Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

To zależy jaką nazwę i ID wpisałeś.

1433825[/snapback]

GV-R96P128D, wcześniej R96P128D

ID 4150, wcześniej to samo

Subcośtam ID: 4022, wcześniej 4050

 

Zarówno na obecnym, jak i wcześniejszym jest 9600XT. Te parametry wziąłem z biosów od 9600Pro ze strony gigabyte'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Subcośtam ID: 4022, wcześniej 4050

1433857[/snapback]

Możliwe, że chodzi właśnie o to. U mnie jest 4050, karta widziana jako 9600 Series, pod WinXP na oryginalnych Catalystach.

 

W BIOS'ie od GB R9600 128/128 w Sub ID jest 4022, a od R9550 128/128 4050.

 

Wgrałeś BIOS od 9600 :?:

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Vectra

hmm najlepiej jest kupic GT6600!!!!! na agp -tylko trzeba uwazac bo kraza 2 wersje z pamieciami na 900 i na 1000. gt6600 bije na ryj 9700pro i nawet 9800pro!

wiec nie widze sensu kupowania 9700 tymbardziej ze mamy takie GT 6600 gigabyta 256bit za 420zl nowe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i do tego masz obsluge 9.0c! (czyli pixel i vertex shader 3.0 ! podczas gdy radeonki lacznie do 9800pro maja 2.0! )

1433464[/snapback]

uspokój sie ... :?

Edytowane przez Vectra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem mieć tylko w nazwie Pro a nie Xt (tak po prostu), a nie mogę wgrać bezpośrednio biosu innego, niż oryginalny 9550 lub edytowany 9550, jak wgrywam od 9600pro (np ten 400/400 ale z poprawionymi timingami i mem 500) to wyskakuje komunikat, że bios nie jest zgodny z kartą graficzną. Programy gvf11 i gvf15. Flashroomem to w ogóle nie chciało iść, chyba dam sobie spokój i zostanę z 9600XT (co to za 9600XT, jeśli ma tylko taktowania 400/500)

 

Update:

A z tym 4050-4022 to zarówno na 4050, jak i 4022 jest 9600XT.

Ogólnie to nie ma problemu, tylko nic się kupy nie trzyma i to mi nie daje spokoju.

Edytowane przez Waldek82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak extreme to extreme...

Napięcie rdzenia 1,21@1,60V | taktowanie 250MHz @ 570 MHz.

Takich stresów jak podczas tego oc w życiu nie przeżyłem :mur:.

W 3D marku oczywiście wynik nędzny jak to na moim Pc, a pamięciami musiałem zjechać do 430MHz. Minimalne arty były, dao by się je wyregulować Vddq (miałęm je na 1,78V)

 

Edit: Napięcie na pamięciach 2,83V, ale nic to nie daje ;/.

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy linki screeny to już nie dziś, teraz mam ofc spowrotem normalne napięcie (tzn 1,40V).

Screeny podam na 100% ale z orbem to ktoś musi mi pomóc :oops:. We wtorek jak będzie wolne to się za to biorę.

Btw, miałem wyszlifowane 3 radiatory na pamięci- przykleiłem je, przedchwilą jak robiłem foty karcie (telefonem ;/) to pociągnąłem za nie i... odleciały :|.

Pamięci zaczynają się grzać cholernie przy napięciu VMEM 2,9V. Poza tym coś mi nawala potencjometr z vmem, obracam nim cały czas w prawo a napięcie raz sobie rośnie raz maleje i to w zakresie 2,8v-2,9v :| niższego się już nie da ustawić oO (na początku mogłem regulować od 2,51V)

 

EDIT:

Link do fotek http://skinny500.fastom.pl/dane/gb_part2/

(nędzne bo robione phonem)

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm najlepiej jest kupic GT6600!!!!! na agp -tylko trzeba uwazac bo kraza 2 wersje z pamieciami na 900 i na 1000. gt6600 bije na ryj 9700pro i nawet 9800pro!

wiec nie widze sensu kupowania 9700 tymbardziej ze mamy takie GT 6600 gigabyta 256bit za 420zl nowe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i do tego masz obsluge 9.0c! (czyli pixel i vertex shader 3.0 ! podczas gdy radeonki lacznie do 9800pro maja 2.0! )

