Skocz do zawartości
Serchio

Przyszłość Internetu W Polsce

Rekomendowane odpowiedzi

i te zagraniczne firmy nic na poczatku nie zrobia bo nie maja infrastruktury

moga uzywac lacz tpsa ale sie na to niezgadzam z prostego powodu

zanim weszla netia telefonow zbyt duzo nie bylo i sporo ludzi ich nie mialo i to wlasnie oni najbardziej zrzedza na tpsa tylko jakim prawem? ja sie nie zgadzam zeby za moje pieniadze placone do tpsa ktos inny uzywal tego za co ja po czesci zaplacilem bo to jest jednym slowem chore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

atek -> moga zaczac od sieci na bazie Wi-Max. Anteny jest duzo prosciej postawic niz infrastrukture kablowa, a przepustowosc ma to wystarczajaca, tak samo jak i pokrycie (zasieg nadajnika ok. 30 km).

 

Ew. mozna zastosowac rozwiazanie praktykowane na Zachodzie, ze to wladze miasta oferuja podlaczenie do Netu - choc znajac nasze samorzady, to o czyms takim mozemy tylko pomarzyc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale nie kazdy sciaga takie ilosci danych co ty wiec wiesz.....

ciekawe czego tak duzo sciagasz:>

:rolleyes:  :unsure:  :legal:

1665991[/snapback]

Mialbys takie lacze tez bys tyle ssal :>

Wiem to po swoim przykladzie - przez dobre 2 miesiace mialem od 5-7Mbit

w ciagu przecietnej nocy (8-10h) potrafilem zassac ~25GB danych.

Wniosek sam sie nasuwa po 2 max 3 dniach limit z neo 6Mbit wyczerpany ;F

 

nikt nie mowi ze musisz trzymac te dane na hdd... a moze komus takie lacze byc potrzebne do pracy np ? :> zaraz musi piracic wszystko co popadnie bo duzo danych ssa.... wam to tylko jedno w glowie :P hehehe

1666593[/snapback]

a powiedz ze tak nie jest ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to Telenet wprowadza/testuje IP-Tv [ internet,telewizja,telefon w jednym ]. Ale jak narazie ceny zawrotne. Set top box 370 $ ale z czasem może spadnie. Stacja czołowa [ czyli wszystko co potrzebne do nadawania ] wydatek 40-60 milionow dolcow. Podobno już działa i jest w fazie testu.

 

Może wkoncu cos się ruszy w tej materii w naszym pięknym kraju.

 

Ale jak nie wejdą inne firmy na nasz rynek to i tak ceny łącz nie spadną wiec pozostaje nam tylko czekać na uwolnienie rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie... kolega chyba nie ściąga 100GB muzyki kapeli swojego kolegi, albo filmów z komunii... ban dla narkomana, przyznał się do piractwa ;)

1666028[/snapback]

Cóż, a jak Ci powiem, że mój miesięczny download oscyluje wogół 300gb i 99.9% tego jest legalne?

Oprócz empeczy szitowatych komercyjnych kapel czy podobnej jakości hollywoodzkich przepłaconych hiperprodukcji o wątpliwych walorach rozrywkowych i estetycznych na świecie jest baardzo dużo rzeczy, których nie licencjonują światowe potęgi rozrywkowe i rozpowrzechnianie ich poprzez neta jest jak najbardziej legalne; mało tego, producenci i twórcy sami promują się w ten sposób.

