Skocz do zawartości
Krasy18

Gf Mx440 64mb 128bit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pytanko co do zakupu karty graficznej: Leadtek WinFast GF4 MX440 64MB 128Bit.

Co sadzice o tej karcie? warto to kupic za 50-60zl?

Wiem ze karta jest przestarzala ale jak na moje wymagania (tzn NFS U2, NFS U, Diablo II, itp gry) powinno chyba wystarczyc?

Moj sprzet to:

Celeron 950@1090

320 MB SDRAM PC133

Plyta SONO ale modelu to juz nie pamietam:)

Jak myslicie czy takie gry mi sie beda bujac czy niebardzo? (wczesniej mialem GF FX 5200 128MB 64Bit i bylo calkiem niezle ale sie hmm "zepsul")

Na tamtej karcie wyciagalem w 3dMarku ok 4200Pkt (co sadzicie o takim wyniku?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te GieForS to straszna słabizna. Będziesz na nim miał podobną ilość punktów co na tym FX5200, ale MX440 nie posiada shaderów, w związku z czym nie włączysz wielu nowszych gier, a jak włączysz to raczej nie pograsz, chyba że lubisz detale na low i ilość klatek oscylującą w granicach 10...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te GieForS to straszna słabizna. Będziesz na nim miał podobną ilość punktów co na tym FX5200, ale MX440 nie posiada shaderów, w związku z czym nie włączysz  wielu nowszych gier, a jak włączysz to raczej nie pograsz, chyba że lubisz detale na low i ilość klatek oscylującą w granicach 10...

1698422[/snapback]

Hmm to znaczy ze nie pogram w takie gry? A co mozna kupic w tej cenie i wmiare wydajne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglada sprawa z podkrecaniem tej karty?

1698489[/snapback]

Niektóre modele są nawet "kręćliwe", ale co z tego skoro nawet po podkręceniu nadal ten GF jest naprawdę słaby jak na dzisiejsze czasy. Lepiej już odłóż troszkę kasy i kup przynajmniej jakiegoś Radka 9550 lub używanego GF4Ti. Przeglądnij aukcje na allegro. Czasem można coś ciekawego wypatrzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wrócę do tego podkręcania mam Geforaca 4MX 440 64MB i 64BIT i mój się podkręcił z 270&405 na 330&500 i to na standardowym chłodzeniu postaram się zrobić lepsze chłodzenie dać lepszą pastę i wycisnąc z niego siódme poty wróce do twojego pytania to radził bym ci pozbierać trochę kaski i kupić radeona 9550 dużo lepiej na tym wyjdziesz a na tym GF4 to te gry ci pójdą co wymieniłeś słabo ale pójdą

Edytowane przez Dyga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam nie pójdą pewnie ze nfs u2 i gta sa śmigają może nie na maksa ale da sie spoko pogierzyc ja mam identyczną karte z tym ze padła połowa magistrali pamięci czyli zostało 32MB/64bit i w 3dmarku 2001 wycika 5500 pkt przy ustawieniach 310/500 to nie najgorzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam nie pójdą pewnie ze nfs u2 i gta sa śmigają może nie na maksa ale da sie spoko pogierzyc ja mam identyczną karte z tym ze padła połowa magistrali pamięci czyli zostało 32MB/64bit i w 3dmarku 2001 wycika 5500 pkt przy ustawieniach 310/500 to nie najgorzej

1703156[/snapback]

To nie tak źle. Kumpel ma tego mx'a i strasznie na nią bluzga, takze myslalem ze to gorszy syf... Te 5500w smarku to całkiem nieźle jak za 50 zł. Ja mam jeszcze starego GF2 który wyciskał 2500 po podkręceniu :D Jeszcze neidawno gałem na nim płynnie w HL2 :) Ta karta była poprostu piękna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo jest zajduża różnica miedzy pełnym mx-440 a wersją SE te SE to kompletna padaka na sprzecie ciut gorszym od mojego (proc XP1900 i bez duala) karta osiągneła 2300 pkt przy 64MB to może twój kumpel ma tego SE bo ja nie mam problemów żeby śmigac w te gierki, chodzą płynnie bez przycinek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo jest zajduża różnica miedzy pełnym mx-440 a wersją SE te SE to kompletna padaka na sprzecie ciut gorszym od mojego (proc XP1900 i bez duala) karta osiągneła 2300 pkt przy 64MB to może twój kumpel ma tego SE bo ja nie mam problemów żeby śmigac w te gierki, chodzą płynnie bez przycinek

Moze nie uzylbym slowa ze wszystkie SE to totalne badziewie ale wszstkie GF4MX4x0 z 64bit'owa szyna do pamieci to badziewie. Byly modekle GF4MX440SE z 128bit'owa szyna i od penego GF4MX440 roznily sie nieznacznie obnizonymi zegarami ale mozna bylo dobic do zegarow GF4MX440 bez problemu.

To takie male sprostowanie.

