poprzednio mialem tylko bartonika 3200+ i czuję wielką poprawę (może to tylko przez HT). Jeżeli was coś interesuje to moge porobić jakieś testy z tym co mam, bo większość z tego co wide to posiada albo bartki albo a64 ;) (ale nie liczcie w moim przypadku na dual chanell). max to narazie 3.6Ghz, bo pamięci mnie ograniczają.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...