Skocz do zawartości
Maks!

Sound Blaster Audigy 2 Oem

Rekomendowane odpowiedzi

Taa...

Tez bym ja chetnie kupil ale skad ja teraz wytrzasnac?

Moze ktos chcialby (mi) ja sprzedac :?: Jesli nie uda mi sie znalezc A2 OEM to pewnie kupie A SE OEM. Chyba niewielka jest roznica. Ilosc glosnikow - 6 (na stronie creative pisza ze SE obsluguje 7.1 a na proline "do 6 głośników") i 7 ale ja jak na razie mam super zestaw 2.0 ktory jest ze mna od poczatku i dziala bez zarzutu ;) Czy ta karta obciaza (bardzo) procesor?

Edytowane przez Mr X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee to spoko. 2fpsy nie sa na wage zlota. Raczej nie uda mi sie zdobyc A2 OEM (w dobrej cenie - 100zł) :cry: wiec pewnei wybiore SE OEM. Co mozecie powiedziec o tej karcie? :wink: A moze lepiej wybrac Live Player 5.1 albo Live 24? Poradzcie mi plz Nie znam sie na audio ;]

Edytowane przez Mr X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee to spoko. 2fpsy nie sa na wage zlota.

Są :twisted:

 

Raczej nie uda mi sie zdobyc A2 OEM (w dobrej cenie - 100zł) :cry: wiec pewnei wybiore SE OEM. Co mozecie powiedziec o tej karcie? :wink: A moze lepiej wybrac Live Player 5.1 albo Live 24? Poradzcie mi plz Nie znam sie na audio ;]

Poczytaj ten topic. Jakieś 2-3 strony temu była o tym mowa :|

Audigy SE to kastrat, ot co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec co wybrac? Chcialbym kupic niezla karte do 120zl. Najlepszym rozwiazaniem bylby pewnie SB Audigy2 OEM. Moze ktos chce (mi) go sprzedac???

Dorzuć te pare groszy i ciesz sie dobrą kartą bo za chwile nie bedziesz miał wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz racje. Dorzuce troche grosza i fundne sobie Audigy4 OEM. Moze ktos je ma? Warte sa swojej ceny? Duzo lepsze sa od A2? Zamierzam wydac sporo kasy (kupuje jeszcze sluchawki Siberia ;)) wiec musze sie upewnic. Dziex za help :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz racje. Dorzuce troche grosza i fundne sobie Audigy4 OEM. Moze ktos je ma? Warte sa swojej ceny? Duzo lepsze sa od A2? Zamierzam wydac sporo kasy (kupuje jeszcze sluchawki Siberia ;)) wiec musze sie upewnic. Dziex za help :wink:

Sprawdz dokladnie czy beda dobrze dzialaly z karta ktora chcesz kupic gdyz ja zafundowalem sobie zestaw Audigy2 OEM plus Sennheiser PC-150 i okzalo sie ze ten OEMowy bubel :F ma strasznie ciche wejscie mikrofonowe. Nic sie nie da z tym zrobic wiec mikrofon lacze do karty OnBoard a dzwiek idzie z Audigy. Wejscie mikrofonowe to istna zenada. jak juz wczesniej tu gdzies pisalem stanowczo odradzam Creativa w wersji OEM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze OEM jest 100zl tanszy ;) Czym sie rozni OEM oprocz ceni i pudelka/braku pudelka :?:

Probowales podglosnic mic w panel sterowania>dźwięk?

A wiec jak mi poradziles zapytowywuje sie was drodzy forumowicze czy ktos z was posiada karte dzwiekowa SB Audigy4 wraz ze sluchawkami Siberia Icemat :?:

PLZ o help tu albo na gg (3630165).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze OEM jest 100zl tanszy ;) Czym sie rozni OEM oprocz ceni i pudelka/braku pudelka :?:

Probowales podglosnic mic w panel sterowania>dźwięk?

A wiec jak mi poradziles zapytowywuje sie was drodzy forumowicze czy ktos z was posiada karte dzwiekowa SB Audigy4 wraz ze sluchawkami Siberia Icemat :?:

PLZ o help tu albo na gg (3630165).