1433464[/snapback]

 

:lol: :lol: :lol:

 

Gdzie Ty widziałeś GF 6600GT na AGP za 420zł i to w dodatku 256bit :lol: chyba że chodzi Ci o taką http://www.allegro.pl/show_item.php?item=49523577 z tym,że tu jest 256bit gpu (czyli jak w większości nowych graf) a pamięci to są 128bit :lol:

 

Po pierwsz to GF6600GT kosztuje w granicach 700zł, po drugie za 430zł to można kupić 6600AGP ale bez VATu (więc tylko jak ktoś może sobie odpisać). Jak nie masz o sprzęcie zielonego pojęcia to nie pisz...

pozdr

P.S. A tak w ogóle to radeony x8** też mają "tylko" ps 2.0 tylko vs mają 3.0...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZAYONNC: OT faktycznie zauwazylem pomylke, poprawiam sie:

6600 (nie GT), 256bit, pamiec 128bit, i tak jak pisalem wczesniej pixel i vertex 3.0 i cena 420zl (w gdyni w gralu) i jak wspominalem wczesniej 9700pro, 9800pro mu nie dorownuje, wiec jaki sens kupowac 9700pro?

 

ps. "...nie masz zielonego pojecia" bueheheheh no fakt, wiem wiem jestem lamerem, jakze moglbym sie rownac z takim WIELKIM znawca sprzetu, dla ktorego wiedziec cokolwiek o sprzecie znaczy wiedziec wszystko od a do z. Poprostu szkoda mi ludzi ktory sa w swej wiedzy tak zarozumiali ze nie uznaja czegos w rodzaju: poczatkujacy, srednio-zaawansowany, zaawansowany.

 

z reszta po co mi to droczenie sie? mow sobie co chcesz i twierdz sobie co chcesz - mnie juz to nie obchodzi.

 

peace

Edytowane przez psycode

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZAYONNC: OT faktycznie zauwazylem pomylke, poprawiam sie:

6600 (nie GT), 256bit, pamiec 128bit, i tak jak pisalem wczesniej pixel i vertex 3.0 i cena 420zl (w gdyni w gralu) i jak wspominalem wczesniej 9700pro, 9800pro mu nie dorownuje, wiec jaki sens kupowac 9700pro?

 

ps. "...nie masz zielonego pojecia" bueheheheh no fakt, wiem wiem jestem lamerem, jakze moglbym sie rownac z takim WIELKIM znawca sprzetu, dla ktorego wiedziec cokolwiek o sprzecie znaczy wiedziec wszystko od a do z. Poprostu szkoda mi ludzi ktory sa w swej wiedzy tak zarozumiali ze nie uznaja czegos w rodzaju: poczatkujacy, srednio-zaawansowany, zaawansowany.

 

z reszta po co mi to droczenie sie? mow sobie co chcesz i twierdz sobie co chcesz - mnie juz to nie obchodzi.

 

peace

1435368[/snapback]

 

dobra peace, ale poczytaj np. tu http://www.egielda.com.pl/?a=10&id=139 lub poszukaj na necie... 6600 jest lepszy tylko w Doom3...

Co innego to 6600GT ale mowa była o 6600. To jest tak jak byś miał GF4Ti i chciał go wymienić na FX5200 bo FX ma dx9 a Ti nie.

pozdr

 

P.S.

Radeon 9800 PRO wręcz zmiażdżył konkurencję. Wartym zainteresowania jest również o 100 złotych tańszy Radeon 9800 nie-PRO, którego wydajność niewiele odbiega od tej prezentowanej przez wersję PRO.

to chyba wystarczy....

Edytowane przez zayonnc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wyszly jakies nowe zmodyfikowane stery do ATI

 

1435862[/snapback]

Tych modowanych sterowników mnoży się jak... można bólu głowy dostać myśle że te sterowniki żadnej rewolucji nie zrobią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem nowego radka 9550 od sapphire i musze powiedziec, że to poprostu szatan :twisted:

 

Napoczatek zapuściłem att i się zatrzymał na 502 odpowiednio dla rdzenia i 594 dla pamięci ale jak właczyłem cmr 05 to się zawiesił i ustawiłem na 480/580 i jak narazie śmiga bez problemu :twisted: czasem jakis artefakcik przeleci.

