Skocz do zawartości
Crosis

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

Jake79- a propo wyposażenia zależnego od levela- nie sprawdzałem tego jeszcze ale chyab w każdej gildi wojowników można znaleść jakieś super mieczyki itp oczywiście zamek jest trudny do złamania ale jak masz złodzieja czy jak nazywa sie ten profil to chyab można dobrać sie do tych mieczyków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"nie rozumiem ludzi ktorzy marudza i narzekaja na cos , ze cos jest zle zrobione itp"

 

Naprawdę nie rozumię ludzi, którzy nie rozumieją tak prostych rzeczy :wink: Inaczej mówiąc - nie ma nic dziwnego w tym, że ktoś wyraża swoje zdanie, które nie jest zresztą odosobnione.

 

Przy okazji - proszę o linki do modów, które usuwają skalowanie przedmiotów. Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm to ja również ma 2 pytanka :):

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

1. wykonuje zadania dla gildi wojowników i tak zatrzymałem sie na zadaniu gdzie mam iść do jakiejś gospody i zobaczyć co tam robi trójka rycerzy z gildi, poszedłem tam wszystko ok mam im znaleść robotę- znalazłem osobę, która ponoć oferuje ową prace ale i ona ma warunke którego nie potrafię spełnić mianowicie mam jej dostarczyć o ile się nie mylę 5 ładunków ektoplazmy!? Gdzie i od kogo mam ją zdobyć? Wiem że w wypadku zabicia ducha wydziela sie ektoplazma ale gdzie znajdują się podziemia czy lokacje z owymi duszkami :D?

 

2. miałem questa gdzie musiałem zdobyć hmm łzy kogoś tam (sorry nie pamiętam nazwy) w konsekwencji doszedłęm do jakiegoś portalu, przeniosłem sie do takiego lasku gdzie na środku wszystko jest zamrożone i chodzi tam taki koleś z lodu- jak go pokonać i wogóle o co tam chodzi ;) ?

 

za odp z góry thx

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

1.Ektoplazme znajdziesz po zabiciu ducha ... natomias duchy znajdzeisz w podziemiach kazdego koscioła w kazdym mieście po godzinie 12tej w nocy :)

 

2.Nie mam pojecia jak rozwalic takiego gostka ... ale domyślam sie na logike należałobygo rozwalic bronią z dodatkiem ognia albo fireballami.

 

 

LPKorn3324: a to zdjecie co pokazałes to niby jaki efekt przedstawia ... widze ze jakos po prawej screeny wyglądają lepiej ... ale jak to uzyskać?

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Za każdy razem jak wchodze w opcje grafiki i klikam return to gra sie wysypuje do windowsa :( Nie ważne jak skonfiguruje i tak sie wysypuje. Takie coś mam od początku. Plik *.ini zmieniłem specialnie żeby były shadery 1.x itd. (ah ten fx5200). Wszystko byłoby fajnie gdyby gra mi sama nie ustawiła tekstur na high, a prawie wszystkie suwaki na medium przy 640... Jest jakaś możliwość zmienienia detali przez konsolę bo tak przy 10fps'ach grać sie nie da :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Za każdy razem jak wchodze w opcje grafiki i klikam return to gra sie wysypuje do windowsa :( Nie ważne jak skonfiguruje i tak sie wysypuje. Takie coś mam od początku. Plik *.ini zmieniłem specialnie żeby były shadery 1.x itd. (ah ten fx5200). Wszystko byłoby fajnie gdyby gra mi sama nie ustawiła tekstur na high, a prawie wszystkie suwaki na medium przy 640... Jest jakaś możliwość zmienienia detali przez konsolę bo tak przy 10fps'ach grać sie nie da :mur:

Odpowiedz jest prosta - fx5200. Z sygnatury wnioskuje, ze komputer masz dobry, a ten GF jest jego waski gardlem. Jesli chesz sobie pograc musisz go zmienic na cos innego, optymalnie GF 6600GT, bo tu nawet najlepszy mod nie pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz jest prosta - fx5200. Z sygnatury wnioskuje, ze komputer masz dobry, a ten GF jest jego waski gardlem. Jesli chesz sobie pograc musisz go zmienic na cos innego, optymalnie GF 6600GT, bo tu nawet najlepszy mod nie pomoze.

