Skocz do zawartości
Ghost

Scythe Ninja (scnj-1000)...

Rekomendowane odpowiedzi

Co do Fandera sie zgadzam jest duzo cichszy, a OCZ nie używałem ale jak kupisz to napisz jak tam z temp bo tez musze coś kupic. Dodam jeszcze że Arctic Silver sam sprawdziłem i u mnie się świetnie sprawuje nawet na 1.7V widziałem góra 50". :-P

 

Przeczytaj

 

http://hardtech.pl/index.php/mode/articles/id/14

 

Mam, uzywam i jestem bardzo zadowolony :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki przekonales mnie :) nastepny moj wybor to OCZ a tak z ciekawosci jakie masz u siebie temp na procku, na jakich ustawieniach itp. i jakie masz wentyle?? :)

 

Wszystko w sygnaturce :D

Kliknij na test, to temperatura chwila po Super Pi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ta płyta do OC to się nie nadaje za bardzo :) ja mam Anteca i mogę go szczerze polecic, jedynym jej minusem który odnalazłem jest zto że obudowa jest za krótka jak na mój gust, a tak mogę ja z czystym sumieniem polecić.

 

Poprawka obudowa a nie płyta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt nie nadaje sie :) mam pasywna ninje, pasywna grafe (6600) i pasywny chipset (heatpipe) - 1x wiatrak wdmuciach!ący, 1x wydmuciach!ący i 1 wiszący przy ninja (ale tylko 1200obr, wiec NIC nie daje - jkaiś staroć cooler-master) i jak otwieram bude to parówa :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ja mam na razie nie kręconego A3000+ i na razie ninja pracuje w trybie passive (płyta DFI). Dla bezpieczeństwa ustawiłem załączanie Akasy 120mm gdy temp. przekroczy 45C ale nawet po godzinnym graniu w Thiefa 3 wentyl sie nie uruchomił bo temp nie przekroczyła 42C.

W budzie chodzi tylko 1 PAPST w bocznej ściance puszczony na 9v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chiefteca mam stalowego a nie alu, więc taki super w odprowadzaniu ciepła to on nie jest. Ważne za to, że jest to BigTower :)

Grafikę też mam pasywną niestety na chipsecie wiatrak strasznie hałasuje. Domyślnie ma jakieś 5000 rrpm, skręsiłem go na 3000rpm i chipset wyrabia a jest znacznie ciszej

Muszę to przerobiś na jakieś pasywne chłodzenie, ale DFI to koszmarek konstrukcyjny.

Nigdy wiecej tej płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile masz w sp2004 prime po kilku h ? jesli robisz coś takiego ... :) mowie o temp bez wlączonej akasy :)

Nie chciało mi się bawić w kilkugodzinne testy szczerze mówiąc.

Po 15 minutach w sp2004 temp dochodzi do 45C i włącza sie akasa. Pracuje z zegarkiem w ręku około 1.5min schładza procka do 38C i się wyłącza. I znowu po 15min się załącza na 1.5min, schładza procka i tak pewnie w kółko.

Mnie to satysfakcjonuje.

 

Niestety mankamentem jest tu temperatura w obudowie - bo sięga chwilami do 55C. Może jakby na górę wrzucić wolnoobrotowy wiatrak...

Edytowane przez jojoro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma1y mysle ze wielkim pozytywem na płytach AN8 jest własnie możliwosc ustawienia kazdego z obecnych wiatrakow podlaczonych do plyty wiec nie masz sie o co martwic mozna zmienia po prostu wszystko co mozliwe np. jakie napieci ma byc puszczone na danym wentylu. temp wlaczenia itp. Wiem bo sam posiadam AN8 Fatal1tym dla porownania podam ze w mojej budzie mam gora 35" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma1y mysle ze wielkim pozytywem na płytach AN8 jest własnie możliwosc ustawienia kazdego z obecnych wiatrakow podlaczonych do plyty wiec nie masz sie o co martwic mozna zmienia po prostu wszystko co mozliwe np. jakie napieci ma byc puszczone na danym wentylu. temp wlaczenia itp. Wiem bo sam posiadam AN8 Fatal1tym dla porownania podam ze w mojej budzie mam gora 35" :)

czym mierzysz?? który czujnik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt nie nadaje sie :) mam pasywna ninje, pasywna grafe (6600) i pasywny chipset (heatpipe) - 1x wiatrak wdmuciach!ący, 1x wydmuciach!ący i 1 wiszący przy ninja (ale tylko 1200obr, wiec NIC nie daje - jkaiś staroć cooler-master) i jak otwieram bude to parówa :]

 

Mozesz to rozwinac? Jestem bardzo zainteresowany... Moze jakies foty?

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...