Gro tego, co ściągam to anime, których licencje na rynek europejski można policzyć na palcach jednej ręki niemalże; do tego dochodzi cała masa filmów japońskich, chińskich i koreańskich, z których na rynki światowe trafiło w ostatnich latach może 0.01% - a muszę powiedzieć, że większość z tych filmów walorami przebija szity kinowe o kilka klas, co ogólnie nie jest na świecie dostrzegane, bo euro-amerykański model kulturowy promuje własne spojrzenie na świat i przeciętny widz z tego kręgu ma zasadniczo problem ze zrozumieniem takiego filmu. A oprócz tego z samych stanach zjednoczonych powstaje rocznie cała masa seriali, których producenci nie przewidują przez jakiś czas sprzedaży na rynki europejskie. Jeżeli nie wyrażają zastrzeżeń, śmiało można rozpowszechniać je drogą internetową. Jest kilka grup zajmujących się ripowaniem i torrentowaniem tego - jak ktoś chce, to znajdzie, ale to akurat nie moja broszka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na co tak wszyscy nazekacie ... lacza w polsce nie sa az takie zle, dla porownania na przyklad z irlandia to juz wogule jest super, praktycznie malo ktory z dostawcow internetu oferuje lacze bez limitu, wiekszosc limituw przedstawia sie w granicy okolo 10 - 30 GB na miesiac, po czym placi sie dodatkowe oplaty za przekroczony limit, a juz zupelnie wspanialy pomysl ma jeden z dostawcow w angli ( nie pamietam nazwy widzialem reklame w TV ), ktory oferuje lacze 1Mbit/256Kbit, za jedyne 8.99 funta miesiecznie z tym ze w ta cene wliczone jest 40 godzin polaczenia !!!! :mur: osobiscie udalo mi sie znalesc lacze bez limitu 3M/256K za ktore place 120 euro miesiecznie wiec w cale nie tak tanio jak by sie moglo wydawac przeliczajac to na polskie, wiec tak jak juz ktos przedemna napisal nazekac w polsce mozna co najwyzej na zarobki bo pomyslcie jezeli zarabialibyscie okolo 12tys zl na miesiac to czy nie mogli byscie pozwolic sobie na placenie 500 zl za DSLa bez limitow ? a mniej wiecej tak srednio w irlandi sie zarabia ( mowie tutaj o personelu wykwalifikowanym w jakims stopniu, bo wykladajac sloiki na polki w tesco zarabia sie oczywiscie mniej, okolo 1500euro) a sam majac mozliwosc chetnie bym podpiol sobie tutaj DSL z TP bo lacza maja naprawde dobre, bedac jeszcze w polsce mialem SDI a pozniej NEO i zlego slowa o nich powiedziec nie moge, zreszta tak naprawde duzo innych rzeczy w polsce jest duzo lepszych niz na zachodzie, choc by na przyklad sluzba zdrowia ale to juz jest OT wiec nie bede tego poruszac. Wydaje mi sie ze tak na prawde jedynym powaznym problemem w polsce jest brak gotowki bo jezeli kasa by byla to i mozna by sobie na wiele pozwolic, nasuwa mi sie tutaj jeszcze pewno powiedzenie " cudze chwalicie, swojego nie znacie" z tym, ze mozna by je tutaj troche zmodyfikowac na cos w stylu " cudze chwalicie bo go nie znacie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem aster`a :D łącze 1mbit w dzien a 2mbit w nocy. bez limitów, wszystko lata slicznie. cena ? pierwsze 2 miesiące po złotówce a potem po 99zl. miałem neo 640 bez limitów, płaciłem 180zł... widać różnicę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brakuje lacz dla zwyklych ludzi ktorzy chca sobie poprzegladac www i pograc na 2 kompach jednoczesnie, nie chca nielegalnie rozdzielac lacz, nie chca piracic przez p2p i chca miec wlasne lacze a nie jakies dzielone i sie martwic ze ping skacze bo sasiad akurat lubi piracic przez p2p. ja chce lacze o przepustowosci wystarczajacej na 2xcs+2xventrilo/teamspeak/skype z dobrymi pingami, bez ssajacego sasiada i zadnych limitow. i za 50zl. 2 lata temu mialem takie samo wymaganie co do lacza i za 2 lata tez takie bede mial. a przy jednym filmie moge dokonac samogwaltu kilka razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to prawda, cena łącz oscyluje w okolicy 70 - 150 zł i więcej. może niedługo stanieje najtańsze neo, wtedy mimo, że to neo dla ludzi takich jak Ty łącze w sam raz - tak za 256/128 - cena 49zł brutto bo na 0.5 mbit`a to nie ma co liczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i zdjecie faktury za internet bo te 18 zł to mi się wierzyć nie chce....ja 5 razy więcej płace głupiego abonamentu za telefon

1692275[/snapback]

Nie mam faktury bo lacze mam dzielone.

Transfery bywaly lepsze ale i tak jest super.

