Skocz do zawartości
Lumperator

ATI Radeon R520

Rekomendowane odpowiedzi

ja bym zamienił GTX na XL ponieważ nvidia ma problemy z AA (jest gorsze i duża strata FPS). XL jak rdzeń na 650mhz pójdzie to zajefajnie :)

Jak Bartezjusz napisał- dowody, testy, anything. Przeczysz tym stufyfnastu recenzjom gtx'a jakie przeczytałem na sieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm jak mogę porównać jak nie mam już ATI ? :D ale mogę np zrobić test w NFS;MW na wybranej trasie, zmierze frapsem klatki i ktoś kto ma XL czy XT to samo zrobi i zobaczymy :) aczkoliwiek tylko to mi przeszkadza w GTX bo na wydajnosć nie narzekam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O czym piszesz tak właściwie? Twoim zdaniem GTX ma problemy z aa. Masz GTXa, robisz testy z aa i bez, zapodajesz tutaj (lub w temacie o tej vga, ale najpierw o tym nas poinformuj ;) wyniki i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem o czym piszesz -miales ati , teraz znowu chcesz?? zadowolony z gtx??? nie narzekasz???

skladaj zdania po polsku łącząc je w logiczne całosci

 

masz na mysli to ze w jednej grze o jakiej piszesz czyli NFSMW po właczeniu "eye candy" fps bedzie na gtx 2x mniejszy niz na xl???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówię że XL z OC jest moim zdaniem lepszy od GTX ponieważ po włączeniu AA spadek u XL jest mniejszy i nie tak wyraźny jak w GTX.

zaraz zapodam testy :)

 

EDIT: w NFS mam 3FPS mniej po włączeniu aax4 ;] może to nowe stery dają kopa ale kiedyś w innych grach miałem większą stratę :P. piszę o tym ponieważ jeżeli Boxter ma możliwość za 1400zł kupić Xl to niech kupuje :P koniec mojego tematu. średnie FPS to 52 bez AA i 49 z AAx4. zaraz zobaczę jak się zmieniają wyniki po włączeniu aax8 i SAA. ATI ma jeszcze tą przewagę że można HDR+AA uruchomić ;) ale strata w FPS jest dosyć duża :)

Edytowane przez Gaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli zas chodzi o FEAR'a to postaram sie go dzis zalatwic i zrobic jakies testy , musisz jednak sprecyzowac jakie ustawienia Cie interesuja - wszystko na max ?

tak. wszystko max. po ustawieniu wszystkiego na max w preferencjach gry, zmieniasz wpis o rozdz., ktory znajdziesz w pliku \\Documents and Settings\All Users\Documents\Monolith Productions\FEAR\settings.cfg.

proponuje takie testy:

- fsaa 4x, softshadows off

- fsaa 4x, softshadows on

- fsaa off, softshadows on

interesuja mnie tylko testy 1920x1200, no ale mozesz tez zrobic inne, bedzie to rownie interesujace.

przy wymuszaniu softshadows (ss) i fsaa, najpierw wlacz fsaa przy ss off, odpal test, wyjdz, przy wlaczonym fsaa wlacz ss i odpal test - fsaa i ss beda wlaczone, co z reszta bedzie widac. w miare mozliwosci zrob testy na wersji 1.2. thx :D

a i jeszcze jedna uwaga :) testy rob na zmienionej nazwie pliku fear.exe, tak aby "optymalizacje" w sterach nie wplywaly (negatywnie) na wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W oczekiwaniu na testy...

 

Male pytanie poza konkursem...Mam to co w podpisie i w miare bezproblemowo kreci sie na 430/600. I teraz pytanie czy jest sens wymieniac to na radka x1800xl ( z losowymi mozliwosciami o/c :? ) bez doplaty ,moze powiem inaczej moja karta jest warta cos kolo 1,6k i to jest moja lokata (na dzien dzisiejszy x1800xl to cos kolo 1,4k) :D Mam jeszcze jakis czas na wymiane tego co mam na cos innego i tak sobie gdybam :rolleyes: pozdrawiam

 

BTW. Gaja nowy nfs to slaby przyklad zrob testy FEAR albo COD2 :D

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakim cudem skoro nówkę gt mozna miec za 1320zł -jaką masz dokladnie GT?

