Skocz do zawartości
Ricci

2x1 Gb - Testy Różnych Pamięci Ddr1

Rekomendowane odpowiedzi

...

ok Ricci..mozesz mnie dodac...

Dodane. :wink: Myślę że na wynik może mieć wpływ kontroler w procku jak również mobo na dzielnikach div166 i niższych ,gdzie jak wcześniej pisałeś brak jest w biosie regulacji max asynch latency,read preamble,które ewidentnie należy zwiększyć przy zmianie dzielnika na div166.Patrioty LLK 2x1GB to na pewno solina prpozycja za solidne pieniądze dostępna w sklepach PL(gwara);memki znajdą swoich nabywców,którzy niekoniecznie oczekują ekstremalnego taktowania.

Dzięki za test :wink: i za to że nie zrażony wynikiem zamieściłeś go. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodane. :wink: Myślę że na wynik może mieć wpływ kontroler w procku jak również mobo na dzielnikach div166 i niższych ,gdzie jak wcześniej pisałeś brak jest w biosie regulacji max asynch latency,read preamble,które ewidentnie należy zwiększyć przy zmianie dzielnika na div166.Patrioty LLK 2x1GB to na pewno solina prpozycja za solidne pieniądze dostępna w sklepach PL(gwara);memki znajdą swoich nabywców,którzy niekoniecznie oczekują ekstremalnego taktowania.

Dzięki za test :wink: i za to że nie zrażony wynikiem zamieściłeś go. :lol:

a teraz mi tak wpadło do głowy ;) przeciez w A64Tweakerze jest opcja apply on startup bla bla bla..moze by ustawic dzielnik 166 i te wszystkie alphy jak u Sulaco (no moze poza 2,5 na początku..bo nie wyda..wiec 3)...komp bedzie startowal stabilnie, a w windzie bedzie juz zminiane automatycznie za pomoca a64tweakera :? hmmm..

 

aj za dużo pomysłow mam ;) z jednej strony nie chce mi sie juz kombinowac (no bo i po co :) ) a z drugiej kusi kusi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie tak sobie sledze sytuacje na Newegg.u oraz na tej aukcji http://www.allegro.pl/show_item.php?item=76631669 i chyba w styczniu sprowadze pare kompletow stad moje pytanie czy bylby ktos chetny ,tak calkowicie bardzo wstepnie i nie zobowiazujaco pytam, na taki komplet G.skilli oczywiscie nie za rownowartosc w $ ale tez nie za cene z allegro zreszta cena to narazie na drugi plan tylko czy chetni sa ?

Edytowane przez KEILTNH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

obecnie posiadam 2x512 GB Geil One W i dostałem dziś propozycję zamiany na Patrioty LLK 2x1 GB z dopłatą z mojej stony 140 zł. Zwracam sie prośbą o odpowiedzenie na pytanie czy to bedzie dla mnie korzystny zakup, a raczej zamiana. Patrioty te będą oczywiście nowe z wieczysta gwarancją.

Kusi mnie taka oferta ponieważ dużo gram w Battlefielda 2 i czasem są momenty kiedy komp doczytuje i mam chwilowe freezy.

No ale pytam co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

obecnie posiadam 2x512 GB Geil One W i dostałem dziś propozycję zamiany na Patrioty LLK 2x1 GB z dopłatą z mojej stony 140 zł. Zwracam sie prośbą o odpowiedzenie na pytanie czy to bedzie dla mnie korzystny zakup, a raczej zamiana. Patrioty te będą oczywiście nowe z wieczysta gwarancją.

Kusi mnie taka oferta ponieważ dużo gram w Battlefielda 2 i czasem są momenty kiedy komp doczytuje i mam chwilowe freezy.

No ale pytam co o tym sądzicie?

 

Ja tam bym brał, bo w końcu co 2GB to nie jeden...ale obstawiam, że takich wyników jak na tych Geilach to nie osiągniesz...

 

Powiem tak, jeżeli nie bawi Cię już aż tak benchowanie to bierz te Patrioty, szczególnie, że możesz je mieć za "grosze".

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko na szybkiego chcialem powiedziec, ze uaktulnilem nieco swoj test PC4000HZ (pare screenow SP2004 oraz MAX 32M). Dodalem rowniez wyniki testow 3D z PC3200ZX, ktore deczko mnie rozczarowaly. Szczerze mowiac, spodziewalem sie tego...