Ja wiem, że fx5200 jest do pupy, ale nie w tym problem. Mi o to chodzi, że gra fajne by chulała gdyby nie to, że każda próba zmienienia opcji graficznych powoduje, że gra wywala się do windy (wystarczy że wcisne return, nawet jeśli nic nie zmieniłem) ... A genialny oblivion ustawia mi tekstury na high oraz prawie wszystkie suwaki na medium :mur:. Gdybym mógł ustawić wszystko na low to bym se spokojnie pograł przy 20-30 fps'ach, a tak gram na high przy 10 fpsach :mur: (narazie się tylko chce zapoznać z grą). Zna ktoś jakiś sposób żeby zmniejszyć detale inaczej niż przez opcje w grze?? Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden user ustawil wszystko na low na fx 5600 i bylo niegrywalne, wiec daj sobie spokoj z oblivionem na tej karcie.

Tylko, że ten user grał na direct'cie 9 wraz z shaderami 2.0, a ja przez konfiurację pliku ini mam wymuszone shadery 1.x, i gdyby mógł tylko zmniejszyć detale....

 

P.S. Naprawdę, chcę tylko wiedzieć jak zmienić detale bez wchodzenia do opcji graficznych w grze (zmiany moge dokonać ale po klinięciu return gra sie zawsze wysypuje, nie ważne co zmienie... a opcje sie nie zapisują)

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ponawiam pytanie.

 

Czy ktos dosiadl jednorozca?? (takiego bialego rumaka z rogiem na czole :P)

Ano jeździłem :D.
» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Tzn. trik polega na tym, że nie możesz walczyć w jego pobliżu. Trafiłem na tę polankę jeszcze przed rozmową z posągiem (jest to quest od daedry - przynieść jego róg, dostanie się lekką zbroję z 25% odp. na magię). Bronią go 3 minotaury + drobniejsze zwierzęta (przypadkiem pewnie były). Trzeba je jakoś odciągnąć z większoj odelgłości - łuk albo czar, ale nie obszarowy, żeby hoń też nie ruszył za nami. Gdy wybijemy wszystko dokoła, można normalnie jechać, ale... tylko do momentu, gdy znowu ktoś nas nie zaatakuje. W trakcie jazdy zaczął gonić mnie niedźwiedź jakiś i w momencie gdy zsiadłem, żeby go załatwić, jednorożec też już mnie atakował.
Więc widocznie bardzo pokojowe zwierzę, sprzeciwia się wszelkiej przemocy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ten user grał na direct'cie 9 wraz z shaderami 2.0, a ja przez konfiurację pliku ini mam wymuszone shadery 1.x, i gdyby mógł tylko zmniejszyć detale....

 

P.S. Naprawdę, chcę tylko wiedzieć jak zmienić detale bez wchodzenia do opcji graficznych w grze (zmiany moge dokonać ale po klinięciu return gra sie zawsze wysypuje, nie ważne co zmienie... a opcje sie nie zapisują)

Jakim poleceniem wymuszasz shadery 1.x ? ForceShader 1.x ? bo to polecenie sprawia ze mam cimniejszy obraz (wystarczy rozjaśnic i all wyglada prawie tak samo jak z SH 2.0), dużo wiecej fps (3razy) ale gra sie kraszuje :/. Może coś jeszcze użyłeś, sprawdzałeś czy Ci sie nie crasciach!e ?

 

 

Mam jeszcze jedno pytko: jak robić screeny w Obku ? da sie np jakims klawiszem i on bedzie zapisywał fotke do folderu czy tylko print scrn (który mi i tak nie działa tak btw :/ moze jest jakaś komenda na print scrn też) ?

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytko: jak robić screeny w Obku ? da sie np jakims klawiszem i on bedzie zapisywał fotke do folderu czy tylko print scrn (który mi i tak nie działa tak btw :/ moze jest jakaś komenda na print scrn też) ?

Trzeba najpierw w *.ini ustawić na 1 AllowScreenShot czy jakoś tak i wtedy PrintScreen'em ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

LPKorn - a ten mod do lepszej grafy ma wplyw na spadek fps? Bo np. mod na ladniejsze tereny w oddali w ogole fpsow nie zzera, a jak z tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że wyszedł jakis patch ze stajni ATI do obliviona chyab każdy wie. Dodaje on między innymi możliwość grania z HDR i zarówno AA. Jednak to chyba nie rozwiązało problemu z diametralnymi spadkami FPSów (z AA) przy wyświetlaniu jakiś aur, wrót itp?

