Skocz do zawartości
Dijkstra

Co sądzicie o Windows XP ???

Co sadzicie o Windows XP ???  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Co sadzicie o Windows XP ???

    • Predzej umre!!! Niech szlag go trafi :)
      12
    • Nie uzywam, jak nie musze
      4
    • Uzywam, bo musze
      1
    • Uzywam, ale mam szereg zastrzezen
      13
    • Lubie go i uzywam, nie mam zastrzezen
      60
    • Niech ktos skasuje ta ankiete, bo ile mozna w kolko!
      9


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Napisałem tą ankietę, bo po zmianie mobo otworzyły się przede mną możliwości dla nowych systemów ( na starej wchodził tylko win 98 i to ze switchem setup /pi :x), więc teraz po zainstalowaniu standartowo 98se na drugą partycję wrzuciłem XP i...

Jestem przerażony, zdegustowany, zawiedziony, zniesmaczony i co tam wam jeszcze wyobraźnia w tym tonie podpowiada to sobie dopiszcie.

Jak dla mnie nie jest wcale tak stabilny, jak o nim mówią, a jak zwiechę zaliczy, to już na amen. Programy wysypują się o wiele częściej, niż na win98, a często po nieprawidłowej operacji system traci stabilność tak, że wypada go rebootnąć, a na 98 po prostu się zamykało się winowajce pod ctrl+alt+del i uruchamiało go od nowa. Przez ten tydzień, odkąd go mam nero zwalił już więcej płytek niż wcześniej przez 1.5 roku posiadania nagrywary pod win98, a nagrywałem nawet na P1 200MHz z 48RAM (SIM) i było spox.

Ponadto ilość atakujących mnie samouczków, kreatorów i cholera wie czego jeszcze, cukierkowate ikonki, animacje przyprawiają mnie o mdłości. To ma być cholera system operacyjny a nie promocja w hipermarkecie! Część shitu już powywalałem ale zajeło mi to masę czasu;

to <span style="color:red;">[ciach!]</span>o mogło chociaż spytać przy instalacji, czy ja to chce czy nie.

Ogólnie- teraz używam go tylko do oglądania i kompresji avi, bo mniej zgubionych klatek, mniejsze odchylenia fps, i to mu się chwali. Wzrostu wydajności w grach nie odnotowałem; fakt, że pamięci mam w standarcie wychodzącym, ale żeby aż tak to rzutowało???

Zaznaczam, że to moja subiektywna opinia. Jak wjadę na ambicję jakiemuś fanatykowi XP, to proszę, niech mi nic nie udowadnia, tylko napisze o swoich wrażeniach i wypełni ankietę, bo chce wiedzieć, czy z tym systemem coś nie tak, czy ja anachroniczny jestem...

 

Pozdrawiam.

 

PS. Jakby mi to ktoś przykleił na powiedzmy tydzień, byłbym wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest normalne na zden system zeby sie tak walił.

Moze masz cos po... w biosie, albo stare stery, czy cos w tym stylu.

U mnie XP'k chodzi po 3 dni bez restartu i wszytko ok, a w miedzy czasie gram, sciagam, nagrywam, wszystko co trzeba i niemam zadnych problemoof.

Zainstaluj servce-packa, o ile jush tego nie zrobiles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Service Pack nie lubi mojego CD-keya, a nie mam ochoty bawić się w zmienianie go, bo mam zamiar wywalić to monstrum w cholerę jak tylko się zbiorę, wcześniej tylko chciałem się przekonać, jakie są opinie innych użytkowników. Też mi się zdaje, że 2k to najlepsze, co można mieć, aczkolwiek i tak dokąd się da, zostane z 98- ujął mnie tym, że kiedyś po dużej awarii siedziałem 3 godziny i łatałem mu rejestr, dodając obszerne fragmenty z mojego drugiego 98 oraz 2 starych backupów, i ruszył; ba działa do tej pory, przełknął nawet zmianę płyty z BX na KT133A !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, jeszcze jedno.

