Skocz do zawartości
marakesh17

Co Myslicie O Zasilaczach Tracer ?

Rekomendowane odpowiedzi

Zapomnij o tym

Żadnych tracerów/megabajtów/cedegenów nie bierz nawet za darmo

to już lepszy bedzie Feel 350W ale ja masz coś ok 100zł to weź modecom GTF 350W wszystko zależy ile kasy masz na to

napisz ile możesz na to przeznaczyć i jaki fonfi ma ten zasilacz uciągnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opis aukcji na allegro jest wysmienity:

Najtaniej na allegro z gwarancją 12 miesięczną NOWY super cichy zasilacz 350 watt firmy Fortron z serii FSP350-60MDN, z regulacją obrotów oraz prawie zerowym spadkiem napięcia nawet przy maksymalnych obciążeniach sprzętowych (no powiedzmy ze tak ale...). Rewelacyjny zasilacz za te same pieniądze jak za byle jaki zwykły zasilacz. Zasilacz bardzo cichy (właściwie wcale go nie słychać) (to juz nie super cichy?) o napięciu wyjątkowo stabilnym, a oto przykład na wypasionej PIV: - napięcia mierzone miernikiem bez obciążenia: 3,3 V = 3,273 5 V = 4,886 12 V = 11,698 (bez obciazenia i takie kiepskie napiecie?) - napięcia mierzone miernikiem i przy max. obciążeniu: 28 A (pamietajcie - napiecia mierzone miernikiem :lol2: ) dla napięcia 3,3 V 30 A dla napięcia 5 V 19,5 A dla napięcia 12 V Parametry niesamowite jak na zasilacz za 52 zł (no nie da sie ukryc). Zasilacze marki FORTRON (FSP) są to naprawde dobre zasilacze, mogące uciągnąć naprawdę mocne zestawy bez znacznego spadku napięć (to juz nie prawie zerowe - ale glupoty pisza). I pamietajcie - ogorki konserwowe tylko 1,65pln

Edytowane przez cmsydney

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że mam zasilacz tej firmy i pokrywa się to z prawdą. Co do maksymalnego amperażu to nie mogę powiedzieć bo nie sprawdzałem, ale sprawdzałem napięcia w Iddle i pod maksymalnym obciążeniem komputera. i spadki napięc naprawdę są minimalne. Co do ciszy - od kiedy go mam czasami zastanawiam się czy w danym momencie komputer jest włączony i muszę patrzyć na kątlolki na obudowie czy się świecą. To chyba najlepiej o nim świadczy. Jak widać można tanio robić porządne zasilacze. Jako elektronik mogę powiedzieć, że w środku jest wykonany wręcz pięknie. Dbałość o porządne elementy. Nie widać żadnych niedociągnięć i cięć oszczędnościowych.. Markowe podzespoły. Wykonanie bardzo schludne. Cóż, nie trzeba wkładać do komputera Adidasa, znaczy się Tagana aby mieć porządny zasilacz. IMHO Fortron zrobi niedługo ostrą konkurencję wszystkim tym przecenionym markowcom dla snobów komputerowych.

Edytowane przez Excray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardziej mi chodzilo o sama tresc aukcji, koles pisze bzdury i w kazdym kolejnym zdaniu zaprzecza to co napisal wczesniej, poza tym nie bardzo umie odroznic napiecia od natezenia pradu.

a co do parametrow to nie mozna mowic ze w idle i przy pelnym obciazeiu nie ma spadku bo roznica w obciazeniu jest za mala (jakies 40-50W), to sie sprawdza przy prawie zerowym obciazeniu (np podpiety tylko cedek), czesciowo obciazony (normalny komp jakies 200W) i przy maksymalnym mozliwym obciazeniu danych linii (czyli przy amperazu bliskim znamionowemu), tylko wedy mozna stwierdzic czy zasilacz trzyma napiecia

i to napiecie co podal w tresci aukcji dla linii 12V nie jest zbyt dobre, nadal sie miesci w granicach ale dobry zasilacz powinien miec nie mniej niz 11.85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardziej mi chodzilo o sama tresc aukcji, koles pisze bzdury i w kazdym kolejnym zdaniu zaprzecza to co napisal wczesniej, poza tym nie bardzo umie odroznic napiecia od natezenia pradu.

a co do parametrow to nie mozna mowic ze w idle i przy pelnym obciazeiu nie ma spadku bo roznica w obciazeniu jest za mala (jakies 40-50W), to sie sprawdza przy prawie zerowym obciazeniu (np podpiety tylko cedek), czesciowo obciazony (normalny komp jakies 200W) i przy maksymalnym mozliwym obciazeniu danych linii (czyli przy amperazu bliskim znamionowemu), tylko wedy mozna stwierdzic czy zasilacz trzyma napiecia

i to napiecie co podal w tresci aukcji dla linii 12V nie jest zbyt dobre, nadal sie miesci w granicach ale dobry zasilacz powinien miec nie mniej niz 11.85

Nie przeczytałeś nawet dokładnie opisu. To są 2 napięcia 12V=11,698V - mierzone dla Iddle i dla maskymalnego poboru prądu podanego dalej. Jeśli uważasz, że wynik 11,7V na linii 12V jest słaby dla obciążenia 19,5A na tej linii 12V, 30A na linii 5V i 28A na 3,3V (sumarycznie to daje moc obciążenia 476W!!!), to trudno Ci będzie znaleźć w życiu dobry zasilacz. Nie rozumiem Twoich zarzutów odnośnie pomiarów i rozróżnianiu napięć i natężeń. Przeczytaj jeszcze raz uważnie opis.

