Skocz do zawartości
Maks!

Sound Blaster Audigy 2 Oem

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ja kupiłem w Actione czyli u hurtownika od którego te karty ida do sklepów , sledzia nie ma w zestawie !!! Jest karta , plytka ze sterami i naklejka tyle , kumpel co tam pracuje mówi , że o żadnym sledziu nie słyszał wszystkie karty jakie dostali są bez sledzi a dostali ich 200.

1717541[/snapback]

No ja miałem podobne info dlatego się zdziwiłem jak tu napisali o śledziu :blink: :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja miałem podobne info dlatego się zdziwiłem jak tu napisali o śledziu  :blink:  :blink:

1717687[/snapback]

Jesli w innych sklepach Proline dawali sledzie do TEJ SAMEJ karty, to cos jest nie tak i mozna czuc sie lekko oszukanym. Mi tez nie odpowiedzieli na e-mail, w piatek ide "porozmawiac" osobiscie.

 

ps. W sobote kupowalem kolo poludnia, mieli jeszcze 6 na stanie i bylo CD :) (tylko gdzie ten sledz!!! :mad: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli w innych sklepach Proline dawali sledzie do TEJ SAMEJ karty, to cos jest nie tak i mozna czuc sie lekko oszukanym. Mi tez nie odpowiedzieli na e-mail, w piatek ide "porozmawiac" osobiscie.

 

ps. W sobote kupowalem kolo poludnia, mieli jeszcze 6 na stanie i bylo CD :) (tylko gdzie ten sledz!!!  :mad: ).

1718005[/snapback]

No to tak, byłem dzisiaj i dowiedziałem się że niby w żadnym Prolinie nie dają ze śledziem... Bo hurtownia z której biorą daje bez śledzi, aczkolwiek bezproblemu dostałem śledzika ;) Także jest ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli w innych sklepach Proline dawali sledzie do TEJ SAMEJ karty, to cos jest nie tak i mozna czuc sie lekko oszukanym. Mi tez nie odpowiedzieli na e-mail, w piatek ide "porozmawiac" osobiscie.

 

ps. W sobote kupowalem kolo poludnia, mieli jeszcze 6 na stanie i bylo CD :) (tylko gdzie ten sledz!!!

W opisie na stronce proline.pl nie ma ani słowa o tym śledziu, samo nazwa OEM mówi o tym, że nie mamy co się spodziewać bajerów typu dodatkowe cd, kable itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opisie na stronce proline.pl nie ma ani słowa o tym śledziu, samo nazwa OEM mówi o tym, że nie mamy co się spodziewać bajerów typu dodatkowe cd, kable itd.

1718279[/snapback]

To jak wytlumaczysz, ze czesc klientow PROLINE dostala sledzia, a czesc nie? Lepsi i gorsi? Na jakiej podstawie dziela klientow? Gdyby nie ten watek to nawet bym o tym nie myslal i byl szczesliwy, ale jednak jak juz wyszlo na jaw, to jest to troche nie fair ze strony sklepu.

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak wytlumaczysz, ze czesc klientow PROLINE dostala sledzia, a czesc nie? Lepsi i gorsi? Na jakiej podstawie dziela klientow? Gdyby nie ten watek to nawet bym o tym nie myslal i byl szczesliwy, ale jednak jak juz wyszlo na jaw, to jest to troche nie fair ze strony sklepu.

Raczej dwie różne dostawy towaru do sklepu z/bez śledzia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak u was jest z EAXem? Bo jakos mi to zaczyna smierdziec...

U mnie działa super , nie wiem w czym problem pewnie w sterownikach

 

Opłaca sie przesiadac na Audigy 2 z sb Live 5.1??

Ja się przesiadłem i nie żałuje , w grach dźwięk dużo lepszy , w filmach to samo , głębsze basy , czyściej .............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa super , nie wiem w czym problem pewnie w sterownikach

U mnie tak samo, najpierw zainstalowałem te stery z płytki a potem updeatowałem i wsio działa jak cza i w windowsie ładnie wyświetla Audigy 2 :)

 

Ja się przesiadłem i nie żałuje , w grach dźwięk dużo lepszy , w filmach to samo , głębsze basy , czyściej .............