 

W przyszlym tygodniu bede juz napewno mial te 2GB Mushkin Redline XP4000 na Infineon'ach CE-6. Zobaczymy czy nowa partia CE-6 bedzie ciut lepiej zachowywala sie w 3D...

 

Michal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie tak mnie naszlo. w wiekszosci testow wyniki OC pamiatek czesto odbiegaja od siebie (czasami znaczaco) w 2D i 3D. imho w "rankingu" powinny byc tez umieszczone wyniki w 3D jako te bardziej istotne dla gracza ;) . wiem, ze mozna je znalezc w testach sczegolowych, ale tak dla przejrzystosci i ogolnego zebrania tego w qpe na jednej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie tak mnie naszlo. w wiekszosci testow wyniki OC pamiatek czesto odbiegaja od siebie (czasami znaczaco) w 2D i 3D. imho w "rankingu" powinny byc tez umieszczone wyniki w 3D jako te bardziej istotne dla gracza ;) . wiem, ze mozna je znalezc w testach sczegolowych, ale tak dla przejrzystosci i ogolnego zebrania tego w qpe na jednej stronie.

Znaczaco duze rozbieznosci w "stabilne 2D vs 3D" zauwazono dotychczas jedynie w przypadku 2GB zestawow opartych na Infineon CE-6. Nie za bardzo wiadomo o co biega, ale ponoc nowsze CE-6 radzi sobie ciut lepiej w tej sytuacji. Ale z drugiej strony, sa tez odosobnione przypadki nawet i 270-280Mhz stabilne w 3D. Mam nadzieje, ze nowsze CE-6 jest bardziej przewidywalne niz te dotychczasowe, ktore widzialem.

 

@Ricci,

 

Tak przy okazji, to mozesz usunac juz te znaki zapytania przy OCZ EB Plat i Gskill ZX. Juz wiadomo, ze napewno sa one na Infineon CE-6 ;)

Edytowane przez bachus_anonym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym brał, bo w końcu co 2GB to nie jeden...ale obstawiam, że takich wyników jak na tych Geilach to nie osiągniesz...

 

Powiem tak, jeżeli nie bawi Cię już aż tak benchowanie to bierz te Patrioty, szczególnie, że możesz je mieć za "grosze".

Pozdr

Więc tak też zrobiłem. Troche szkoda było oddawać Geile One oparte na BH-5 ale myśle ze nie bede żałował. Dwa giga, zwłaszcza do gier, bardzo się przyda, a nawet jakiekolwiek podkręcone moduły 2x512 nie zasatąpią fizycznie 2gb. Jak tylko wróce z roboty zabieram się za testy i przy okazji wrzucę pare wyników tutaj zeby były 3 testy z 2gb Patriotami LLK. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tego :

Test na insanetek

zmienilam zamowienie z OCZ Gold PC4000 GX XTC 2GB na stare sprawdzone OCZ Gold PC4000 2GB Kit. niby kosci te same, ale radiatorki jednak miedziane no i moze beda starsze (lepsze) uklady. Zobaczymy, mam nadzieje, ze koles dobrze zapisal, ze zmienilem i jutro wysla. Jak bedzie nieciekawa pogoda na swieta (a taka sie zapowiada :() to potestuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czytałem ostatnio test pamięci 2x1GB RAMU... http://forum.purepc.pl/2x1-Gb-testy-Roznyc...ci-t162234.html

 

Po porzeczytaniu tych wszystkich testów już sam nie wiem...

 

Co byście poradzili osobie, która chce kupić 2x1GB RAMU...(MAX ~700zł)

 

P.S. Mam teraz Kingstona 512 400MH@250.. chciałem to wywalić i wstawić 2x1GB...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem caly ten topic plus troche na XS i juz sam nie wiem jakie pamieci 2x1GB kupic. Tutaj wiekszosc testow koncentruje sie na jak najwyzszym taktowaniu pamieci a mi zalezy zeby pamieci chodzily na 250 z timingami 2.5-3-3-6-1T lub lepszymi bo tak mam na codzien ustawionego kompa. Z bazy na XS wynika, ze najlepsze w tej chwili dla takich ustawien beda Corsair CMX1024-3200C2 v1.2 (http://www.zipzoomfly.com/jsp/ProductDetail.jsp?ProductCode=80097-54) ale moze, ktores z tych co chodza na 280 i wiecej przy 3-3-3-8-1T beda chodzic na 250 z nizszymi timingami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje GSkille HX: http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...N82E16820231034

są już w Polsce. Szczęśliwie służby celne nie zwróciły na nie uwagi :D

Zostało mi tylko umówić się i je odebrać.

