Skocz do zawartości
Ghost

Scythe Ninja (scnj-1000)...

Rekomendowane odpowiedzi

Mam MSI K8N i trochę problemów z tym bydlakiem. Jest trochę za duży i muszę kombinować. Oto dowody:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

1. Z powodu bliskości portu AGP musiałem zdemontować usztywniającą blaszkę z tyłu Radeona , która trzymała Zalamana. Mam nadzieję, że wytrzyma na samych wkrętach.

 

2. Z tego samego powodu nie mogę założyć wentyla z dołu.

 

3. Jedynym miejscem , gdzie teraz mogę zamontować Akasę 120mm jest górny brzeg Ninjy. Z powodu gniazd IDE nie mieści się z przodu, gdzie byłby skuteczniejszy.

 

4. Przy obecnym położeniu Akasy mogę obsadzić tylko jeden port pamięci (ostatni)

 

 

Macie jakieś sugestie ? Może zamontować go prowizorycznie pod kątem "/" między AGP a dyskiem ?? A może dysk zamontować wyżej w zatoce 5.25" a w jego miejsce ustawić wentyl ?

 

ps. temperatury ok. 40idle i 50 sp2004 na dwóch prockach przy skręconych wentylach. Ta 80-tka na przodzie do wymiany do jest za głośna. Z tyłu wywiew 80mm Arctic z regulatorem termicznych.

Edytowane przez petrumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli dobrze widze na zdjeciu to w tym momencie Akase masz miedzy zasilka a ninja, ja bym tak pozostawil poniewaz automatycznie bedzie ci dmuchac na gore radeona ktora sie tez niezle grzeje. a tak wogle to masz tam naprawde malo miejsca ale jest to wina plyty ktora ma dziwnie porozmieszczane zlacza zwlaszcza ram, albo kolejna opcja jest wogle zdjecie wentyla ja wlasnie tak pracuje i nie mam zadnych problemow z temp. napisz mi jeszcze jakie masz temp w idle i stresie?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chojrakrock

Czyli Ninja jest pasywna a Ty tylko chłodzisz obudowę. Ile , jakie i gdzie masz zamontowane wentyle? Jaką masz temp. w środku oraz na procku.

Ja w sumie to też mógłym zostawić Ninje pasywną ale chcę trochę podnieść napięcie i 50st. to dużo dla X2 ...

 

ps. mobo faktycznie ma fatalnie umiejscowione niektórze elementy. Zasilanie do płyty jest na prawo od procka wraz z IDE. Niestety wtyczka zasilania jest tak sztywna, że uniemożliwia "położenie" kabli IDE tak, aby zmieściła się Akasa z tej strony. Dlatego myśle nad zamonotowaniem jej w miejscy gdzie obecnie siedzi dysk z koszyku 3.5"... Kable są okrągłe więc dużo oporów nie będzie. Myśle, że przymocuje Akase na przednim panelu, jednak będę musiał rozpruć część obudowy - koszyk jest na stałe przymocowany (mobo Chieftec).

 

Inny pomysł to nawiew 120mm z boku na wysokości CPU/GPU.

Edytowane przez petrumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 2x80mm z tylu budy na 12V, 1x80 w sciance na 12V, 1x80 z przodu na 5V, 120 i 80 w zasilaczu plus dwa otesy na mostfety i ram. temp to 25-50 w stresie nawet na napieciu 1.75V bo na takim pracowalem okragly miesiąc i nic sie nie stalo, a w budzie kolo 30 zawsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Petrumi, wyraźnie brakuje tam dobrej cyrkulacji powietrza u Ciebie. Dół gpu też bardzo się nagrzewa, konwekcja ciepła i sruu... już masz cieplejszy radiator na cpu. Radkowi też to służyć nie będzie.

 

Boczny nawiem wentylem o sensownej śr. (12cm) to jedyne wyjście. Ninja może pracować "pasywnie' tylko przy b.dobrym przewiewie. Tu tego brak niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Draak, też myślałem nad wywierceniem otworu w ściance i zamontowaniu tam Akasy. Tylko obawiam się, że jeśli miałaby być na wysokości Radka/"Nindży" to może się nie zmieścić przy zamkniętej obudowie. Po prostu Ninja jest strasznie wysoka i chyba nie ma tam wolnych 2cm. Chyba, że zamontuje ją tam pomiędzy Ninje / GPU i dysk, tam gdzie na zdjęciu widać kable.

