Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialem zmienic paste od tego radka, ale ciagne i ciagne i sciagnac nie moge  :blink:  czemu ten radiator jest jak przyklejony klejem? Czy mam mocno ciagnac? Nie uszkodzi sie?

 

Troche ciaglem i jak na razie radiator jest lekko chlodny  :rolleyes:  chyba troche teraz odlega od rdzenia  :?

1429022[/snapback]

 

Witam

Ja u siebie scigalem radiator z rdzenia podwazajac lekko palcem to z jednej, to z przeciwleglej strony az wreszcie odkleil sie. Troche trzeba bylo sie nameczyc i palec pozniej bolal;). W momencie jak zacznie sie odklejac radiator od rdzenia uslyszysz jak klej "peka" i coraz latwej bedzie Ci juz go oderwac. Robilem to na 2 Gigabajtach i na obu udalo sie go odkleic.

W mojej poprzedniej karte Hercules 8500 pro aby zdjac radiator trzeba bylo tylko wlozyc pod niego srubokret i delikatnie przekrecic go i radiator sam odskakiwal. W tej karcie niestety tak nie dziala, radiator nawet jesli sie podniesie troszke to i tak wroci do Swojej poprzedniej pozycji a mozesz tez uszkodzic sobie w ten sposob karte sruborketem.

1429347[/snapback]

 

 

O w mordę ale zabujczy sposób, aż cud, że nie zabiłeś grafy.... Są o wiele prostsze: najłatwiejszym i chyba najmniej ryzykownym jest rozgrzanie grafy (np. pętla w 3DMarku aż radiator się rozgrzeje, można przyspieszyć proces rozgrzewania przez jakieś OC) później wyciągamy grafe i ściągamy radiator. te kołeczki trzeba ścisnąć i wypchnąć a następnie poruszać trochę radiatorem (chgyab najlepiej na boki), ale delikatnie, tak żeby rdzenia nie ukruszyć....

Wygląda on na cholernie delikatny.

pozdr

Metodą "na siłę" uszkodziłem rdzeń w 9500@pro, na szczęście działał dalej, do czasu założenia VGA Silencera, ale to już zupełnie inna historia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręciłem mojego Gigabytea 250*2=500 MHz i zmierzyłem temperaturę na dolnych pamięciach i wyszło aż 61 stopni w stresie (normalnie mam 55 po kilku minutach skanu w ati tray toolu). Czy to już grożna tempeatura?? W AtiTray Toolu pokazuje mi nieraz przy tej prędkości arty (w Atitoolu nie ma artów). Czy takimi testami nie uszkodzę karty??

Na stronie Samsunga http://www.samsung.com/Products/Semiconduc.../K4D261638F.htm

Pisze że mój model pamięci K4D261638F-TC40 działa z prędkością 250 MHz a ja u mnie nie za bardzo. Czemu??

Edytowane przez Pawelek69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BOZE LUDZIE ALE CZYM JA MAM TO WYCZYSCIC? TEN RADIATOR? JAK MAM Z NIEGO ZDJAC TEN SILIKON?????????????????????????

1430154[/snapback]

 

Ja go nie czyscilem, tylko wyrownalem nierownosci, ktore powstaly po odklejeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc tego silikonu zostala na rdzeniu wiec ja go zmylem. A potem wyrownalem to co zostalo na radiatorze i nalozylem paste.

Wyniki tego widac w sygnaturze B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BOZE LUDZIE ALE CZYM JA MAM TO WYCZYSCIC? TEN RADIATOR? JAK MAM Z NIEGO ZDJAC TEN SILIKON?????????????????????????

1430154[/snapback]

Ja użyłem gumki do ścierania ołówka, a potem doczyściłem chusteczką. Położyłem Artic Ceramique. Później na GPU wylądował Zalman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam wielka prosbe -nie mam netu w domu, korzystam z caffe wiec czytanie okolo 250stron! tego tematu drogo by mnie kosztowalo, dlatego wybaczcie ze zapytam zamiast poszukac czy juz podobne pytanie padlo:

 

Kupuje Gigabyte 9550 128bit z 4ns pamieciami (217zl) Model GV-R955128D. Karta ma pasywne chlodzenie i to na zwyklym aluminiowym radiatorze.

 

kupuje do niej niedrogi Arctic Cooling VGA Silencer Rev.3.0 (30zl) + radiatorki miedziane CoolerMaster (18zl)

 

czytalem o zabezpiezeniu ati przed OC, chce uzywac oryginalnych sterow ati, wiec pozostaje modyfikacja biosu, a konkretniej wgranie biosu z innej karty. Z takiej ktora ma niestandartowe taktowania i dziala z oryginalnymi catalistami (czyli obeszla zabezpieczenia ati).

