Skocz do zawartości
Crosis

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

wyszedl random mod 1.3 jest tez 1.4 ktory ma te same features co 1.3 a oprocz tego dodaje ze mozna spotkac potwory w grupach http://www.tessource.net/files/file.php?id=2157

 

info

This is the fourth update to my Random Oblivion mod. I am really pleased with this update, because I feel that this is now the perfect balance. Here are the changes in v1.3:

 

-All creatures and NPCs are randomly generated from the leveled lists, regardless of your level.

 

-All creatures and NPCs are equipped with randomly generated armor and weapons correct for their class, but at different qualities.

 

-You will have a maximum chance of 40% to find ANY treasure, loot, gold, potions, etc on dead creatures, dead NPCs, or chests. You will have a maximum chance of 20% to find ANY weapons or loot on dead creatures or in chests. (This does not include the weapons or armor the creature or NPC is wearing). What these numbers mean is that weapons loot, armor loot, treasure loot... any loot is now much rarer.

 

-the gold value of Daedric, Dwarven, Ebony, Glass, and Orcish armor and weapons has been greatly reduced in value. They are now only about 15-20% of their previous value. I did this so all NPC's equipped weapons and armor could not be sold off for a huge profit in the early in the game. I know this sucks, but it was implemented to balance gameplay. Vendors no longer sell Dwarven weapons or equipment (except arrows). You would be able to buy it too cheaply.

 

-Vendors no longer sell enchanted equipment, except for a short list of unique enchanted equipment that I did not change. You can still buy most weapons, armor, scrolls, potions, etc, regardless of your level.

 

-I have greatly increased the value of pearls. Now pearl diving is more profitable early in the game... and safer too! The new pearl values are: flawed pearl 50 gold, pearl 100 gold, flawless pearl 150 gold. 

 

-You will never find a mudcrab carrying Daedric armor. Everything that is randomized is still correct for each class. (only the levels were randomized).

i cos co pewnie ucieszy wszystkich , Landscape LOD Texture Replacement wyzszej rodzielczosci textury http://www.tessource.net/files/file.php?id=2182

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może ktoś zrobił to już wcześniej - oto link do mini-poradnika, dotyczącego modyfikacji pliku "ini" -

 

http://www.nvision.pl/forum/index.php?showtopic=25102&st=0.

 

Zamieszczone w poradniku wskazówki dają niezłe efekty i pozwalają zwiększyć wydajność gry;). Miłej zabawy;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam z deczka lamerskie pytanko

Czy tutaj takze moge sam "nasaczac" bronie??

W Morrowindzie pamietam ze potrzebowalem do tego scrolla, gemu i broni. A tu??

Nie wiem czy o to Ci chodzi o czym ja myśle ale można nasączać zwykłą mikturą np Damage healt ;). No chyba ze chodzi o coś innego :mrgreen:.

 

Ja też mam 2 małe pytka:

1. jak zrobić miktrure Helth albo strong health, ale takie co odrazu dają określoną liczbe hp np 35 lub 50 a nie takie co co pare sekund dodają hp jak np restore health ?

2. jestem w thief guild i w "arena guild". Jak stałem sie grand championem i zabiłem (niestety :() grey princa to mi sie wyświetlił napis ze mnie jakiś tajemnicze siły obserwują (czyli kolosie z theif guild). Czy czasem grey prince to nie grey fox ? i to oznacza ze juz nie bede mogł wykonywać questów dla theif guild ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. jestem w thief guild i w "arena guild". Jak stałem sie grand championem i zabiłem (niestety :() grey princa to mi sie wyświetlił napis ze mnie jakiś tajemnicze siły obserwują (czyli kolosie z theif guild). Czy czasem grey prince to nie grey fox ? i to oznacza ze juz nie bede mogł wykonywać questów dla theif guild ?

Obserwuje cię koleś z Dark Brotherhood. Pojawi się gdy tylko przespisz nockę w wyrku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

Być może ktoś zrobił to już wcześniej - oto link do mini-poradnika, dotyczącego modyfikacji pliku "ini" -

 

http://www.nvision.pl/forum/index.php?showtopic=25102&st=0.