 

Pytam, bo u mnie ten patch wywrócił catalysty już 3x na lewą stronę dlatego nie było mi dane sparwdzić. Chce się tylko upewnić, czy granie ze stabilnym AA, będzię co najwyzej możliwe, gdy panowie z bethesdy wydadzą oficialny patch do samej gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Naprawdę, chcę tylko wiedzieć jak zmienić detale bez wchodzenia do opcji graficznych w grze (zmiany moge dokonać ale po klinięciu return gra sie zawsze wysypuje, nie ważne co zmienie... a opcje sie nie zapisują)

 

edytuj .ini i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boze tyle problemow co jest z ta gra to szok normalnie. Ale to jest takiego w tym Oblivionie ze nie daje spokoju i sie w niego gra i gra i gra :-) . Ja nie stosowlem zadnych modyfikowanych plikow ini. Nie stosowalem rowniez modow. Ocenie gre w jej orginalnej wersji po jej skonczeniu. A pozniej sie zabiore za mody balansujace sile przeciwnikow, juki na konia itp :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos może gdzie dostać Oblivionowe dodatki bez placenia, tj. pancerz dla konia etc. a swoja drogą Bethsada każe płacić za wszystko nawet za takie duperele ktore powinny byc w podstawowej wersji gry, może za pasze dla konia tez mam zaplacic?;]

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos może gdzie dostać Oblivionowe dodatki bez placenia, tj. pancerz dla konia etc. a swoja drogą Bethsada każe płacić za wszystko nawet za takie duperele ktore powinny byc w podstawowej wersji gry, może za pasze dla konia tez mam zaplacic?;]

jak kupujesz auto i mosisz zaplacic za np airbagi itd, to tez wyskakujesz do producenta ze to powinno byc odrazu w podstawowym wyposazeniu;]?

BIZNES IS BIZNES;] a ze my na tym cierpimy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

nie zrozumiales zalozenia tych modow , one nie balansuja czy dopasowuja potwory do twojego levelu , tak bylo w default grze , one robia potwory random , ze bedac na 10 levelu mozesz trafic na kogos na 20 levelu jak i na 5 levelu itp , gra juz nie jest taka prosta jak byla

chyba nie wiesz co piszesz!!, mialby balans a nie randomizacja ,co to za balans jak moge spotkac np. wilka ktory zadaje wielkie obrazenia mimo ze mam np.10 level , taki wilk powinien byc z punktu logiki slabszy niz na poczatku ! bo ja trenowalem a on chyba nie ,no chyba ze u ciebie wilki i inne potwory trenuja ;), w modzie nie bylo napisane o randomizacji czyli losowym wyborze poziomu wrogow tylko o balansie czyli z mojego punktu widzenia tak jak opisalem sytuacje z wilkiem, balans powinnien sie odnosic takze do niektorych wrogow na zasadzie podniesienia im poziomu zaleznie od stuffu jaki maja ,jednak sam mod daje tylko tyle ze nie wiesz czy byle bandyta to napakowany PowerMan czy tez padnie po 1 strzale,to akurat jest debilne i nie poprawia w grze nic !!bo prawdziwy balans to byl w Morrowindzie i innych grach jak np.gothic gdzie omijales silniejszego wroga az do momentu kiedy byles dostatecznie silny aby go pokonac albo uzywales sposobu.

Reasumujac ten mod nie ma ma nic wspolnego z prawdziwym balansowaniem levelow, napisal go ktos chyba w chwili zaniku orientacjii umyslowej , to byl pierwszy mod ktory uzylem do ingerencji w gre i chyba ostatni , no chyba ze pojawia sie kiedys napisane w porzadny sposob i sprawdzone przez wielu graczy bo na razie to padaka jesli chodzi o mody,widzialem taka jedna z list modow i chyba z 99 % to mody ulatwiajace gre w stylu,podniesienie walorow postaci itp itd -widac ze to nie konsolizacja jest wrogiem tej gry tylko spora ilosc graczy pc ktorzy wykorzystuja takie mody aby choc chwile pobyc niesmiertelnym bogie w Oblivionie -zalosne!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

2068955[/snapback]

Wie ktos może gdzie dostać Oblivionowe dodatki bez placenia, tj. pancerz dla konia etc. a swoja drogą Bethsada każe płacić za wszystko nawet za takie duperele ktore powinny byc w podstawowej wersji gry, może za pasze dla konia tez mam zaplacic?;]

Kaze tez placic za gre. To jest dopiero paranoja! Powinny byc? Bez nich nie skonczylbys gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba najpierw w *.ini ustawić na 1 AllowScreenShot czy jakoś tak i wtedy PrintScreen'em ;d

dzięki :)

 

Sorki jak juz bylo ale zobaczcie to:

 

lol ;) Chuck rządzi !