 

I wlasnie w zwiazku z tym mam pytanie: mam juz rabita i flashrom'a. Potrzeba mi teraz biosu z usunietym zabezpieczeniem ati. i tutaj niepewnosc:

 

czy wgrywajac bios innej firmy np. powercolor nie wplytnie to na jakosc obrazu?

tzn moze powercolor ma inne parametry niz gigabyte. Poza tym co z pamieciami i tv out? czy to wszystko musi sie zgadzac ? tzn czy inna karta z ktorej biore bios musi miec takie same podzespoly co moja? (ilosc pamieci, tv-out, itp)

 

Podaje link pod ktorym czai sie wlasnie opis takiej przerobki, uzywajac biosu powercolor http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=221&rectr_str_numer=1

bo szczerze mowiac powercolor uwazam za nizsza polke (nizej niz gigabyte)

 

moze ktos z was dokonal juz takiej przerobki na Gigabycie i all dziala spoko.

Porsze o wskazowki, moze jakis link do biosu, programu itp

 

Z gory dziekuje i wszystekigo dobrego! B)

Edytowane przez psycode

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne stery a po co , czym sie tak naprawde róznia Omegi + RedLinker tylko tym ze wlasnie mozna podkrecac

 

Wgrywanie biosu od innej karty stanowczo odradzam (tzn. innej firmy) zrób cos takiego bedzie łatwiej , bios z usunietym zabezpieczeniem a co to?:

 

 

potrzebujesz dwie rzeczy

 

-program flashrom 2.4 lub gvf14 do zgrywania i zapisywania biosu + dyskietka

 

- program rabit 1.6 do modyfikacji biosu

 

-

 

1. Najlepsza metoda wg. mnie

 

- zgrywasz flashrom'em bios (DOS), : "flashrom -s 0 oryginal.bin"

 

- rabitem go edytujesz zmieniasz na stałe zegary takie jak Ci odpowiadają ,

 

- zmieniasz ID na 4150 a descryption na R96P128D F1 (WINDOWS dzieki temu bedzie rozpoznawana jako 9600)

 

- przy okazji wyjscie tv zmien z NTSC na PAL

 

- zapisujesz bios

 

- wgrywasz go na karte (DOS), "flashrom -p -f 0 nowybios.bin" ,(niekiedy trzeba dodac jeszcze "-sst"

 

- restart i instalacja na nowo sterownikow

 

mozesz bezposredno wgrac bios od 9600 PRO ale zegary moga byc zawysokie oraz timingi nienajlepsze

Edytowane przez Cloperflake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cloperflake: dzieki!

 

co do zabezpieczenia to wg tego linku co dalem to gdy zmienisz tak w rabicie zegary na swoje wlasne to po restarcie karta nei bedzie wykrywana (to jest wlasnie to zabezpieczenie ati), o tym id to nie slyszlaem - jak kupie to sproboje.

 

PS a skad wiasc ID innych modeli - np 9600PRO, SE i XT?

ps.2 przeciez jak zmieniam id i niby jest 9600 to po zmianie zegarow na moje, znow bedzie ten sam problem (zegary nie beda takie same jak w oryginalnym 9600) i win nierozpozna karty. czy moze tak nie bedzie? ;)

 

ps3. co do sterow oryginalnych to: spoko omegi bede uzywal, ale chce poprostu by karta pracowala na wszystkich (taki kaprys) nie chce by dzialala tylko na nieoficialnych a na oficialnych byla niewykrywalna :D

 

pozdro i dzieki raz jeszcze za fatyge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podane id - karta bedzie wykrywana jako 9600 XT czyli najmocniejsza, inne modele posciagaj odpowiednie biosy i sprawdz ich id

 

wartosc taktowania a rozpoznawanie karty to dwie rozne sprawy, wpisz podane id a zegary mozesz zostawic standardowe , sterowniki to trzecia rzecz i kazda jest niezalezna od pozostałych (poza niezmodyfikowanym radkiem 9550)