Jak sądzisz? Czy wtedy wdmuchiwane powietrze będzie kierowane w tył obudowy przez przedni wentyl 80mm ? Na logikę tak, ale czy w praktyce nie będzie jakiś turbulencji ;) ?

Edytowane przez petrumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, mogą się drzwiczki nie domykać...

 

Dodatkowy nawiew z przodu o którym piszesz też ma prawo zadziałać. Imho, nie powinny powstać jakieś dziwne zawirowania powietrza, z pewnością jest to opcja, która powinieneś rozważyć.

 

Walcz dalej! ;)

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mi sie wydaje czy arctic z tylu dmucha powietrze do srodka?? IMO powinien je wyciagac. probowales zaczepic akase na tylnej sciance ninji tak, zeby wyciagal z niej powietrze?? masz malego tego chiefteca skoro masz takie problemy z montarze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem chyba rozwiązałem. Tak powyginałem kabel IDE (przesuwając z nich tą zółtą gumę) , że zrobiło się miejsce na montaż Akasy z przodu . Teraz wieje prawidłowo z przodu do tyłu obudowy, skąd powietrzy wysysa 80mm wnetyl.

 

@Niemiec, sprawdziłem kierunek wiatraków - jest prawidłowy. W instrukcji Akasy jest napisane , że jest to typowy wently "blown in" i tylko do nadmuchu możnago zamonotwać. Z grugiej strony nie ma wzmocnień i łopatki mogłyby dotykać do nindży , blokując się (Akasa jest dzięki zapinkom dość "naciągnięta" na ten aluminiowy stelaż Nindży.

 

Ogólnie tempertatury uległy poprawie, zwolniło się miejsce na dual ram.

Teraz pozostaje zamontowanie z przodu 120 zamiast 80 a z tyłu wymiana 80mm na jakąs ultra-cichą, która na wysokich obrotach wyciągnie całe powietrze nakierowanewe na nią przez 120mm. z przodu obudowy i z CPU.

 

Ogólnie jestem zadowolony z zakupu, teraz tylko zgodnie z zaleceniami draaka z innego topicu zmienię chłodzenie NB na pasynwe i będzie ciszej.

Edytowane przez petrumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj ja chyba też będę częściowo miał podobne problemy jak petrumi - głownie chodzi o RAM.

Na razie mam pasywna ninje(na AN8-ultra) ale planowałem Fandera 120mm kupić i włożyć go nad RAMy, ale jak to zrobie to na oko będe musiał obsadzić RAMami porty 3 i 4, bo 1 i 2 mi zablokuje. Wolałbym jednak nie.

 

Ma ktoś na Abicie podobny problem?? Albo na Mb z podbnym rozmieszczeniem komponentów ? Może fander będzie "ponad" RAMem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, wrzucę dziś jak będe miał dłuższą chwilę.

@ma1y: zapinki do wiaktaków umożliwiają przesunięcie go względem Nindży w prawo lub lewo. Niesty cięzko zamontować go wyżej / niżej. Dlatego możesz mieć problem z ramem. Nie miałem pod ręką drugiej kości , żeby sprawdzić w którym porcie jescze coś się zmieści ale patrząc z boku (utrudniowy był dostęp do mobo już zamontowałem i cięzko wszedzić tam głowę) nic by nie weszło.

Edytowane przez petrumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby zarzucic fotki z założonym Scythem Ninja na DFI Ultra-D ?

Jaka jest mniej wiecej odległość od karty graficznej do Scytha ?

Czy radiatory na płycie w okolicach PWMIC nie przeszkadzają w prawidłowym nałożeniu wentylatora ?

 

W tej chwili mam zalmana 7700 cu ale na X2 scythe by sie bardzo przydał :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby zarzucic fotki z założonym Scythem Ninja na DFI Ultra-D ?