[transfer3]

Edytowane przez misda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jest spox , tak myslalem ze to lan , co to za lacze i na ile osob jest dzielone ? na twoim miejscu to nie narzekalbym az tak bardzo bo niektorzy za wolniejsze lacza placa kilkanascie razy tyle co ty :P np ja :(

 

Dołączona grafika

Edytowane przez 730

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie narzekam jestem z niego bardzo zadowolony. Stwierdzilem tylko ze czasami mozna uzyskac wyzsze transfery. Ile osob korzysta z sieci to nie wiem bo to jest WASK.

Ale w miescie jest siec e-wro i tam mozna osiagac transfery 2MB/s a abonament 67zl

http://www.e-wro.pl/

 

Obrazkom w cytacie mowimy NIE!

Orgiusz

Edytowane przez misda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz tylko sie modlic aby nie podlaczyli wiecej userow , u mnie tez kiedys byl lan i wszystko bylo dobrze przez kilka miesiecy potem jak dolaczyli wiecej osob a nie dali nic szybszego lacza zrobilo sie beznadziejnie , 18/67 zl , kurde , ja place 249 zl za net , lol

a max transfer to 1.5 mb/s , tyle ze nie mam z nikim dzielonego lacza , ale i tak drogo jak skw

 

a tak wracajac do tematu to nie sadze aby bylo lepiej z netem w polsce niz jest teraz chyba ze wejda jakies zagraniczne firmy , albo zmieni sie technika bo o fibre wire na poziomie szwecji itp , to w pl sobie mozna pomarzyc , lol , tam cos kolo 70$ kosztuje 1000 mbit

Edytowane przez 730

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"a tak wracajac do tematu to nie sadze aby bylo lepiej z netem w polsce niz jest teraz chyba ze wejda jakies zagraniczne firmy , albo zmieni sie technika bo o fibre wire na poziomie szwecji itp , to w pl sobie mozna pomarzyc , lol , tam cos kolo 70$ kosztuje 1000 mbit"

 

no juz nie przesadzaj, pokaż jakąś oferte a nie twórzmy bajek.. btw pokaż mi dyski dla normalnych ludzi, które będą zapisywac dane z taka prędkością :/ tak mi się wydaje, że pomyliłeś się o dwa zera :lol2:

 

co do iPlus to tutaj jest info co i jak.

Edytowane przez war3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"a tak wracajac do tematu to nie sadze aby bylo lepiej z netem w polsce niz jest teraz chyba ze wejda jakies zagraniczne firmy , albo zmieni sie technika bo o fibre wire na poziomie szwecji itp , to w pl sobie mozna pomarzyc , lol , tam cos kolo 70$ kosztuje 1000 mbit"

 

no juz nie przesadzaj, pokaż jakąś oferte a nie twórzmy bajek.. btw pokaż mi dyski dla normalnych ludzi, które będą zapisywac dane z taka prędkością :/ tak mi się wydaje, że pomyliłeś się o dwa zera  :lol2:

 

co do iPlus to 1692552[/snapback]

kansai electric w japoni oferuja 1 gbit za 90$ , labs 2 w szwecji oferuje 1 gbit za 95 euro ale jest jeszcze jakis isp co oferuje to za jakies 70$ , nie pamietam jego nazwy , w hong kongu jest 1 gbit za jakies 250$ , nie wszedzie ale jest mozliwosc podlaczenia takiego potwora w domu , normalka jest 100 mbit za jakies 54$ , wiec o czy ty chcesz tu rozmwiac , lol , wiadomo ze domowe kompy nie sa przystosowane do takich predkosci ale liczy sie fakt ze jest taka mozliwosc a tu pytanie nie idzie o dysk tylko skad ty bedziesz sciagal z taka predkoscia , hehe , na 100 mbit nie ma co sciagac chyba ze na jakis ftp'ach , czasami na torrencie leci po 4 mbs i to najczesciej up , najwieksza predkosc jaka widzialem dwn to 2 mbs , cos powyzej mozliwosci 1000 mbit to bys mogl osiagnac tylko jakbys polaczyl sie z gosciem co by mial takie lacze co ty :P a wiec wyrzucanie kasy na 1000 mbit imo nie ma sensu jak 100 mbit czesto nie da sie osiagnac maxa , ale co tam , o takim czyms to w pl mozemy sobie poczytac , bo w praktyce to to bedzie za jakies 20 lat , lol

 

http://www.dmeurope.com/default.asp?ArticleID=5343

Edytowane przez 730

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...