Skocz do zawartości
Crosis

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

Eksem, to juz ostatni moj anons o wersji PL Obliviona ale nie moglem sie powstrzymac zeby go tu nie umiescic skoro dyskusja byla tak burzliwa :]

 

"co do polonizacji to napewno za jakiś czas po premierze będzie dostępna łatka polonizacyjna dla posiadaczy wersji angielskiej"

 

Slowa jednego z pracownikow Cenegi

 

http://www.elderscrolls.phx.pl/index.php?o...id=490&Itemid=1

 

Wiecje juz nic nie bede pisal o wersji PL :wink:

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

Tylko ze u gory tego "newsa" widnieje wielki napis:Polska premiera Obliviona - nieoficjalne informacje!!!

Osobiscie bardzo chetnie powitalbym takiego patcha mimo ze z jezykami nie mam problemu ,jednak z powyzszego starego juz newsa mozna zrozumiec co innego i pozniejszych zapowiedzi Cenegi rowniez co innego,moim zdaniem cenega poprostu wycofala sie z pierwotnego pomyslu wydania patcha polonizujacego gre bo wydajac na nowo juz spolszczona gre ma szanse podbic jeszcze sprzedaz chodliwego tytulu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Antar1us

Tylko ze u gory tego "newsa" widnieje wielki napis:Polska premiera Obliviona - nieoficjalne informacje!!!

Osobiscie bardzo chetnie powitalbym takiego patcha mimo ze z jezykami nie mam problemu ,jednak z powyzszego starego juz newsa mozna zrozumiec co innego i pozniejszych zapowiedzi Cenegi rowniez co innego,moim zdaniem cenega poprostu wycofala sie z pierwotnego pomyslu wydania patcha polonizujacego gre bo wydajac na nowo juz spolszczona gre ma szanse podbic jeszcze sprzedaz chodliwego tytulu

Dlatego pisalem, ze patch sie nam nalezy, bo tak jak wspominal juz o tym -Caleb- - patch mial byc dla wszystkich! Ja osobiscie pogralem 10 minut w Obliviona i go odlozylem, bo mi sie nie spodobal...

Edytowane przez Antar1us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Dlatego pisalem, ze patch sie nam nalezy, bo tak jak wspominal juz o tym -Caleb- - patch mial byc dla wszystkich! Ja osobiscie pogralem 10 minut w Obliviona i go odlozylem, bo mi sie nie spodobal...

No to jestes zaje*iscie bogaty albo srasz kasa stary, skoro odlozyles gre za gruba kase na polke po 10 minutach grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Antar1us

No to jestes zaje*iscie bogaty albo srasz kasa stary, skoro odlozyles gre za gruba kase na polke po 10 minutach grania.

Sram monetami, a bilonem podcieram sobie kakao :mur: Od kolegi pozyczyc nie mozna? Moze bys pomyslal, zanim cos napiszesz, albo aluzyjnie oskarzysz o piractwo? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Od kolegi pozyczyc nie mozna?

W zasadzie, jesli sie wczytac dokladnie w warunki umowy licencyjnej, to nie mozna - ale to tak na marginesie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Antar1us

W zasadzie, jesli sie wczytac dokladnie w warunki umowy licencyjnej, to nie mozna - ale to tak na marginesie.

Ale z Ciebie prawy czlowiek... Jestem w szoku... Tak na marginesie - nic Ci do tego. Eot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

Sialala

zawsze szanuje ludzi ktorzy doceniaja innych prace kupujac legalny produkt,ja sam wydalem juz bardzo duzo kasy na legalne gry czy filmy,ale bylbym klamca gdybym napisal ze nigdy nic nie skopiowalem z netu czy w inny sposob,i sadze rowniez ze ciebie to rowniez spotkalo,bo niemozliwoscia jest ze nigdy nic nie skopiowales np.mp3 ,divixa,dvd czy gry nie lamiac praw autorskich,wiec moze juz czas zakonczyc ta przepychanke co sie komu nalezy jesli chodzi o spolszczenie Obliviona bo jak widac do Consensusu tutaj nie dojdziemy w tej sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie, jesli sie wczytac dokladnie w warunki umowy licencyjnej, to nie mozna - ale to tak na marginesie.

No nie wiem, jako ze kupuje produkt i staje sie on moja wlasnoscia to chyba mam parwo uzyczyc go innej osobie zeby sobie pograla, dajmy na to bratu pod warunkiem ze jej nie skopiuje.

Jak cos to zajrzyj do kodeksu cywilnego bo kilka art o tym traktuje.

Mysle ze umowa licencyjna nie stoi ponad prawem stanowionym.

