Skocz do zawartości
Crosis

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

tez mialem taka akcje , ze wychodzisz na zewnatrz i jak mialem 40 fps to mam 20 fps albo i mniej i stoi na tej liczbie gdziekolwiek sie nie rusze dopoki nie opuszcze tego cella wtedy wszystko powraca do normalnosci rzadko to sie zdarza ale sie zdarza u mnie to naprawia tez zrobienie quick save'a i load

U mnie pomaga ino restart gry, dokładnie właśnie gdzie nie ruszę to 20fps i mniej. Ehh ciekawe czy w patch'u to poprawią :unsure:

 

BTW. Ten wampirzym mnie tak wku.. byłem w świątyni, wypiłem cure disease i nic :[ przespałem się i tera mnie słońce razi. Pomijając to trochę się zdziwiłem jak wyszedłem na zewn. i zobaczyłem jak bloom wali po oczach, gdy się zmieniam w wampira... to skriny:

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Podczas gdy nie zamieniałem się wampira, nie widziałem różnicy z bloom ON a bloom OFF, o co chodzi ? :blink:

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

nie zrozumiales zalozenia tych modow , one nie balansuja czy dopasowuja potwory do twojego levelu , tak bylo w default grze , one robia potwory random , ze bedac na 10 levelu mozesz trafic na kogos na 20 levelu jak i na 5 levelu itp , gra juz nie jest taka prosta jak byla

 

to nie jest random oblivon , lol , wlasnie widac jak czytales readme do tego moda wszystko jest tam doglebnie opisane , radze czytac info a potem instalowac mody , ja gram z Sagerbliv Creature Balance Fixes i Tom Servo's Rare Items , oscuro mi nie podpasowal bo za duzo zmienia oprocz list i lootu wiele innych rzeczy , wole inne mody do tego http://www.tescreens.be/oblivionmodwiki/in...p/Category:Mods

 

no i facet zaprzeczasz sam sobie a wielki LOL nalezy sie tobie ,nastepnym razem pamientaj co piszesz i nie LOLuj tu ludzia zanim nie sam siebie nie sprawdzisz

 

1 piszesz komentarz na moj post ze randomizuja levele potworow a jak ja odpowiadam ze mial byc balans a nie randomize

2 potem piszesz to balans a nie ze randomize i ze nie czytam info

 

w 1 i 2 poscie przechodzisz samego siebie podajac sprzeczne informacje co do tego samego moda!!! , wiec nie LOLuj Lolku tylko lepiej uwazaj co piszesz bo wprowadzasz ludzi w blad!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm zainstalowałem te stery 84.25 i mam mieszane uczucia, bo ponoć mają one dawać ok 10% + fps a u mnie jest to tak:

 

81.85 - Avg: 22.846 - Min: 12 - Max: 35

84.25 beta - Avg: 23.398 - Min: 12 - Max: 37

 

pomiary za pomocą frapsa po "mniej więcej" tej samej ścieżce, w każdym razie +0,5 FPS co daje 2,5 %.

 

nie wiem czy to wina sposobu w jaki mierze ten fps czy po prostu u mnie są tak znikowe róznice :/

 

w smarkach wynik ten sam; f.e.a.r zanotował widoczny wzrost (średni:48 vs 53 Fps), Far Cry zanotował minimalny spadek +- 0,5 fps.

 

Nie wiem co mam jeszcze zrobić wiem, że było coś takiego jak coolbits czy jak ma ktoś do tego linka i wie o co w tym chodzi ?

 

ps. sekunde po tym jak napisałem tego posta komp sie zresetował oj coś chyba ze stabilnością tych sterów jest nie tak

Edytowane przez LPKorn3324

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

http://downloads.guru3d.com/download.php?det=815

 

Sciagasz, dodajesz do rejestru poprzez 2x klikniecie na pliczku ktory tam masz (plik rejestrowy), potem odpalasz wlasciwosci swojej karty - tam gdzie mozesz zmieniac jasnosc obrazu itp itd, masz zakladke perfomance & Quality Settings klikasz na nia, potem additional direct3d settings i zmieniasz max frames to renderer ahead z 3 na 0.

