Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

mam kolejne pewnie totalnie beznadziejne pytanie ale zwracam sie do was pytanie dotyczy programu ATITool. jesli wlanczam opcje "Find Max Core" lub "Find Max mem" to czy on kreci ile mu sie podoba czy przerywa po wystapieniu pierwszego artefakty?

 

dzieki za opis jak wgrac biosa ale co mam zrobic jak nie mam stacji dyskietki? da sie to jakos inaczej zrobic nie wiem wypalic na plyte czy mam znalesc sobie stacje dyskietek?

1353556[/snapback]

Możesz zrobić pod Nero bootowalne cd albo wgrać bios do radka posługujac się Vtunerem - jest gdzies tam taka opcja.

 

Atitool chyba do pierwszych artów. Dlatego ja sam ustawiam takty i włączam scan atifact czy coś w tym stylu i obserwuję efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kacaper

czyli moge wgrac nowy bios w windowsie nie koniecznie w wierszu polecen aha. czyli teraz tylko nowy bios i prubowac a jesli nie wyjdzie to wtedy koniecznie bede potrzebowac karty pod PCI czy jesli bede wgrywac w windowsie to jest jakas inna mozliwosc? tego obawiam sie najbardziej bo znajac moje szczescie cos mi nie pyknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli moge wgrac nowy bios w windowsie nie koniecznie w wierszu polecen aha. czyli teraz tylko nowy bios i prubowac a jesli nie wyjdzie to wtedy koniecznie bede potrzebowac karty pod PCI czy jesli bede wgrywac w windowsie to jest jakas inna mozliwosc? tego obawiam sie najbardziej bo znajac moje szczescie cos mi nie pyknie

1353588[/snapback]

Nie pamiętam dokładnie w którym miejscu, ale w Vtunerze 2 jest program do flashowania BIOSu Radka. Robisz dwie kopie BIOSu jedną na wszelki wypadek, a drugą do przeróbek. Przeróbki robisz Rabitem.

 

http://www.benchmark.pl/artykuly/recenzje/...00_GT/img-1.gif

 

Klikasz na menu z paska zadań na @VGA uruchomi się programik do flashowania, dalej już będziesz wiedział co robić.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok...czytam tak te posty i wszedzie ktos pisze ze po zmianie biosu grafy na modowany mozna wiecej wycisnac z radka....i nasuneło mi sie pytanie...Dlaczego...co powoduje, oprócz tego, że mozna podniesc taktowanie, że radek wiecej wytrzymuje???

 

i jeszcze takie bardziej wynikające z mojego przypadku pytanie. Zrobilem full vmoda..gpu vddq vmem... vmem nic nie dalo, ale to juz tez ktos napisał, ale u mnie jest gorzej...vddq, tez nic nie daje...no, moze prawie nic...

przed vmodem, mogłem wycisnac z radzia 391/522....po vmodzie na sam rdzen do 1,25V( według opisu bez potrzeby podnoszenia vddq) 435/490(bez artefaktów), hmmm...mysle sobie, dobra, no to vddq w góre...i podniosłem, chociaz nie powinienem byc do tego zmuszony...ale to tez duzo nie dalo...reasumując

przy napieciach 1,31V 2,65V i 2,55V(gpu/vddq/vmem) cisnie dalej ledwo na 460/485...dalsze podnoszenie vgpu jeszcze bardziej zmniejsza maksymalne taktowanie pamieci...vddq na to prawie nie wpływa..DLACZEGO...czy ktos się juz zetknął z takim przypadkiem???? bo ja w takim razie jak zachowuje sie moj gigus, nie widze sensu vmoda...za 150pkt w 3dm2003, to nie opłaca mi się bawic...tak mysle... nie mówiąc już że to by było nie warte straconej gwarancji..w razie czego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kacaper

wrzucilem nowy bios teraz pokazuje mi system ze mam Radeon 9600 XT jestem pod wrazeniem jak to zrobilem ale bez waszej pomocy nawet bym sie za to nie wziol. teraz poszukam takich ustawien by mi nie wyskakiwaly arty i mysle ze jak narazie odpuszcze sobie. jak wymysle jeszcze inne chlodzenie niz mam teraz bede bawil sie dalej.

 

zamontowalem na seryjnym radiatorze od radka wiatraczek i teraz osiaglem wynik krecenia 325/256(512) jak myslicie dobry wynik czy taki do bani?

