Skocz do zawartości
Crosis

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

Wgrywałeś może jakiegoś patcha przed tym, jak się czcionki w inventory zmieniły?

Nie. Co najlepsze, stalo sie to w trakcie gry - gram, gram i jest wszystko OK, po czym nagle widze, ze czcionki sie posypaly lekko. Mozliwe tez, ze to wina mojej grafy, po potrafi sie w Oblivionie zawiesic z piekna sieczka na ekranie (co ciekawe - tylko, jesli jestem w inventory). Nie uruchamialem Obliviona jeszcze od tamtego czasu (czyli wczorajszego wieczora :P ), wiec nie wiem czy to nie byl przypadkowy blad (jak z tym zniknieciem postaci).

 

Tworzyłeś plik archiveinvalidation.txt po wgraniu quiet feet tym z pustymi plikami audio?

Nope, tylko napisalem oryginalne pliki. Rzecz w tym, ze przez jakis czas dzialalo, i ktoregos dnia przestalo.

 

Odnosnie obu powyzszych - teraz nie bede sobie juz tym gitary zawracal. Skoncze Fighter's Guild i zrobie reinstalke Obliviona

 

Patcha najlepiej wgrać najnowszego, bo problemów z OBSE nie ma (a jest sporo znakomitych modów, które wykorzystują OBSE).

Mozesz cos polecic? W sumie korzystam tylko z Francesco, modow graficzno-wydajnosciowych (OPO, Wiseman's reduced textures, TNR, Phinix Waterfix, Alive Waters, Natural Environments, Illumination Within, Immpersive Interface, DarkUI) i paru drobnostek w stylu no psychic guards (BTW, czy przy najnowszych wersjach Francesco ten mod jest nadal potrzebny?)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, kazda.

 

EDIT: OT: ile Cie ta grafa wyniosla i czy glosna jest? ;)

Głośna nie jest ;) ale wtedy co kupowałem kosztowała mine 900 zł (teraz juz pewnie dużo taniej stoi ;p). Szkoda bo gdybym kupował 2 tyg wczesniej zdążył bym na 7900gto nowke za 900 zł a jak ja kupowałem juz były po 1200 ;). Ale z karty jestem bardzo zadowolony. I dobrze zrobiłęm ze kupiłem a nie czekałem na g80 ;p. Teraz wymiana na c2d mie czeka i potem na 8900 ale jak narazie karta jest spox (sry za OT ;p).

 

Crosis

Tak spytam: co to jest to archiveinvalidation.txt ? (tzn gdzie mam ten plik utworzyć)

 

I tak btw jak Fighters Gulid ? Naprawde questy tej guildy sa nudne czy jak ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak spytam: co to jest to archiveinvalidation.txt ? (tzn gdzie mam ten plik utworzyć)

W glownym katalogu Obliviona - sa w nim umieszczane nazwy plikow, ktore maja byc wczytywane z katalogu z gra, a nie wypakowywane z plikow .bsa. Zasadniczo kazdy mod, ktory wymaga wpisow w archiveinvalidation.txt, bedzie mial to napisane w readme.

I tak btw jak Fighters Gulid ? Naprawde questy tej guildy sa nudne czy jak ?

Moze byc, choc questy sprowadzaja sie glownie do "idz i oczysc jakis dungeon" ;) Wkurza mnie poza tym wozenie czlowieka po calym Cyrodiil - jeden quest w Cheydinhall, nastepnyw Anvil, kolejny w Chorrol i tak w kolko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak narazie zainstaloałem Franczesko 4.3b i to jest moj jedyny mod ;). Teraz mam pytanie: czemu go nie widać w data files ? Pamietam ze jak instalowałem (za czasów 5900 ;p) moda 300 artifact of cos tam to miałem go w data files a teraz FRaNka nie ma. Coś jest nie tak ? I jak sprawdzić czy mod działa tzn gdzie sa nowe questy, gdzie mozna bronie kupic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien byc w data files normalnie... ile modow tam bedzie to zalezy od opcji wybranych podczas instalacji. BTW. zaleca sie uruchomienie Obliviona przynajmniej raz przez instalacja Francesco (niekoniecznie zaczecie gry, po prostu uruchomienie), zeby gra poprawnie zarejestrowala sobie pliki .bsa. Dopiero potem instalowac Francesco.

 

Francesco nie dodaje questow. Co do mobow/itemow - sa one wlaczone do leveled list, wiec bedziesz mial po prostu okazje kupic/znalezc itemy, lub spotkac stwory, tak jak i normalny content z Obliviona.