1719212[/snapback]

Hmm, ale nie myślcie że sama karta uczyni cuda... Na zwykłych pierdziawkach nie odczujecie różnicy, przydałyby się porządne głośniki/słuchawki :) Aczkolwiek na lepszym sprzęcie różnica jest odczuwalna tak jak pisał przedmówca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od wczoraj również jestem posiadaczem 'taniego' Audigy 2. Nabyłem go w sklepie u mnie w mieście za 118zł. :)

Dźwięk oczywiście lepszy, czystszy, ale mam jeden problem - na poprzednich kartach dźwiękowych (SoundStorm, ALC 850) nie miałem tego problemu - otóż przy ustawieniu opcji słuchawek w Speaker Settings dźwięk staje się taki zatłumiony, zamulony. Mam słuchawki Icemat Siberia i m.in. dlatego kupiłem A2 - a tutaj taki dziwny problem. Rozwiązaniem jest ustawianie na 2speakers/2.1 - ale wydaje mi się, że wtedy (grając w CS:S) słychać mniej dokładnie niż na Realteku ALC850 przy ustawieniu na headphones. Znacie jakieś rozwiązanie tego problemu? Jakaś dokładniejsza kalibracja ustawień ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ale nie myślcie że sama karta uczyni cuda... Na zwykłych pierdziawkach nie odczujecie różnicy, przydałyby się porządne głośniki/słuchawki icon_smile3.gif Aczkolwiek na lepszym sprzęcie różnica jest odczuwalna tak jak pisał przedmówca...

Dokładnie dokładnie , dobre głośniczki najlepiej 5.1 czy więcej , jak sie ma jakieś pierdziołki z Tesco za 30 zł albo słabe słuchawki to faktycznie różnicy nie odczujecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie dokładnie , dobre głośniczki najlepiej 5.1 czy więcej , jak sie ma jakieś pierdziołki z Tesco za 30 zł albo słabe słuchawki to faktycznie różnicy nie odczujecie.

1719325[/snapback]

OT

Co do głośniczków to polecam LOGITECH X-530 - 5.1 :) Jestem zszokowany ich mocą... Takie małe, a dają naprawdę przekozacko :D I wszystkie satelity są dwudrożne (tzn. mają po dwa głośniczki), subwoofer też naprawdę ładnie daje! W tej cenie nic lepszego nie znajdziecie!! (nie nie pracuje w logitechu ;P). Ogólnie jak szedłem do sklepu to byłem nastawiony na CREATIVE INSPIRE T5900 - 5.1 lub CREATIVE INSPIRE T6060 - 5.1 (następca T5900, w zasadzie różnią się tylko obudową). Aczkolwiek na miejscu sprzedawca z Arest'a (pozdrowionka dla Pana u którego zawsze mam małe rabaty :D) doradził mi jednak logitechy (w sumie nie miał w tym żadnego interesu, bo cenowo lepsze logitechy i zawsze ich brakuje na stanie więc nie zalegają...). Jako głównego argumentu użył tego że wszystkie satelitki są dwudrożne w przeciwieństwie do Creative'a u którego tylnie satelity są jednokanałowe-jednodrożne... No i stwierdził że czyściej grają ;) No to zaryzykowałem i jestem w pełni zadowolony :D Jedyny ból to przykrótkawe przewody :( Przednie bodajże ~1.5m, a tylnie ~3m... No ale to jakimś wielkim problemem nie jest bo kable przedłużające nie są drogie ;) Jedynie nie wiem czy kabel od prawego przedniego satelity da się przedłużyć, wygląda podobnie do wtyku GAMEPORT :P I podłącza się go do subwoofera... A ogólnie prawy satelita jest podłączony do kompa też i przez niego idzie wsio do subwoofera. Dobra to na tyle ściemniania, polecam te głośniczki bo naprawdę głośno i czysto grają :)

 

A z słuchawek w przystępnej cenie - Icemat Syberia :) Też dobrze grają (aczkolwiek można ustrzelić w dobrej cenie porządne Sennheisery na allegro).