Edytowane przez Kacaper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzucilem nowy bios teraz pokazuje mi system ze mam Radeon 9600 XT jestem pod wrazeniem jak to zrobilem ale bez waszej pomocy nawet bym sie za to nie wziol. teraz poszukam takich ustawien by mi nie wyskakiwaly arty i mysle ze jak narazie odpuszcze sobie. jak wymysle jeszcze inne chlodzenie niz mam teraz bede bawil sie dalej.

 

zamontowalem na seryjnym radiatorze od radka wiatraczek i teraz osiaglem wynik krecenia 325/256(512) jak myslicie dobry wynik czy taki do bani?

1353962[/snapback]

 

ja mam wiatraczek 40x40 na swom standardowym radiatorku i GPU stabilnie dochodzi do425MHz ale przy tej czest zawiesza sie komputer - wiec pozostalem na 405MHz - pamieci zas chodza na 275MHz ( dodatkowe aluminiowe radiatory ktory czesciowo sa chlodzone przez wnetyl na GPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kacaper

ja mam wiatraczek 40x40 na swom standardowym radiatorku i GPU stabilnie dochodzi do425MHz ale przy tej czest zawiesza sie komputer - wiec pozostalem na 405MHz - pamieci zas chodza na 275MHz ( dodatkowe aluminiowe radiatory ktory czesciowo sa chlodzone przez wnetyl na GPU

1354421[/snapback]

ja wsadzilem taki 60x60 ale podlaczylem go na 7V i ladnie nawet chlodzi jest tak ustawiony ze przy okazji dmucha mi na pamieci ale musze sprawic jakies radiatorki ale nie wiem na jakie sie zdecydowac i czy sa wydajne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wsadzilem taki 60x60 ale podlaczylem go na 7V i ladnie nawet chlodzi jest tak ustawiony ze przy okazji dmucha mi na pamieci ale musze sprawic jakies radiatorki ale nie wiem na jakie sie zdecydowac i czy sa wydajne

1354520[/snapback]

 

Ja to zamontowalem takie co w tej aukcji:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=45414684

 

TYlko troche je przyciolem - kupilem 4 sztuki i jedna sztuka starcza na dwie kosci pamieci

 

PS Kupilem je u siebie w sklepie i byly o wiele tansze ale juz nie pamietam po ile

Edytowane przez Mr.Matrin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet jesli to sa wyniki bez vmoda i tych innych bajerow? ale spoko lubie przyjmowac krytyke jest wieksza motywacja do dalszych dzialan a tak sie zastanawiam czy ty jak zaczeles krecic swojego to odrazu osiagles swoj wynik ja swojego mam niecaly tydzien jestem ciekaw po jakim czasie ty zdecydowales sie na krecenie

1354099[/snapback]

Ja na przyklad odrazu po kupieniu mego szafirka po wyczrpującej lekturze z forum tweaka(thnx chłopaki B) ) ustawiłem zegary 400 rdzeń 500 pamięci bo wszędzie trąbione było że 90% radków z pamięciami 4ns pujdzie bez problemu na takich zegarach a reszta to loteria więc szybko na net i po 2 programy ati tray tools oraz ati tool isprawdzamy na ile można wyciągnąć i po krzyku jedynymwymogiem w przypadku gigasbytea jest jakiś maleńki wentyl na radiatorze a i jescze sporo zależy od zasiłki i wentylacji w budzie.U mnie na moim MEGABAJCIE MGB-350(mam nadzieję że nie spali mi się za szybko :D ) stabilnie chodzi na 410/530 ale mysle ze wyciagnalbym wiecej jakbym zmienił zasiłke więc próbój z ustawieniami i powodzenia

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aluminiowe są ok, miedziane to bieda

1354985[/snapback]

 

zgadza sie jak cos to kupuj tylko aluminiowe bo jest wersja miedziana ale miedziane radiatorki potrzebuja lepszego nawiewiu aby szybciej oddawac cieplo

 