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm

mam mały problemik- jak ubic dread zombie's? bo wlazłem do jakiegos podziemia, 3 sztuki tam lezą, nawalam czarami(ogien, mroz, shoc), strzaly, mieczyk(tylko srebrny), pałka z szokiem a tu nic...

musiałem zwiac

 

oczywiscie wylazły paskudy za mną, dobrze ze konia mam, to zwiałem do sąsiedniego miasta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i facet zaprzeczasz sam sobie a wielki LOL nalezy sie tobie ,nastepnym razem pamientaj co piszesz i nie LOLuj tu ludzia zanim nie sam siebie nie sprawdzisz

 

1 piszesz komentarz na moj post ze randomizuja levele potworow a jak ja odpowiadam ze mial byc balans a nie randomize

2 potem piszesz to balans a nie ze randomize i ze nie czytam info

 

w 1 i 2 poscie przechodzisz samego siebie podajac sprzeczne informacje co do tego samego moda!!! , wiec nie LOLuj Lolku tylko lepiej uwazaj co piszesz bo wprowadzasz ludzi w blad!!!

nie sadze , napisalem ze to nie random oblivon , random oblivon to jest mod ktory randomizuje wszystko w grze ze staje sie ona loteria , oscuro dziala na innych zasadach ale bys to wiedzial gdybys poswiecil troche czasu na przeczytanie readme zamiast na bezsensowne walki na forum , jak gra jest dla ciebie za trudna to graj bez modow , jest ich tyle ze kazdy znajdzie cos dla siebie i naprawde nie interesuje mnie twoja opinia na moj temat jak masz jakis problem to jest pw , nie jestem matka teresa aby opisywac kazdy mod poniewaz uzytkownikowi x niechce sie czytac readme

 

http://www.tessource.net/files/file.php?id=2461 Allows the use of the mouse wheel or INS/DEL keys to scroll through hotkey items without delay!

Edytowane przez tripsta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory jak było. Może ktoś napisać gdzie można szybko zdobyć 5 grand soul gem, żeby pozbyć sie tego wampiryzmu bo szlag mnie trafia ;[

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
kup je w gildiach magow albo ukradnij itp , pelno tez ich jest ruinach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupię bo nie chcą że mną gadać przez to że wampir jestem :| w których dokładnie ruinach... bo nie chce mi się szukać po całej mapie, żeby się tego pozbyć. Mam wrażenie że dodali ten wampiryzm żeby tylko wku.. graczy :[.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Przejdz sie po sklepach na targu w imperial city i odowiedz kazda gildie magow w kazdym miescie, procz imperial city. Na polkach u nich moga lezec i maja tez do sprzedania ;]

 

Ojejku - ojejku to ugryz kogos ;P i bedziesz mogl normlanie gadac... najlepiej to w nocy pojdz do tej siedziby czarodzieji w imperial city gdzie sa teleporty, wejdz na sama gore wierzy i w nocy bedzie tam koles spal, podejdz do niego, wcisnij "uzyj" (ja mam standardowo spacje) i wybierz opcje zeby go chapnac.

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh grałem se dzisiaj i spotkałem Khajita;p jakiś tam miał młotek... (niepotrzebny mi ;p ) zagadął do mnie jak na swoim koniu jechałem ;p , że jak mu dam 100 złota to mnie zostawi ;p heh obok imperial przejeżdżał :D kotek spieprzał dalej niż widział :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak po 30 minutach 84.25 oficjalnie wykopałem z kompa- w gierkach wszystko si ale wystarczyło wejść do neta czy odpalić bitlorda i restart podziękowałem i zainstalowałem 84.21 oficjalne;

 

Pioorek- ty ten coolbit można zainstalować do tych 84.21 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

A nie wiem, sprobuj:> podobno to ma dosc duzy wplyw na framerate.

Co do sterow, hmmm, u mnie na odwrot, ob rzeczywiscie troszke lepiej chodzi, a moze w ogole nie chodzi lepiej tylko mi sie tak wydaje? ;) W kazdym razie nie mam z nimi problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem zadania dla Dark Boderhood :] i stwierdzam, że żal mi się zrobiło Luciusa jak go zabili :-/ kurde no... spoko koleś to był...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem zadania dla Dark Boderhood :] i stwierdzam, że żal mi się zrobiło Luciusa jak go zabili :-/ kurde no... spoko koleś to był...

a mozesz tekie rzeczy dawac do spoilera? :angry: :angry: :angry: :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bio... -_- omg.

 

W ogole gdzie ta gildia jest?

