Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

Ci producenci kart robią straszne przekręty. Dochodze do wniosku że nie ma dwóch identycznych kart, kurde zawsze czymś się róznią. Mam radka Gecube 9550 a wykrywa mi jako 9600XT mimo że nic w biosie nie grzebałem. A z karty jestem bardzo zadowolony, to był udany zakup :) Próbowałem go podkręcać i dobrze idzie, ale troche się boję i nie chce przesadzić, powyżej 15% nie szedłem choć napewno by się dało. Używam go bez podkręcania i wszystko ładnie chodzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POwiedzcie mi moi drodzy :D jak ja mam przejść do zgrania starego biosu na dyskietke...... mam butowanie z dykietki z programem flashrom...i co ? i nic.... wywala przy rozruchu ze dysk nieprawidlowy;/// a ruszam z xp ;///

 

ja sie nie bawie w dos, w ATT masz funkcje Dump Bios.

 

 

Czy ktoś moze z v-modowcow sledzi ten topic, mianowicie przymierzam sie do V-moda, sprzet juz mam caly zgromadzony, ale traz zastanawiam się jakie napięcia beda bezpieczne na Gpu i mem, przyznam ze 1,31 dla rdzenia to troche dla mnie malo :). Chlodzone to bedzi A C rev3 i miedzianymi revoltecami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam radka z gecube , mój ma rdzeń rv 360 wykrywany jest przez everest jako 9600 series , akcelerator 3D radeon 9600XT.

Jabol nic się nie bój tylko kręć ! Napisz jaką dokładnie masz tą kartę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wgrac biosa zeby mi pokazywalo ze mam radeona 9600XT i skad go sciagnac??

Ale po co Ci to ? oO Zeby napis byl ? To odrazu daj sobie gf 7800gtx oO.

Musisz wyedytowac bios i zmienic wartosc id, odpowiadajaca za identyfikacje karty. Bylo w tym temacie juz ze 100 razy jak nie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Radlinker najnowszy. Niby podkręciłem wszystko o 30%, zrestartowałem maszyne ale jakiegoś wzrostu wydajności nie zauważyłem. COD2, 800x600, Max detale, Antialx2, DX9... :/

Obecnie GB R9550 działa na 337/550. Może robie coś źle ?

P.S

Mam takie wrażenie że podkręcenie w radlinkerze lub ati tray tools nic nie daje :/ mam stery omegi najnowsze.

Edytowane przez btn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy robił ktoś zwas już slif GPU?? Na mojej karcie chłodzenie nie jest ciepłe ale za to z drugiej strony GPU jest ciepło. Myślałem nad "Dual GPU cooling" ale nie wiem czy to przyniesie efekt. Moje chłodzenie jest miedziane( standardowo) i jak kiedyś je zdjołem to się przerażiłem że coś takiego wogóle się montuje. Tam gdzie powinną być idealnie gładko był wręcz chropowato, tylko w niektórych miejscach było "lustro" i teraz czym wyszlifować to moje chłodzenie? Mój kumpel ma radka 9660XT od MSI i on ma identyczną budową jak MSI 9550 , standardowe taktowanie to 500/550. i nie może wycisnąć wiecej niż 530/630.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu co chcesz szlifować gpu?:) czy radiator? . Tak na poważnie radiator wypolerować możesz kawałkiem filcu i pastą polerską .Najlepiej krążek filcowy, który montujesz w wiertarce , delikatnie dociskasz do powierzchni radiatorka i polerujesz do czasu, aż się będzie świecił jak psu jajca :lol2:

Edytowane przez 1okonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja myslalem ze ten bios po prostu zmienia karte w radka 9600XT ??

Jak bys wgral bios od XT to karta by nie wstala (taktowania 500/600 + timingi).