 

Zamieszczone w poradniku wskazówki dają niezłe efekty i pozwalają zwiększyć wydajność gry;). Miłej zabawy;).

 

ja rowniez polecam wszystkim skorzystanie w powyzszego linku,sa tam wszystkie niezbedna info do polepszenia jakosci Obliviona jak i do usprawnien majacych dodac wiecej fps,wszystko po Polsku i dobrze opisane ,polecam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmienienie za pomoca Coolbitsa "max frames to render ahead" na 0 dalo mi bardzo wielki przyplyw fpsow. Jednak wczoraj uruchomilem 3dmarka03 i wynik mi spadl o ...1000markow (default). Napewno to nie ejst bald bo jak zmeinilem znowu na 3 to wynik mialem poprawny...U was tak samo jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spylon faktycznie co za obiektywna opinia , pograles jakies 30min i juz wiesz , ze 3 jest lepsza, bo Oblivion na twojej super karcie chodzi jak chodzi. I czego ty oczekujesz od programistow ? Nie od dzisiaj wiadomo , ze wiekszosc kart FX to lipa :blink:

Grałem ok 4 godzin, więc jak nie wiesz to się nie wypowiadaj. I nie atakuj mojej karty, wiem, że jest słaba. To jest z twojej strony zniewaga w moją stronę. Co mi próbujesz udowodnić ? Co chcesz pokazać ? Że masz lepszy sprzęt ? Oczekiwałem choć tego, że będę mógł bezstresowo choć w 640/480 na low pograć. Jesteś żałosny, chcąc pokazać swoją wyższość komuś kto ma gorszy sprzęt i to w taki sposób wyrażoną. Ja bym się wstydził komuś tak odpisać. Jak ty masz takie podejście to dziękuję ci bardzo. Z kolesiem, który gorzej się ubiera niż ty się nie zadajesz ? Bo jest gorszy ? Echhh tylko pogratulować.

 

Wlasnie... tworce robili te gre i nawet nie pomyslleli ze ktos bedzie gral w to na takiej karcie... myslisz ze jakis amerykaniec ma jeszcze taka karte? A gra jest pod nich wlasnie tylko robiona, tzn pod zachodni rynek, nikt nie myslal o polakach i o tym, ze ktos moze miec slaby sprzet. Zreszta, twoja karte mozna porownac do gf2 mx wiec co sie dziwisz... inaczej bys gadal gdybys pogral dluzej, tzn mialbys jaka obiektywna wizje tego co widziales, a tak to co mozesz powiedziec jak grales chwile... co do konsolowosci, zgadaszm sie w 99%, nie gralem w gre, ale sama strzalka to dla mnie pomylka, juz ta strzalka mnie odrzuca :/. Co z tego ze sa mody, gra powinna byc pozadna od podstaw.

Ehe, zabiłeś mnie tym textem. Pod jakim względem do gf 2 mx :lol: :ploom:

 

Mnie się nie podoba podejście Bethesdy do graczy. Wiedziałem już z góry, że zostanę skrytykowany. Imo ta gra nie ma tego czegoś, co miała TES:3. Już wcześniej napisałem, że nie każdy musi się ze mną zgadzać. To jest moje zdanie.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze nie ma tego 'czegos' co mial TES3, ale ma 'cos innego'. I bardzo dobrze bo czyms musi odrozniac sie sequel od poprzedniej czesci. Wg mnie Obek to wspaniala gra dorownujaca TES3, majac inny klimat, ale zarazem taki swietny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm mam 2 lvl i zamknołem jedna bramę ;p (w tym zamku Kas - coś tam ;p) gra chodzi właściwie prawie płynnie, zaciachów prawie nie ma... jedynie co nie męczy , to jak zaczne se łazić po powierzchni to się zdarzają crashe :-/ łatka by się przydała... nie wiecie kiedy wyjdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm mam 2 lvl i zamknołem jedna bramę ;p (w tym zamku Kas - coś tam ;p) gra chodzi właściwie prawie płynnie, zaciachów prawie nie ma... jedynie co nie męczy , to jak zaczne se łazić po powierzchni to się zdarzają crashe :-/ łatka by się przydała... nie wiecie kiedy wyjdzie?

