Skocz do zawartości
welyk

Czy Celeronyd Na S775 64bit Kręcą Się?

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam że pisze nowy temat, pewnie jakbym dobrze przeszukał forum to bym znalazl odpowiedz ale siedze chwilowo na modemie i nie chce naciagać....

 

No więc czy celki s 775 w wersji 64bit kręcą sie rownie dobrze jak poczciwe celeronki D na s 478?

 

i przy okazji pytanie o boxowe chłodzenie, widziałem ze celki na 775 maja inne chlodzenie (wiekszy wiatrak) niz moj stary Prescot 2,4Ghz. czy to zmiana tylko w wersji 775, czy Intel poszedł po rozum do glowy i zmienił tez chlodzenie w wersji 478, bo te pierwsze (moj ma ponad rok juz chyba) sa okropnie głosne...?

Edytowane przez welyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie powinny kręcić się sporo lepiej, ale bardzo dużo zależy tu od mobo. Na taniej płycie z chipsetem i915 FSB 166MHz to raczej max.

 

O ile masz wersję z miedzianym rdzeniem to nic się nie zmieniło. Niestety, łożysko jest bardzo głośne, u mnie wyło nawet poniżej 2000 obr./min. :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, mam do wyboru trzy płytki (jedną wymienioną wcześniej przez kolege):

 

1. Microstar 865PE Neo3-F (Intel 865PE) w cenie ok 300zl

2. Gigabyte GA-8IPE775-G (Intel 865PE) w cenie ok 320zł

3. Abit AS8 (Intel 865PE) w cenie ok 370zł

 

co wybrać? w sumie to Abit ma 4 PCI a reszta ma 5 i to mnie troche boli bo moze mi zabraknąc miejsca na dziwkowke (chyba ze bym korzystał z tej zintegrowane o ile bedzie cos na tym slychac na glosikach 5.1) ale jesli Abit waszym zdaniem jest bezporównalnie lepszy (jesli chodzi o mozliwosci O/C) to jakos to przezyje...

 

co wybrać patrząc pod kątem OC???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, mam do wyboru trzy płytki (jedną wymienioną wcześniej przez kolege):

 

1. Microstar 865PE Neo3-F (Intel 865PE) w cenie ok 300zl

2. Gigabyte GA-8IPE775-G (Intel 865PE) w cenie ok 320zł

3. Abit AS8 (Intel 865PE) w cenie ok 370zł

 

co wybrać? w sumie to Abit ma 4 PCI a reszta ma 5 i to mnie troche boli bo moze mi zabraknąc miejsca na dziwkowke (chyba ze bym korzystał z tej zintegrowane o ile bedzie cos na tym slychac na glosikach 5.1) ale jesli Abit waszym zdaniem jest bezporównalnie lepszy (jesli chodzi o mozliwosci O/C) to jakos to przezyje...

 

co wybrać patrząc pod kątem OC???

1667593[/snapback]

Moje doświadczenia, niekoniecznie związane z tymi konkretnymi modelami:

Abit - zdecydowanie najlepszy do podkręcania, stabilny i nieźle wyposażony

MSI - solidnie wykonane (np. radiatory na mosfetach), ale mają kiepski bios, ograniczający OC

Gigabyte - stabilne, ale nie nadające się do podkręcania

 

Reasumując nadal brałbym tego AS8.

 

Z ciekawości: po co Ci tyle PCI? Oprócz dobrej karty dźwiękowej i tunera TV ta płyta ma wszystko co potrzeba :).

 

 

PYTANIE Wszystkie celki D na s775 są na rewizji E0??

1667909[/snapback]

Z tego wynika, że tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiałem sie nad sempem ale patrzac na ew rozbudowe kompa mocniejszym prockiem to s754 jest juz malo przyszlosciowy...

 

co do ilości PCI to procz audio i TV potrzebuje jeszcze jeden LAN a chlodzenie mojej grafiki jesto kosmiczne i zajmuje jeden (lub dwa jak sa scisło) PCI sasiednie z AGP :( moglbym ewentualnie troche zciąć radiator.... ;)

 

ale skoro tak mocno polecacie Abita to sie chyba na niego zdecyduje choc jest wyraźnie DROŻSZY :( od np. Gigabyta...

tyle ze faktycznie Gigabyte do krecenia to sie chyba nie nadaje, bawiłem sie dwoma kompami na Gigabycie i I915 za duzo do OC tam nie było...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dość kontrowersyjną propozycję :). Może warto zastanowić się nad tą płytą:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17232

Cena dość niska, zintegrowana grafa lepsza od Twojej obecnej, PCI-E, pamięci DDR1 i parę fajnych bajerów, których się pewnie nie wykorzysta ;) (RAID, gigabitowy LAN).

 

A jeśli jednak chcesz coś 'normalnego', a tańszego od AS8, to możesz spokojnie brać MSI Neo3 (ten model ma sporo usprawnień względem poprzedniej generacji, a i tamta nie była przecież najgorsza -> moja sygnatura) albo AS8-V (okrojenia nie są zbyt duże, chociaż IMHO różnica w cenie nadal zbyt mała).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Assassin_: Twoja propozycja nie jest wbrew pozorom (przynajmniej dla mnie) kontrowersyjna :) złozyłem znajomemu na niej komputerek z celkiem 2.8 64bit i baaaardzo ładnie to chodziło, odczuwalnie lepiej niż taki sam konfig na Intelu 915 o dziwo!!! Co do grafiki to ta zintegrowana z Asusa w 3dmarku 01 jest ona słabsza minimalnie od poczciwego GF4 o ok. 500 pkt. (4800 do 5300) ale w 3dMarku 03 juz go pokonuje ;) poza tym od pewnego czasu mam radka 8500 [juz zmieniłem sygnaturkę :], ktory na moje sporadyczne granie na jakiś czas wystarczy (mam na moim konfigu ok 9000 3dMarków 01). A co do tego Asusa jeszcze to niestety nie miałem jednak czasu, żeby sprawdzić jak wygląda podkręcanie na tym sprzęcie..... a na to mocno liczę...

