Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec jest godzina 00:20 i dzaisiaj nabylem mojego radeona tzn wvzoraj i tak caly dzien po pracy nad nim siedze zainstalowalem stery z plytki dostarczonej do karty a mam karte gigabyte radoen 9559 128 mg 128 bit i pytanie do was jakie sa najlepsze stery do podkrecania i do najlepszej wydajnosci karty ktore stery sa najlepsze dziki za odpowiedzi bo teraz ide spac:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam najnowsze detonatory oparte na catalystach 5.6 - radze wyprobowac ;)

1545755[/snapback]

 

To stwierdzenie wyklucza samo siebie. Detonatory sa od NVidii a Catalysty od ATI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec w koncu jakie stery ? Jezeli omegi to jaka wersja ?

 

A wiec zainstalowalem te nowe omegi na podbudowie catalystach 5.6 chlopaki i gdzie w tych sterach jest opcja podkrecasnia?

Edytowane przez Trance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idle

12v = 12,09

5v = 5,01

3,3v = 3,29

 

stress

12v =12,22

5v = 4,99

3,3v 3.29

 

sprawdzane miernikiem

to nie najgorzej ale zapewniam cie po pol roku napiecia spadną, toteraz u mnie

 

 

idle:

 

12.10V

5.22V

3.44V

 

stres (3D mark 05) :

 

12.09V

5.21V

3.44V

 

jak widac spory zapas jeszce mam :P

 

a moj zasilator ma juz jakies 2 lata ;) wiec juz sie wygrzał i napiecia sa super stabilne, napiecia jakie podalem ze stresu sa najnizszymi napieciami jakie miernik zarejestrowal, zwykle nie roznia sie od napiec w idle

 

kurde musze v moda skombinowac sobie dla HIS-a ;/

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mój wynik w marku http://service.futuremark.com/compare?2k3=4087585

oczywiście jest to mod bios z 9600pro test robiony na ustawieniach karty 520/700

na standardowym chłodzeniu czyli sam wentyl, jest to MSI RX9550 128/128 płytka drukowana -czerwona pamięć samsungi 5ns zaznaczam że wgrałem bios na którym pamięci miały 2,6ns :lol: max jaki mogę ustawić kartę bez artów to 530/740.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kupiłem karte jak w temacie firmy gigabyte. polecaci jakiegos vmoda ? mam pytanie. karta na 3d03 uzyskuje okolo 3200 pkt czy to nie za malo ? i najwazniejsze mam problem, poniewaz jak odpalam gre o wiekszych wymaganiach (np. GTA SA) po paru minutach gry przechdza przez monitor takie jakby fale nieostrośći. co na to poradzić. wymieniłem zasilacz na fortrona 350 i nadal to samo

1545620[/snapback]

Te fale nieostrości to jest GORĄCE POWIETRZE, taki efekt w GTA:SA. W godzinach popołudniowych (w grze) powietrze zaczyna falować. Ale żeś walnął z tym pytaniem :lol: :lol: :lol:

--------------------

A teraz następna rzecz @Mati007 twój wynik jak na te takty które ma twoja karta jest bardzo niski. Zobacz sobie na mojego 3D 2003. Mam takty 495/500 i wynik lepszy od ciebie o 15 marków :D Czyli albo coś kręcisz albo masz za słaby komp do reszty i dlatego taki niski wynik.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz następna rzecz @Mati007 twój wynik jak na te takty które ma twoja karta jest bardzo niski. Zobacz sobie na mojego 3D 2003. Mam takty 495/500 i wynik lepszy od ciebie o 15 marków :D Czyli albo coś kręcisz albo masz za słaby komp do reszty i dlatego taki niski wynik.

 

Pozdro

1546035[/snapback]

 

Ten wynik był na mniejszych timingach zaraz zrobie test to zobaczysz, a propo ty masz procka 3500 i ramu dwa razy więcej weź to pod uwagę!!! Ale nie to jest najważniejsze chodziło mi o to że mam kartę mocno podkręconą w porównaniu do innych czy ktoś wydusi na standardowym chłodzeniu 740mhz na pamięciach???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wynik był na mniejszych timingach zaraz zrobie test to zobaczysz, a propo ty masz procka 3500 i ramu dwa razy więcej weź to pod uwagę!!! Ale nie to jest najważniejsze chodziło mi o to że mam kartę mocno podkręconą w porównaniu do innych czy ktoś wydusi na standardowym chłodzeniu 740mhz na pamięciach???