Moze dlatego ze mam leadteka extreme :wink: pozdrawiam

 

BTW. Mniejsza o cene po prostu w sklepie gdzie kupowalem teraz jest po takiej cenie i tyle :-|

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testy:

 

2005-12-06 18:30:16 - speed

Frames: 7076 - Time: 142336ms - Avg: 49.713 - Min: 35 - Max: 65 aax4 anizox16

 

2005-12-06 18:36:45 - speed

Frames: 7981 - Time: 151700ms - Avg: 52.610 - Min: 36 - Max: 71 aaxoff anizox16

 

2005-12-06 18:48:40 - speed

Frames: 5250 - Time: 145209ms - Avg: 36.154 - Min: 26 - Max: 57 aax8 anizox16

 

2005-12-06 18:51:42 - speed

Frames: 3788 - Time: 141461ms - Avg: 26.777 - Min: 16 - Max: 48 aax8 + SAA anizox16

 

2005-12-06 18:59:03 - speed

Frames: 5562 - Time: 128067ms - Avg: 43.430 - Min: 28 - Max: 63 aax4 + SAA anizox16

 

FEAR I COD2 niestety wykasowałem :( w COD2 ciężki zrobić bardzo podobne testy

Edytowane przez Gaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

jak mozesz na tym jeszcze zarobic to wymien -ja bym tak zrobił

przy odrobinie szczęscia bedziesz sie cieszył duzym OC

Zarobic nie zarobie ,moge po prostu wymienic ale kasy nie oddadza ,no chyba ze doplace do czegos lepszego... Na wymiane mam jeszcze dwa miesiace wiec na razie sie chyba jeszcze wstrzymam ,bo po nowym roku ceny chyba pojda w dol :roll: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze dobrze poczytac o karcie/-tach z tematu :)

to fakt, dlatego moze ja pierwszy z benchami B) w nawiasie SLI

7800gtx256 550/700 x2@2,7

fear 1920x1200 max aniso 16x

fsaa 4x / ss off

15(27) 27(48) 58(175)

42(0) 51(08) 7(92) %

 

fsaa off / ss on

20(41) 32(58) 56(172)

16(0) 64(0) 20(100) %

 

fsaa 4x / ss on

10(11) 17(29) 33(110)

92(11) 8(47) 0(42) %

 

cod2 1920x1200 max fsaa4x / credits z frapsem

Avg: 26.537(47.777) - Min: 13(23) - Max: 78(144)

 

podejrzewam, ze wykrecony xt bedzie gdzies pomiedzy. tylko ciekawe blizej czego? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pół dnia testów, restartów, 3Dmarka05 i powoli coś się wyjaśnia. Zainstalowałem ATITool 0.25 beta 10 i za jego pomocą doszedłem do:

 

680/666 1.3V/2.1V

 

czyli podobnie jak wcześniej RivaTunerem. Stąd wniosek, że (przynajmniej w moim przypadku) Overclocker podaje błędną wartośc dla OC pamięci (u mnie było ok. 780Mhz dla max bez artów :blink: ). ATITool (jeszcze nie do końca w pełni "sprawny") napięcia pokazywał lekko zaniżone o -0.025V dla rdzenia i o -0.011V dla pamięci.

 

I ostatecznie wynik w 3DM05:

 

9450pkt.

 

Wyniki jakie uzyskałem podczas testów z różnymi zegarami były podobne do tych na forum www.techpowerup.com, więc mogę uważac taktowania podawane przez ATIToola za prawidłowe. I z tym optymistycznym akcentem rozpocznę regularne korzystanie z wydajności karty X1800XL :D

 

...

 

Przy podnoszeniu jeszcze wyżej napięc, coś niecoś da się dodatkowo wykręcic. Ale co za duzo to niezdrowo więc do grania na codzień wystarczy chyba 600/600...