To nie ja jestem autorem ostatniego pytania mojej ankiety (Reed ?:)), ale zostawie je; szukałem podobnych topiców, ale jak podawałem mniej więcej temat, to wychodziło mi mało konkretnie i dużo postów, a od tygodnia moje łącze działa tak penisowato, że otwarcie strony na forum zajmuje po 1 minutę albo lepiej, więc przęglądnięcie wszystkiego z grubsza zajeło by mi kilka godzin, jak mniemam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam XP'ka (teraz z SP1) dosyc dlugo i nie mam z nim zadnych klopotow. Chodzi u mnie duzo stabilniej niz jakikolwiek 98. Jednym slowem cod, miod i orzeszki ;) (no...moze troche przesadzilem :P)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok od okolo roku prawie siedze sobie na xp... i po odrobinie konfiguracji(poswiecony jeden dzien po instalacji na doprowadzenie systemu, sterow i wogle all) system sie wogle niewiesza i zawiesic sie go praktycznie nieda normalna praca, jedyne zwisy jakie byly to z mojej winy gdy wyjmowalem czytana wlasnie plyte i sie restartowal bo mailem ustawione restarty po krytycznych, wylacyzlem i system chodzi dzien i noc,, jest za firewallem i ma all poprawki systemowe oprocz SP1 ktorego mi sie niechcialo instalowac, zreszta wiekszosc z tego sp 1 mam i tak z innych poprawek, ogolnie mam ten system na kompie duron 900 , 192 ram 100mhz i ecsie k7s5a a na drugim kompie hula na p4 2.53 ghz z 512 ramu,, i ani na jednym ani na drugim sie nic niewiesza, jest to wedlug mnie najstabilniejszy system microsoftu, wiele usprawnien a jak patrze na win 98 to na mysl mi przychodza odrazu klopoty i archaiczna architektura, teraz pewnie obraze milosnikow 98:) no ale niebluzgac tu na mnie to tylko moja opinia, system jest o wiele przyjemniejszy w obsludze, wylaczam se style systemowe co jakis czas bo czasem sie ma dosc, gry chodza swietnie i zauwazylem przyrost w stosunku do 98 ktory sie wieszal, no i co to tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry system, o niebo stabilniejszy od win 9x

ja mam tylko jedno zastrzezenie, mi zrzera strasznie duzo ramu :(

luna out!

 

po wyrzuceniu zbednych bajerów i poświęceniu troche czasu na konfiguracje os jest bez zastrzeżeń, u mnie komp chodzi 24h na dobe 7 dni w tygodni, z rzadkimi przerwami na restarcik (np. po instalce) i nie pamiętam kiedy mi sie ostatni raz wysypał....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponadto ilość atakujących mnie samouczków, kreatorów i cholera wie czego jeszcze, cukierkowate ikonki, animacje przyprawiają mnie o mdłości. To ma być cholera system operacyjny a nie promocja w hipermarkecie! Część shitu już powywalałem ale zajeło mi to masę czasu;

to <span style="color:red;">[ciach!]</span>o mogło chociaż spytać przy instalacji, czy ja to chce czy nie

Fakt, za dużo zajmuje na hdd przez te bzdury (i ram też zrzera). Mnie również wkurzył instalator praktycznie brak jakiejkolwiek możliwości co do wyboru elementów instalowanych i pózniej trzeba się meczyć i wywalać to ręcznie. Co do stabilności to bez zastrzezeń podobnie jak 98 ale to wydaje mi się jest kwestia dobrej konfiguracji i hardwaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO dzieje sie u Ciebie cos dziwnego - moze problemy wynikaja ze sprzetu?

U mnie XP dziala bardzo stabilnie - jeszcze nie zasluzyl sobie na taka renome jak 2k, ale jestem zadowolony. Dokupilem tylko 256MB. Oprocz stabilnosci ma cos, czego nie zapamietalem z 2k - opoznione kopiowanie w tle. Sprawia, ze przewalanie filmow przestalo byc nieprzyjemne.

 

PS Rowniez wylaczylem sobie lune. Dopiero po miesiacu - musialem sie napatrzec :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wiec podsmuwujac zdania kolegow Windows XP jest stabilny i calkiem przyjemnym systemem jak tylko sie mu poswieci troche czasu, kazdy system ci sie bedzie hebal jak sie nie bedzie dbalo o niego wiec, Dijkstar ja bym poszukal co ci tak sie kaszani, moze sprzet.. stery?? bios?? whateva...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanem Win XP 8) :lol:

Goraco polecam ten system.