 

Patch podobno niedlugo ma wyjsc, ale niewiadomo kiedy dokladnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.W zadaniu zdobycia rekomendacji w gildi Magów w Skingrad jest bug,quest wysyła nas po gostka do jaskini w jaskini są zombi.Po ich zabiciu idziemy do gostka a ten twierdzi że nigdzie nie idzie bo w jaskini potwory :mur:Piszą o tym na oficjalnym forum Obliviona.Niema rekomendacji to do uniwersytetu nie wpuszczą znaczy qupa.

To nie żaden bug.
» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Po prostu trzeba wyczyścić CAŁĄ jaskinię. Jak wybijesz w niej wszystko, co się rusza, to gościu grzecznie pójdzie za Tobą do miasta. A więc zerknij jeszcze raz, czy nie zostawiłeś niezwiedzonych korytarzy - może czai się tam jakiś ostatni zombiak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem ok 4 godzin, więc jak nie wiesz to się nie wypowiadaj. I nie atakuj mojej karty, wiem, że jest słaba. To jest z twojej strony zniewaga w moją stronę. Co mi próbujesz udowodnić ? Co chcesz pokazać ? Że masz lepszy sprzęt ? Oczekiwałem choć tego, że będę mógł bezstresowo choć w 640/480 na low pograć. Jesteś żałosny, chcąc pokazać swoją wyższość komuś kto ma gorszy sprzęt i to w taki sposób wyrażoną. Ja bym się wstydził komuś tak odpisać. Jak ty masz takie podejście to dziękuję ci bardzo. Z kolesiem, który gorzej się ubiera niż ty się nie zadajesz ? Bo jest gorszy ? Echhh tylko pogratulować.

Ehe, zabiłeś mnie tym textem. Pod jakim względem do gf 2 mx :lol: :ploom:

 

Mnie się nie podoba podejście Bethesdy do graczy. Wiedziałem już z góry, że zostanę skrytykowany. Imo ta gra nie ma tego czegoś, co miała TES:3. Już wcześniej napisałem, że nie każdy musi się ze mną zgadzać. To jest moje zdanie.

Mam nadzieję, że Ty taką głupotę tylko udajesz. Wyjaśnił Ci o co chodziło z kartą, jak tego nie rozumiesz to lol mi Cię.

Jak oglądając slajdy z gry i grając 4h można sobie wyrobić oppinię o całej grze? To nie pasjans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

"u must be level 2 to begin this quest" - level 2 czego ze tak spytam?:D postac mam na 8 levelu

 

edit: ktos ma taki problem z hdr, ze po paru minutach obraz robi sie czarny?

Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero gram kilka dni, ale jak narazie wrażenie jest świetnie.

 

Włócze się po elfickich ruinach i zbieram kryształy - niezle mozna sie na nich dorobic, wogóle te elfickie podziemia są piekne, światła, niebieska poświata, ciarrry :}

 

Narazie celem głównym jest dostać się do Arcane University, imprerium może sobie pozostać bez władcy :}

 

Gram na 6600GT w 800x600 w high z HDR, cfg tweakowany, w podziemiach ~60fps , na powierzchni 25-30fps sympatycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że Ty taką głupotę tylko udajesz. Wyjaśnił Ci o co chodziło z kartą, jak tego nie rozumiesz to lol mi Cię.

Jak oglądając slajdy z gry i grając 4h można sobie wyrobić oppinię o całej grze? To nie pasjans.

 

Dziwna to opinia. Jezeli firma podaje w minimalnych wymaganiach gf fx, to nalezalo by sie spodziewac, ze gra pojdzie w najnizszej rozdzielczosci i najnizszych detalach, bo chyba tak nalezy rozumiec minimalne wymagania. A to co zrobil producent Obliviona to zwyczajne naciaganie kupujacych i na zachodzie bez problemu mozna oddac gre po zakupie za podawanie nieprawdziwych informacji na pudelku.