 

Zeby sprawdzic, czy Francesco na pewno dziala, mozesz wejsc do konsoli i wpisac startquest FranMenu - po wyjsciu z konsoli powinno sie pojawic menu konfiguracyjne francesco (co do samej komendy - sprawdz w readme, bo moglem sie pomylic).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchamiałem oba przed franczesko. nadal go nie ma w data files :|. Musiałem cos popsuć ;p

 

a jak zainstalować opo poprawnie ? Mam tą wersje gdzie jak rozpakowałem zipa to mam 1 folder (meshes) i plik readme w którym jest napisane

To install:

Extract the standard file into Oblivion/Data folder or Load the omod file in Oblivion Mod Manager

. Tylko musze chyba zrobić backupy jakis folderów. Czy jak wrzuce OPO to powinien on być widoczny w Data files ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz gdzies plik .esp? ;) OPO to tylko meshe, ktore nadpisuja te starndardowe.

 

Co do twoich problemow z francesco - wiesz o tym, ze najpierw instaluje sie ten mniejszy plik (ktory zawiera wlasciwego moda i wszystkie .esp), a dopiero potem 400-megowy add-on (w ktorym sa tylko meshe i tekstury)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz gdzies plik .esp? ;) OPO to tylko meshe, ktore nadpisuja te starndardowe.

 

Co do twoich problemow z francesco - wiesz o tym, ze najpierw instaluje sie ten mniejszy plik (ktory zawiera wlasciwego moda i wszystkie .esp), a dopiero potem 400-megowy add-on (w ktorym sa tylko meshe i tekstury)?

NIe, tego nie wiedziałem :) :P. Czeli musze jeszcze sciagnać stad: http://planetelderscrolls.gamespy.com/View...tail&id=268 ten plik 22 MB tak ? O kurde ale jestem nierozgarniety. Mowiełem total newbie jestem jeżeli chodzi o mody :oops:. Co w takim razie zrobić jak najpierw zainstalowałem ten plik 400 mb ? Da sie jakos go usunać (znalazłem jakis folder z uninstal ale nie wiem czy to to) czy trza reinstalować Obka ?

 

Oprócz tego pytanie: jaki mod dodaje questy do Obka ?

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO nie trzeba reinstalowac Obka - zainstaluj wlasciwa czesc i potem jeszcze raz ten duzy i powinno grac. Na wszelki wypadek zajrzyj do dodaj/usun programy, powinien tam ten add-on widniec - jesli jest, to usun go przed ponowna instalacja.

 

A na przyszlosc: czytaj readme/opis moda na stronie ;)

 

Oprócz tego pytanie: jaki mod dodaje questy do Obka ?

http://planetelderscrolls.gamespy.com/View...ory_select_id=2

http://www.tessource.net/files/category.php?id=35

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO nie trzeba reinstalowac Obka - zainstaluj wlasciwa czesc i potem jeszcze raz ten duzy i powinno grac. Na wszelki wypadek zajrzyj do dodaj/usun programy, powinien tam ten add-on widniec - jesli jest, to usun go przed ponowna instalacja.

 

A na przyszlosc: czytaj readme/opis moda na stronie ;)

http://planetelderscrolls.gamespy.com/View...ory_select_id=2

http://www.tessource.net/files/category.php?id=35

;)

Wielkie dzieki :). Czytałem ale nie zauwazyłem. Tzn myślałem ze ta podstawke sie instaluje jak nie chce miec nowych przedmiotów a ten plik 400MB ma podstawke. Dzieki za wyrozumiałość i INFO :P

 

Co do dodaj/usun programy to mam Franczesko ale zajmuje ono prawie 5 GB ;) i Obka który ma ponad 4 GB wiec chyba nadpisze te pliki jeszcze raz instalujac add-on'a. Dzieki wielkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie (sroki ze tak mecze :oops:) czy jak zainstaluje Franka to bede musiał grać od nowa ? i czy sejwy mi sie nie popsują ? :)

 

A teraz juz coś normalego. Grał ktos juz w SI (chyba ath) i jak ogolne wrażenia ? Z recek w necie wyczytałem duzo dobrego i co najważniejsze swiat super wyglada (lubie własnie takie klimaty). I jak chodzi SI ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie (sroki ze tak mecze :oops:) czy jak zainstaluje Franka to bede musiał grać od nowa ? i czy sejwy mi sie nie popsują ? :)

 

A teraz juz coś normalego. Grał ktos juz w SI (chyba ath) i jak ogolne wrażenia ? Z recek w necie wyczytałem duzo dobrego i co najważniejsze swiat super wyglada (lubie własnie takie klimaty). I jak chodzi SI ?

Nie trzeba grac od nowa.

SI chodzi tak samo jak podstawa, klimacik kozacki, mroczny jak morro, dlugo nie gralem, tylko obadalem co i jak, zostawiam go sobie na deser, jak juz zalicze calego obka + KOTN. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To super. Podobno są jakieś smieszne i klimatyczne dialogi ;p. Właśnie to lubie w RPG (troche fallout mi sie przypomniał). Co tez wyczytałem w recce to niestyty brak nowych motywów muzycznych ale za to sa nowe głosy. Troch szkoda bo muza zo obka jest bardzo dobra tylko mało jej jest.