 

o GPU też myslałem :D Ale priorytetem jest szlif radiatora :-P

A co chcesz szlifowac ? Krzem ? ;]

Szlifowalo sie gpu od np. gf4ti, gdzie od golego rdzenia oddzielala go miedziana blaszka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten programik w Ati Tool co pokazuje animacje 3d niesamowicie nagrzewa karte i chyba wyciska z niej siodme poty....jak pochodzi z 5 minut nawet to karta jest bardzo goraca...nawet COD2 nie grzeje tak karty jak to małe gówienko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci producenci kart robią straszne przekręty. Dochodze do wniosku że nie ma dwóch identycznych kart, kurde zawsze czymś się róznią. Mam radka Gecube 9550 a wykrywa mi jako 9600XT mimo że nic w biosie nie grzebałem. A z karty jestem bardzo zadowolony, to był udany zakup :) Próbowałem go podkręcać i dobrze idzie, ale troche się boję i nie chce przesadzić, powyżej 15% nie szedłem choć napewno by się dało. Używam go bez podkręcania i wszystko ładnie chodzi :D

15% to kpina on nawet nie doszedł do nominalnych taktowań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na standardowych (250/400) robie 1181 a po o/c (540/720) 2070 smarków. Sądze żę 2100 dam rade mam jeszcze troche zapasu w MHz i pokombinuje że sterami. Już z tymi nowymi omegami co pisałem wczęśniej nie mam problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po przerwie ;]. Moj wynik w 3D marku '05 to 1804. Co wy na to?

Dobrze czy zle ?

Biorac pod uwage reszte twojego sprzetu, jest Ok. Powiedz, ten twoj Palit to jakiś swoisty selekt, czy wszystkie tak sie kreca ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten programik w Ati Tool co pokazuje animacje 3d niesamowicie nagrzewa karte i chyba wyciska z niej siodme poty....jak pochodzi z 5 minut nawet to karta jest bardzo goraca...nawet COD2 nie grzeje tak karty jak to małe gówienko

 

ta animacja naprawde dociąża karte i nie tylko karte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Palit wnioskujac z opisu ma pamiatki 2,8ns - a ja myslalem ,ze ta firma jest lekko mowiac nie za dobra, a tu takie cuda...

Dokładnie, miałem identyczne zdanie, :oops: widocznie trzeba sie baczniej przygladac temu co sie kupuje, sa perelki, ale znowu nie kazdy na hurtownie czy sklep z duzym zapleczem. Ogolnie @Fabios@ dobrze trafil na tego Palita, jedno mnie tylko smieszy, to PCB jest takie biedne, az sie prosi o dolutowanie paru kondensatorow, tranzystokow itp :)

 

BTW, skoro tutaj jakis szal na chwalenie sie osiagami to moja karta taktuje stabilnie do 430/520, czyli zadna rewelka, mimo to w 3DMarku01 mam jakies 12700 Pkt, w 3DM03 ok 3900 a 3DM05 1700 pkt, czyli wyniki wyzsze, niz polowa towarzystwa z wikszymi taktowaniami :D

 

Czy ktoś mi potrafi odpowiedzieć na moje pytanie z poprzedniej strony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW, skoro tutaj jakis szal na chwalenie sie osiagami to moja karta taktuje stabilnie do 430/520, czyli zadna rewelka, mimo to w 3DMarku01 mam jakies 12700 Pkt, w 3DM03 ok 3900 a 3DM05 1700 pkt, czyli wyniki wyzsze, niz polowa towarzystwa z wikszymi taktowaniami :D

Czy ktoś mi potrafi odpowiedzieć na moje pytanie z poprzedniej strony ?

dobry procesor, wysokie timingi na ramie procesora, timingi w ramie karty i masz wysoki wynik, musiałeś jeszcze trafić ze sterownikami chyba jednak, bo rzeczywiście ładnie poleciał w smarku, podaj wersję sterów...:D Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luk stawiaj kropki lub przecinki , bo musiałem trzy razy przeczytać Twojego posta, żeby mniej wiecej skumać o co biega.:) Chyba , że jestem ułomny :wacko:

Toman z tym prockiem i takim taktowaniem zaj... wynik - gratki! Jestem tylko ciekawy od czego w końcu wynik w smarku 03 zależy ?

Edytowane przez 1okonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam radeona dirmy gigabyte 9550 128/128 chcialem zmienic bios z f1 na f21 ale nie moge pisze mi ze bios jest nowszy niz ten co chcem wgrac. Dlaczego??

 

Ostatnio uruchomilem vTunera i tam mi napisalao ze pamiec rom biosu ma pojemnosc cos ponad 50kb a bios f21 sciagniety z oficjalnej strony ma 150kb czy jest jakis sposob by zmienic bios do tej karty nie psujac jej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...