 

Poprzednio mialem XP przez 9 miesiecy, az do zmiany kompa. Po zmianie mam go do dzis (ok. 2 miechy).

Bardzo stabilny. Nic sie nie sypie. W pelni konfigurowalny dzieki masie programikow.

Wszytko mi działa, poza Worms'ami 3 i starymi gierkami, ale to jest do rozwiazania, dzieki innym emulatorom DOSa, ale ja praktycznie tego nie potrzebuje, wiec nie wiem czy to rozwiazuje problem.

 

PS Trzeba miec duuzo ramu, by plynnie chodzil (ja mam 512 MB DDR).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Windoze XP od samego poczatku jak wyszly LEGALNE (piraty) 8O i jak to na poczatku szok :D , 100% stabilnosci wszystko chulalo jak trzeba. Ale jak to bywa z windami to tylko chwilowy szok. Zaczelem instalowac firewalla,antywira... jakies gierki i zaczely sie problemy. System czasami dyszal ze az strach - zwis za zwisem... bledy - co jakis czas wital mnie napis "wystapil blad krytyczny",ale dawalo sie "zamknij" i dalej chulal ;-). Zwisy chwilowe to codziennosc,ale da sie przywyknac 8) Zgadzam sie z przedmowcami ze na dzien dzisiejszy Windoz y2k SP3 jest najlepszym i najstabilniejszym hehe :roll: systemem z serii okienek. Przy wyborze systemu wez pod uwage:

 

a) jesli instalujesz nowe programy raz na XX miesiecy, tak samo z grami, nie bawisz sie w upiekshenie systemu... nie cudujesz z "chaXorskim" softem typu mIRC + dodatki :lol: = instaluj XPka (chociaz zrzera duzo pamieci, wiec dodam ze jak masz duzo pamieci)

 

B) jesli robisz ww. czynnosci, lubisz sie bawic systemem - bawic sie nim (w umiejetny sposob) i chcesz miec w miare stabilny "pulpit" po testach programow = wybierz Windoze y2k i upgrejda do poziomu SP3.

 

c) najlepiej zainstaluj FreeBSD 8)

 

To w sumie tyle.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja XP używam od roku. Nie miałem z nim problemów o jakich piszecie. Wszystko działa jak powinno. Os kiedy używam XP zapomniałem co znaczy słowo "zawiesić" w windowsie. Używałem również 2000 i też byłem zadowolony. Osobiście wolę XP. A co do SP1 to bardzo prosta sprawa. Sama zmiana numeru to 5 min, jedynie instalacja trwa dłużej. Gorąco polecam :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo, że XP nie jest doskonały jak to systemy od MS, ale napewno przeszedł pare poziomów wyżej z poprzeczką w porównaniu do w9x... widać, że XP to upiększona wersja 2000 wraz z paroma nowymi dodatkami... jak komuś się nie podobaja te "wodotryski" to niech zostanie przy 2000+SP3... jeszcze jak na samym początku pojawienia sie XP zainstalowałem go były jakies problemy ze sterami, pojawiały sie bluescreeny co jakiś czas, ale mimo wszystko już dało się zauważyć nieporównywalną stabilność tego systemu do W98, na którym siedziałem wcześniej... a teraz jest ok, jedyne problemy powoduje najwyżej dodatkowy soft i twarde resety (rejestr tego nie wytrzymuje)... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem krotko [mam nadzieje ze jeszcze nikt tego nie powiedzial :D ] : jesli wqrza cie to przesycenie pierfolkami, ozdobnikami [ktora mozna wylaczyc], <span style="color:red;">[ciach!]</span>owoscia [ktorej nie mozna wylaczyc :lol: ] to zainstaluj sobie 2k +sp np.: 2 lub 3 wybor nalezy do Cie :]

pozdro for all 2k users ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem krotko [mam nadzieje ze jeszcze nikt tego nie powiedzial :D ] : jesli wqrza cie to przesycenie pierfolkami, ozdobnikami [ktora mozna wylaczyc], <span style="color:red;">[ciach!]</span>owoscia [ktorej nie mozna wylaczyc :lol: ] to zainstaluj sobie 2k +sp np.: 2 lub 3 wybor nalezy do Cie :] 

pozdro for all 2k users ;)

:lol: :lol: :lol:

 

trzeba było przeczytac uwaznie to co ja napisałem (post przed Twoim)... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...