 

EDIT

Niby działa Franczesko bo kasa spada sprzedawcą poza tym znalazłem 1 nowy przedmiot ale sprzedawcy maja ten sam syf co zawsze :? (przynajmniej w imperial city). Gdzie mozna znaleźć sprzedawców gdzie sprzedaja rzeczy z Franczesko ? :P

 

EDIT 2 (nie bede smiecił tymi pytaniami ;p)

Jak chcesz wiecej fajnej muzyki to przetestuj to: http://www.bethsoft.com/bgsforums/index.php?showtopic=598991

Bardzo w kliamcie, choc to juz nie Jeremy Soule oczywiscie ;)

Dziki costi za linka ;). Mam jeszcze pytanie. Podczas instalki Franczesko ustwaiłem sobie niestety normalne zdobywanie poziomów (czyli za szybko skille ida w gore i poziomy) zamiast na 50%. Ja to teraz zmienic (w read me szukam ale nie moge znaleźć) Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nareszcze Si jest ;p. Zainstalowałem i jest git. Dostałem wiadomość ze na niben bay jest jakas wyspeka ;). Teraz mam pytanie. Jaki lvl powinna miec postać zeby dobrze grało sie w SI ?

 

Fartem na cd-rw znalazłem stary sejw (nie najstarszy ale z 165h gry :D). I teraz nie wiem czy taka postać z 40 lvl bedzie dobra do SI czy grać tą postacia co teraz ?

I btw czy franczesko działaja na terenie SI (tzn jak pójde do tej wyspy to czy nadal te mody beda działać - a dokładnie to nie wiem jak sie wchodzi do krainy SI jeszcze :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nareszcze Si jest ;p. Zainstalowałem i jest git. Dostałem wiadomość ze na niben bay jest jakas wyspeka ;). Teraz mam pytanie. Jaki lvl powinna miec postać zeby dobrze grało sie w SI ?

 

Fartem na cd-rw znalazłem stary sejw (nie najstarszy ale z 165h gry :D). I teraz nie wiem czy taka postać z 40 lvl bedzie dobra do SI czy grać tą postacia co teraz ?

I btw czy franczesko działaja na terenie SI (tzn jak pójde do tej wyspy to czy nadal te mody beda działać - a dokładnie to nie wiem jak sie wchodzi do krainy SI jeszcze :P)

Mozesz tam nawet isc zaczynajac gre od nowa.

Jak wejsc... masz strzaleczke, czytaj polecenia i sie dowiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej wyspy nie da sie nie zauwazyc - stoi na samym srodku zatoki, jest widoczna z kazdego brzegu :P

 

Co do pytania o Francesco & SI - nie, jeszcze nie. Ale bedzie, prace trwaja ;) Mod ogolnie dziala, ale nie na terenie SI.

 

Ja sie dzis zirytowalem, bo mialem ambitny plan zrobienia sobie repliki Escutcheon of Chorrol w wersji Light - czyli szklana tarcza z reflect damage 20%. A tu zonk - reflect damage i reflect spell nie moga byc uzywane przy enchantowaniu :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz tam nawet isc zaczynajac gre od nowa.

Jak wejsc... masz strzaleczke, czytaj polecenia i sie dowiesz.

Nie chodziło mi o to ze nie wiem jak wejsć ;] tylko o to ze nigdy (jeszcze) tych wrót na własne oczy nie widziałem.

 

A tak btw dziwnie sie jak narazie gra z franczesko ;p. Na 6 lvl ze 120 hp i bronia (z atakiem 6) i obrona 15 (z czarem) nie moge pokonać zwykłego dzika :lol: Ja mu prawie dmg nie zadaje a on po 3 uderzeniach mnie zabija. Podobnie jest z slouther fish (inaczej sie to piesze) tylko ze tam po 15 trafieniach dopiero ja zabijam. Imo zdeka za dużo ;p.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o to ze nie wiem jak wejsć ;] tylko o to ze nigdy (jeszcze) tych wrót na własne oczy nie widziałem.

 

A tak btw dziwnie sie jak narazie gra z franczesko ;p. Na 6 lvl ze 120 hp i bronia (z atakiem 6) i obrona 15 (z czarem) nie moge pokonać zwykłego dzika :lol: Ja mu prawie dmg nie zadaje a on po 3 uderzeniach mnie zabija. Podobnie jest z slouther fish (inaczej sie to piesze) tylko ze tam po 15 trafieniach dopiero ja zabijam. Imo zdeka za dużo ;p.