Jaka jest mniej wiecej odległość od karty graficznej do Scytha ?

Czy radiatory na płycie w okolicach PWMIC nie przeszkadzają w prawidłowym nałożeniu wentylatora ?

 

W tej chwili mam zalmana 7700 cu ale na X2 scythe by sie bardzo przydał :]

nie znalazłem fotek, kupiłem ninje w ciemno, zapodam w czwartek lub piątek fotki bo jeszce nie doszła ani dfi ani nija z akasą :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby zarzucic fotki z założonym Scythem Ninja na DFI Ultra-D ?

Jaka jest mniej wiecej odległość od karty graficznej do Scytha ?

Czy radiatory na płycie w okolicach PWMIC nie przeszkadzają w prawidłowym nałożeniu wentylatora ?

 

W tej chwili mam zalmana 7700 cu ale na X2 scythe by sie bardzo przydał :]

Jesli dasz wentyl na Ninji od dolu (moim zdaniem najlepsze rozwiazanie), to grafike musisz wlozyc do dolnego slotu. Jest to dobre rozwiazanie, bo dajac na chipset plyty glownej np zalmana niebieskiego wszystko ladnie pasuje i nic o nic nie zawadza.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znalazłem fotek, kupiłem ninje w ciemno, zapodam w czwartek lub piątek fotki bo jeszce nie doszła ani dfi ani nija z akasą

bede wdzieczny :]

 

Jesli dasz wentyl na Ninji od dolu (moim zdaniem najlepsze rozwiazanie), to grafike musisz wlozyc do dolnego slotu. Jest to dobre rozwiazanie, bo dajac na chipset plyty glownej np zalmana niebieskiego wszystko ladnie pasuje i nic o nic nie zawadza.

 

Pozdrawiam

hmmm..tez o tym myslałem na grafie mam zalmana Vf-700Cu a w ostatnim slocie Audigy 2 ktory bedzie tamował po cześci zasysanie powietrza przez zalmana.

Przyłaczam sie do pytania natonka - jak wyglada sprawa z wydajnoscia po przełozeniu do dolnego slotu grafiki? rozniez działą z Pci-ex 16x czy mniej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mozna gdzies w PL nabyc osobno backplate ?

 

chyba raczej nie dostane nigdzie backplate <_<

 

czym waszym zdaniem można by zastąpić ta warstwę która znajduje sie przyklejona miedzy płyta a krzyżakiem, ze tak ten element pod płyta ujmę.

 

zmieniałem płytę i ta materia juz jest w stanie raczej nie nadającym sie na powtórne zastosowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ma1y: zapinki do wiaktaków umożliwiają przesunięcie go względem Nindży w prawo lub lewo. Niesty cięzko zamontować go wyżej / niżej. Dlatego możesz mieć problem z ramem. Nie miałem pod ręką drugiej kości , żeby sprawdzić w którym porcie jescze coś się zmieści ale patrząc z boku (utrudniowy był dostęp do mobo już zamontowałem i cięzko wszedzić tam głowę) nic by nie weszło.

ja chyba jutro kupie 1xfander 120mm (drugiego jak zobacze jak leży i czy da rade - jak nie to może 92mm da sie jakoś ładnie ustawić). Na razie CPU nie mam, obudowe 2 dni temu zmieniłem na Szefa LBX i wiatraczków też niet u mnie. Wtorek/środa bedzie procek to zakupy sie zaczną.

 

Opcjie:

 

1.Zastanawiam sie czy nie lepiej zamiast tego fandera 120mm na ninje (z którym może byc problem) kupić w sumie 1x120mm na tył i 2x92mm na bok obudowy - 92-ki by wiały na MB i GPU a drugi na część ninji a ninja pasywnie.

 

2. Moge jeszcze puścic fandera od dołu ninji (mam miejsce i to sporo), wypychaja powietrze na zasilacz (P6 526) - on troche powinien wyciagnąc.

 

ps @petrumi nie wiem jakiego masz chiefteca ale w moim (LBX) prawie na pewno da sie z boku walnąć wiatraczki - kupie to powiem na pewno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...