Skocz do zawartości
Crosis

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

Deadryczne przedmioty na pewno pojawiają się na 20 levelu, tylko zastanawiałem się, czy longsword to nie wyjątek. Ale widac po prostu nie mam fuksa. Niektórzy szukają długo deadrycznego hełmu, a mi wypadł jako drugi, zaraz po rękawicach.

Deadrycznego hełmu jeszcze nie znalazlem :(

Nadrabiam to artefaktowa maska zdobyta w quescie powiazanym z Umbra :) oraz pewnym ciekawym kapturem

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

kaptur Gray Foxa zdobyty po wykonaniu misji Ultimate Heist w gildii zlodzieji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem, wykonałem quest dla hrabiny w Brumie (artefakt z Pale Pass) dostałem za to od niej Ring of Vipereye i wszystko grało do momentu

aż dałem zamknąć się do więzienia żeby wyciągnąć od typa miejsce ukrycia skradzionego złota, gościu powiedział co chciałem wiedzieć, więc odkiblowałem swoje, wychodze i... KUPA nie da się założyć pierścienia, komunikat w stylu you can't equip this item at the moment. No dobra myślę

poczekamy, minęło jakieś 2 tyg. i dalej to samo po pobycie w więzieniu athletics spadło o 1 ale już odrobiłem. Wie ktoś może dlaczego nie moge używać tego pierścienia ???

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem, wykonałem quest dla hrabiny w Brumie (artefakt z Pale Pass) dostałem za to od niej Ring of Vipereye i wszystko grało do momentu

aż dałem zamknąć się do więzienia żeby wyciągnąć od typa miejsce ukrycia skradzionego złota, gościu powiedział co chciałem wiedzieć, więc odkiblowałem swoje, wychodze i... KUPA nie da się założyć pierścienia, komunikat w stylu you can't equip this item at the moment. No dobra myślę

poczekamy, minęło jakieś 2 tyg. i dalej to samo po pobycie w więzieniu athletics spadło o 1 ale już odrobiłem. Wie ktoś może dlaczego nie moge używać tego pierścienia ???

 

Pozdrawiam

Może musisz wykonać questa do końca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak samo. Ale w statystykach uwzglednia jego bonusy, wiec albo jest to bug albo tez samo posiadanie pierscienia wystarczy zeby korzystac z jego cech.

a wiesz nie sprawdziłem czy w statystykach jest :oops: jak będe w domu to sprawdzę czy probował ktoś uciec z tego więzienia bo ja dawałem sie zamykać o różnych porach i nie ma bata żeby strażnicy wyszli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem, wykonałem quest dla hrabiny w Brumie (artefakt z Pale Pass) dostałem za to od niej Ring of Vipereye i wszystko grało do momentu

aż dałem zamknąć się do więzienia żeby wyciągnąć od typa miejsce ukrycia skradzionego złota, gościu powiedział co chciałem wiedzieć, więc odkiblowałem swoje, wychodze i... KUPA nie da się założyć pierścienia, komunikat w stylu you can't equip this item at the moment. No dobra myślę

poczekamy, minęło jakieś 2 tyg. i dalej to samo po pobycie w więzieniu athletics spadło o 1 ale już odrobiłem. Wie ktoś może dlaczego nie moge używać tego pierścienia ???

 

Pozdrawiam

 

Witam... Co trzeba zrobić, żeby dostac tego QUEST'a od Hrabiny? Łażę do niej i łażę, gadam z nią i nic. Przekonałem ją do siebie, mogę już kupic dom w Brumie idalej nic... Może jeszcze z nią pogadać?

 

Chcę się zarazić wampiryzmem = gdzie na bank znajdę wampiry?

 

kiedys jak robilem quest dla princa to byly ale wytluklem cholerstwo, teraz szukam dungeona z nimi

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Idź do Azura's Shrine (jest w górach na północ od Cheydinhal). Tam dostaniesz Questa, w którym będziesz musiał wytłuc wampiry w Gutled Mine (5 sztuk tam biega). [END]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam... Co trzeba zrobić, żeby dostac tego QUEST'a od Hrabiny? Łażę do niej i łażę, gadam z nią i nic. Przekonałem ją do siebie, mogę już kupic dom w Brumie idalej nic... Może jeszcze z nią pogadać?