Dlatego ja gram na wersji podstawowe, dla mnie niektore 'ulepszenia' z tych modow sa deko przesadzone i ogolnie sam kompletuje sobie dodatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yuucOm, dziwne to co piszesz - nie pamietam, zebym mial takie jazdy z Francesco. Co wiecej zmienilem OOO na Frana wlasnie dlatego, ze z OOO mialem wrazenie stania w miejscu. Bawiles sie suwakiem od poziomu trudnosci?

 

BTW, Bethesda zaliczyla wtope: http://www.uesp.net/wiki/Shivering:Reference_Bug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yuucOm, dziwne to co piszesz - nie pamietam, zebym mial takie jazdy z Francesco. Co wiecej zmienilem OOO na Frana wlasnie dlatego, ze z OOO mialem wrazenie stania w miejscu. Bawiles sie suwakiem od poziomu trudnosci?

 

BTW, Bethesda zaliczyla wtope: http://www.uesp.net/wiki/Shivering:Reference_Bug

Moze to jakis super dzik ;). Moge zrobić filmik frapsem. Nie lubiłem levelowania w Obku i imo to we Franke pewnie jest lepsze (testowałem na arenie) i jako newbie sa problemy ale jako 40 lvl postać gniote prawie wszystko :P.

 

Ale bug :o. Tzn on sie pojawia po okreslonym czasie grania juz w SI (czyli w swiecie SI) czy w ogole po 50h gry w czystego Obka (ale z zainstalowanym SI). I co w takim wypadku ja mam zrobić (mam ten najnowszy patch) ?

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to jakis super dzik ;). Moge zrobić filmik frapsem. Nie lubiłem levelowania w Obku i imo to we Franke pewnie jest lepsze (testowałem na arenie) i jako newbie sa problemy ale jako 40 lvl postać gniote prawie wszystko :P.

 

Ale bug :o. Tzn on sie pojawia po okreslonym czasie grania juz w SI (czyli w swiecie SI) czy w ogole po 50h gry w czystego Obka (ale z zainstalowanym SI). I co w takim wypadku ja mam zrobić (mam ten najnowszy patch) ?

Jest wszystko dokladnie napisane.

 

A very serious bug has been found with Shivering Isles that will render the game unplayable in many ways about 50 to 120 hours of play (better FPS means bug hits earlier) after installing the expansion. The bug will occur if you have SI installed -- regardless of whether you access SI content or not.

 

---

 

Beta patch: http://static.bethsoft.com/isles/ShiveringIsles_v1.2Beta.exe

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam poważny problem. Otóż Oblivion bardzo czesto mi wychodzi na pulpit (i pokazuje sie okienko z błedem ze aplikacja została zamnkieta itp). Nie wiem co juz robić. Odhaczyłem wszystkie mody razem z SI ale i tak mi wychodzi. Max grałem 1,5h i potem pulpit :?. Przeinstalowałem obka i nie istalowałem patczy i nadal mam to samo :|. Moze zainstalować Unofficial patcha ? Tylko nie wiem czy moge go instalować jak spaczuje gre patczem z SI. Help bo to irytuje..

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a daj na "kliknij tutaj" i zrób screena okienka... będzie przynajmniej wiadomo do jakiego pliku się odwołuje...

Zwykłe okienko możliwościa wysłania do MS raportu o błedzie ;]. Standardowe okno jak sie bład wywali w Win XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie... Czy można zainstalować spolszczenie od Cenegi do wersji 1.2? Zainstalowałem Obliviona (eng) z zamiarem zagrania w niego wreszcie tak bardziej na poważnie :) wgrałem patcha 1.2 i kiedy probuję wgrać spolszczenie ściągnięte ze strony Cenegi to wyskakuje "Wymagana wersja gry 1.1"... I dalej próbuje zainstalować tego patcha co oczywiście się nie udaje, bo pliki w grze nie odpowiadają starszej wersji... :? Jest na to jakaś rada? Chętnie pograłbym sobie po polsku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie... Czy można zainstalować spolszczenie od Cenegi do wersji 1.2? Zainstalowałem Obliviona (eng) z zamiarem zagrania w niego wreszcie tak bardziej na poważnie :) wgrałem patcha 1.2 i kiedy probuję wgrać spolszczenie ściągnięte ze strony Cenegi to wyskakuje "Wymagana wersja gry 1.1"... I dalej próbuje zainstalować tego patcha co oczywiście się nie udaje, bo pliki w grze nie odpowiadają starszej wersji... :? Jest na to jakaś rada? Chętnie pograłbym sobie po polsku...

Najlepiej wgrywac to na 1.1 tak jak radzi instalator, poza tym nie wiem, czy z v. 1.2 nie ma z tym spolszczeniem problemow. Jak nie chcesz reinstalowac gry to wrzuc po prostu od kogos exe z 1.1 i spolszczenie sie zainstaluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...