Skocz do zawartości
Simon Erinaceus

Grafika Do 300 Pln

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 300 PLN i dylemat :unsure:

Radeon 9550 Microstar RX9550-TD128 128MB + DVI / tv-out 128-bit BOX - 244 + 18 = 262

czy

Palit DAYTONA 6200 256MB !!! DDR Waw oc450/750Mhz - 259 + 6 = 265

Palit DAYTONA 6200 128MB DDR 2 OC 350/700Mhz BGA - 229 + 6 = 235

 

Ceny praktycznie te same.

 

MSI:

+ O/C 450/700 (info)

+ 128 bit mem

PALIT:

+ O/C 450/750

+ nowoczesny silnik graficzny (lepsza wydajność jednostki PixelShader i Vertex)

- 64 bit mem

 

test porównawczy

 

Wcześniej miałem to co w podpisie. Ładnie się kręciła 3400 3k3dMarków robiła ale sprzedałem.

GPU będzie chłodzony wodą. O/C i te sprawy będą używane.(bo po co kupywać coś co się nie kręci :P )

 

Głownie mnie interesuje ile można na tym GForce wyciągnąć w Marku i w grach typu Doom oraz jaka jest jakość obrazu przezeń wyświetlana (tylko 20 - 30 % czasu przy grach spędzam).

 

Czy może coś lepszego (koniecznie nie używane) za 300 zł można znaleźć ?

Edytowane przez Simon Erinaceus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak też chętnie bym brał 128 bit, ale takie to w okolicach 400 +-40 pln oscylują a nie stać mnie(napisałem przecieże mam 300 zł :P ).

BTW To że ten GF ma pamięci 64 bit to go nie dykfalifikuje od razu. Liczą się osiągi, a te bez o/c są lepsze niż R9550. Z koleji wydaje mi się, że GF przez to, że jego wąskim gardłem jest przepustowość pamięci, mniej zyskuje na podkręcaniu niż Radeon. Ale to tylko domysły.

Robił ktoś testy w 3dMarku GF6200A na o/c koło 450/750 ?

Edytowane przez Simon Erinaceus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak też chętnie bym brał 128 bit, ale takie to w okolicach 400 +-40 pln oscylują a nie stać mnie(napisałem przecieże mam 300 zł :P ).

BTW To że ten GF ma pamięci 64 bit to go nie dykfalifikuje od razu. Liczą się osiągi, a te bez o/c są lepsze niż R9550. Z koleji wydaje mi się, że GF przez to, że jego wąskim gardłem jest przepustowość pamięci, mniej zyskuje na podkręcaniu niż Radeon. Ale to tylko domysły.

Robił ktoś testy w 3dMarku GF6200A na o/c koło 450/750 ?

1663893[/snapback]

:mur: ty chyba mosisz sobie sam kupić i zobaczyć że to złom...co? poprzednik ci dobrze radził NIE 64 BITY

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bierz karty z 64bitami ,kupisz wsadzisz do kompa i powiesz co za shit musze ją szybko sprzedać a tu kurde nikt nie chce kupić czemu bo nikt sie teraz nie pcha w karty z 64bitami,bierz tego radka albo jakiegoś gf6200 128bit modowalnego na 6600;)

Edytowane przez mendezX700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: ty chyba mosisz sobie sam kupić i zobaczyć że to złom...co? poprzednik ci dobrze radził NIE 64 BITY

EOT

1663909[/snapback]

:mur: A widzaiłeś testy ? A może sam sprawdzałeś tego GF6200 ? Pewnie nie. Znasz powszechą opinię tak jak ja, że 64 bitowe kastraty typu na przykład Radeon 9550 64 bit itp. to szmelc (bo tylko 30 zł tańsze od 128 bit R9550 a o 50+% mniej wydajne).

Edytowane przez Simon Erinaceus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur:  A widzaiłeś testy ? A może sam sprawdzałeś tego GF6200 ? Pewnie nie. Znasz powszechą opinię tak jak ja, że 64 bitowe kastraty typu na przykład Radeon 9550 64 bit itp. to szmelc (bo tylko 30 zł tańsze od 128 bit R9550 a o 50+% mniej wydajne).

