Skocz do zawartości
Ricci

2x1 Gb - Testy Różnych Pamięci Ddr1

Rekomendowane odpowiedzi

Nie sprzedaje bo nie oplaci mi sie lepiej oddac na gwarancje i dostac pelen zwrot gotowki. Wiem ze HZ daleko do Ballistikow ale na Mushkiny szkoda mi kasy zwlaszcza ze moga sie trafic nie te kosci ktore Bachus testowal i wtedy... 80£ poszlo na marne. Pozatym Racuch widze ze Twoje HZ przy tych ustawieniach ktore przedstawiles maja podobne wyniki do Cruciali, a w grach czy pamieci 400MHz czy 500 roznica moze 2-3fps co innego 3DMarki.

Edytowane przez Sssaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okidoki Panowie i Panie - kolejny tescik do kolekcji :lol:

 

Tym razem, jedziemy z marka ktora o ile mi wiadomo jest obecna na rynku polskim.

Mianowicie jest to zestaw 2GB DDR Patriot High Performance PDC2G4000ELK, oparty o dosc juz dobrze znane Samsung UCCC. Mimo, ze jest juz w tym temacie test tych pamieci to nie zaszkodzi chyba jeszcze jeden...

 

Opakowanie

Dołączona grafika

 

Z perspektywy...

Dołączona grafika

 

Fajny emblemacik

Dołączona grafika

 

 

Setup:

AMD Opteron 146

DFI LP Ultra-D R.A02, BIOS 11/14 Official

Sterowniki NForce4 6.70, USB, Network i Audio.

EVGA 7800GTX 256MB KO @ 490+40/1390 (low-power mode disabled thru BIOS-mod)

Forceware 84.21, High Quality

Windows XP SP2, bez optymalizacji

 

Czesc 1: Jak wysoko poleca @ 8-4-4-3.0-1T

 

SPi32M & 3DMark03 @ DDR560 8-4-4-3.0-1T, 308x10=3080Mhz

 

3DMark2001 & 3DMark06 @ DDR560 8-4-4-3.0-1T, 308x10=3080Mhz

 

SP2004 LargeFFT 1024MB used @ DDR560 8-4-4-3.0-1T, 308x10=3080Mhz

 

SPi32M & 3DMark03 @ DDR566 8-4-4-3.0-1T, 312x10=3120Mhz

 

3DMark2001 & 3DM06 @ DDR566 8-4-4-3.0-1T, 312x10=3120Mhz

 

 

Czesc 2: Jak wysoko poleca @ 8-3-4-3.0-1T

 

SPi32M & 3DMark03 @ DDR556 8-3-4-3.0-1T, 306x10=3060Mhz

 

3DMark2001 & 3DMark06 @ DDR556 8-3-4-3.0-1T, 306x10=3060Mhz

 

SP2004 LargeFFT 1024MB used @ DDR556 8-3-4-3.0-1T, 306x10=3060Mhz

 

SPi32M & 3DMark03 @ DDR560 8-3-4-3.0-1T, 308x10=3080Mhz

 

3DMark2001 & 3DM06 @ DDR560 8-3-4-3.0-1T, 308x10=3080Mhz

 

 

Czesc 3: Jak wysoko poleca @ 5-3-3-3.0-1T

 

SPi32M & 3DMark03 @ DDR500 5-3-3-3.0-1T, 300x10=3000Mhz

 

3DMark2001 & 3DMark06 @ DDR500 5-3-3-3.0-1T, 300x10=3000Mhz

 

 

Czesc 4: Pelna stabilnosc @ 5-3-3-2.5-1T

 

SPi32M & 3DMark03 @ DDR490 5-3-3-2.5-1T, 294x10=2940Mhz

 

3DMark2001 & 3DMark06 @ DDR490 5-3-3-2.5-1T, 294x10=2940Mhz

 

SP2004 LargeFFT 1024MB used @ DDR490 5-3-3-2.5-1T, 294x10=2940Mhz

 

 