Edytowane przez mak777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro twierdzicie , ze warto sie przesiadac z SBLive (mam go na MSI zintegrowanego) na tego Audigy 2 to zaraz po robocie jade do prolka go kupic ;]

Tak jak mówimy , jeśli masz tylko w miare dobre głośniki to na pewno się nie zawiedziesz , a za 100 zł to jakby prezent od Creativa skoro zwykły SB Live 24 kosztuje 99 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam Live 24bit i wlasnie zastanawiam sie nad zmiana na tego Audigy 2 OEM z Proline , mam tylko jedno pytanko czy na tej karcie "poleci" BF2 , Doom3, Quake 4 , w EAXie i HW renderingu ? no i czy jest jakis zysk na samych FPS w grach.

 

Dzieki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam Live 24bit i wlasnie zastanawiam sie nad zmiana na tego Audigy 2 OEM z Proline , mam tylko jedno pytanko czy na tej karcie "poleci" BF2 , Doom3, Quake 4 , w EAXie i HW renderingu ? no i czy jest jakis zysk na samych FPS w grach.

 

Dzieki za info.

FPS to nie wiem , ale nie liczyłbym na jakis przyrost.

 

Ja przetestowalem BiA Earn in blood i BF2 jest super dzwięk w EAX i HW

 

A FEAR mnie po prostu zmiazdzyl !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam Live 24bit i wlasnie zastanawiam sie nad zmiana na tego Audigy 2 OEM z Proline , mam tylko jedno pytanko czy na tej karcie "poleci" BF2 , Doom3, Quake 4 , w EAXie i HW renderingu ? no i czy jest jakis zysk na samych FPS w grach.

 

Dzieki za info.

1719774[/snapback]

Poleci :) Mi leci Q4 :D Co do FPSów, to raczej minimalnie mniej jest... Przynajmniej w 3dmarku, różnica między integrem a SB Audigy2 jest koło 70-100pkt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sobie sprawilem w proline audigy 2oem. Dostalem w komplecie sledzia, karte i cd, naklejki brak.... Mialem wczesniej audigy 2 zs i nawet nie slysze roznicy, tylko w cenie za zs dalem 6 miesiecy temu 280zl :blink: !! W polaczeniu z Logitech x-530 gra swietnie!!! Polecam kazdemu kto jeszcze nie kupil!!! :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będe miał glosniki Creative GigaWorks ProGamer G500 i na karte dźwiękową zostaje mi jakieś 150 pln i raczej nie więcej, opłaca się brać Sound Blaster Audigy 2 OEM od proline czy może jakaś inna karte możecie polecic w tym przedziale cenowym??

 

P.S. SOrry, ale nie chce zakładac nowego tematu więc pisze tu

Edytowane przez Pizarro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oszalec mozna z tymi sledziami... jedni dostaja, inni nie :?

 

Proline moglby sie wreszcie zdecydowac...

1720307[/snapback]

Połowa postów jest o tym, że ktoś dostał śledzia, a inny nie, skończcie z tym! Temat został założony w zupełnie innym celu, wypowiadajcie się o karcie a nie o jakieś blaszcze, która większości i tak się nie przyda.

 

 

 

będe miał glosniki Creative GigaWorks ProGamer G500 i na karte dźwiękową zostaje mi jakieś 150 pln i raczej nie więcej, opłaca się brać Sound Blaster Audigy 2 OEM od proline czy może jakaś inna karte możecie polecic w tym przedziale cenowym??

1721087[/snapback]

Imo tylko A2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po przeczytaniu tego watku i kilku innych kupilem ta karte. ale zastanawia mnie jedna rzecz. widzialem gdzies (nie pamietam gdzie, ale na pewno nie na oficjalnej stronie creative'a) ze karta oparta jest na chipie CA0102-IAT. ja mam taka z tyle ze chip ma koncowke ICT (czyli bodajze tak jak w ZS). i mam watpliwosci czy kupilem 'dobra' karte ? moze sprzedawca sie walnal i dal mi wersje bulk zamiast zwyklego oema ? aha, na karcie mam napisane ze niby model SB0240.

 

czy ktos moglby potwierdzic z cala pewnoscia co ja takiego kupilem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...