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Windowsa tez mozna niby "pozyczyc" kumplowi. Podobnie jak seriall do Half Life 2 itp itd. Wiem, ze sie czepiam - ale juz przestaje. Po prostu praktycznie nikt nie czyta umow licencyjnych, a ja to kiedys zrobilem i mocno mnie to zdziwilo. Sam czasami pozyczam znajomym gry, w ktore aktualnie nie gram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sialala jestes irytujacy , założ niebieski mundurek i pukaj do kazdych drzwi ...

zapewne musiałbys zamknc wiekszosc społeczenstwa ...nikogo nie interesuja

twoje szlachetne postawy ....piszemy o grze a nie o zrodle pochodzenia ....

Wracajac do tematu mam pytanie , jak wsiadam na konia to gra sia zacina na 15-20 s i potem wraca do normy ...czy ktos sie z tym spotkał ...

Edytowane przez CyraxFX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Antar1us

Windowsa tez mozna niby "pozyczyc" kumplowi. Podobnie jak seriall do Half Life 2 itp itd. Wiem, ze sie czepiam - ale juz przestaje. Po prostu praktycznie nikt nie czyta umow licencyjnych, a ja to kiedys zrobilem i mocno mnie to zdziwilo. Sam czasami pozyczam znajomym gry, w ktore aktualnie nie gram.

Jestem pewien, ze chcesz czynic SamoDobro, ale bez przesady... Ja nie czytalem, wiekszosc nie czytala, bo po co? Kupuje program i jest moj, moge wiec z nim zrobic co chce! Co mnie obchodzi, ze ktos sobie napisal? Ja jestem wlascicielem i moja sprawa! Zreszta dokladnie tak jak napisal CyraxFX - "piszemy o grze a nie o zrodle pochodzenia..." Tak wiec zakonczmy ten spor, bo jest to bez sensu. Eot w tej kwestii.

 

Wracajac do tematu: moze wgraj najnowsze sterowniki od grafiki? Patch do gry [chyba jeden wyszedl]?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mam zrobić z "staff of worms"? Jest to przedmiot questowy a nie wiem komu musze ja zanieć

Ta laska ;d to laska animacji. Oznacza to ze bedzesz mógł ożywiać zabite potwory (niektorych sie nie da ale wikszość tak). Używasz tej laski jak normalnej broni i celujesz w zwłoki oponenta (ę) ;p. Z tego co ja pamietam to nie musiałem tego nikomu oddawać. Miałem to laseczke do końca gry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta laska ;d to laska animacji. Oznacza to ze bedzesz mógł ożywiać zabite potwory (niektorych sie nie da ale wikszość tak).

Na jak długo ożywa taki odmieniec po takiej lasce ;) ? Pytam poważnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he Juz nie gram w ta gre, przynajmniej jak narazie, zrazilem sie co do tego jaka kaszane odwalili programisci, przegralem moze z 15godzin, Gra na moim kompie chodzi cieniutko spadki FPS straszne, zabawa z ini troche pomaga, ale nie zaduzo, levelovanie potworkow i inne bzdety(nie chce mi sie w to grac), jeszcze zeby sie tak nie ciela ta gra to bym przebaczyl kilka mankamentow(jakas wieksza akcja i nie ma mowy zeby FPS mi nie spadal ponizej 20, a i nieraz do 15FPS, wiecej problemow z konfiguracja grafiki niz przyjemnosci z grania, a jeszcze jak proc sie zjaral to na sempie juz jest kleska mimo ze jest calkiem niezle wykrecony. Bethesda Softworks, znowu odwalila kaszane, Pamietam Morrowinda jak sie ciol, mam nawet Morka"Game of the Year Edition" z Bloodmoon i Tribunal, ostatnio zainstalowalem i na moim sprzecie tak jak i kilka lat temu cial sie na 9600, to i teraz na Full details cienie, AA, Full distans nie dziala dobrze na x800xt pe, Ta firma ma talent do nieoptymalizowania gier. A co do Obliviona, bez pathow (Landscape LOD Texture Replacement), optymalizacji ini ta gar jest do bani(nie jedzcie po mnie(za bardzo haha) ale to jest moje odczucie). Mam nadzieje ze to nie jest kierunek w jakim pujda gry RPG, bo jesli tak to czekaja nas duzzeee wydatki na nowe kompy. Mogl by sie ktos ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> za 3 czesc Baldurs Gate to byla giera RPG, nie wspominajac o takich tytulach jak Betryal at Krondor czy Eye of the Beholder, Teraz na pierwszy plan wychodzi grafika reszta jest mniej wazna, a nie o to chodzi. Kiedys nie bylo grafiki takiej jak teraz i zagrywalo sie noce dla niektorych pozycji, moze zarwe jakas nocke dla heroes V, zobaczymy.