 

przed zmiana biosu oficjalne wykrywaly ja jak trzeba czyli 9550 po modyfikacji biosu wykrywa jako radeon z serii 9600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy znajdzie się jakaś dobra duszyczka i odpowie mi na poprzednio zadanie pytanie: mam kartę Gigabyte 9550 128 MB RAM na kościach Samsung 4ns (K4D261638F-TC40). Na tej stronie http://www.samsung.com/Products/Semiconduc.../K4D261638F.htm jest napisane że one mogą działać do 250 MHz, a u mnie wtedy wyskakują arty w Atitray Toolu i pełnoekranowy matrix w atitolu. Czemu te pamięci nie da się podkręcić do 250? Czy są jakieś osoby na tym forum z pamięciami Samsunga i czy też wam się tak samo słabo kręcą?? :sad:

 

Moim zdanie skoro tam jest napisane że działają na 250 MHz to powinny tyle działać. A mi się jeszcze wtedy grzeją w stresie do 61 stopni, ale ponoć to normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne stery a po co , czym sie tak naprawde róznia Omegi + RedLinker tylko tym ze wlasnie mozna podkrecac

 

Wgrywanie biosu od innej karty stanowczo odradzam (tzn. innej firmy) zrób cos takiego bedzie łatwiej , bios z usunietym zabezpieczeniem a co to?:

potrzebujesz dwie rzeczy

 

-program flashrom 2.4 lub gvf14 do zgrywania i zapisywania biosu + dyskietka

 

- program rabit 1.6 do modyfikacji biosu

 

-

 

1. Najlepsza metoda wg. mnie

 

- zgrywasz flashrom'em bios (DOS), : "flashrom -s 0 oryginal.bin"

 

- rabitem go edytujesz zmieniasz na stałe zegary takie jak Ci odpowiadają ,

 

- zmieniasz ID na 4150 a descryption na R96P128D F1 (WINDOWS dzieki temu bedzie rozpoznawana jako 9600)

 

- przy okazji wyjscie tv zmien z NTSC na PAL

 

- zapisujesz bios

 

- wgrywasz go na karte (DOS), "flashrom -p -f 0 nowybios.bin" ,(niekiedy trzeba dodac jeszcze "-sst"

 

- restart i instalacja na nowo sterownikow

 

mozesz bezposredno wgrac bios od 9600 PRO ale zegary moga byc zawysokie oraz timingi nienajlepsze

1431858[/snapback]

 

Czy ten sposób działa także na r9550 od GB gdzie przy próbie flasha wyskakuje napis "block protect not disabled" ? Bo ja sobie jakoś nie mogłem poradzić z ominięciem zabezpieczenia przed sflashowanie BIOSu w tej grafie...

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie w taki sposob flashowałem Gigabyta dziwne u Ciebie nie działa czyzby były jakies rozne wersje tego GB z pasywnym chłodzeniem

- podczas wgrywania biosu do komendy : "flashrom -p -f 0 nowybios.bin" dopisz "-sst" powinno pójsc

 

 

Pawelek69 widac trafiłes na słabo podkrecajaca sie karte, postaraj sie o jakies aluminiowe radiatorki na pamieci moze bedzie lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BOZE LUDZIE ALE CZYM JA MAM TO WYCZYSCIC? TEN RADIATOR? JAK MAM Z NIEGO ZDJAC TEN SILIKON?????????????????????????

1430154[/snapback]

Ja lekko paznokciem odlkleiłem róg tego silikonu tak zebym mógł go złapać palcami i poprostu powoli go zerwałem...zszedł jak po maśle ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy znajdzie się jakaś dobra duszyczka i odpowie mi na poprzednio zadanie pytanie: mam kartę Gigabyte 9550 128 MB RAM na kościach Samsung 4ns (K4D261638F-TC40). Na tej stronie 1431970[/snapback]

Pewnie mają standardowo na 9550 zaniżone VMEM (tak samo jak VGPU jest 1,21 zamiast 1,30).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręciłem mojego Gigabytea 250*2=500 MHz i zmierzyłem temperaturę na dolnych pamięciach i wyszło aż 61 stopni w stresie (normalnie mam 55 po kilku minutach skanu w ati tray toolu). Czy to już grożna tempeatura?? W AtiTray Toolu pokazuje mi nieraz przy tej prędkości arty (w Atitoolu nie ma artów). Czy takimi testami nie uszkodzę karty??

Na stronie Samsunga 1430016[/snapback]

 

Czy znajdzie się jakaś dobra duszyczka i odpowie mi na poprzednio zadanie pytanie: mam kartę Gigabyte 9550 128 MB RAM na kościach Samsung 4ns (K4D261638F-TC40). Na tej stronie 1431970[/snapback]

No nie wiem. Na http://www.r9550vmod.prv.pl/ pisze że standardowe (nie modowane) napięcie pamięci wynosi 2,51V, czyli wg. specyfikacji Samsunga więc to chyba nie z braku napięcia??