1663966[/snapback]

nie nie znam szczerze testów bo sie takim gownem nie interesuje!

ale po wszelkich modelach z 64 bit jakie mialem:

tnt2 m64

g2

moge powiedzieć że te modele wypadały blado na tle 128bitów i tyle.

a co a ten 6200 ma być inny wątpie!

ps. NIe o 50% mniej wydajne, a o 50% mniejsza przepustowośc pamięci, wydajność niekiedy spadała nawet do 80%;]

i uwierz mi TA POWSZECHNA OPINIA JEST DOBRA;]\

złom i tyle. Zreszta po co sie udzielam, pytasz o rade, odpowiadamy ci i jeszcze stwarzasz...nie licz że ktoś sie wypowie kto to ma;] wątpie aby ktoś to kupił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tu troche popre założyciela tematyu- ten 64 bitowy 6200 nadal kopie 9550.Także jak obie karty sie podkręci 6200 64 bit jest wydajniejszy. Nie zmienia to faktu,ze nie kupił bym karty z szyną pamieci 64 bit- nawet jesli ty wiesz ze ta katrta nie jest aż tak tragiczna to 99% ludzi tego nie wie o czym sie przekonałeś-jak za jakiś czas będziesz chciał ją sprzedać to mozęsz mieć duuzę problemy.Bo kto ci kupi takia 64 bitowe goofno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

99tomcat

Masz rację, że przy odsprzedaży mogą być duże problemy. A jako że grafikę zmieniam co jakieś 6 do 12 miesięcy to jest to paważny argument za MSI (tymbardziej, że ją pierwotnie chciałem zakupić bo to magicze o/c mem 700 :) )

 

HeatheN

A no GF6200 jest w pewnym sensie inne bo jak na 64 bitwca daje rady z 128 bitowym R9550 w podobej cenie tu jest test.

To o czym ty piszesz z tymi gf2 i TNT to już dawno wiem.

Co do mniejszej wydajności 64 bitowców to napisałem 50+% co miało oznaczać 50% i wyżej (ale można było nie zauważyć).

Ogólnie to nie lubi sprzętu typu SE, LE, MX, 64bit i innych kastratów, ale jak się potężnie jakiś model kręci, jak np. R9550 czy GF6200(128) na którego to nie mam kasy, to wprost uwielbiam to kupować bo tanie i można się o/c ładnie pobawić (+50% wydajności i więcej zawsze bardzo cieszy :wink: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary ja bym na twoim miejscu kupił RADEONA 9550 FIRMY ABIT GURU niezle sie kręcą naprawde fantastyczna karta. Możesz też poszukaj na allegro używanej 9800SE czasem są mniej więcej do 320 zł.

Jeśli jestes zwolennikiem Nvidi to spróbuj upolować 5900.

Pzdr wszystkim na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie chcesz nowa graficzke ? Przeciez do 300zł to mozna tera wyrac 9500@PRO na szynie 256bit, ktory po odblokowaniu potokow jest normalnym 9700. Łyka te wszystkie wyzej wymienione. Ostatnio widzialem jak poszedl na allegro Hercules 9500@PRO / 256bit za chyba 255zł. Zreszta widzialem tez 9800SE@PRO w okolicach 300zł, a to juz wogole karta full wypas.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Nie zgodze sie 9500@PRO = RADEON 9500PRO, RADEON 9500@9700 = RADEON 9700 NIE DAJĄ OD DLUZSZEGO CZASU GWARY NA MODA 9500@9700.

Nie sugerujcie sie tym, ze gosc pisze na tych radkach z allegro za 309 zł, ze są build by ATI! To jest matacz, gosc ma karty no-name z tajwanu i sprzedaje jako Build by ATI (gosc ma 3xywki ruseq, ati-radeon i nie pamietam jeszcze jaka). Jak chcesz miec karte build by TAIWAN to mozesz to smialo kupowac na pewno nie bedzie to zlym wyborem.

Wg mnie dobry tez jest pomysl z Abit radeon 9550GURU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie gadam o tym Rusku, czy jak ten kolo sie nazywa, ale o jakiejs zwyklej aukcji ktora ostatnio widzialem. Szkoda, ze juz wywalilem. Radeon 9500 Herculesa z gwarancja moda na 8 potokow na szynie 256bit poszedl za 255zł. Nic dodac, nic ujac. A co do tego Ruska z allegro to prawda, kolo nie daje gwarancji na moda, wiec na niego trzeba uwazac.

 

Ale i tak caly czas uwazam, ze w tym przedziale (do 300zł) najlepszym wyborem jest chociaz 9500PRO/128bit. Z tym, ze zawsze lepiej poszukac na szynie 256bit :D Ostatnio sam kupilem PELNEGO 9700 za 300zł. To sa karty, a nie jakies 4 potokowce ktore tu podajecie :wink:

 

EDIT:

 

Wogole to ostatnio widzialem jak poszedl na aukcji pelny 9800 (8 potokow/256bit) za 300zł, ale to juz trzeba szukac takiej okazji.