Dopisze cos wiecej za kilka godzin :)

Edytowane przez bachus_anonym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny test bachus_anonym'a: :lol:

Tym razem na warsztat został wzięty zestaw 2x1GB Patriot PC4000ELK na Samsungach UCCC.Dużo zależy od memek,ale bardzo wiele również od "tancerza",który z nimi "tańczy" :lol2:.Osiagniety rezultat należy zaliczyć do bardzo dobrych:280MHz 3,0-4-4-8 1T stabilne również w 3D,przy bardzo ostrych pozostałych alphach to wynik budzący szacunek.Mamy pokazane,również szereg innych ustawień,aż do bardzo wydajnych 245MHz 2,5-3-3-5 1T+3D (alphy ostre).Jakość testu jak zwykle na najwyższym poziomie. :lol:

Thx Michał za test. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, nie ma sprawy Ricci :)

 

Tak jako ciekawostke, doloze jeszcze maly efekt uboczny" moich testow Samsung UCCC oraz Infineon CE-5 :)

 

G.Skill 2GBHZ + Patriot PDC2G4000ELK = 4x1GB UCCC @ DDR550 6-3-4-3.0-2T, 2.8v

Dołączona grafika

 

4 x Memtest For Windows, 907MB kadzdy .:. 2 x SP2004 Large FFT, 1578MB kazdy .:. SPi32M .:. CPU-Z Validation

 

Strasznie dlugo trwa zrobienie tych 100% w "Memtest For Windows", chyba prawie 45minut :lol:

 

EDIT: Mala poprawka - SPi32M @ 4x1GB DDR560 6-3-4-3.0-2T, 2.8v

 

 

 

Corsair TWINX2048-4400PRO + Mushkin Redline XP4000 = 4x1GB Infineon CE-5 @ DDR540 5-2-3-3.0-2T, 2.8v

Dołączona grafika

 

4 x Memtest For Windows, 900MB kazdy .:. 2 x SP2004 Large FFT, 1578MB kazdy .:. SPi32M .:. CPU-Z Validation

 

Powyzsze jest rozwniez stabilne w 3D. Za to 273MHz juz nie...

 

EDIT: Ciut wiecej - SPi32M @ 4x1GB DDR550 5-2-3-3.0-2T, 2.84v

Edytowane przez bachus_anonym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, nie ma sprawy Ricci :)

 

Tak jako ciekawostke, doloze jeszcze maly efekt uboczny" moich testow UCCC... :)

 

G.Skill 2GBHZ + Patriot PDC2G4000ELK + WinXP Pro x64 = 4x1GB UCCC @ DDR550 6-3-4-3.0-2T, 2.8v

 

4 x Memtest For Windows, kazdy po 907MB .:. 2 x SP2004 Large FFT, kazdy po 1578MB .:. SPi32M .:. CPU-Z Validation

 

Strasznie dlugo trwa zrobienie tych 100% w "Memtest For Windows", chyba prawie 45minut :lol:

 

Pozdrawiam :)

 

EDIT: Mala poprawka - SPi32M @ 4x1GB DDR560 6-3-4-3.0-2T, 2.8v

Super! :lol2: Przedsmak tego co nas czeka za rok albo dwa lata :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem bios i mam update swojego testu.

http://img90.imageshack.us/img90/5092/pamiec2dv.jpg

Dołącz prosze tego screena do swojego testu;wszystko będzie w jednym miejscu. :D

Bios załatwił sprawę,czy były jakieś inne dodatkowe działania ?;w każdym razie gratsy za poprawkę. :lol:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko bios. Dziwi sie ze pamieci zupełnie nie reaguja na zmiane napiecia niby ustawione jest w tescie na 2,8V ale na 2,5 tez chodzilo stabilnie. Wiem ze nie wszystkie pamiatki reaguja na zmiane napiecia, ale Bachus jak testował te ZX to dawał wyzsze napiecie aby je ustabilizowac. U mnie wszystko jedno. Natmiast teraz jestem zadowolony, proc mi chodzi zazwyczaj na 2600 i z dzielnikiem na 166 akurat wychodzi te taktowanie pamieci (237MHz)