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Idź do Azura's Shrine (jest w górach na północ od Cheydinhal). Tam dostaniesz Questa, w którym będziesz musiał wytłuc wampiry w Gutled Mine (5 sztuk tam biega). [END]

z tego co pamiętam od razu jak pierwszy raz wszedłem do Brumy zaczępił mnie jej kasztelan i powiedział że hrabina chce sie ze mną zobaczyć

spróbuj może z nim pogadać

Edytowane przez gallp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam od razu jak pierwszy raz wszedłem do Brumy zaczępił mnie jej kasztelan i powiedział że hrabina chce sie ze mną zobaczyć

spróbuj może z nim pogadać

 

OK. Dzięki. A pamietasz może jak sie koles nazywał? Gadałem już chyba ze wszystkimi, chyba że akurat jego pominąłem... hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Dzięki. A pamietasz może jak sie koles nazywał? Gadałem już chyba ze wszystkimi, chyba że akurat jego pominąłem... hehe

Gościu jest w sali tronowej ten który mówi że hrabina udziela audiencji między tą a tą. Niestety nie pamiętam jak się nazywał. Nie wiem od czego zależy otrzymanie tego questa ale z tego co pamiętam to jak gadałem z hrabiną mówiła coś że słyszała o moich dokonaniach i w związku z tym ma dla mnie propozycję. Musisz pokombinować, który masz lvl., może nie jesteś wystarczająco sławny...?????

 

Pozdr.

 

 

PS. Może coś z questem dla Umbacano w Imperial City

PS2 chyba tak się nazywał nie mam pamięci do imion w tej grze :D

Edytowane przez gallp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwga: leciutkie spoilery (bardzo lekkie a nie chcę teraz dzielić posta na zaspoilerowane i nie bo źle się to czyta jako całość ;) ).

 

Ja mam wrażenie że niektóre questy dostaje się przy odpowiednim Fame. Jak byłem w Brumie miałem Fame powyżej 20 (może z 25). Nic nie robiłem gdy wszedłem do miasta tylko poczekałem kilka godzin do otwarcia sklepów (miałem co opchnąć a była noc...stałem pod sklepem) i w czasie czekania (tak, tego czekania przez opcję "Wait") zaczepił mnie ten koleś od Hrabiny i dotałem tego questa. Więc polecam poczekać, to raz, ale raczej to nie jest wymóg żeby go otrzymać. Stawiam że Fame ma coś do tego. Np. jak byłem w Choroll pierwszy raz miałem Fame 20 (dokładnie pamiętam) i rozmawiałem z tę sprzedawczynią co daje questa "Shadow over Hackdirt" (dobrze piszę?). Rozmawiałem z nią i nic się nie działa (ale faktem jest że z jej córką rozmawiałem przed sklepem...). Później wykonałem jakiegoś questa, fame podskoczył o punkcik i następnym razem gdy z nią rozmawiałem dała mi tego questa.

To są tylko moje przypuszczenia ale myślę że to ma sens. Jeżeli robimy dobre rzeczy i zyskujemy sławę to ludzie nie tylko nas rozpoznawają ("You are the hero of Kvath..." np. ;) ) ale są bardziej skłonni podzielić się z nami swoimi problememi bo myślą że ktoś taki może im pomóc...Zaznaczam jednak że podchodzę do tego z punktu widzenia obserwacji miedzyludzkiej w naszej rzeczywistości, jak jest w grze nie mam zielonego pojęcia (może i tak być że gadam bzdury ;) ). Nara.

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwga: leciutkie spoilery (bardzo lekkie a nie chcę teraz dzielić posta na zaspoilerowane i nie bo źle się to czyta jako całość ;) ).

 

Ja mam wrażenie że niektóre questy dostaje się przy odpowiednim Fame. Jak byłem w Brumie miałem Fame powyżej 20 (może z 25). Nic nie robiłem gdy wszedłem do miasta tylko poczekałem kilka godzin do otwarcia sklepów (miałem co opchnąć a była noc...stałem pod sklepem) i w czasie czekania (tak, tego czekania przez opcję "Wait") zaczepił mnie ten koleś od Hrabiny i dotałem tego questa. Więc polecam poczekać, to raz, ale raczej to nie jest wymóg żeby go otrzymać. Stawiam że Fame ma coś do tego. Np. jak byłem w Choroll pierwszy raz miałem Fame 20 (dokładnie pamiętam) i rozmawiałem z tę sprzedawczynią co daje questa "Shadow over Hackdirt" (dobrze piszę?). Rozmawiałem z nią i nic się nie działa (ale faktem jest że z jej córką rozmawiałem przed sklepem...). Później wykonałem jakiegoś questa, fame podskoczył o punkcik i następnym razem gdy z nią rozmawiałem dała mi tego questa.