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Jak kogos zamordujesz to nastepnego dnia po przespaniu nocy pojawia sie gostek z Braderhooda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

nie sadze , napisalem ze to nie random oblivon , random oblivon to jest mod ktory randomizuje wszystko w grze ze staje sie ona loteria , oscuro dziala na innych zasadach ale bys to wiedzial gdybys poswiecil troche czasu na przeczytanie readme zamiast na bezsensowne walki na forum , jak gra jest dla ciebie za trudna to graj bez modow , jest ich tyle ze kazdy znajdzie cos dla siebie i naprawde nie interesuje mnie twoja opinia na moj temat jak masz jakis problem to jest pw , nie jestem matka teresa aby opisywac kazdy mod poniewaz uzytkownikowi x niechce sie czytac readme

 

http://www.tessource.net/files/file.php?id=2461 Allows the use of the mouse wheel or INS/DEL keys to scroll through hotkey items without delay!

widze ze masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem ,synek ja gralem w gry jak jeszcze ciagnales smoczka wiec nie pisz ze jakas gra jest dla mnie za trudna ,jak nie rozumiesz sensu wypowiedzi albo przekrecasz jej znaczenie to swiadczy tylko o twoim braku szacunku dla wypowiadajacego sie,wiec nie zdziw sie jesli ktos potraktuje cie tak samo ,a dla twojego olsnienia umyslowego jeszcze raz postaraj sie zroumiec ze ten mod nie mial ulatwiac gry tylko "zbalansowac "rozrywkie wedlug normalnych zdrowych zasad dotychczas przyjetych i stosowanych w grach rpg,ale co ty mozesz o tym wiedziec jesli niedawno przyszedles na swiat.I nawet nie umiesz sie przyznac do bledu tylko uparcie dalej szerzysz swoje "oswiecone" "tlumaczenia z pustego w prozne" ,jest to ostatnie zdanie jakie do ciebie napisalem bo z pewnoscia na tym forum jestes ostatnia osoba na ktora warto tracic czas- bez pozdrowien!!

Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Miazga ;) thx, slyszalem na ulicy jak ktos o tym gadal ale jakos to olalem ;] ale widac ta gra nie ma dialogow niepotrzebnych i z ulicy mozna sie wiele dowiedziec;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie wiesz co piszesz!!, mialby balans a nie randomizacja ,co to za balans jak moge spotkac np. wilka ktory zadaje wielkie obrazenia mimo ze mam np.10 level , taki wilk powinien byc z punktu logiki slabszy niz na poczatku ! bo ja trenowalem a on chyba nie ,no chyba ze u ciebie wilki i inne potwory trenuja ;), w modzie nie bylo napisane o randomizacji czyli losowym wyborze poziomu wrogow tylko o balansie czyli z mojego punktu widzenia tak jak opisalem sytuacje z wilkiem, balans powinnien sie odnosic takze do niektorych wrogow na zasadzie podniesienia im poziomu zaleznie od stuffu jaki maja ,jednak sam mod daje tylko tyle ze nie wiesz czy byle bandyta to napakowany PowerMan czy tez padnie po 1 strzale,to akurat jest debilne i nie poprawia w grze nic !!bo prawdziwy balans to byl w Morrowindzie i innych grach jak np.gothic gdzie omijales silniejszego wroga az do momentu kiedy byles dostatecznie silny aby go pokonac albo uzywales sposobu.

Reasumujac ten mod nie ma ma nic wspolnego z prawdziwym balansowaniem levelow, napisal go ktos chyba w chwili zaniku orientacjii umyslowej , to byl pierwszy mod ktory uzylem do ingerencji w gre i chyba ostatni , no chyba ze pojawia sie kiedys napisane w porzadny sposob i sprawdzone przez wielu graczy bo na razie to padaka jesli chodzi o mody,widzialem taka jedna z list modow i chyba z 99 % to mody ulatwiajace gre w stylu,podniesienie walorow postaci itp itd -widac ze to nie konsolizacja jest wrogiem tej gry tylko spora ilosc graczy pc ktorzy wykorzystuja takie mody aby choc chwile pobyc niesmiertelnym bogie w Oblivionie -zalosne!!

Gladiac popieram w 100% ale coz do niektórych wiesz nie dotrzesz hehe...czasem zaluje ze nie da się komus recznie wytlumaczyc;] zreszta spojz tipsta znowu zarzuca ci anafabetyzm, bo przeciez nie umiesz redme czytac, hehe wiec swoj opis oparty na wlasnym doswiadczeniu z modem, i krytycznej analizie mozesz se według tripsty darowac bo przeciez lepiej w redme jest opisane jak mod dziala....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

Gladiac popieram w 100% ale coz do niektórych wiesz nie dotrzesz hehe...czasem zaluje ze nie da się komus recznie wytlumaczyc;] zreszta spojz tipsta znowu zarzuca ci anafabetyzm, bo przeciez nie umiesz redme czytac, hehe wiec swoj opis oparty na wlasnym doswiadczeniu z modem, i krytycznej analizie mozesz se według tripsty darowac bo przeciez lepiej w redme jest opisane jak mod dziala....