Edytowane przez lukadev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z questem: "Fingers of the Mountain" - jest to quest dla Gildii Magów w Chorrol.

 

Mianowicie:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Aby zdobyć rekomendację mag TEEKEEUS każe mi odnaleźć tytułową książkę. Książki tej szuka również niejaka EARANA, która wskazała mi droge do niej - na północ od miasta w lokacji CLOUD TOP. Udałem się w to miejsce, tam znalazłem zweglone zwłoki, przy których była ta książka. Wróciłem do miasta i tu miałem dwie możliwości: oddać książkę magowi i zakończyć questa lub przkazac ją EARANie i tak też zrobiłem. Kobitka na drugi dzień dała mi notatkę (coś tam o wampirach itd.) i tu zaczyna się problem: marker wskazuje mi miejsce na mapie CLOUD TOP. Idę tam i nic się nie dzieje? Co mam dalej robić? [END].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

he Juz nie gram w ta gre, przynajmniej jak narazie, zrazilem sie co do tego jaka kaszane odwalili programisci, przegralem moze z 15godzin, (ciach!)

Jak juz bylo pare razy w tym temacie, tworcy paru serwisow udowodnili dobitnie, ze spadki FPS to w najwiekszej mierze wina proca, a nie grafiki. Cena za Radiant AI ;)

Chociaz i tak Cie to pewnie nie przekona :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z questem: "Fingers of the Mountain" - jest to quest dla Gildii Magów w Chorrol.

 

Mianowicie:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Aby zdobyć rekomendację mag TEEKEEUS każe mi odnaleźć tytułową książkę. Książki tej szuka również niejaka EARANA, która wskazała mi droge do niej - na północ od miasta w lokacji CLOUD TOP. Udałem się w to miejsce, tam znalazłem zweglone zwłoki, przy których była ta książka. Wróciłem do miasta i tu miałem dwie możliwości: oddać książkę magowi i zakończyć questa lub przkazac ją EARANie i tak też zrobiłem. Kobitka na drugi dzień dała mi notatkę (coś tam o wampirach itd.) i tu zaczyna się problem: marker wskazuje mi miejsce na mapie CLOUD TOP. Idę tam i nic się nie dzieje? Co mam dalej robić? [END].

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
przeczytaj uwazne notatke ktora ci dala.

 

Jesli dalej nie wiesz co robic to:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
uderz w filar czarem typu shock touch.

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
odbierz ksiege EARANie - patrz ukardnij ja z jej pokoju i oddaj ja w gildii magow

Edytowane przez spicum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he Juz nie gram w ta gre, przynajmniej jak narazie, zrazilem sie co do tego jaka kaszane odwalili programisci, przegralem moze z 15godzin, Gra na moim kompie chodzi cieniutko spadki FPS straszne, zabawa z ini troche pomaga, ale nie zaduzo, levelovanie potworkow i inne bzdety(nie chce mi sie w to grac), jeszcze zeby sie tak nie ciela ta gra to bym przebaczyl kilka mankamentow(jakas wieksza akcja i nie ma mowy zeby FPS mi nie spadal ponizej 20, a i nieraz do 15FPS, wiecej problemow z konfiguracja grafiki niz przyjemnosci z grania, a jeszcze jak proc sie zjaral to na sempie juz jest kleska mimo ze jest calkiem niezle wykrecony. Bethesda Softworks, znowu odwalila kaszane, Pamietam Morrowinda jak sie ciol, mam nawet Morka"Game of the Year Edition" z Bloodmoon i Tribunal, ostatnio zainstalowalem i na moim sprzecie tak jak i kilka lat temu cial sie na 9600, to i teraz na Full details cienie, AA, Full distans nie dziala dobrze na x800xt pe, Ta firma ma talent do nieoptymalizowania gier. A co do Obliviona, bez pathow (Landscape LOD Texture Replacement), optymalizacji ini ta gar jest do bani(nie jedzcie po mnie(za bardzo haha) ale to jest moje odczucie). Mam nadzieje ze to nie jest kierunek w jakim pujda gry RPG, bo jesli tak to czekaja nas duzzeee wydatki na nowe kompy. Mogl by sie ktos ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> za 3 czesc Baldurs Gate to byla giera RPG, nie wspominajac o takich tytulach jak Betryal at Krondor czy Eye of the Beholder, Teraz na pierwszy plan wychodzi grafika reszta jest mniej wazna, a nie o to chodzi. Kiedys nie bylo grafiki takiej jak teraz i zagrywalo sie noce dla niektorych pozycji, moze zarwe jakas nocke dla heroes V, zobaczymy.