 

A co do tematu to do tego kompa karta wystarcz w zupelnosci. Kupno GF3 oznaczaloaby doplate 60-100zl. w zaleznosci czy trafi sie na okazje. Mozna tez pomyslec o R9000/9200(PRO) ktore czasem mozna dorwac za 100zl. ale to znowu oznacza doplate to samo dotyczy kupna 8500/9100 tutaj rowniez nalezy dopalacic. Do gier ktore podales karta powinna wytrzymac, slabszym elementem moze byc proc. Ja u qmpla gralem na GF4MX440SE 128bit. ;) w NFS:U1/2 i przyznam sie ze nie bylo okropnie. 800x600 i gralo sie calkiem przyjemnie tylko grafika w porownaniu z kartami z shaderami roznila sie w niektorych momentach dosc znaczaco ale grac sie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,panowie to może powiedzcie jak ją podkręcaliście ,mam też tą kartę GeForce4 MX 440 i chciałbym też trochę wiencej z niej wydusić,a i czy zmiana biosu w tej karcie też coś daje?jeśli tak to czy by ktoś nie podał dojścia do owego biosu i programu do wgrania,sorry za lamerskie pytania ale nie jestem zabardzo w temacie i szkoda że temat wygasł.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam malutkie pytanko. Jakie obecnie stery instalowac do mx440 128bit? Najnowsze od nvidii? Chodzi mi by bylo mozliwie najwydajniej i by ewentualne gry wygladaly tak jak tp jest mozliwe bez zadnych zepsutych tekstur itp.

Pozdrawiam

 

Edit:

Jak rozpoznac czy karta jest pod AGP x4 czy x8 bez wkladania jej do kompa? Czy jest to mozliwe? Z nalepek na karcie nic nie moge odczytac na ten temat

 

Edit2:

Witam,panowie to może powiedzcie jak ją podkręcaliście ,mam też tą kartę GeForce4 MX 440 i chciałbym też trochę wiencej z niej wydusić,a i czy zmiana biosu w tej karcie też coś daje?jeśli tak to czy by ktoś nie podał dojścia do owego biosu i programu do wgrania,sorry za lamerskie pytania ale nie jestem zabardzo w temacie i szkoda że temat wygasł.

Pozdrawiam

Jeśli chcesz ją podkręcać to polecam np PowerStrip. Wymiana biosu nie da za wiele. Te karty dosc dobrze sie podkrecaja nawet chlodzone pasywnie. Edytowane przez CruX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi trafila sie lepsza odmiana tej karty, kozystam z niej od 2 lat (bo na lepsza narazie nie stac) jakos nigdy jeszcze na nia specjalnie nie nazekalem. Oczywiscie najwiekszy minus to brak shaderów. Moja karta (w opisie mam) po malym tuningu zewnetrznym dala sie troche podkrecic. Otoz przed zabawami przeczyscilem troszke zakurzony wiaraczek (meczatnia troche byla bo to male strasznie) i na kostki pamieci przylepilem pasta kilka miedzianych plytek. Efekt 3dm 01 - 8500 pkt, lekko poprawilo sie fps w HL2 (800x600 oczywiscie ustawienia na min). Wczesniej bylo 6500 w 3dm i juz jak dalem gpu na 330 i kostki na 505 to pojawialy sie artefakty. Do podkrecania uzywam RivaTunera. Jedyny problem mialem w Quaku 4 (wszystko min :() gdzie musialem wszystkie parametry "odkrecic" do standardowych bo komp mi sie sam resetowal. Teraz zbieram fundusze na nowa karte, i jeszcze z dwie kosci po 256

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem tego Gf 4 64Mb i 128Bit i śmigało całkiem niźle.Z tego co pamiętam rdzeń szedł na 360 a pamięci 400 czyli nieźle,nie miała wentylatora i strasznie się grzała,co do doom3 ktoś pisał że nie chodzi na tej karcie to nie prawda przecież na niej grałem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moze uruchomisz :]

 

Na moim gf 2 mx 32 mb się uruchomił ;] Więc na tym też powinien ... Ale tego nawet nie można było klatkowaniem nazwać ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WooDzu Z jakich sterow korzystasz?

 

Czy ktos wie czy da sie jakos rozpoznac czy MX440 jestr pod AGP x4 czy x8 po samej karcie?

77.77

 

Wydaje mi sie ze da sie tylko w sofcie spradzic np Everest czy Riva Tuner, po samej karcie to raczej ciezko bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na GeForce 4 MX 440 64mb 128bit mozna spokojnie w Doom3 grac Moja kuzynka ma Athlona 2400+@2800+ 512 Ramu i ta wlasnie karte i gra w Domma3 na sredniej grafice i 800x600

Taaa...

I jakość tekstur też pewnie full wypassssssssss..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No poprostu pięknie jest :D Ja teraz siedzę na GF2 MX4400 128bit i faktycznie da się zagrać w np. NFS:MW, ale wygląda to tak, że pograłem 5 minut i mi się odechciało :) Jest 800x600 detale na full i powyzej 20 FPS, ale te max detale nie mają nic wspólnego z tym co przygotowali twórcy tej gry :)

 

Do tematu : za ~40zł ta karta się opłaca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie MX'y to chłam, na GF2 zaczynając, a na MX-460 kończąc.Doom III chodzi 10 fps, uruchamia się 5 minut.Nawet do NFS UG są za słabe, bo niby ustawi się max detale, ale po przesiadce na 6600 odczułem różnicę jak pomiędzy Wolf 3D a RTCW ;) ...Są za wolne, nadają sie jedynie do gier DX 7 lub szczątkowych DX 8...Kręciłem, ale co to za prędkość?Nie ma co z niej wyciskać, a jedynym modelem, który można polecić to GF 4 MX-440 ze 128bitowymi pamięciami-przy odrobinie szczęścia można trafić na 4 ns, które pójdą na 250-300 MHz...Ale czytając temat od początku przesiadka z FX-5200 (będącego na poziomie MX) na samego MX było błędem...A jak ktoś szuka taniej i dobrej karty, to Radek 9550 lub GF 6200 (byle nie 6200A)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...