 

Narazie nie mam zabardzo czasu zeby sie z nia pobawic ale mysle ze 9600xt bedzie :twisted:

 

ale niestety dopiero w weekend porzadnie przysiadne przy niej :-P

 

narazie wstepne wyniki z 2001 se 13000 :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co powiecie o 9550 od MSI podobno całkiem nieźle sie krecą mam obecnie Gigabyta 128/128 9550 ale chyba jakis pechowy mi sie trafił max to 400/520 , nie modowałem w nim biosu to cos daje ? tylko Radlinker, chłodzenie raczej dobre bo Silencer rev. 3 Co moze byc nie tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co powiecie o 9550 od MSI podobno całkiem nieźle sie krecą mam obecnie Gigabyta 128/128 9550 ale chyba jakis pechowy mi sie trafił max to 400/520 , nie modowałem w nim biosu to cos daje ? tylko Radlinker, chłodzenie raczej dobre bo Silencer rev. 3 Co moze byc nie tak ?

1436522[/snapback]

Nic nie jest nie tak, 400/520 to taki standard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co powiecie o 9550 od MSI podobno całkiem nieźle sie krecą mam obecnie Gigabyta 128/128 9550 ale chyba jakis pechowy mi sie trafił max to 400/520 , nie modowałem w nim biosu to cos daje ? tylko Radlinker, chłodzenie raczej dobre bo Silencer rev. 3 Co moze byc nie tak ?

1436522[/snapback]

Mam MSI Rx9550 i jak na razie to nie widać końca kręcenia (a w tej chwili już @ 445 /710) :D

Przy tych ustawieniach chodzi bez problemu, żadnych artów, temp. na pamiatkach do 39 C (mierzone Aerogate2) :lol:

Przy 750 na pamięciach zaczyna mi sypać artami pod koniec 3dmarka03 ale to pewnie kwestia ciepełka na pamięciach (jakieś badziewne aluminiowe radiatorki na taśmie :angry: )

Arty zaczynają się przy 41 C na pamięciach - jak zapodam jakiś nawiew na grafe to zobaczymy czy uda się tyle wyciągnąć

Acha rdzeń oczywiście cały czas 445.

 

3d01 i 03 w podpisie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra peace, ale poczytaj np. tu http://www.egielda.com.pl/?a=10&id=139  lub poszukaj na necie... 6600 jest lepszy tylko w Doom3...

Co innego to 6600GT ale mowa była o 6600. To  jest tak jak byś miał GF4Ti i chciał go wymienić na FX5200 bo FX ma dx9 a Ti nie.

pozdr

 

Nie spodziewalem sie ze tak zareagujesz, wiec i ja zrobie podobnie. Faktycznie przeczytalem 2-3artykuly w kotrych proponowali kupno 6600 zamiast radekow od 9600 do 9800. Nie pamietam teraz dokladnie ale byc moze bylo tam tak napisane:

jesli chcesz kupic radeona 9800pro to dluz stowke i kup 6600gt. W sumie moja wina -z pewnoscia mam miejsze pojecie o sprzecie niz stali bywacy tego forum

takze przepraszam ;) peace po raz drugi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam prozbe, czy moglby ktos z was sprawdzic na swoim gigabycie 9550 128bit jaki jest rozstaw zaczepow radiatora. (najlepiej przylozyc linijke na odwrocie pcb, po przekatnej mocujacych bolcow i zmiezyc)

 

bo wlasnei kupilem coolera z radiatorem na rozstaw 55mm i nie jestem pewnien czy bedzie pasowac! A jeszcze mam szanse odwolac aukcje jak cos

 

 

z gory dzieki, pozdrawiam

Edytowane przez psycode

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Vectra

EDIT:

Link do fotek 1434400[/snapback]

mam dosłownie identyczny radiator na rdzeniu co ty, czym go wmontowałes na karte ??

ja przykręciłem śróbkami ale wydaje mi sie ze nie ma odpowiedniego styku :/ i karta częsciej sie "zawiesza" niz na standardowej "blaszce"

Edytowane przez Vectra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dosłownie identyczny radiator na rdzeniu co ty, czym go wmontowałes na karte ??

ja przykręciłem śróbkami ale wydaje mi sie ze nie ma odpowiedniego styku :/ i karta częsciej sie "zawiesza" niz na standardowej "blaszce"

Też mam go na śrubach, podkładki zrobione ze sprężynek ofc. Przylega idealnie.