 

'HeatheN'

wiesz gdyby mozna bylo recznie tlumaczyc to nie chcialbym byc w jego skorze :), bo przy mojej wadze ok 108 kilo i 48 w bicu oraz 10 letnim doswiadczeniu na silce takie tlumaczenie mogloby mu nie wyjsc na ..Zdrowie ,a tak pozatym to jestem przeciwnikiem takiego tlumaczenia ,lepiej poprostu takiego goscia olac ,zreszta od poczatku jest kontrowersyjny i moze traktowac go jakby go nie bylo ,no dobra dosyc tego OT bo jeszcze ktos sie obrazi ;)

 

ps. zeby nie bylo ze nie pisze prawdy to na temacie o silce w "oslej laczce" jest pare moich zdjec :)

ps2. czy ktos juz gral w Obliviona w wersji na komurkie????

Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe wiem dlatego wspominałem o recznym tłumaczeniu:P a co do topiq nie zagladam tam bo juz dostalem bana na poczatku:P hehe zbyt nerwowy jestem:)

ps. wgrałem tego moda ( co robi bardziej NATURALNA grafike) spadek fps =0, wszystko fajnie gdyby nie fakt ze na zywo wszystko jest ZOLTE:D wyglada jakby ktos naszczal na monitor...szkoda tylko ze mod PODMIENIA pliki, cza by zrobic reinstalke zeby sie go pozbyc;P narazie mi sie nie chce:P

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oblivion czy dresiarstwo? Do bitki to trzeba mieć w głowie, a nie w mięśniach, bo wyleci mały koleś, ale da Ci w nos a potem w jaja i będziesz leżał w kałuży własnej krwi. Siłka nie czyni wojownika, też mam wieloletniego "mistrza podwórkowego" karate, siłki i biegania parenastokilometrowego. No i co, skoro ma psychikę nie do walki, boi się i dostał od jakiegoś 2x mniejszego, lol. Szkoda w sumie, bo to mój bardzo dobry kolega ;) Łeb do szycia poszedł jak mu koleś klamrą z paska przejechał.

Co do płatności za mody - Valve co chwile daje nowe skiny mapy i inne dodatki do CSS i jakoś kasy za to nie biorą. Przeklinam pazernych ludzi, kurde za wszystko trzeba płacić, a zarobic nie ma gdzie :(

Ps. Gladiac, Heathen, uspokójcie się, bo dużo piszecie a się czytać nie da :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. wgrałem tego moda ( co robi bardziej NATURALNA grafike) spadek fps =0, wszystko fajnie gdyby nie fakt ze na zywo wszystko jest ZOLTE:D wyglada jakby ktos naszczal na monitor...szkoda tylko ze mod PODMIENIA pliki, cza by zrobic reinstalke zeby sie go pozbyc;P narazie mi sie nie chce:P

w readme jest napisane

 

Uninstallation Instructions:

Simply delete all the files whenever you feel like it. Your game files and saved games are completely separated from this mod's influence. Upon removal of the mod, the game will revert to its original textures and settings.

 

wiec mowisz ze tak nie jest? - pytam bo nei wiem czy robic backup czy sie moze pomyliles;]

Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w readme jest napisane

 

Uninstallation Instructions:

Simply delete all the files whenever you feel like it. Your game files and saved games are completely separated from this mod's influence. Upon removal of the mod, the game will revert to its original textures and settings.

 

wiec mowisz ze tak nie jest? - pytam bo nei wiem czy robic backup czy sie moze pomyliles;]

installation Instructions:

Drop the .esp files and the \Textures folder into your \Oblivion\Data directory (Press 'yes' to rewrite the previous versions if any). Be sure to select both .esp files in OblivionLauncher before starting the game. You don't need to start a new game, of course.

ups ale skucha;D :P nie zwrocilem uwagi ze to podmienilo pliki pewnie z innego moda z grafika ... :oops:

Thx:) za info tak to jest jak nie czyta sie redme:P hehe

 

Oblivion czy dresiarstwo? Do bitki to trzeba mieć w głowie, a nie w mięśniach, bo wyleci mały koleś, ale da Ci w nos a potem w jaja i będziesz leżał w kałuży własnej krwi. Siłka nie czyni wojownika,

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

heheh to czemu w boksie nie masz wagi ciezkiej vs piórkowa? owszem masa to nie wszystko, ale uwierz mi taki byq ( o gladiacu mozna tak powiedziec smialo) nie ma miesni z waty, a przy cisnieciu 1XXkg jego udezenie wiekszosc takich karatekow od siedmiu bolesci by polamalo...( nie mowie o jakis kosmosach ala bruce leee:P) zreszta do kogos wyglodajacego jak gladiac nie podchodzilbym:P nawet jesli bylby lagodny jak baranek...:P

KZI nie czytaj jak nie chcesz;]

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...