 

W ciągu tygodnia, dwóch je przetestuję i zdam relację. Jeśli wszystko będzie OK, zestawy z podpisu pojawią się w mojej sygnaturce z opisem "Sprzedam" i linkiem na Allegro ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WSZYSTKO FAJNIE, PIĘKNIE.. ALE CO MAM WKOŃCU KUPIĆ, NA CO SIE ZDECYDOWAĆ????

 

MAM MAX 800ZŁ.. CO POWINIENEM KUPIĆ... ??? PRZYDAŁO BY SIE TAKIE JAKIES PODSUMOWANIE, BO PEWNIE WIELE OSÓB PO PRZECZYTANIU TEGO TOPICU NIE WIE CO ROBIĆ....!!!

 

MOŻE COŚ POLECICIE ZA MAX 700-800ZŁ...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka.

Muszę się podzielić bardzo nieprzyjemną informacja, prawdopodobnie padła mi jedna kość ramu Crucial Ballistix, pewności nie mam, bo tej drugiej jeszcze(teoretycznie uwalonej) nie testowałem, ale od 2 tygodni męczyłem się z stabilnym postawieniem systemu i jestem wyczerpany Singiel naprawił problem, lecz wydajność jest do bani.

Papiery na pamięci są, lecz pewnie dopiero w sierpniu bym miał nową kość, bo mi się jej nie chce wysyłać, poczekam na kuzyna jak wpadnie do Polski to mu ją dam, chyba, że ktoś chce kupić te pamiątki.

Dziwne jest jeszcze to, że w dualu jak testowałem to żadnych błędów nie było w memtescie, a system się wysypywał, może mi kontroler padł na procu sam nie wiem jutro testuje następne 1GB.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Worms14

 

Przez zakupem tych Cruciali nie czytałeś forum XS? Wiele tam wątków o padających po pewnym czasie Crucialach, np:

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=83018

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=83260

 

Dlatego wybrałem GSkille. Może nie tak ekstremalne ale pewniejsze ... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Moje GSkille HX są już w Polsce. (...) W ciągu tygodnia, dwóch je przetestuję i zdam relację.

Sam jestem ciekaw tych HS... Czekam na test.

Zamowilem sobie mala kolekcje GSkilli- HZ, ZX i HX. Wybiore sobie co lepsze, a reszte posle w ludzi :P

Whoa, fajna kolekcyjka Lancer... Daj znac jak poszly Ci te meki, OK?

 

A tak na marginesie, to zapowiada sie, ze w cigu kilku tygodni moge miec zawalenie 2GB... Poza Mushkinem, bedzie tez PQI, bardzo prawdopodobnie Corsair i pewnie cos w koncu od Patriot. Zobaczymy, moze byc kurcze troche roboty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka.

Muszę się podzielić bardzo nieprzyjemną informacja, isprawdopodobnie padła mi jedna kość ramu Crucial Balltix, pewności nie mam, bo tej drugiej jeszcze(teoretycznie uwalonej) nie testowałem, ale od 2 tygodni męczyłem się z stabilnym postawieniem systemu i jestem wyczerpany Singiel naprawił problem, lecz wydajność jest do bani.

 

Pozdro.

Potwierdzają sie u nas informacje o padających Ballistixach,trzeba uważać z napieciami.

Miejmy nadzieję,że odzysakasz nowe memki po pozytywnym uwzględnieniu reklamacji. :wink:

 

PS

Muszą trochę posprzątać na pierwszej stronie, ostanio miałem bardzo mało czasu.(uruchamiałem platformę S939)

 

@bachus_anonym

Myślę że dobrze zamieszczasz update w Swoich testach,tym niemniej świeże informacje zawsze można "zrównoleglić" w nowym poście coby na bieżąco każdy czytał,tym bardziej,że Twoje informacje bardzo wiele wnoszą. :wink:

 

@Sulaco

Zgadzam się z Tobą,że zestawy 2x1GB głównie służą graczom(pomijam profesionalne zastosowania) i w tym momencie na pewno test 3D jest ważnieszy od 2D.Przyznam,że po ostatnich testach Bachusa okazało się że są tak duże rozbieżności między 2D i 3D.