Powinny one wystrczyc - chociaz u mnie te duze przy wygrzewaniu karty za pomoca AtiiToola sa dosc gorace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem tutaj nowy, gdyz jak do tej pory nie bawilem sie zupelnie w OC. Postanowielm sprobowac, udalo mi sie okazyjnie nabyc karte graficzna 9550 pamieciami no name 4ns (jest to Xpower, wszyscy mowia ze nie sa nic warte), a tymczasem bardzo mile sie zaskoczylem, tzn przy pomocy Ati tray tools wykrecilem tego radka na 418 rdzen i 260 (520) :lol: pamieci, nie mam zadnych, ale to zadnych artefaktow, przechodzi w calosci 3d marki, w gierkach tez sie sprawuje naprawde niezle. Punkty w markach nie sa co porawda za wysokie, ale to raczej wina procka (2Ghz celeron) albo plyty glownej (jakis badziewny soltek). 3d mark 2k1 ok 8000pkt, 3dmark 2k3 ok 3000. Cos jeszcze bym z niego wykrecil, ale narazie uwazam, ze nie sensu (ze wzgledu na w/w).

Acha i jeszcze jedno kupilem do niego silencer Rev 3 i odziwo nie pasuje :mur: (brakuje jekis 1,5 mm na srubkach)...... Gdyby kto byl nim zainteresowany, to zapraszam na serwis aukcyjny (ten sam nick).

Chlodzenie, ktore na mim zainstalowalem, to oryginalny radiator wspomogany wentylatorem od procka.

Co o tym sadzicie?? Jakis dobry model teafilem?? B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie jak cos to kupuj tylko aluminiowe bo jest wersja miedziana ale miedziane radiatorki potrzebuja lepszego nawiewiu aby szybciej oddawac cieplo

 

Powinny one wystrczyc - chociaz u mnie te duze przy wygrzewaniu karty za pomoca AtiiToola sa dosc gorace

1354991[/snapback]

Nawiew jest ważny, ale te radiatorki Coolermastera są kiepsko wykonane, a taśma termoprzewodząca też jest nie najlepszej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kacaper

Nawiew jest ważny, ale te radiatorki Coolermastera są kiepsko wykonane, a taśma termoprzewodząca też jest nie najlepszej jakości.

1355570[/snapback]

zamontowalem na orginalnym radiatorze wiatrak 60x60 ktory kiedys mialem na procku wieje mi czesciowo na pamieci. czy to jest dobre rozwiazanie czy zainwestowac w cos lepszego? a jakie radiatorki bys polecil?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle to chyba kazdy 9550 sie kreci... czyż mam racje?

1355550[/snapback]

nie, nie masz. co to jest "kazdy"? jakby kazdy to by nie bylo tylu pytan w stylu "his czy gigabyte?ktora wybrac?"

 

@kacaper

 

ja mam podobne rozwiazanie na rdzeniu

pamieci na 262 i ten lekki nawiew u mnie styka, po godzinach grania sa gorace,ale niespecjalnie

sprobuj jechac wyzej z rdzeniem, okolo 400 ten gigabyte powinien pociagnac, no chyba ze miales pecha :sad:

jak ci sie chce to wymien ta tasme pod radaitorem na jakas paste, chociaz pojawialy sie glosy ze ta orginalna tasma jest lepsiejsza bo jakos lepiej przekazuje cieplo na powierzchnie radiatora

Edytowane przez kardas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Czytam ten temat juz od paru dni i pomyślałem ze się też dopisze. Karte Gigabajta R9550 posiadam od około tygodnia i od razu zabrałem się za podkręcanie. W sumie chyba wszystko mam w kompie podkręnone to czemu karta ma nie być :D. Na poczatek ustawiłem 425/550, puściłem kilka testów Aquamarka i 3dmarka wszystkie przeszły bez żadnych artefaktów czy zawieszeń. Następnie podnosiłem powili taktownie rdzenia i pamięci i dotarłem do 455/580 ale niekiedy na ekranie mam niezbyt cieszące oko artefatky. Głównie były one w 3dmarkach gdyż w Aquamarku nie było ani jednego, przynajmniej nie zauważyłem żadnego. Wczoraj udało mi sie osiagnąć 465/580 i wszystkie testy przeszły pomyślnie ale artów było juz sporo:).

Gram na taktowaniu 435/550 i nie mam żadnych problemów.

 

Karta moja jest bez żadnych radiatorków na pamięci czy zmienionego radiatora na rdzeniu. Jedyne co ma odemnie to 2 wiatrki 80x80 wiejące, jeden z góry postawiony na karcie i jeden z dołu zawieszony na sznurkach pod nią. Pamięci dotknięte palcem są ciepłe ale nie na tyle ciepłe żeby parzyły.