 

EDIT> Tolerancja na 12V to +/- 5% czyli od 11,4V do 12,6V. W takim razie skąd wziąłeś te 11,85V?

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...4&hl=tolerancja

Edytowane przez Excray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się :)

To co jest tam napisane należy rozumieć tak:

"napięcie mierzone miernikiem bez obciążenia - 12V = 11,698V - napięcie mierzone miernikiem przy maksymalnym obciążeniu" To jest uproszczona wersja tego co jest tam napisane abyś mógł to zrozumieć!. Czytaj ze zrozumieniem. :D

Poza tym gdzie podał ampery zamiast voltów? Wszędzie jednostki są jak w najlepszym porządku. Podał poszczególne nateżenia na poszczególnych liniach jakie były przy pomiarze tych drugich napięć.

Po trzecie - nigdzie nie jest powiedziane "miernik napięć"(WDK usunął to już ze swojego postu) wszędzie jest napisane miernik. Nie wiedziałeś, że miernikiem można też mierzyć natężenia?

Edytowane przez Excray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne te 11,7 jest pod obciążeniem, ale sprzedawca nie potrafi stawiać w odpowiednim miejscu znaków przestankowych. Wiem, że miernik podaje też ampery, sprzedawca pisał natomiast o napięciach. Ampery powinien podać w nowym zdaniu, a nie po dwukropku, przez co wyszło, jakoby napięcia podawał w amperach.

 

Całe to nieporozumienie wynika z niepoprawnej polszczyzny autora opisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, uwazam ze 11.7 to wynik kiepski, miesci sie w normie ale jest kiepski

dla obciążenia 19,5A na tej linii 12V, 30A na linii 5V i 28A na 3,3V (sumarycznie to daje moc obciążenia 476W!!!)

tak, zapewne jednoczesnie byly obciazone wszystkie linie tak jak napisal, szybciej ten zasilacz (jak i kazdy inny o takiej samej mocy znamionowej) odszedl by do krainy zapomnienia, nie wiem czy wiesz ale maksymalny amperaz danej linii jest mozliwy do uzyskania ale tylko przy obciazeniu tej linii, przy obciazeniu wiecej niz jednej linii maksymalny amperaz spada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się o co kłócić, tak czy inaczej zasilacz jest super jak za takie pieniądze :wink: Ja wzięłem jeden do pracy i jeden do domu do testów i powiem, że jestem bardzo zadowolony. Enermax już leży w szafie :D Moim zdaniem jedyna wada to naprawdę za krótkie i za skąpe okablowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luk1999 ma troszeczke racji, podobno just nie jest to taki totalny shit jakim byly poprzednie tracery, ten nowy sdobyk nawet chip-tipa econo a oni chyba wiedza jak oceniaja, ale i tak bym wzial tak jak inni mówią fortrona, sam zamowiłem sobie 350 fortrona do drógiego kompa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam Tracera 4life 400W i jest git :D.... bije na nim puste GHz na moim celku.... :D.... pewnie macie racje z tymi Fortronami i Codgenami...ale chyba puki mi nie pierd***ie komp przez zasiłke to się nie przekonam na wydawanie kasy na zasilacz...skoro moj działa...:D....

 

Pozdro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam Tracera 4life 400W i jest git :D.... bije na nim puste GHz na moim celku.... :D.... pewnie macie racje z tymi Fortronami i Codgenami...ale chyba puki mi nie pierd***ie komp przez zasiłke to się nie przekonam na wydawanie kasy na zasilacz...skoro moj działa...:D....

 

Pozdro :D

Primo: Archeologiem jesteś? :wink:

 

Drugie primo: skoro mówisz "to się nie przekonam na wydawanie kasy na zasilacz...skoro moj działa" to ile Cię kosztował ten Tracer? Fortrony chodzą po 50 zł, to chyba musiałeś go za darmo dostać.

 

Trzecie primo: masz nerwy ze stali :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, uwazam ze 11.7 to wynik kiepski, miesci sie w normie ale jest kiepski

 

tak, zapewne jednoczesnie byly obciazone wszystkie linie tak jak napisal, szybciej ten zasilacz (jak i kazdy inny o takiej samej mocy znamionowej) odszedl by do krainy zapomnienia, nie wiem czy wiesz ale maksymalny amperaz danej linii jest mozliwy do uzyskania ale tylko przy obciazeniu tej linii, przy obciazeniu wiecej niz jednej linii maksymalny amperaz spada

Jakie Ty masz napięcia w stress? (skoro mówisz że 11,7 jest kiepskie) Zgoda że 11,7 to nie ideał ale napięcia tak do połowy tolerancji normy są dobre.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta zasiłka nadaje się tylko do wyczynowego rzutu zasilaczem, mój koleżka jest rekordzistą świata z wynikiem ok. 47m serio!, powtórzenie nie było możliwe.........po lądowaniu na asfalcie śmierć na miejscu!.................zapomnij!, jeśli to kupisz to wydałeś na siebie wyrok!(bomba już cyka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...