;d u mine na 5900xt dało sie grać ;) moze z nie taką grafą jakna 7800gt ale zawsze coś. Problem w tym ze oblivion jest płytki jak kałuża. Chodzi na słabszych kompach syfiaście ale da sie to przebaczyć jak gra jest bardzo dobra. Niestety obek jest co najwyżej dobry... Ja bym nie liczył w dzisiejszych czasach na kontynucje BG w takiej postaci jak 1 i 2 (chodzi głownie o fabułe). Dziś juz to po prostu nie przejdzie niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Ja bym nie liczył w dzisiejszych czasach na kontynucje BG w takiej postaci jak 1 i 2 (chodzi głownie o fabułe). Dziś juz to po prostu nie przejdzie niestety...

Jest na to rada!

Chcesz dobra fabule, nietuzinkowe postacie, wciagajaca przygode?

Kup ksiazke :[]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I chyba z zakupem ksiazki to bedzie najleppszy pomysl. Tansza znacznie ciekawsze, nie musisz pompowac majatku w sprzet do "czytania" bo masmy go za free, jest tyle swietnych ksiazek fantasy , nawet naszego rodzimego pisarza Andrzeja Sapkowskiego trylogia "Wiedzmin"(prosze nie mylisc z filmem, film ma niewiele wspolnego z ksiazka). Gry w ostatnim czasie schodza na psy, juz dawno nie gralem w dobra gre, Oblivionem sie poprostu rozczarowalem, moze jest i dobry dla wielu dla mnie jest na 3+ moze na 4-.

Tak czy inaczej nie ma porownania do starych Pecetowych RPG. Jak zobaczylem ta gre stwierdzilem ze juz wiecej nie pompuje w Komputer, mam to daleko i gleboko... wole jechac na wakacje na Gran Canaria, czy Majorke czy moze lepiej zamiast karty graficznej 2000pln + nowa plyta +procek +ram etc(4000-6000pln lepiej kupic ksiazke(raczej z kilkaset ksiazek) tak czy inaczej = wiele ciekawszych rzeczy niz oblivion, moze jeszcze kiedys trafie na jakas fajna gre(mam nadzieje) dla ktorej bedzie warto zaiwestowac troche forsy w kompa. Jak narazie Oblivion przekonal mnie do tego ze nie warto wywalac forsy w bloto i modernizowac komputera, poniewaz rynek gier tylko wymaga od nas inwestowania coraz wiekszych pieniedzy w kompy, a w zamian daje coraz mniej. Juz niedlugo drodzy gracze szykujmy 1100pln- NADCHODZI PsyhX. The Elder Scrolls V jesli wyjdzie bedzie potrzebowal zapewnie: dwoch kart SLI(lub czterech do grania w Full Details AAx4 AFx16 etc.), a pewnie i ze 2x Psyhxy sie przydadza). Haha(niedlugo komputery bedziemy trzymac w szafach, a zasilacze na zewnatrz domu(w lecie), chociaz mysle ze na zime mozna bedzie je brac do domu wtedy nie bedziemy potrzebowac ogrzewania centralnego w domu wiec beda i plusy :-) W sumie nie mam nic przeciwko rozwojowi nowych technologi, ale uwarzam ze niektore technologie powinny zostac zamkiete w centrach naukowych i oznakowane jako protototypy(do czasu dopracowania ich). Niedlugo dobra maszyna do grania bedzie kosztowac tylo co niezly samochod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukadev

Z Twojego posta wynika, że oceniasz Obliviona głównie pod względem grafiki i optymalizacji. Gra jest wymagająca i do płynnego grania w max detalach trzeba rzeczywiście "wyłożyć" sporo kasy na sprzęt. Jednak dla wielu osób super grafika, świetne widoki i inne takie, nie są aż tak istotne i nie każdy gra na maksymalnych ustawieniach.

Zamiast wydawać mnóstwo kasy w PCta możesz zawsze zakupić konsolę - będzie o wiele taniej. Jeśli nie chcesz grać to możesz jechać na wakacje, kupić książki i na co jeszcze będzie Cię stać. PCet to studnia bez dna, wydajesz kasę co jakiś czas, no chyba że nie grasz w gry i nie potrzebujesz mocnego i dobrego sprzętu.

Dla mnie śmieszne jest wydawanie 2 tysięcy złotych na grafikę czy 4-6 tysięcy na PCta co dwa, trzy lata tylko po to, aby grać na maksymalnych ustawieniach. Jak ktoś chce wydać pieniądze na drogi sprzęt, to niech wydaje. Jak nie ma co robić z kasą. :blink:

 

Nie samą grafiką człowiek żyje, zwłaszcza w grach cRPG. Fallout na dzień dzisiejszy nie jest grą piękną, ale nadal jest grą wspaniałą. To samo PT, Deus Ex, Arcanum, Betrayal at Krondor itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...