Na początku topicu formuła testu nie miała ograniczeń i nie podlegała rankingowi.Póżniej pojawiły się propozycje,żeby zrobić coś n awzór XS-a i tak poszło. :wink:

 

Jeżeli są realne propozycje wprowadzenie dodatkowej formuły 3D sprawa jest otwarta. :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za pamięci, na jakich kościach?

 

https://ssl.allegro.pl/show_item.php?item=77605872

 

Warto?

Jest to zestaw Value od GeIL'a - GE2GB3200BDC. Nie wiem na 100%, ale ponoc jest to Infineon BE-5. Niewiele chyba sie mowi o tych GeIL'ach, ale za daleko ponoc nie fruwaja, ok 210-230Mhz i chyba mozna zaciesnic timmingi deczko do 8-3-3-2.5(3.0).

 

@Ricci,

 

Mialem nadzieje. ze - moj post zostal zauwazony. Widac, nie :P

 

18MHz roznicy w moim przypadku (G.Skill ZX) to chyba najwiekszy odchyl jaki widzialem na tych Infineon'ach :lol: Sa przypadki, gdzie ludzie maja lepsze wyniki. Moze nie lepsze MAX 2D, ale sporo mniejszy odchyl miedzy 2D i 3D.

 

Wlasnie dostalem potwierdzenie i jeszcze przed Wigilia bede mial 2 zestawy Corsair do testow - jeden na UCCC i drugi na Infineon. Zobaczymy czy cos ciekawego zaprezentuja soba :) Po swietach za to, najpewniej PQI i Mushkin pojda na warsztat. Mam nadzieje, ze po tych testach, wiecej Polakow znajdzie sobie cos dla siebie.

Edytowane przez bachus_anonym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok - to bardzo pilna sprawa - co brac z najtanszych pamieci - samsung, czy hynixy - oczywiscie 2x1gb... a moze ktos ma cos na sprzedaz na dniach "(przed swietami chcial bym je miec w domu)

pozdro

Edytowane przez chase1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ricci,

 

Mialem nadzieje. ze - moj post zostal zauwazony. Widac, nie :P

 

18MHz roznicy w moim przypadku (G.Skill ZX) to chyba najwiekszy odchyl jaki widzialem na tych Infineon'ach :lol: Sa przypadki, gdzie ludzie maja lepsze wyniki. Moze nie lepsze MAX 2D, ale sporo mniejszy odchyl miedzy 2D i 3D.

 

Wlasnie dostalem potwierdzenie i jeszcze przed Wigilia bede mial 2 zestawy Corsair do testow - jeden na UCCC i drugi na Infineon. Zobaczymy czy cos ciekawego zaprezentuja soba :) Po swietach za to, najpewniej PQI i Mushkin pojda na warsztat. Mam nadzieje, ze po tych testach, wiecej Polakow znajdzie sobie cos dla siebie.

Na pewno Twój post nie pozostał niezauważony prze ze mnie i mam nadzieje przez pozostałych userów. :wink:

Cieszę się również że coraz więcej firm zabiega o Twoje referencje n/t przetestowanego sprzętu, tak trzymać :lol: , my w(PL) korzystamy na info,a wiadomo w dzisiejszych czasach jest to jedno z najważniejszych mediów. :wink:

 

Pozdrawiam,Ricci. :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem i zapłaciłem za swoje GSkill HX. Wieczorem może znajdę czas żeby trochę potestować. Ciekawe jak ułoży się współpraca GSkill+A64+MSI K8N Sli Plat.

 

Zdziwiony jestem w jaki sposób "połączono" kostki ram z radiatorem. Pomiędzy radiatorem a kostkami jest dość gruba taśma termoprzewodząca(?) ale nie na całej powierzchni kostek tylko na ich mniejszej części. Na większej nie ma nic, jest pusta przestrzeń/powietrze.

Kostki nie mają dużego apetytu na Vmem więc może się nie będą grzały .....

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...