1546054[/snapback]

740MHz ale czy na takich ustawieniach odpalisz 3dmrka bez artow ? czy tylko mowisz o pulpicie :lol: nigdy w zyciu nie uwierze ci ze masz 740MHz na pamieciach 5ns, najwieksze rekordy z v modami to ok 740MHz ale na memkach 4ns hynix, musialbys trafic jakies nieziemskie kosci

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

740MHz ale czy na takich ustawieniach odpalisz 3dmrka bez artow ? czy tylko mowisz o pulpicie  :lol:  nigdy w zyciu nie uwierze ci ze masz 740MHz na pamieciach 5ns, najwieksze rekordy z v modami to ok 740MHz ale na memkach 4ns hynix, musialbys trafic jakies nieziemskie kosci

1546091[/snapback]

Moj nowy wynik to 4275 http://service.futuremark.com/compare?2k3=4112813

dałem tylko procek 1.95mhz

masz rację dzisiaj mi się kszaczyła jak dałem 740 dlatego zostawiłem na 700 ale to przez ten upał hehe jak kupię radiatorki na pamiątki to obiecuje że pujdą ponad 750 :oops: chodzi o to że procesor bardzo dużo daje w markach co to by było jak bym miał 3.5mhz to dopiero byłby wynik :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde musze v moda skombinowac sobie dla HIS-a ;/

1545999[/snapback]

jak ja kombinowałem to nikt nie raczył sie zainteresować mimo ze pisałem o moich postępach w tym temacie :/ ;) i wklejałem zdjęcia

 

...chodzi o to że procesor bardzo dużo daje w markach co to by było jak bym miał 3.5mhz to dopiero byłby wynik :D

1546143[/snapback]

w 3Dmark03 procesor nie odgrywa tak dużej roli jak w 3dmark01, różnica w punktach pomiedzy Athlonem 1.9GHZ a Pentium 3.5Ghz bedzie znikoma

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj nowy wynik to 4275 1546143[/snapback]

No teraz to masz wynik dobry ale powinien być jeszcze lepszy. Z tego co kojażę to @pasażer ma więcej marków a takty ma 500/600. A na tych MSI to memy raczej sa 2.6 lub 3.3 ns. Te 5ns to jest tylko malowane :P :wink:

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz to masz wynik dobry ale powinien być jeszcze lepszy. Z tego co kojażę to @pasażer ma więcej marków a takty ma 500/600. A na tych MSI to memy raczej sa 2.6 lub 3.3 ns. Te 5ns to jest tylko malowane :P  :wink:

Pozdro

1546162[/snapback]

malowane? hehe pewnie sam sobie namalowałe ludzie w cuda wierzycie!!! A może mam R9800 tylko namalowane R9550 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz to masz wynik dobry ale powinien być jeszcze lepszy. Z tego co kojażę to @pasażer ma więcej marków a takty ma 500/600. A na tych MSI to memy raczej sa 2.6 lub 3.3 ns. Te 5ns to jest tylko malowane :P  :wink:

Pozdro

1546162[/snapback]

Mam pomysł jeżeli uważasz że procek mało daje to ustaw swojego na standart i sprawdź marka porównaj wyniki a się przekonasz pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malowane? hehe pewnie sam sobie namalowałe ludzie w cuda wierzycie!!! A może mam R9800 tylko namalowane R9550 :lol:

1546186[/snapback]

Po pierwsze nie pisz bzdur :mur: nie ty sam sobie napisałeś 5ns na pamięciach tylko w procesie produkcyjnym karty (co prawda producentowi układu to na ręke) <_< A, że myślisz, że my siedzimy w tym temacie, ale [ciach!]o na ten temat wiemy :lol: to inna sprawa...

 

3dm01 - więcej polega na procku i fsb

3dm03 - na reszcie szczególnie na grafice

 

Mam pomysł jeżeli uważasz że procek mało daje to ustaw swojego na standart i sprawdź marka porównaj wyniki a się przekonasz pozdro.

1546212[/snapback]

No dobra to weź zobacz ile to będzie punktów max 500 mniej niż na wykręconym? To jest 3dm03 a nie 01 on inaczej obciąża kompa... Dobra "nie chce mi się gadać (pisać)" :D Podkręć tego swojego proca bardziej i porównaj...

 

Nie pisz posta pod postem to znak bycia noobem nie używającym funkcji "Edytuj" i postfuckerem, których powinno się wieszać... :rtfm: - read the fucking manual

Edytowane przez Bl4ck Sh4dow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuhajcie jeżeli miałem proca1.8 karta jak wyżej 4009 pkt. jak dałem proca 1.95 karta bez zmian 4275pkt. i jeżeli uwarzacie że nadal procek ma mały wpływ na wynik to ja już jestem :mur: , to tylko 150mhz więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuhajcie jeżeli miałem proca1.8 karta jak wyżej 4009 pkt. jak dałem proca 1.95 karta bez zmian 4275pkt. i jeżeli uwarzacie że nadal procek ma mały wpływ na wynik to ja już jestem  :mur: , to tylko 150mhz więcej.