:P. Chuck to już mit/legenda. Ja nawet spotkałem czaka :P jako żebraka w Brumie. Skubany umie sie kamuflować :P.

 

Mam 2 pytka.

1 Jaki może być najwyższy współczynnik obrony ? bo ja mam 85 i to chyba max bo wiecej już sie nie da nawet czarami ;).

2 Czy główny wątek jest ciekawy ? jakiś epicki :P :P. Bo ja gram już ponad 70 h 29 lvl i jakoś mnie nie bierze za wykonanie main questa :P. Zwiedzam, chodze sobie i inne takie a maina nawet nie zacząłem :P. Oby był ciekawy :mrgreen:.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie wiesz co piszesz!!, mialby balans a nie randomizacja ,co to za balans jak moge spotkac np. wilka ktory zadaje wielkie obrazenia mimo ze mam np.10 level , taki wilk powinien byc z punktu logiki slabszy niz na poczatku ! bo ja trenowalem a on chyba nie ,no chyba ze u ciebie wilki i inne potwory trenuja ;), w modzie nie bylo napisane o randomizacji czyli losowym wyborze poziomu wrogow tylko o balansie czyli z mojego punktu widzenia tak jak opisalem sytuacje z wilkiem, balans powinnien sie odnosic takze do niektorych wrogow na zasadzie podniesienia im poziomu zaleznie od stuffu jaki maja ,jednak sam mod daje tylko tyle ze nie wiesz czy byle bandyta to napakowany PowerMan czy tez padnie po 1 strzale,to akurat jest debilne i nie poprawia w grze nic !!bo prawdziwy balans to byl w Morrowindzie i innych grach jak np.gothic gdzie omijales silniejszego wroga az do momentu kiedy byles dostatecznie silny aby go pokonac albo uzywales sposobu.

Reasumujac ten mod nie ma ma nic wspolnego z prawdziwym balansowaniem levelow, napisal go ktos chyba w chwili zaniku orientacjii umyslowej , to byl pierwszy mod ktory uzylem do ingerencji w gre i chyba ostatni , no chyba ze pojawia sie kiedys napisane w porzadny sposob i sprawdzone przez wielu graczy bo na razie to padaka jesli chodzi o mody,widzialem taka jedna z list modow i chyba z 99 % to mody ulatwiajace gre w stylu,podniesienie walorow postaci itp itd -widac ze to nie konsolizacja jest wrogiem tej gry tylko spora ilosc graczy pc ktorzy wykorzystuja takie mody aby choc chwile pobyc niesmiertelnym bogie w Oblivionie -zalosne!!

to nie jest random oblivon , lol , wlasnie widac jak czytales readme do tego moda wszystko jest tam doglebnie opisane , radze czytac info a potem instalowac mody , ja gram z Sagerbliv Creature Balance Fixes i Tom Servo's Rare Items , oscuro mi nie podpasowal bo za duzo zmienia oprocz list i lootu wiele innych rzeczy , wole inne mody do tego http://www.tescreens.be/oblivionmodwiki/in...p/Category:Mods

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie, po jakimś czasie grania jest spadek fpsów z 30-40 na 15-20. Zwłaszcza ten myk często występuje, jak nie jedynie... Kiedy wychodzę z zamkniętych pomieszczeń na zewn... Taki drop się robi. Jakby renderował nadal to wnętrze w tle. Denerwuje mnie to strasznie. Nawet ustawienie tej opcji na tu wyrzucanie z RAM'u nie używanych aktualnie danych. Ehh u Was też tak jest ??? Jak włącze grę od nowa to znów 30-40fps jest w tym samym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mialem taka akcje , ze wychodzisz na zewnatrz i jak mialem 40 fps to mam 20 fps albo i mniej i stoi na tej liczbie gdziekolwiek sie nie rusze dopoki nie opuszcze tego cella wtedy wszystko powraca do normalnosci rzadko to sie zdarza ale sie zdarza u mnie to naprawia tez zrobienie quick save'a i load

Edytowane przez tripsta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...