 

Co do opinni z gry pochodzacych od ludzi, ktorzy zagrali w niejdnego RPG to polecam takie topic:

http://www.elderscrolls.phx.pl/forum/index...ic=15765&st=120

 

Moze dla graczy zajmujacych sie na codzien fps czy rts gra jest wielka. Ale dla znawcow gatunku nie ma w niej nic nowego. Polecam zwlasza post na 8 stronie podanego watku napisany przez TM_Licidus. Ciekawei wymienia on wady gry, bez balwochwalczego zachytu. Mozna sie z nim nie zgodzicw kilku punktach, ale ma wiele racji. Po prostu, warto podejsc do tematu z dystansem, a nie wyzywac innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna to opinia. Jezeli firma podaje w minimalnych wymaganiach gf fx, to nalezalo by sie spodziewac, ze gra pojdzie w najnizszej rozdzielczosci i najnizszych detalach, bo chyba tak nalezy rozumiec minimalne wymagania. A to co zrobil producent Obliviona to zwyczajne naciaganie kupujacych i na zachodzie bez problemu mozna oddac gre po zakupie za podawanie nieprawdziwych informacji na pudelku.

 

Co do opinni z gry pochodzacych od ludzi, ktorzy zagrali w niejdnego RPG to polecam takie topic:

http://www.elderscrolls.phx.pl/forum/index...ic=15765&st=120

 

Moze dla graczy zajmujacych sie na codzien fps czy rts gra jest wielka. Ale dla znawcow gatunku nie ma w niej nic nowego. Polecam zwlasza post na 8 stronie podanego watku napisany przez TM_Licidus. Ciekawei wymienia on wady gry, bez balwochwalczego zachytu. Mozna sie z nim nie zgodzicw kilku punktach, ale ma wiele racji. Po prostu, warto podejsc do tematu z dystansem, a nie wyzywac innych.

nie wcale nic nowego w niej nie ma , a ai ktore zyje wlasnym zyciem , npc ktorzy podrozuja po swiecie , zadania ktore mozna rozwiazac na mase sposobow , pokaz mi takie drugie rpg z zyjacym swiatem takim jak w oblivion , i nie wymieniaj mi tu ultimy , ten gosc sie czepia rownie dobrze moglby doczepic koloru wlosow bohatera , a dlaczego nie ma statkow ktore plywaja a dlaczego nie ma statkow ktore lataja a dlaczego nie ma karabinow , to ma byc obiektywne spojrzenie na gre heh

od poczatku bylo wiadomo ze oblivion bedzie podzielony na celle tak samo jak morrowind , a gosc wyskakuje dlaczego nie moze zobaczyc czegos przez okno itp , nie mam pytan , zamiast psioczyc

na to ze usuneli kategorie broni i wiele jej ubylo za to ze wiekszosc rzeczy jest uproszczona gosc sie czepia ze sie nie da lowic ryb , wszystkie te jego argumenty mozna by doczepic do kazdego innego tytulu rpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna lokacja ;)

Dołączona grafika

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Jak sie ja znajdzie i wejdzie na ten glaz, to wtedy na mapie automatycznie ukarza sie pobliskie lokacje.

Dodatkowo na wschod na stoku lezy jakies cialo/trup... jak podejdziemy to jakis niewidzialny potwor nas zalatwi w doslownie w 2 sekundy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

Po kilku dniach grania moge stwierdzic ze gra jest lepsza od Morrowinda!!

Przedewszystkim grafika!!, te wszystkie smaczki ktore przygotowali graficy to poprostu poezja , wszystkie poswiaty rzucane przez magiczne przedmioty na bohatera ,jesli uzyjesz np.broni magicznej wokol postaci jak i na broni pojawi sie piekna poswiata-aura ,kiedy zadajesz obrazenia wrog na chwile rowniez zmienia aure zaleznie od wlasciwosci magii broni, dzieki hdr wszystkie zrodla swiatla odbijaja sie na naszej zbroi lub broni,widac to szczegolnie w podziemiach ,bump mapping jeszcze nigdy tyle!!nie byl obecny w zadnej grze!!, te wszystkie ornamenty na broni to arcydzielo graficzne .