 

EDIT 2: :)

 

Sam nie lubie takich tekstow "A nie znalazl bys jeszcze ilustam zlotych", ale moze by Cie to zainteresowalo http://www.allegro.pl/show_item.php?item=65288371 . Szyna 256bit, 8 potokow, pamieci 2,8ns. No i ta cena :) Te wszystkie Guru costam, to przy tym male gow... :wink:

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...moze by Cie to zainteresowalo 1665330[/snapback]

Poprawiam kolege - ta karta nie jest 8 potokowa :P To jest 4x2 ;) Osobiście polecam pełne 5900xt, bo widziałem co ta karta po OC potrafi... Sam sobie właśnie kupiłem XT z wypasionym chłodzeniem ;)

Ponoć te Zt gorzej się kręcą... Nie wiem jak ten egzemplarz z podanej aukcji, ale wszystkie 5900 strasznie się grzeją, więc polecam jakiś dobry cooler ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

no takie karty to są grzeniki moj 9800PRO tez sie grzeje 6800GT tez sie grzeje to juz tak bedzie bo karty są coraz to silniejsze i beda bardziej gorące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, 5900 maja architekture 4x2, a nie 8x1 :-P Moja blad, przyznaje sie bez bicia :) (nie chcialo mi sie pisac o TMU itd, :-P ) Ale nie zmienia to faktu, ze przy jednym cyklu potrafia wyrenderowac 8 pikseli oraz, ze ta karta łyka te wszystkie 4 potokowce podane wyzej B)

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hymm...

Też nie lubie jak mi ktoś doradza coś co przekracza mój budżet, ale w tym wypadku chyba będzie lepiej jak kupię właśnie coś z tych GF5900 lub upoluje jakiegoś ładnego 9500 albo dozbieram do GF6600

O ile ten 6600 bedzie wydajniejszy (jeśli wogóle) od 5600 ?

 

Co do grzejącego się GPU to się nie martwię bo mój blok wodny odprowadza dobrze ciepło B) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

A co ma piernik do wiatraka ROTFL

Przecież nie było mowy o 5600 :P

1666315[/snapback]

haha stary widac jestes malo spostrzegawczy i chyba nawet nie czytales posta, w ktorym wyraznie napisałeś to:

 

"Hymm...

Też nie lubie jak mi ktoś doradza coś co przekracza mój budżet, ale w tym wypadku chyba będzie lepiej jak kupię właśnie coś z tych GF5900 lub upoluje jakiegoś ładnego 9500 albo dozbieram do GF6600

O ile ten 6600 bedzie wydajniejszy (jeśli wogóle) od 5600 ?"

 

No, ale coz nie bede wyolbrzymial tego :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak kazdy wie o co chodzi to na co on mi wali textem: "A co ma piernik do wiatraka ROTFL"? <_<

1666470[/snapback]

Rzeczywiście :mur: nie spostrzegłem błędu i puściłem troszkę złośliwy komentarz :oops: .

Ale to nie zmienia faktu że post o treści "Nie martw się - na pewno będzie wydajniejsza od 5600" nie wniósł zbyt wiele do dyskusji (w kwestii merytorycznej oczywiście). Ale w ogóle no ofence :D

 

Wracając do pierwotnego zagadnienia jakim był zakup grafiki do 300 pln to:

- na pewno nie 64 bit 6200

- jak nie zajdę pieniędzy to biorę 9550 MSI i wtedy oc 500/700

- a jak do zbieram funduszy to wtedy 5900 (Czy jest może coś równie dobrego w przedziale cenowym do 350 ? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Rzeczywiście  :mur:  nie spostrzegłem błędu i puściłem troszkę złośliwy komentarz :oops: .

Ale to nie zmienia faktu że post o treści "Nie martw się - na pewno będzie wydajniejsza od 5600" nie wniósł zbyt wiele do dyskusji (w kwestii merytorycznej oczywiście).  Ale w ogóle no ofence  :D

 

Wracając do pierwotnego zagadnienia jakim był zakup grafiki do 300 pln to:

- na pewno nie 64 bit 6200

- jak nie zajdę pieniędzy to biorę 9550 MSI i wtedy oc 500/700

- a jak do zbieram funduszy to wtedy 5900 (Czy jest może coś równie dobrego w przedziale cenowym do 350 ? )

1667135[/snapback]

Jak to nic nie wniosłem ? Napisalem przeciez, ze bedzie wydajniejsza od 5600 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie znalazłem MSI R 9550 za jedyne 233 PLN z przesyłką i się chyba na nią skuszę ostatecznie, bo współczynik cena/jakość miał w sumie dla mnie największy wpływ. No i to świetne o/c B)

Za za oszczedzone pieniądze kupię nową płytę główną do mojego Athlona 1800 z odblokowanym mnożnikiem, który na mym Solteku, który to jet skopaną edycją bo nie ma wsparcia dla magistrali 166, dusi się na 133 :(

A na dyskusię co kupić za mobo zapraszm do natępnego tematu który niebawem założę.

 

Żegnam i dzięki za wszystkie porady.

Edytowane przez Simon Erinaceus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wiesz, to wcale nie jest powiedziane, ze kazdy egzemplaz sie tak bedzie krecic, wiec to jest ryzyko. Jak juz chcesz zaoszczedzic to moze bys jednak kupil 9500PRO bo sa juz teraz w okolicach 230-240zł jak sie przyczai, a przy tej karcie masz pewnosc, ze Cie nie zawiedzie :)

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...