Posiadajac wersje OEM zapomnij o popcy technicznej ze strony Creativa. Nie wspieraja OEMow. Majac OEM zapomnij o bezproblemowej aktualizacji sterownikow ( Creative odsyla do sprzedawcy OEMu ) Co do mojego problemu nie znalazl sie jeszcze ktos taki co by z nim sie uporal :mur: . Wszelkie znane mi sposoby zawiodly i ciesze sie ze majk swietnie dziala z karta OnBoard :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadajac wersje OEM zapomnij o popcy technicznej ze strony Creativa. Nie wspieraja OEMow. Majac OEM zapomnij o bezproblemowej aktualizacji sterownikow ( Creative odsyla do sprzedawcy OEMu ) Co do mojego problemu nie znalazl sie jeszcze ktos taki co by z nim sie uporal :mur: . Wszelkie znane mi sposoby zawiodly i ciesze sie ze majk swietnie dziala z karta OnBoard :)

Resort strasznie jedziesz po tej karcie :| mam juz ja troszke i wszystko pieknie chodzi!! IMO za cene jaka dalem za swoja nie dostal bym nic lepszego, a skok z poprzedniej zintegrowanej jest baaardzo duzy. Teraz grajac np w cs slysze przeciwnika/otoczenie a nie szumy, ze juz o sluchaniu muzyki nie wspomne. Ps-ja tam nie mam problemow z mic na tej karcie...

 

Mr X oczywiscie ze sa sterowniki i to w dodatku na stronie producenta, jest nawet autoupdate i wszystko ladnie sie sciaga :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chetnie bym kupil A2 OEM ale w dobrej cenie juz nigdzie jej nie znajde :-/ Zastanawiam sie nad kupnem Audigy4 OEM - 200zl ale nei wiem czy warto. Moze wystarczy mi Audigy SE OEM? Moj sprzet audio zamierzam wykorzystywac (karta + sluchawki Siberia) do grania i muzyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadajac wersje OEM zapomnij o popcy technicznej ze strony Creativa. Nie wspieraja OEMow. Majac OEM zapomnij o bezproblemowej aktualizacji sterownikow ( Creative odsyla do sprzedawcy OEMu ).

Ciekawe rzeczy opowiadasz. Stery zasysasz ze strony bez problemu a pomoc techniczna udzieliła mi wsparcia nawet przed zakupem tej karty więc za bardzo nie wiem o co ci chodzi. Chyba pracujesz dla konkurencji :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rzeczy opowiadasz. Stery zasysasz ze strony bez problemu a pomoc techniczna udzieliła mi wsparcia nawet przed zakupem tej karty więc za bardzo nie wiem o co ci chodzi. Chyba pracujesz dla konkurencji :lol2:

Zasysanie a instalacja to dwie zgola inne czynnosci :F Na wiekszosci Audigy2 OEM nie powiodla sie instalacja najnowszych sterow trzeba kombinowac ( poczytaj caly post ). Co do pomocy technicznej to ciekawi mnie jakiego wsparcia Ci udzielili zanim nabyles produkt Creativa ?? jak dla mnie wsparcie techniczne polega na rozwiazywaniu problemow a jaki mozna miec problem zwiazany z urzadzeniem ktorego sie jeszcze nie ma ?? Istnieje roznica miedzy rada a rozwiazaniem problemu :F Zycze powodzenia w kontakcie z pomoca techniczna na stronie Creativa po wyznaniu ze posaida sie wersje OEM :) Zreszta ktos juz wczesniej opisal wlasnie taki kontakt :F Co do konkurencji to chcialbym sie dowiedziec kto to moze byc dla Creativa :F chyba nie karty OnBoard .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Resort, przykro mi ze masz takiego pecha z karta, ale przedstawiasz bardzo jednostronny jej obraz.

U mnie wszystko dziala bezproblemowo (lacznie z mikrofonem), stery instaluja sie tez bez klopotow (sciagam paczke ze strony Creative czy dowolnej innej i instaluje - nie musze jej rozpakowywac ani nic), dzwiek w porownaniu z moja zintegrowana karta to niebo a ziemia :)

 

Co do mikrofonu - zakladam, ze wlaczyles w Panelu Sterowania Microphone Boost?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Resort, przykro mi ze masz takiego pecha z karta, ale przedstawiasz bardzo jednostronny jej obraz.