Edytowane przez welyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde 915 są gorsze do overclockingu starszych 865pe?

Dlaczego tak jest, i czy różnica jest duża?

 

Jaką w takim razie płytę z pci-e nalerzy kupić mając zamiar podkręcania?

Edytowane przez SuperRzeźniK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde 915 są gorsze do overclockingu starszych 865pe?

Dlaczego tak jest, i czy różnica jest duża?

 

Jaką w takim razie płytę z pci-e nalerzy kupić mając zamiar podkręcania?

1674153[/snapback]

865pe ma blokade pci/agp, a 915 takiej blokady nie ma. a jest to niezwykle przydatna funkcja.

 

jeśli cos pci-e to moze jakis 925 - tez nie ma blokady, ale z tego co wiem ma wiecej dzielników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może Asus P5P800 - też niektórzy dobrze to mobo oceniają... Jest tańszy niż AS8 - choć pod względem OC to Abit AS8 jest naprawdę OK (uGuru i te sprawy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jakieś cudeńka ze stajni via lub sis?

Na 865 celki chodzą czasami do 4ghz, ile można się spodziewać na 915?

Czym się różnią p od pl?

1674416[/snapback]

VIA i SIS odpada.

 

Na dobrym i915 masz szansę dobić do FSB 200MHz, więc z odrobiną szczęścia i prockiem 2.66Ghz jest szansa osiągnięcia 4GHz. O ile masz dysk na SATA to inny sposób podkręcania niż skoki na 166 i 200Mhz nie wchodzi w grę. Bezpieczniej jest brać model 2.53 lub 2.4Ghz - one nie powinny mieć większych problemów z QPB800.

 

PL bodajże nie odsługuje DDR2, ale pewności nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Wkoncu dokopalem sie do jakiegos tematu (co by nie tworzyc nowego, zatem podpinam sie).

 

Mam problem j/w napisane bylo cos o problemach w O/C na Intel 865PE.

Mam Celerona D 331 2,66 Prescott-256, w Everescie jest napisane, ze seria G1 no i wlasnie na socket 775. Slyszalem, ze te procki mozna ladnie przykrecic, lecz z uwagi na moja tragiczna plyte glowna jest to niemozliwe (chyba, ze macie inne zdanie).

Otoz mam plytke MSI Neo3-V z chipsetem Intel 865PE, ktora ma blokade na FSB, napiecia i nawet na mnoznik:/:/:/ Jedyna opcja we Freq/Voltage to Auto Detect PCI Clock i spread spectrum:/

 

1. Tak, probowalem krecic software'owo - caly system zatrzymuje sie po przekroczeniu 1MHz + lub -.

2. Tak, probowalem zaktualizowac bios - mam najnowszy i nowszego nie ma.:/

 

Moje pytanie brzmi, co mam z nim zrobic zeby go troszke dokrecic, bo te 2,66Ghz juz jakby nie spojzec to za malo na dzisiejsze czasy:) Moze zna ktos jakas stronke gdzie mozna znalezc modyfikowane biosy w miare bezpieczne do flashowania?

 

Na celku kreci sie freezone 120mm aluminiowy niestety, ale po wyczyszczeniu trzyma temperature 35-40* w idle.

 

To tyle, dzieki za uwage i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Wkoncu dokopalem sie do jakiegos tematu (co by nie tworzyc nowego, zatem podpinam sie).

 

Mam problem j/w napisane bylo cos o problemach w O/C na Intel 865PE.

Mam Celerona D 331 2,66 Prescott-256, w Everescie jest napisane, ze seria G1 no i wlasnie na socket 775. Slyszalem, ze te procki mozna ladnie przykrecic, lecz z uwagi na moja tragiczna plyte glowna jest to niemozliwe (chyba, ze macie inne zdanie).

Otoz mam plytke MSI Neo3-V z chipsetem Intel 865PE, ktora ma blokade na FSB, napiecia i nawet na mnoznik:/:/:/ Jedyna opcja we Freq/Voltage to Auto Detect PCI Clock i spread spectrum:/

 

1. Tak, probowalem krecic software'owo - caly system zatrzymuje sie po przekroczeniu 1MHz + lub -.

2. Tak, probowalem zaktualizowac bios - mam najnowszy i nowszego nie ma.:/

 

Moje pytanie brzmi, co mam z nim zrobic zeby go troszke dokrecic, bo te 2,66Ghz juz jakby nie spojzec to za malo na dzisiejsze czasy:) Moze zna ktos jakas stronke gdzie mozna znalezc modyfikowane biosy w miare bezpieczne do flashowania?

 

Na celku kreci sie freezone 120mm aluminiowy niestety, ale po wyczyszczeniu trzyma temperature 35-40* w idle.

 

To tyle, dzieki za uwage i pozdrawiam.

Upominam sie;) z racji tego, ze wiekszosc specjalistow nie odpowiada. a temat spada coraz nizej.

thx i pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...