 

Jesli ktos ma ustawione wszystkie opcje na maxa to widoki w grze moga zapierac dech, takiej roznorodnosci w uksztaltowaniu terenu tez chyba zadna inna gra nie moze zaoferowac , jesli ktos wylaczyl lub bardzo obnizyl ilosc trawy to wiele stracil!!,idac przez las czy inny teren mozna niemal sie poczuc integracje z tym swiatem!!.

 

Walki o ile na poczatku byly nijakie z czasem staja sie poprostu bardzo zajmujace i uzycie bloku oraz odpowiedniej strategi to przymus wobec silniejszego wroga a dla mnie to duzy plus -Morrowind pod tym wzgledem byl duuuzo gorszy

Na poczatku kiedy odkrylem ze w grze sa pomocne strzalki i wskazania drogi do celu bylem bardzo zdegustowany ,jednak teraz zrozumialem podejscie tworcow gry , teleport dziala tylko miedzy miastami ,do innych lokacjii nawet zaznaczonych na mapie nalezy dojsc samemu ,wiec i tak trzeba sie troche nachodzic-dopiero dojscie do wybranej lokacji pozwala na pozniejszy tam teleport,jak dla mnie to rozwiazanie teraz jest do przyjecia choc na poczatku jak juz wspomnialem mialem inna ocene do tej zmiany,bo choc sama mapa jest mniejsza niz w Morrownidzie to jednak gra nie nasladuje samego Morrowinda tylko wprowadza wlasne rozwiazania.Sam Oblivion jest tak stworzony ze jesli ktos nie gral w Morrowinda to smialo moze podejsc do Obliviona i odkrywac jego sekrety ,wlasnie ci gracze bardziej byc moze go docenia bo nie bedzie im przeszkadzalo porownanie do Morrowinda.

 

O ile w Morrowindzie juz na poczatku gry mogles spotkac mocnych przeciwnikow ,w Oblivionie spotykani wrogowie sa zalezni od poziomu doswiadczenia postaci ,to rowniez na poczatku mnie niemile zdziwilo,jednak kiedy juz glebiej zaglebilem sie w swiat Obliviona nawet nie zauwazylem kiedy zaczalem walczyc z dosc silnymi wrogami ,oczywiscie biorac pod uwagie moja klase ,np.takie goblin berserkier moze wyrzadzic niezle szkody ,a kiedy jest ich trzech to niezbedna jest odpowiednia taktyka, o ile wczesniej spotykasz w lesie tylko sarny i jelenie oraz wilki ,to pozniej juz impy,dziki czy niedzwiedzie ,jak juz pisalem zalezy to od doswiadczenia naszej postaci,reasumujac uwazam teraz ze jest to dosc dobre rozwiazanie choc ma tez i swoje wady

 

Questy rowniez porownujac do Morrowinda sa bardzo rozbudowane i zroznicowane ,postacie np.ktorym pomogles dotrzec do okreslonego miejsca wczesniej je ratujac z opresji kiedy zjawiasz sie z nia w domu osoby ktora zlecila ci questa witaja sie i doslownie raduja z powrotu,takich zachowan npc jest cale mnostwo !!,mozesz ich zaobserwowac bardzo wiele zaleznie tylko czy zwracasz uwagie na ich dialogi i zachowanie czy tez poprostu przechodzisz kolo tego obojetnie

 

Reausumujac ,myslalem ze juz malo jest mnie rzeczy ktore moga mnie zaskoczyc ,jednak stalo sie inaczej ,nowym krolem RPG jak dla mnie jest Oblivion ktory jak juz tutaj ktos wczesniej pisal nalezy degustowac ze smakiem co mam wlasnie zamiar robic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie żaden bug.

Witam.To niestety bug ganiałem wiele razy po wszystkich korytarzach,wczytywałem wcześniejsze sejwy i qupa :mur: Na forum Obliviona jest lekarstwo trzeba zrobić sobie plugina.Zrobiłem,sprawdziłem działa :D Quest zaliczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach grania moge stwierdzic ze gra jest lepsza od Morrowinda!!.................

..................nowym krolem RPG jak dla mnie jest Oblivion ktory jak juz tutaj ktos wczesniej pisal nalezy degustowac ze smakiem co mam wlasnie zamiar robic :)

Wyjąłeś mi to z ust:) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...