 

W 3Dmarku03 z 670/666 wynik 17540pkt. może jutro zrobię link do ORBa.

Edytowane przez southorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam, ze wykrecony xt bedzie gdzies pomiedzy. tylko ciekawe blizej czego? ;)

:) rewelacji przy tej rozdzielczosci i na 1 karcie sie nie spodziewalem ,wiec i zawiedzionym byc ciezko ,ale zaczne od poczatku...

 

Dotarl do mnie przed 2 godzinami FEAR i tak jak prosiles probowalem zrobic testy ...

Niestety jak juz pisalem mam olbrzymi klopot z przetaktowaniem tej karty za pomoca dostepnych obecnie programow .Usilowalem ustawic ja max wykrecona czyli 740-750 / 880-900 (jak zasugerowal mi jeden z posiadaczy tej karty , uzmyslowil mi jeszcze jedna rzecz gdy przetaktowywuje karte za pomoca Overclocker'a napiecia na pamieciach powinienem podnosic w przeciwnym wypadku zatwierdzane sa domyslne czyli 1,8V- co znacznie ogranicza ich podkrecalnosc u mnie ok.820 MHz) niestety te ustawienia powoduja ze karta w trybie 3D jest ... niedotaktowna.Jedynym ustawieniem ktore juz kilka razy mi sie udalo uzyskac jest 735 / 820 ,postanowilem wiec uzyc tych ustawien... i tu pojawiaja sie kolejne schody Overclocker za pomoca (dobre sobie) ktorego usiluje to czynic ,juz kilka razy niemile mnie zaskoczyl i w trakcie testow jak sie nie wiesza, to potrafi samoczynnie zmienic ustawienia... Boje sie go uzywac ,bo naprawde nie mam pewnosci ,ze jego "szalenstwo" dotyczy sie tylko zegarow ,a nie rowniez napiec. Przykro mi wiec ,ze nie dostarcze Ci pelnych informacji ,ale postanowilem wstrzymac sie z dalszymi probami do pojawienia sie jakies finalnej wersji programow .Jesli w tym momencie odczuwam potrzebe wiekszej wydajnosci w grach wykorzystuje Overdrive'a ,tu nie mam zadnych problemow ,lecz ustawienia 690/800 ,ktore sa na poziomie co bardziej wykreconych XL nie sa zapewne tymi z ktorymi chcialbys porownac wydajnosc swojej karty (kart).Pozostaje wiec uzbroic sie w cierpliwosc ... no wlasnie ,ale :D znajac siebie , na poboznych deklaracjach sie skonczy i wkrotce przeinstaluje system i pomecze nowa Bete ATI Tool'a - mam nadzieje ,ze tym razem zmiany taktow cos dadza ,bo w becie 9 ,cokolwiek bym nie ustawil karta chodzila na def . czyli 625/750.

 

Narazie jeden test ,ktory prawie napewno :) byl na podkreconej karcie 735/820:

fear 1920x1200 max aniso 16x

fsaa 4x / ss off

23/38/90

11/54/35 %

 

Nie udalo mi sie przetestowac ss i fsaa x 4 & ss za co wdzieczni mozemy byc Overclocker'owi (wieszal sie i zmienial ustawienia) ,a mi skonczyla sie cierpliwosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja podam swoje wyniki FEAR' dla przypomnienia bo podawalem je pare stron wczesniej

 

procek puszczony 280x9 (2.5GHz) X1800XL - 690/720

 

1600x1200 2xAA 16xAnizo (high Quality) w grze wszystko na max oprocz Soft Shadows ktore wylaczylem

 

Min-31 Avg-47 Max-108

0% - 44% - 56%

 

dzisiaj pobawie sie nowym Ati Toolem i zdam relacje jak z kreceniem i zrobie test feara jeszcze raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw: bench zrobiony na zmienionej nazwie pliku?