To są tylko moje przypuszczenia ale myślę że to ma sens. Jeżeli robimy dobre rzeczy i zyskujemy sławę to ludzie nie tylko nas rozpoznawają ("You are the hero of Kvath..." np. ;) ) ale są bardziej skłonni podzielić się z nami swoimi problememi bo myślą że ktoś taki może im pomóc...Zaznaczam jednak że podchodzę do tego z punktu widzenia obserwacji miedzyludzkiej w naszej rzeczywistości, jak jest w grze nie mam zielonego pojęcia (może i tak być że gadam bzdury ;) ). Nara.

Bardzo dobre przypuszczanie :)

Najczestszymi wymogami dla misji niezwiaznych z frakcjami czy mainquestem sa:

- pozytywne nastawienie postaci - czesto rzedu 70+ czy wrecz 80+

- level postaci

- fame / infame - czesto 15+ czy 20+

 

 

Ponadto spotkalem takie wymogi jak:

- posiadanie min pewnej ilosci gotowki

- posiadanie skilla / atrybutu nie mniejszego lub nie wiekszego niz

- zagadanie gdy NPC jest w pewnej lokacji

- rozpoczecie rozmowy w pewnym przedziale godzinowym

 

Pewnie wiecej tego sie znajdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam własny sposób na trenowanie wielu skilli. Przy armorer jest możliwość dosyć żmudnego treningu non stop. Wystarczy dowolny łuk i nawet jedna strzała oraz dość dużo młotków (ok 20-50 daje 10 poziomów skilla). Ustawiamy młotek pod hotkey. Idziemy sobie postrzelać do tarczy i za każdym strzałem zabieramy wystrzeloną strzałę, wciskamy hotkey, naprawiamy łuk i tak w kółko. Używałem tego sposobu to podnoszenia endurance przy każdej zmianie levelu. Poza tym od 75 mogę sobie ulepszyć każdą broń i zbroję na 125%. Bardzo przydatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam własny sposób na trenowanie wielu skilli. Przy armorer jest możliwość dosyć żmudnego treningu non stop. Wystarczy dowolny łuk i nawet jedna strzała oraz dość dużo młotków (ok 20-50 daje 10 poziomów skilla). Ustawiamy młotek pod hotkey. Idziemy sobie postrzelać do tarczy i za każdym strzałem zabieramy wystrzeloną strzałę, wciskamy hotkey, naprawiamy łuk i tak w kółko. Używałem tego sposobu to podnoszenia endurance przy każdej zmianie levelu. Poza tym od 75 mogę sobie ulepszyć każdą broń i zbroję na 125%. Bardzo przydatne.

tak samo mozna trenowac inteligencje, sile woli, zreczosc etc. wystarczy zrobic sobie czar z kazdej ze szkol magii, ktory zabiera tylko 1 many i zaczynamy go rzucac odpowiednia ilosc razy. bardzo szybko trenuje sie conjuration (inteligencja) a zas bardzo wolno destruction (sila woli). wystarczy kazdy ze skilli podniesc o 10 pktow przed lvl upem i bedziemy mieli przy rozdzielaniu punktow 5 int i 5 willpower.

nie jest to za bardzo w klimatach rpg, ale jak ktos lubi powergaming to mu sie to przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze łatwiej trenować sneak. Bierzemy przedmioty do Invisibility albo Chameleon 100% na stałe na siebie, stajemy obok kogokolwiek, kierujemy się w ścianę, wciskamy Q i idziemy na obiad. Jak nie mamy takich przedmiotów to skradamy się obok śpiącej osoby - też działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak się pochwalę ;). Znalazłem fajny pierścień w jednej z jaskiń: "Ring of War" który daje (uwaga): Armorer+10,Athletics+10,Blade+10,Block+10,Blunt+10,Hand to Hand+10,Heavy Armor+10...czyli w skrócie wszystkie major skille profesji Warrior podnoszone są o 10 punktów!...A ja jestem Warriorem...miód :D. Dzięki temu mam już Armorera na 100 i mogę naprawiać rzeczy do upadłego (młotki się nie zużywają). Ciekaw jestem czy to przypadek że znalazłem taki pierścień pasujacy idealnie do mojej profesji czy jest to z góry ustalone że będąc warriorem dostanę to a będąc np. Battlemage'm coś innego co podniesie major skille Battlemage'a :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak się pochwalę ;). Znalazłem fajny pierścień w jednej z jaskiń: "Ring of War" który daje (uwaga): Armorer+10,Athletics+10,Blade+10,Block+10,Blunt+10,Hand to Hand+10,Heavy Armor+10...czyli w skrócie wszystkie major skille profesji Warrior podnoszone są o 10 punktów!...A ja jestem Warriorem...miód :D. Dzięki temu mam już Armorera na 100 i mogę naprawiać rzeczy do upadłego (młotki się nie zużywają). Ciekaw jestem czy to przypadek że znalazłem taki pierścień pasujacy idealnie do mojej profesji czy jest to z góry ustalone że będąc warriorem dostanę to a będąc np. Battlemage'm coś innego co podniesie major skille Battlemage'a :unsure:

czysty przypadek. tez mam ten pierscien ale i tak go nie uzywam bo amm wszystie main skille na 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema.