 

Wiecie może czy pionowe paski na ekranie po podkręceniu karty są objawem niedovoltowania czy przegrzewania się modułów pamięci??

 

Czy podkręcanie Gigabyte Radeona 9550 @378/500 na standardowym chłodzeniu bez vmodów jest bezpieczne??

 

No i wreszcie czy ogólnie podkręcanie za pomocą suwaków w atitoolach bez vmodów może uszkodzić kartę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto obecnie kupowac kart Radeon 9550 Gigabyte 128MB DDR, TV&DVI, mam mozliwosc kupic uzywana za 160zl (na gwarancji) do jakiego czasu mam ... GeForce2 Ti Ultra, czyli przeskok napewno bedzie odczuwalny, ale jak z gierkami, czy da sie na tym grac w nowe gierki glowni fpp, i czy nie lepiej kupic np. 9600 (w gre wchodzi wersja okrojona Gigabyte w cenie ~ 400zl), na nic lepszego mnie niestety nie stac :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto obecnie kupowac kart Radeon 9550 Gigabyte 128MB DDR, TV&DVI, mam mozliwosc kupic uzywana za 160zl (na gwarancji) do jakiego czasu mam ... GeForce2 Ti Ultra, czyli przeskok napewno bedzie odczuwalny, ale jak z gierkami, czy da sie na tym grac w nowe gierki glowni fpp, i czy nie lepiej kupic np. 9600 (w gre wchodzi wersja okrojona Gigabyte w cenie ~ 400zl), na nic lepszego mnie niestety nie stac :(

1433157[/snapback]

GB 9550 = 9600, wystarczy zmienić takty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupować 9600 nie opłaca sie wogole a GB9550 za 160 zeta to w miare okazja... ja bym brał (sprawdz najpierw jak sie kreci ta karta która chcesz kupić) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

link do gigabyte 9550 vmod jest super! dzieki!

 

macie pliz jakies w pamieci linki do modyfikacji (glownie do mocnego OC) gigabyte 9550 128bit?

 

pliz bede bardzo wdzeczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto obecnie kupowac kart Radeon 9550 Gigabyte 128MB DDR, TV&DVI, mam mozliwosc kupic uzywana za 160zl (na gwarancji) do jakiego czasu mam ... GeForce2 Ti Ultra, czyli przeskok napewno bedzie odczuwalny, ale jak z gierkami, czy da sie na tym grac w nowe gierki glowni fpp, i czy nie lepiej kupic np. 9600 (w gre wchodzi wersja okrojona Gigabyte w cenie ~ 400zl), na nic lepszego mnie niestety nie stac :(

1433157[/snapback]

 

Za około 400zł to można kupić 9700pro http://www.allegro.pl/show_item.php?item=50502370 lub ewentualnie trochę taniej 9500pro, ale na allegro jest już sporo 9700 i 9700pro w cenach około 400zł, więc jak masz tyle to bierz taką.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za około 400zł to można kupić 9700pro 1433378[/snapback]

hmm najlepiej jest kupic GT6600!!!!! na agp -tylko trzeba uwazac bo kraza 2 wersje z pamieciami na 900 i na 1000. gt6600 bije na ryj 9700pro i nawet 9800pro!

wiec nie widze sensu kupowania 9700 tymbardziej ze mamy takie GT 6600 gigabyta 256bit za 420zl nowe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i do tego masz obsluge 9.0c! (czyli pixel i vertex shader 3.0 ! podczas gdy radeonki lacznie do 9800pro maja 2.0! )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 maja 2005 pojawił się nowy BIOS do GB GV-R96P128DE czyli Radka 9600 128/128

 

r96p7de.f3 - 52KB, można go wgrać bez żadnych problemów na GB R955128D czyli 9550 128/128.

 

r955128d.f21 - 157KB BIOS dla R9550 128/128 wgranie go jest niemożliwe, jest to zlepek F1, F2, F21.

Gigabyte do tej pory tego nie naprawił. Plik jest z 11 kwietnia 2005.

 

Napisałem do nich, ciekawe co odpowiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto mi potrafi wytłumaczyć, dlaczego po wyedytowaniu biosa na parametry (nazwa, id) na te od 9600pro karta jest widziana, jako 9600XT, a nie PRO?

1433764[/snapback]

To zależy jaką nazwę i ID wpisałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...