 

I powiedzcie, jak robicie testy w 3D marku to macie np w RED LINKERze ustawione opcje na najwyższą wydajność czystandardowo?

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewalem sie ze tak zareagujesz, wiec i ja zrobie podobnie. Faktycznie przeczytalem 2-3artykuly w kotrych proponowali kupno 6600 zamiast radekow od 9600 do 9800. Nie pamietam teraz dokladnie ale byc moze bylo tam tak napisane:

jesli chcesz kupic radeona 9800pro to dluz stowke i kup 6600gt.  W sumie moja wina -z pewnoscia mam miejsze pojecie o sprzecie niz stali bywacy tego forum

takze przepraszam ;) peace po raz drugi

1436922[/snapback]

 

 

Co do tego, żeby dołożyć 100zł i kupić 6600GT to oczywiście, że fakt ale jak się bierze ceny 9800 ze sklepu, bo na allegro są one tańsze o ponad 200zł od 6600GT a to już jest co innego. Co i tak nie zmienia faktu, że 9800pro jest lepszym wyborem niż 6600 (zwykły) ale spoko kazdy może się mylić, a ja zareagowałem nerwowo bo miałem wtedy nie najlepszy dzień, sorry za nerwy. peace

 

 

 

skinny500: napisz mi prosze jaki jest rozstaw tych otworow? czy zakupiony przeze mnie zestaw chlodzenia na 55mm bedzie pasowal? pliz

1436966[/snapback]

 

Nie zmierzyłem PCB ale zmierzyłem radiator (ten oryginalny od Gigabyte) i na mojej linijce jest 54,5mm(od środka dziurki do środka drugiej dziurki) więc wszystko będzie pasować, nie masz się czym przejmować. A tak w ogóle to przy okazji mógłbyś dać linka do tej aukcji, to byśmy zobaczyli co to takiego.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Vectra

Też mam go na śrubach, podkładki zrobione ze sprężynek ofc. Przylega idealnie.

 

I powiedzcie, jak robicie testy w 3D marku to macie np w RED LINKERze ustawione opcje na najwyższą wydajność czystandardowo?

1436962[/snapback]

ja mam optymalnie czyli defalut, bo w koncu co to za testy jak sie obniza jakosc obrazu ??

takie zabiegi mijaja sie z celem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego, żeby dołożyć 100zł i kupić 6600GT to oczywiście, że fakt ale jak się bierze ceny 9800 ze sklepu, bo na allegro są one tańsze o ponad 200zł od 6600GT a to już jest co innego. Co i tak nie zmienia faktu, że 9800pro jest lepszym wyborem niż 6600 (zwykły) ale spoko kazdy może się mylić, a ja zareagowałem nerwowo bo miałem wtedy nie najlepszy dzień, sorry za nerwy. peace

Nie zmierzyłem PCB ale zmierzyłem radiator (ten oryginalny od Gigabyte) i na mojej linijce jest 54,5mm(od środka dziurki do środka drugiej dziurki) więc wszystko będzie pasować, nie masz się czym przejmować. A tak w ogóle to przy okazji mógłbyś dać linka do tej aukcji, to byśmy zobaczyli co to takiego.

pozdr

1437086[/snapback]

to siesze sie z naszego dogadania. Dzieki za podanie rozmiaru!

 

co do coolera na gigabyte to, hmm nie jest to nic nadzwyczajnego, a juz predzej jakis badziew - bo przez kupno mobile 2500+, ramu i chiefteka nie mialem juz kaski na cos lepszego.

 

slyszlem ze sa problemy z arctic vga silencer rev 3 (przypadki spalen kart) takze kupilem cos badziewnego - co jednak z pewnoscia bedzie lepsze od pasywnego chlodzenia gigabyte.