mam problem z questem "Vahtacen's Secret" z gildii magów .. w podziemiach gość przetłumaczył mi już te cztery hasła i chyba mam użyć poszczególnych czarów Fire, Frost, i jeszcze jakiś dwóch tylko właśnie nie wiem jakich .. jak ktoś przeszedł tego questa to bardzo prosze o pomoc :) I gdzie te czary trzeba użyć ? w którym miejscu dokładnie ?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema.

mam problem z questem "Vahtacen's Secret" z gildii magów .. w podziemiach gość przetłumaczył mi już te cztery hasła i chyba mam użyć poszczególnych czarów Fire, Frost, i jeszcze jakiś dwóch tylko właśnie nie wiem jakich .. jak ktoś przeszedł tego questa to bardzo prosze o pomoc :) I gdzie te czary trzeba użyć ? w którym miejscu dokładnie ?

Pozdro

dwa ostatnie to damage magicka i fortify magicka a kierujesz je na pillar czyli ten slup po srodku pomieszczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem głównego questa. Wg. mnie dwa ostatnie zadania są bardzo ciekawe. Ale...

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Mam skończone zadania Dark Brotherhood i wojowników. Zastanawiam się, co mogę robić dalej, żeby się nie nudzić. Co polecacie?

Co do tej zbroi to myślałem ze bedzie dużo lepiej a tutaj bęc ;e. Syf total, zeby chociaż było można wybrać jakies magiczne własciwości a nie można ;e ehh.. niewypał i tyle.

 

siema.

mam problem z questem "Vahtacen's Secret" z gildii magów .. w podziemiach gość przetłumaczył mi już te cztery hasła i chyba mam użyć poszczególnych czarów Fire, Frost, i jeszcze jakiś dwóch tylko właśnie nie wiem jakich .. jak ktoś przeszedł tego questa to bardzo prosze o pomoc :) I gdzie te czary trzeba użyć ? w którym miejscu dokładnie ?

Pozdro

look

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem, nie wiecie gdzie znajde nauczyciela co mnie podszkoli w Armorer (Zbrojmistrz) bo magiczne wyposarzenie szybko sie zuzywa, chyba nawet szybciej niz normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam pytanko - czy giera poleci na radeonie x300?

Uruchomi się. Na super wydajność nie licz.

 

Siem, nie wiecie gdzie znajde nauczyciela co mnie podszkoli w Armorer (Zbrojmistrz) bo magiczne wyposarzenie szybko sie zuzywa, chyba nawet szybciej niz normalne.

Opisywałem ten problem wyżej. Zrób to co ja - załóż niemagiczny ekwipunek, daj się nawalać i naprawiaj go, umiejętnośc szybko rośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem, nie wiecie gdzie znajde nauczyciela co mnie podszkoli w Armorer (Zbrojmistrz) bo magiczne wyposarzenie szybko sie zuzywa, chyba nawet szybciej niz normalne.

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Amorer Training:

---Low Level Trainers---

1. Eitar, who lives in a house just east of Leyawiin's

Great Chapel of Zenithar

2. Tadrose Helas, who lives in the Bravil Fighters Guild

---Mid Level Trainers---

1. Rohssan, who lives in A Fighting Chance shop in the

Imperial City Market District

2. Rasheda, who lives in Fire and Steel in Chorrol.

---Master Level Trainer---

Gin-Wulm, who lives at The Best Defense in

Imperial City Market District

To get training from this character, you need to take a quiz.

First you need to read the book: The Armorers Challange

so you can answer his quiz with, "He won the Armorer's Challenge"

If you don't read the book, the quiz option will not be available.

The book is found in the First Edition Bookstore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe a ja wlaśnie kupiłem Morrowinda z dodatkami w platynowej kolekcji :D za 59,90 :D bo Oblivion pewnie by tragicznie wygladal na moim sprzecie :mur: a tak przynajmniej juz sie przeszkole :lol2:

Wiadomo juz kiedy sie mozna spodziewac polskiej wersji jezykowej ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...