Nie wgrywałem też do niej zadnego innego biosa ani też nie zmieniałem titingów.

 

Wyniki w 3dmarkach i Aquamarku3 są takie jak w podpisie, gdyby ktoś mi podpowiedział jak mam się zalogować na strone ORBa to byłbym wdzięczny, gdyż klucz do 3dsmarka który posiadam jest już w użyciu. Zapisałbym wtedy tam Swoje wyniki.

 

Pozdrawiam

SubmitResults.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamontowalem na orginalnym radiatorze wiatrak 60x60 ktory kiedys mialem na procku wieje mi czesciowo na pamieci. czy to jest dobre rozwiazanie czy zainwestowac w cos lepszego? a jakie radiatorki bys polecil?

1355652[/snapback]

Aluminiowe Coolermastery spokojnie Ci stykną, nie ładuj się w miedziane - są gorzej wykonane i droższe.

Taśma jest taka sobie, ale na początek wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam r9550 128bit\mb z GIGABYTE i niemoge dac rdzenia powyzej 400Mhz i pamieci powyzej 270 bo w grach mi sie pokazuja paski :mur: wie moze ktos co to jest?? A chlodzenie mam tylko na rdzeniu wentylator 80/80 :D

 

a pkt w 3DMarku03 to 3553

 

:wink:

 

Pomocy B)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam r9550 128bit\mb z GIGABYTE i niemoge dac rdzenia powyzej 400Mhz i pamieci powyzej 270 bo w grach mi sie pokazuja paski  :mur:  wie moze ktos co to jest?? A chlodzenie mam tylko na rdzeniu wentylator 80/80 :D

 

a pkt w 3DMarku03 to 3553

 

:wink:

 

Pomocy B)

 

Pozdrawiam

1357639[/snapback]

moze masz za slaba zasilke ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam r9550 128bit\mb z GIGABYTE i niemoge dac rdzenia powyzej 400Mhz i pamieci powyzej 270 bo w grach mi sie pokazuja paski  :mur:  wie moze ktos co to jest?? A chlodzenie mam tylko na rdzeniu wentylator 80/80 :D

Mnie się trafiła podobna wersja R9550 GB - szła maksymalnie 400/260(520). Powyżej 400 zawsze się wieszał 3DMark. Jednagrze wymieniłem standardową paste/taśme pod radiatorem na ARCTIC SILVER 5 i spokojnie poszło na 410.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam radka gigabyte 9550, i mój problem polega na tym że gdy załącze atitool, żeby znalazł max core, to leci z rdzeniem nie miłosiernie i na 483 komp się zacina buuuu. I co jest grane, może ktoś z was wie dlaczego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam radka gigabyte 9550, i mój problem polega na tym że gdy załącze atitool, żeby znalazł max core, to leci z rdzeniem nie miłosiernie i na 483 komp się zacina buuuu. I co jest grane, może ktoś z was wie dlaczego??

1358310[/snapback]

znajdz max mem przy standardowych ustawieniach rdzenia a pozniej zapodaj 470/max mem znaleziony i rob testy:D

 

to jest prawdopodobnie kres Twojej karty a VPU recover nie dziala...

Edytowane przez lobo0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam radka gigabyte 9550, i mój problem polega na tym że gdy załącze atitool, żeby znalazł max core, to leci z rdzeniem nie miłosiernie i na 483 komp się zacina buuuu. I co jest grane, może ktoś z was wie dlaczego??

1358310[/snapback]

ja to tylko moge ci pogratulowac tych 483- u mnie bez V-moda zawiesza karte juz gdy GPU osiagnnie 415MHz - ale 414 Mhz chodzi stabilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kacaper

Powercolor  9600 Pro 128 MB    398 / 203  Samsung 4.0 - to znalazłem. Może być??

1358628[/snapback]

jak masz Sapphire to chyba musisz miec bios od tego samego producenta wiec wez od radka 9600 Pro 128 MB ale poczekaj jeszcze na sugestie innych bo nie jestem pewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma nie ma znaczenia... Chyba ze koniecznie chcesz zeby pisalo "Sapphire" to mozna zmienic ID producenta.. Wazne są timingi i taktowania.

Wyedytuj bios przed wgraniem, sprawdz czy wszystko gra..

Porownaj ze swoim oryginalnym z karty..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...