Skocz do zawartości
ki3x3k

Zasilacze Fortron

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma żadnych przeszkód żeby sobie tam amontować radiatory od poczciwego codeguano, które bedą większe, ale co to da?

 

Nie wiem, czy w GLN-ach regulator obrotów jest oparty na termistorze, ale jeśli tak, to zasilacz wtedy byłby już zupełnie niesłyszalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Czy ten fortron będzie nadawał się do mojego zestawu?? Bo aktualnie posiadam modecoma by FEEL 300W :lol:

 

linka do aukcji:

http://allegro.pl/item116490833_fortron_fs...od_freego_.html

 

Bo w tym temacie jest tak bardzo wszystko zagmatwane, że nie można dojść o co chodzi.

 

Mój config:

 

Athlon 64 2800+@stock a na nim siedzi sobie pentagram q-80

Gigabyte K8NS

Radeon 9200se@stock

512mb RAM

Barracuda.10 250 GB 16mb cache

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Czy ten fortron będzie nadawał się do mojego zestawu?? Bo aktualnie posiadam modecoma by FEEL 300W :lol:

 

linka do aukcji:

http://allegro.pl/item116490833_fortron_fs...od_freego_.html

 

Bo w tym temacie jest tak bardzo wszystko zagmatwane, że nie można dojść o co chodzi.

 

Mój config:

 

Athlon 64 2800+@stock a na nim siedzi sobie pentagram q-80

Gigabyte K8NS

Radeon 9200se@stock

512mb RAM

Barracuda.10 250 GB 16mb cache

powiem tak:

ja [ciach!]leeeeeeeeee.... ile mozna?

poszukaj sobie dlaczego nie ten! 350w MDN! tego masz wziac ech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak:

ja [ciach!]leeeeeeeeee.... ile mozna?

poszukaj sobie dlaczego nie ten! 350w MDN! tego masz wziac ech

Witam !

 

Mam dokładnie od roku 350 MDN Rev.A i jestem nim zachwycony... teraz muszę kupić zasiłkę do kompa brata (Atholn XP1700+; 256Ram + 512 Ram; Hdd 120GB; DVD-RW ...) - bo zmienia grafikę na 6800GS Palita 450/1200Mhz AGP.... no i niestety 350MDN już nie ma ;-(( - co z tych zasilaczy Fortrona które są dostępne polecacie?

W sumie to nawet nie wiem jakie napięcie ciągnie ta grafa +5 czy +12 V ? ..

I dobrze by byo gdyby zasilacz przydałby się też w razie zmiany na lepszy konfig ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej z 12V. Jak nie ma MDN, to Modecom MC350 albo moze http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=208072

Twoja plyta oczywiscie zasila proca z 12V?

tak , też wydaje mi się, ze ta grafika pociągnie z 12v ... ale płyta raczej zasila tego amd'ka z +5v (tak mi się wydaje bo 1. złącze jest 20pinowe bez dodatkowej 4'ki i 2. instrukcja podaje: min zasilanie +!2V 5,5A natomiast dla +5V aż 20A ...+15A dla 3,3 - ale to dla AGP ...

Właśnie pojawiły się znowu 350 MDN ale bez rev."A" ( +3.3V---22.0A; +5V---21.0A; +12V---25.0A) n iteraz już nie wiem ... bo +5v jest tuż powyżej minimum z instrukcji .. ale jeśli z tego tylko procesor to powinno wystarczyć a na pewno jest bardzie przyszłościowa ...

Mam jeszcze jedną zagwozdkę - brat ma jakąś taka głupia obudowę- zasilacz nie jest na górze tylko z boku - zaraz nad procesorem - cooler od proca wieje na niego - a przy w/w zasilaczu zraz nad nim byłby 12cm wiatrak wyciągający powietrze .... - czy to nie zabardzo by zakłóciło chłodzenie proca ???

 

Swoja grogą która zasiłka jest lepsza - 350 60 MDN rev. "A" czy FSP 350-60MDN( R ) ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

czy wystarczy mi ten fortron do udzwigniecia semprona 2800 ze wszystkimi podzespolami zintegrowanymi na plycie i jednym dyskiem sata? bedzie chodzil non-stop wiec wolalbym zeby mial mozliwie najmniejsza moc... bo cisze mam nadzieje ze mi zagwarantuje ten 120mm wiatrak :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

czy wystarczy mi ten fortron do udzwigniecia semprona 2800 ze wszystkimi podzespolami zintegrowanymi na plycie i jednym dyskiem sata? bedzie chodzil non-stop wiec wolalbym zeby mial mozliwie najmniejsza moc... bo cisze mam nadzieje ze mi zagwarantuje ten 120mm wiatrak :wink:

Mnie mocniejszy konfig (dwa-trzy dyski, dwa napędy CD, dwie dźwiękówki i sieciówki + wszystko @) ciągnie fortronowskie 300W i wiem, że ma spory zapas. IMHO 250W styknie jak nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam fortrona z podpisu, i niestety niewyrabia mi na linii 12v przy htt powyżej 300 ciężko jest uruchomić kompa ale już jak się włączy jest stabilny jak skała. Co poradzicie? Zmieniać zasiłke? Czy może da się tego jakoś przerobić żeby dawał więcej amperów na linię 12v?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

czy Zasilacz Fortron FSP400-60PFN 400W wytrzyma taką konfigurację:

 

P4 2.66

Msi Motherboard

512 ram

GeForce 6800 GS EXTREME

2x dysk twardy

2x napędy optyczne

1x FDD

1x karta muzyczna

 

 

Czy ten zasilacz wytrzyma tą konfigurację. Bo teraz jest Qltek 350W i gry się wieszają i restart tylko daje radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacze krzak (Colorshit miedzy innymi) sa na ogol glosne, ja mialem dwa Fortrony FSP250-60MDN i byly bardzo ciche, nawet przy P4. Nowsze sa podobno glosniejsze (np. ModeComy na Fortronach). Ale i tak Fortron to luksus w porownaniu do Colorshita czy tez innego Codiego lub Megabajta ;)

Nie ma kasy na inny 75zł było i tyle. Ale mówisz że może nie wytrzymać ? Chodzi o to żeby nie było zwiech.

Malo jest plyt pod P4 z zasilaniem procka z 5v, ja mialem takiego ASRocka, ale jak plyta zasila procka z 12v bedziesz mial problem :| Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to odmów jak możesz i weź 350w MDN bo ten co wziales ma mocna 5v a TY potrzebujesz mocną 12v.

Myśle ze da rade ale linia 12v juz bedzie lekko w tyłek dostawać.

Nie ma kasy na inny 75zł było i tyle. Ale mówisz że może nie wytrzymać ? Chodzi o to żeby nie było zwiech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, który Fortron będzie lepszy FSP350-60MDN czy FSP350-60THA-P??? Do kompa jak poniżej tylko proc to A64 3000+ a płyta ASRock 939 Dual&Sata II. Wydaje mi, się że ten drugi, bo ma dwie linie 12V, ale chce się upewnić czy tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma kasy na inny 75zł było i tyle. Ale mówisz że może nie wytrzymać ? Chodzi o to żeby nie było zwiech.

to jest wielka niewiadoma. MDN kosztuje w granicach 70zł wiec dales ciala. Mnie 350gtf wytrzymuje ale ja mam mniej pradozerna karte i nie mam p4...moze byc ciezko ale kto wie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie mam problem sprzet z podpisu. Mianowicie padlo mi mobo jedna z mosfet kolo tasm dyskow sie zjarala (niby sie rozlala i teraz jest taka biala po wlaczeniu pc rozpala sei do bialosci xD) teraz tak czego to moglo byc powidem?? Pisze w temacie o fortronie bo mam fortrona i pytanie czy to przez niego ?? w zasilce mialem wtyczke 20 pinowa a mobo ma 24 no i napiecia :angry: na lini 12 mialem 12,35 a na 5 5,20 czy to przez to sie stalo?? :blink: prosze o pomoc :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie mam problem sprzet z podpisu. Mianowicie padlo mi mobo jedna z mosfet kolo tasm dyskow sie zjarala (niby sie rozlala i teraz jest taka biala po wlaczeniu pc rozpala sei do bialosci xD) teraz tak czego to moglo byc powidem?? Pisze w temacie o fortronie bo mam fortrona i pytanie czy to przez niego ?? w zasilce mialem wtyczke 20 pinowa a mobo ma 24 no i napiecia :angry: na lini 12 mialem 12,35 a na 5 5,20 czy to przez to sie stalo?? :blink: prosze o pomoc :cry:

Napięcia w normie - coś innego zawiniło. A napięcia miernikiem mierzone czy czujkami z płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ofkozzz miernikiem, Dzisiaj mobo idzie na gware cholera cos z napieciami nie tak ;C. Ej a mozliwe ze to przez elektrownie ?? Bo slyszalem ze u mnie robili przepiecia :blink: Aha i to sie stalo po tym jak pradu nie bylo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki sprzęt.

 

Proc: Athlon 64 3000+ Venice s939

Płyta: Gigabyte GA-K8N51GMF-9

Ram: Patriot 2x 512 Dual C L2,5

Grafa: Club GF7800GT

Nagrywarka DVD: LG GSA-H10L

 

 

I jeszcze gdybym torche to podkrecił wszystko.

 

 

To jaki zasilacz bedzie najlepszy do tego sprzętu. jaki FORTRON???

 

 

Podajcie linka do aukcji!!!!

Edytowane przez DooGy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...