1546368[/snapback]

lol to ciekawe, mam bartona 3200+ 2.2 GHZ szyna 200mhz(400DDR) ... podkręciłem z 2.2 na 2.3 ghz - szyna 210mhz(420) i nawet nie zauważyłem ze coś sie zmieniło w wyniku (różnica 20pkt - a nawet i nie )

 

a tak w ogóle co myślicie o tym ?? : "DOPALACZ DO GIER I KOMPA ", eXtreme Gamer 4.... podobno ten program potrafi odzyskać np z 256mb ram ~200mb (oczywiscie kosztem wyglądu windy itp)

"Windows XP na 'dzień dobry' zabiera sobie ogromną ilość pamięci RAM, której wcale nie zużywa. Po kliknięciu w przycisk Odzyskiwanie RAM'u ta sytuacja ulegnie natychmiastowej zmianie, a Ty będziesz mieć wystarczająco dużo pamięci by uruchomić wymagającą grę czy rip'ować film DVD."

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=57400086

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo @Mati 007 1 test robił gdy na grafie na mme miał 740 Mhz a 2 test gdy miał 700Mhz. Może za 1 razem były arty (niewidoczne głom okiem) i wynik dlatego spadł. A o mówiąć o przemalowanych memach. NIE MOŻLIWE żeby pamieci 5ns szły bez dodatkowego chłodzenia i bez Vmodów na 740Mhz :mur: Ty masz pamięci które maja czas dostępu w okolicach 3ns, a na kostkach jest namalowane 5ns, i tyle. Tak samo było kiedyś na szfirkach. Każda karta która na kostce maiłą 5ns, miałą na prawdę pamięci 4ns. Zresztą rpzeczytaj opracowanie o R9550.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuhajcie jeżeli miałem proca1.8 karta jak wyżej 4009 pkt. jak dałem proca 1.95 karta bez zmian 4275pkt. i jeżeli uwarzacie że nadal procek ma mały wpływ na wynik to ja już jestem  :mur: , to tylko 150mhz więcej.

1546368[/snapback]

 

mark 03 i 05 lub procki i nie wierze w twoj przyrost pkt, no chyab ze jak ktos wyzej napisal, przy 740MHz miales bledy w pamieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak se mysle i przypadkiem patrzac na timingi kart np.w everescie nie mozna poznac ile jest ns ?  :D

1546732[/snapback]

 

ta? a przypadkiem to nie sa timingi twojej pameici systemowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak wczoraj nabylem Gigabyte 9550 128mgb,128bit gdzies juz czytalem ze pod radiatorem jest jakas slaba pasta (guma) powiedzcie mi czy usunac to zółte na okolo rdzenia i czy z pod spodu radiatora calkowicie usunac to cos niebieskie wyglada jak naklejka ceratowa czy wogole usunac to do srebrnej powierzchni radiatora? I pytanie dugie kupilem ta paste PASTA czy jak usune to wsyztko co napisalem powyzej moge nalozyc ja na rdzen ?

I pytanie informacyjene pwewnie mnie zjedziecie do ile bezpiecznie na dobry poczatek moge podkrecic gpu i pamiatki na moim radeonie ?

dzieki za odpowiedzi ide robic test 3dmark03 na standardowych ustawieniach:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie Arctic Cooling ATI Silencer 1 zabił mi karte :)

tzn w pewnym sensie, włączam kompa a tu pokazuja sie pionowe paski !

[ciach!],,,, juz wiedziałem ze jest cos nie tak :/ - w dosie mam takie paski ale wchodze do windowsa i odziwo czysty ekran ale system zaczyna sie pluć o sterowniki do karty ... ok nie wiem czemu tak sie stało ale reinstaluje, restart systemu - system znowu pluje sie o stery... ok DriverCleaner Pro - czysto po sterownikach.

Chce zainstalowac od początku, STEROWNIKI ATI POKAZUJA ZE NIE POSIADAM KARTY firmy ATI! ?!?! ?

juz wiedziałem ze to koniec, ... ale reinstaluje system, nic niedało dalej to samo, nie mam karty ati :) ... w dosie paski, w widnowsie nie ?!?!? co jest ?? pierwszy raz w życiu sie z takim czyms spotkałem!

rozbieram chłodzenie i co sie okazuje ??

Arctic Cooling ATI Silencer 1 swoim "ch*" zaciskiem ukruszył rdzeń !!

ale teraz pytanie czemu karta działa ? dlaczego w dosie mam "paski " a w windowsie nie ?? i dlaczego karta firmy ati juz nia nie jest :D ??(może dezerterowała do nVidi ?? :) )

Historia nadaje sie na kolejny odcinek "Nie do Wiary" na TVN, jutro do nich dzwonie ;)

 

tak z tego wniosek ze Arctic Cooling ATI Silencer 1 odebrał dusze tej karcie ;) przeciez z takim sprzętem który nie przyjmuje sterowników a sterowniki jego :) juz nie pogram

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Arctic Cooling ATI Silencer 1 zabił mi karte :)

1547154[/snapback]

Już o tym gdzieś czytałem :wink:

Hmm...kiepska sprawa....

Zawsze mówiłem że takie "zestawy" są ryzykowne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...