Tak, zmienilem nazwe pliku ,lecz co ciekawe czy go zmienie czy nie ,roznicy nie ma. Podejzewam ,ze w cat 5,11 jest juz poprawka tego bug'a (inaczej przedstawiala sie sytuacja na cat 5.10b ,gdzie zysk na niektorych kartach siegal nawet 20%).

 

Mam pytanie do tych ,ktorzy uzywaja ATITool'a : Nie mieliscie (macie) problemow z przetaktowywaniem na tym programie? (pytanie kieruje do tych ,ktorzy uzywaja go do O/C x1800 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ludziska myslalem ze moja X1800XL juz mnie nie zaskoczy a wczoraj spadlem z krzesla :)

 

Zainstalowalem nowego AtiToola ktory ma juz mozliwosc krecenia X1800, tak jak pisal southorn.

NIe wlaczalem wogole overlockera ktorego uzywalem wczesniej i udawalo mi sie na nim podkrecic do 690/720

 

Na Ati Tool udalo mi sie wczoraj uzyskac mniej dla rdzenia, tzn 670MHz powyzej zawiesza benchmarki, a pamiec podkrecilem tak samo czyli 720MHz powyzej sa arty

 

I mowie sobie e tam gorzej sie kreci rdzen wiec wracam do overclockera, jednak pomyslalem ze zrobie test 3DMarkiem bo czytalem na forach wczoraj ze overclocker dziwnie krecil, tzn niby bylo to np. 700MHz a tak naprawde bylo 650MHz, wiec mowie ze sprawdze testem

i co ??? !!!!!

 

Zgadza sie : oto jaki wynik uzyskalem po podkreceniudo 670/720 na AtiTool

 

Dołączona grafika

 

9815pkt :!: :!: :!: :!: :!:

 

 

tu juz prawie 10K i na pewno te 10k przekrocze bo wczoraj nie mialem czasu zeby bawic sie dluzej

 

a przypomne ze na podkreconej karcie przez overclockera na 690/720 (czyli wiecej) mialem 9060pkt, to o prawie 1000pkt mniej

 

Czyli potwierdzam ze dopiero obecny program AtiTool podkreca naprawde karte, overclocker byl niedopracowany

 

 

Jeszcze zrobilem test FEARA - poprawa jest miazdzaca

(zrobilem test z 2xAA zeby porownac do poprzedniego wyniu jakiego robilem wlasnie na takich ustawieniach)

 

1600x1200 2xAA 16xAnizo (HQ) wszystko na on oprocz SoftShadows

 

Min-38 Av-58 Max-126

0%-21%-79%

 

wyniki na podkreconej karcie przez overclockera macie 2 posty wyzej ;)

Teraz to dopiero jest podkrecony X1800Xl B)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

milo :D a dasz jeszcze bench credits z cod2?

no dzisiaj zrobie tylko powiedz mi co to jest dokladnie, bo wczensiej to robilem testy w COD2 wlaczajac poprostu frapsa i grajac pare minut z opcja benchmark we frapsie??

 

a ten bench credits to nie wiem co to ??? ;) - domyslam sie tylko ze to to demko co jest na koncu gry jak juz leca litery???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z

a ten bench credits to nie wiem co to ??? ;) - domyslam sie tylko ze to to demko co jest na koncu gry jak juz leca litery???

dokladnie tak. creditsy sa dosc dlugie i praktycznie wszytko co jest w grze tam tez znajdziemy - dym, las, wybuchy itd. itp. tak wiec imho jest w miare miarodajne jezeli chodzi o framerate w samej grze. odpalasz credits z frapsem i mamy ladny wyniczek ;)

ustawienia wszystko max + sli on - dziwne, ale przyspeisza gre na jednej karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może z innej beczki...

 

Czy rozstaw otworów na Radeon'ie x1300-1600 pozwoli mi na instalację Zalmana ZM80D :?:

Na stronie Zalmana nie znalazłem takiej informacji. Sprzedaję R9550 i nie wiem czy razem z Zalmanem czy bez, którego chciałbym wykorzystać na x1300/1600.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...