 

oto link do ukladu chlodzacego gpu:

http://allegro.pl/show_item.php?item=50124377

 

a tu, do zakupionych miedzianych radiatorow:

http://allegro.pl/show_item.php?item=50741717

 

 

pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam MSI Rx9550 i jak na razie to nie widać końca kręcenia (a w tej chwili już @ 445 /710) :D

Przy tych ustawieniach chodzi bez problemu, żadnych artów, temp. na pamiatkach do 39 C (mierzone Aerogate2) :lol:

Przy 750 na pamięciach zaczyna mi sypać artami pod koniec 3dmarka03 ale to pewnie kwestia ciepełka na pamięciach (jakieś badziewne aluminiowe radiatorki na taśmie :angry: )

Arty zaczynają się przy 41 C na pamięciach - jak zapodam jakiś nawiew na grafe to zobaczymy czy uda się tyle wyciągnąć

Acha rdzeń oczywiście cały czas 445.

 

3d01 i 03 w podpisie..

1436875[/snapback]

Wielkie dzięki !! Zmieniam GB na MSI zobaczymy co z tego wyjdzie jeszce jedna prośba jaki masz model bo z tego co wiem wyszły dwa jeden z wentylatorem na zielonej płytce a drugi z samym radiatorem na czerwonej płytce :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki !! Zmieniam GB na MSI zobaczymy co z tego wyjdzie jeszce jedna prośba jaki masz model bo z tego co wiem wyszły dwa jeden z wentylatorem na zielonej płytce a drugi z samym radiatorem na czerwonej płytce  :wink:

1437470[/snapback]

Właśnie i mnie intryguje ten MSI, kurde ma ktoś jeszcze tą karte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam WIELKI PROBLEM. Dokladnie dzisiaj zanotowalem dziwne zdarzenie. Wlaczam Doom 3 a tu ciach czarny ekran, tak jakby sie monitor wylaczyl, no nic reset. Wlaczam ponownie uruchamia sie komp, wchodzi do pulpitu i ciach znowu to samo. Tym razem po restarcie nic nie pomoglo. Monitor sie nie wlaczyl, troszke sie zeschizowalem otworzylem klape odlaczam grafe wyciagam i sprawdzam czy jest ok. Po ogledzinach wkladam ponownie bo nie zanotowalem nic co by moglo wskazywac ze grafa jest przypalona/zepsuta itp. Wlaczam i ok chodzi wszystko. Do czasu, jak to zwykle bywa wlaczylem gre dokladniej jk2 i po 15 minut patrze a tu mi sie vpu recover wyskoczyl i zresetowal ustawienia. Po chwili zrobil to ponownie ( nie wiem co juz resetowal bo bylo ustawione na fdefault). Ale po chwili tym razem monitor sie odlaczyl i nie pozostalo nic innego jak reset. Moje pytanie brzmi co moze byc tego przyzczyna ?? Dodam ze ustawione mialem zawsze na 325/500 wiec to chyba w porzadku jak na hisa 9550 4ns. Dodam rowniez ze mam lekko ukruszony rdzen karty ale przedtem tzn przez jakies miesiac ( po zmianie mobo) karta chodzila bez zarzutow na tych ustawieniach. Przepraszam ze post taki dlugi ale chcialem dokladnie opisac problem. Prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem ze screenem i orbem:

:arrow: Radeon 9550 Gigabyte core 250MHz @ 570MHz

-> Orb

-> Screen

-> Zdjęcia karty

Pamięci nie były w ogóle podkręcane podczas tego testu!

 

: Napięcie VGPU 1,21V @ 1.60V

: Napięcie VDDQ 2,51V @ 2,78V

 

Ładnie? :smile2:

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Vectra

Tym razem ze screenem i orbem:

:arrow: Radeon 9550 Gigabyte core 250MHz @ 570MHz

-> 1437735[/snapback]

jesli chodzi o kręcenie rdzenia - jestes mistrz :D

niepokoji tylko wynik z ORB'a, gdyby udało Ci sie pamięci podkręcic na 540-550 przy rdzeniu 570 miałbys pewnie wynik około 4400 pkt,

procesor tez przydał by sie szybszy, ale pamiętaj ze najlepszy efekt kręcenia daja pamięci - napewno 600 na pamięciach jest mozliwe .

 

ps

uważaj na napiecie gpu - wiesz ze jestes teraz na zabujczym napięciu dla rdzenia??

max to 1.5 v to i tak za duzo ... mozliwe ze karta pochodzi kilka dni ...tygodni i sie "wypali" .

Edytowane przez Vectra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...