Skocz do zawartości
Przemek_J

Pamięci Jednostronne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Szukam i szukam :(

Czy jakaś firma produkuje pamięci o pojemności 512 MB tylko koniecznie jednostronne???

Potrzebne mi do duala koniecznie, ma płytę GA-7N400 PRO 2 i 4 sloty pamięci tylko że nie można wszystkich obsadzić pamięciami dwustronnymmi.

 

Pozdrawiam!

 

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja pytałem u dostawcy Geil w Polsce to odpisał że pamięci 512 MB są tylko dwustronne :(

Potrzebuję pamięci nie na BGA bo mogą nie współpracować z tymi co mam i najlepiej jakaś firmowa (żeby chodziła na timingach 2 3 2 6).

Aha i jeszcze takie pytanie czy jeżeli mam 3 pamięci (idealnie takie same)

to one wszystkie będą pracowały w dualu czy tylko dwie? (chyba tylko dwie ale nie jestem pewien)

 

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm  ja  pytałem  u  dostawcy  Geil  w  Polsce  to  odpisał  że  pamięci  512 MB  są  tylko  dwustronne :(

Potrzebuję  pamięci  nie  na  BGA  bo  mogą  nie  współpracować  z  tymi  co  mam  i  najlepiej  jakaś  firmowa  (żeby  chodziła  na  timingach  2 3 2 6).

Aha  i  jeszcze  takie  pytanie  czy  jeżeli  mam  3  pamięci  (idealnie  takie  same)

to  one  wszystkie  będą  pracowały  w  dualu  czy  tylko  dwie?  (chyba  tylko  dwie  ale  nie  jestem  pewien)

 

Przemek

1714175[/snapback]

Tylko dwie lub cztery (6 8 itd) będą pracowały całkowicie w dual. Ale ludzie w tym mój kumpel ma 3 kości, w bios mu pisze dual i jest przekonany że cała pamięć pracuje mu w dual co jest niemożliwe w żaden sposób i najwyżej część pracuje jako dual.

 

A co do pamięci jednostronnych to po prostu trzeba trafić (łatwiej o 256) - nawet kingstony widziałem.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Szukam  i  szukam :(

Czy  jakaś  firma  produkuje  pamięci  o  pojemności  512 MB  tylko  koniecznie  jednostronne???

Potrzebne  mi  do  duala  koniecznie,  ma  płytę  GA-7N400 PRO 2  i  4  sloty  pamięci  tylko  że  nie  można  wszystkich  obsadzić  pamięciami  dwustronnymmi.

 

Pozdrawiam!

 

Przemek

1713297[/snapback]

 

Np samsungi tccc

 

 

Przeciez wiekszosc firmowych pięćset dwunastek jest jednostronna...

1713838[/snapback]

Ciekawe.

Wiekszosc powiadasz????

A jakies przyklady tej wiekszosci??

 

Tylko dwie lub cztery (6 8 itd) będą pracowały całkowicie w dual. Ale ludzie w tym mój kumpel ma 3 kości, w bios mu pisze dual i jest przekonany że cała pamięć pracuje mu w dual co jest niemożliwe w żaden sposób i najwyżej część pracuje jako dual.

 

A co do pamięci jednostronnych to po prostu trzeba trafić (łatwiej o 256) - nawet kingstony widziałem.

1714358[/snapback]

Wikszosc 256 jest jednostronna

 

A co do duala proponuje troche poczytac np. instrukcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem instrukcję :)

I tam pisze że trzy moduły mogą pracować w dualu.

I zamotało mi to w głowie, bo wiem że w dualu pamięci pracują parami.

Więc teraz rozumiem że dwa moduły pracują w dualu i ten jeden standardowo.

Kupiłem tego Gigabyte 7N400 PRO2 bo właśnie kierowałem się tymi 4 gniazdami pamięci. Nie czytałem zbyt dużo o tej płycie przed kupnem i teraz okazuje się że płyta (ze względu na chipset Nforce 2 ultra 400) nie jest wstanie obsłużyć 4 dwustronnych pamięci, tylko 3 moduły dwustronne, albo 2 pamięci dwustronne + 2 pamięci jednostronne :(

I teraz mam problem :(

 

Prosiłbym aby jeżeli ktoś podaje przykład pamięci 512 MB jednostronnych to również "wskazał" mi miejsce gdzie można je kupić.

 

Dzięki!

 

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to przy amd 3 kości mogą pracować dual, 512 + 2x256

 

edit:

dopiero teraz zobaczyłem że ta płyte ma 4 sloty na pamięci ram więc tylko 2 lub 4 kości mogą pracować w dualu

1714382[/snapback]

Tutaj nie trafiles, przy intelu tak jest, nawet to jakos nazwali, tylko nie pamietam jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...