U mnie wszystko dziala bezproblemowo (lacznie z mikrofonem), stery instaluja sie tez bez klopotow (sciagam paczke ze strony Creative czy dowolnej innej i instaluje - nie musze jej rozpakowywac ani nic), dzwiek w porownaniu z moja zintegrowana karta to niebo a ziemia :)

 

Co do mikrofonu - zakladam, ze wlaczyles w Panelu Sterowania Microphone Boost?

Jasne ze przedstawiam jednostronny obraz bo to skandal ze nie chce wspolpracowac z headsetem Sennheisera przeznaczonym specjalnie z mysla o komputerach PC. Poza kazdy by sie wkurzyl wydajac 200pln na sluchawki i nie mogl korzystac z nich w pelni :F tak czy siak za 109pln darowanemu koniowi nie patrzy sie w zeby :) Napisze jeszcze raz wszystkie znane mi opce poradzenia sobie z tym problemem zawiodly i nie licze juz na rozwiazanie go :) Zastanawiam sie natomiast nad zainstalowaniem Audigy1 ktora wpadla mi okazyjnie w rece. Jest to full wersja z pozlacanymi wtykami wiec poza wiem ze na niej mikrofon powinien dzialac bezproblemowo lecz zastanawiam sie czy nie strace na jakosci oraz opcjach typu EAX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem jeszcze przedwczoraj Audigy 2 OEM za 135zł w zwykłym sklepie w Olsztynie (niestety więcej już nie mają, wziąłbym na handel). Sterowniki instalują się bezproblemowo, te najnowsze ze strony Creative'a wspólne do A1, A2 i A4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac ze szkoly wszedlem do sklepu komputerowego. Zapytalem sie o SB Audigy2 OEM. Koes powiedzail ze jest i kosztuje 120zl *wypadaja moje galy z oczodolow*. Poszedlem po kase wracam i co sie okazuje? Ten koles to jakis lamer. To byl SB Audigy chyba LS OEM. A ja wyraznie powiedzialem Audigy2 OEM. Ten ziomek nawet nie slyszal o tej karcie...

Nie wiem co zamowic. Mam do wyboru SB Audigy SE OEM/Audigy2 Value OEM/Audigy4 OEM. Czym sie roznia? Czy jest duza roznica w jakosci dzwieku? Prosze pomozcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było pisane A2ZS ma 108 db a A4oem 106 i inne trochę stery - na tym koniec. Co do różnicy w jakości między A2ZS a A4oem - wątpię aby była słyszalna na bzyczkach typu Logitech Z5500

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle... mam do Ciebie pytanie

 

otoz posiadam audigy2zs, w jednym z watkow zapytalem czy oplaca mi sie zmieniac na xi-fi, powiedziales ze nie..

ostatnimi czasy nie bardzo sie orientuje w kwesti audio takze jak bys mogl to prosze o porade.

 

1- ostatnio odpalilem quake4 ktory obsluguje OPENal, dzwiek jest niesamowity, jednak po aktualizacji oprogramowania do karty wszystko zaczelo mi sie psuc, q4 wogole sie nie ladowal, dopiero po zmianie ustawien w configu quake na standardowy dzwiek zaczal dzialac.

po instalacji oryginalnych sterow nie dziala mi mediaplayer(od creative)

i ogolnie jest jeden wieli syf.

przydalo by mi sie oprogramowanie ktore usunelo by stare sterowniki.

moze znasz taka aplikacje? mile widziana porada odnosnie sterow do audig2zs, co zainstalowac ? wiem ze sa jakies KX i inne, ale co to daje w praktyce ? co obecnie jest najoptymalniejszym rozwiazaniem ?

 

chcailbym sie tez pokrótce dowiedziec czy skok technologiczny pomiedzy audigy2zs a xifi jest ogromny, czy sa moze drivery ktore dodaja funkcje z xi-fi na moja karte ?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przydalo by mi sie oprogramowanie ktore usunelo by stare sterowniki.

Driver Cleaner ;) Odinstaluj stery w Dodaj/Usun Programy, uruchom ponownie, wyczysc za pomoca DC, uruchom ponownie, zainstaluj nowe, uruchom ponownie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle... mam do Ciebie pytanie

 

otoz posiadam audigy2zs, w jednym z watkow zapytalem czy oplaca mi sie zmieniac na xi-fi, powiedziales ze nie..

ostatnimi czasy nie bardzo sie orientuje w kwesti audio takze jak bys mogl to prosze o porade.

 

1- ostatnio odpalilem quake4 ktory obsluguje OPENal, dzwiek jest niesamowity, jednak po aktualizacji oprogramowania do karty wszystko zaczelo mi sie psuc, q4 wogole sie nie ladowal, dopiero po zmianie ustawien w configu quake na standardowy dzwiek zaczal dzialac.

po instalacji oryginalnych sterow nie dziala mi mediaplayer(od creative)

i ogolnie jest jeden wieli syf.

przydalo by mi sie oprogramowanie ktore usunelo by stare sterowniki.

moze znasz taka aplikacje? mile widziana porada odnosnie sterow do audig2zs, co zainstalowac ? wiem ze sa jakies KX i inne, ale co to daje w praktyce ? co obecnie jest najoptymalniejszym rozwiazaniem ?

 

chcailbym sie tez pokrótce dowiedziec czy skok technologiczny pomiedzy audigy2zs a xifi jest ogromny, czy sa moze drivery ktore dodaja funkcje z xi-fi na moja karte ?

 

pozdrawiam

1. Napisałem że nie bo różnica w przetwornikach jest symboliczna ( 108db ZS a 109db X-Fi ) ponadto X-Fi ma procesor którego zupełnie się nie korzysta czego dowodem jest konieczność instalacji resamplera - choć myślę że CPU Audigy też sporo potrafi. Generalnie X-Fi jest lepsze ale różnica jest minimalna i napewno nie warto jej kupować mając A2ZS.

 

2. Co do sterów (deinstalacja) to format jest 100%-towy ale driver cleaner może wystarczy :wink:

Co do nowych sterów to na stronie Creative jest paczka 34 MB dla Audigy 1,2,4 - z roku 2006 ( najnowsze ) i nie jest to update tylko samodzielne stery - ja zainstalowałem i bardziej mi odpowiadają niż KX czy PAX nie wspominając o starych od creative

 

3. X-fi ma potężniejszy znacznie procesor ( i to wszystko praktycznie ) lecz ta moc jest po prostu niewykorzystana i nie będzie dla X-Fi, bo jak znam creative to będą chcieli ten proc dać na nowszym produkcie ( X-Fi 2 ? ) zmieniając tylko stery

 

4. Nie będzie sterów do kart klasy Audigy ( 1,2,4 ) modujących na X-Fi bo to zupełnie inny procesor od X-FI- natomiest jest całkiem możliwe że X-Fi będzie się dało wykorzystać po pojawieniu się kolejnej generacji kart Creative.

 

kurDE odpowie mi ktos konkretnie?! Warto kupic A4 OEM za 200zl? Jakosc dzieku jest duzo lepsza niz w A2OEM/SEOEM :?:

To zależy na czym będziesz słuchał - ja bym kupił A4oem za 200 PLN bo jest napewno lepsze niz taki Audigy SE - podaj cenę za ile możesz mieć A2oem ( linki najlepiej ), może ktoś jeszcze doradzi. Generalnie A2oem nie odstaje znacznie od A4oem ale A2SE już tak.

 

 

http://www.soundblaster.com/products/produ...uct=10653&nav=3

 

 

Generalnie A2ZS ma najlepsze wyjścia, następnie A4oem dalej A2oem i na końcu A2SE - przy czym A2ZS pozytywnie odstaje od pozostałych - wystarczy rzucić okiem na filtry, kondensatory w torze wyjściowym A2ZS kontra A4oem czy A2oem.

 

Audigy 2 ZS i Audigy 4 oem mają na wszystkich wyjściach odpowiednio 108 dla ZS i 106 dla A4, prawdopodobnie A2oem ma tylko dla przedniej pary 106 db, dla pozostałych to będzie ok 100 db, na Audigy SE może być gorzej lub najwyżej podobnie jak na A2oem.

 

Znalazłem dane do SE - ma 100 db czyli jest najgorsze - ponadto nie posiada chyba pełnego procesora Audigy ( podczas instalacji nowej paczki sterów pisze że nie jest przeznaczona dla kart LS i chyba SE )

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja kupiłem Audigy 2 OEM od kumpla za 100zł działające dobrze :)

Myślę że dla głośników 5.1 za powiedzmy 300 PLN nie będzie dużej różnicy pomiędzy A2oem a A4oem.

 

Mr X - najlepiej kup A4oem bo po zakupie A2SE będziesz marudził

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...