Edytowane przez klmn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zerowe

oszukujesz :P no zależy co się robi. ja znam takie zajęcie że 4 to mało i swapuje dod. 3.

a w grach - różnicy w bf2, bo tylko to znam ;) 2gb vs 4gb - minimalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!! :)

Wkoncu udało mi się przeprowdzić teścik w którym głównym bohaterem były pamięci GSKILL HZ.Nie będę się rozpisywał dużo o tych pamięciach bo wszystko już było o nich napisane, bardzo dobry test dał BACHUS i dzięki niemu skusiłem się między innymi na te pamięci. Kostki były pierwsze z brzegu nie jakies przebierane. Chodzą dosyć dobrze :wink:

 

Co przedstawia poniższy screen:) Wynik byłby niższy ale w czasie testu normalnie pracowalem na komputerze:) więc wynik jest jaki jest.... postaram sie dać kiedys jakis lepszy rezultat:)

 

http://img406.imageshack.us/my.php?image=300mhzscreen5jv.jpg

 

pozdrawiam!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test Blue: :D

Jedenasty przedstawiciel G.Skill HZ w naszym rankingu.Wydawało się że Mushkin Redline PC4000 na dłużej zagości na 1 miejscu ,a tu taka niespodzianka ze stronyG.Skill HZ.300MHz 3,0-4-4-5 1T to wynik najlepszy w naszym rankingu ! Brawo :lol:

Przyznam,że tak skromnie to opisałeś w teście ,że w trakcie otwierania screena nie spodziewałekm się tak doskonałego wyniku,a tu proszę taka miła niespodzianka.Tak łatwo nam się nie "wywiniesz",mów gdzie zdobyłeś takie kostki ? :lol2:

Skądinąd czytam Twoje posty i wiem ,że raczej masz to co najlepsze. :wink:

Thx Blue za Test. :lol:

 

Edit;2.05.2006

Wklejam sprostowanie Blue;

ehhhh.....bachus miał rację!! cały czas używałem wersji 1.32 która jak się później okazało źle odczytała taktowanie pamięci.Dzis odpaliłem wersje 1,32 która wskazywała częstotliwość 300 a zaraz obok wersje 1,33 która pokazała 270.Żeby nie było niedomówien wynikło to z mojej niewiedzy ,że takie coś ma miejsce. Nigdy wcześniej wersji 1,33 nie używałem ,a inne programy wskazywały ddr600. Tak czy siak przepraszam za zamieszanie, które jeszcze raz powtrzam wynikło nie z chęci "wbicia" się na pierwsze miejsce bo prędzej czy później i tak wyszło by to na jaw tylko z tego że o takim błędzie ODC nie wiedziałem i gdy zmieniłem bios na nowszy zauważyłem własnie że pojawiła się nowa opcja która była ustawiona automatycznie na enable. Postaram się w takim razie powalczyć o podium...bo raczej o 1miejscu trzeba zapomnieć...wyniki dam tak za godzinkę...

pozdrawiam

Wynik do poprawki,brawo za sportowy gest. :lol: Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!! :)

Wkoncu udało mi się przeprowdzić teścik w którym głównym bohaterem były pamięci GSKILL HZ.Nie będę się rozpisywał dużo o tych pamięciach bo wszystko już było o nich napisane, bardzo dobry test dał BACHUS i dzięki niemu skusiłem się między innymi na te pamięci. Kostki były pierwsze z brzegu nie jakies przebierane. Chodzą dosyć dobrze :wink:

 

Co przedstawia poniższy screen:) Wynik byłby niższy ale w czasie testu normalnie pracowalem na komputerze:) więc wynik jest jaki jest.... postaram sie dać kiedys jakis lepszy rezultat:)

 

http://img406.imageshack.us/my.php?image=300mhzscreen5jv.jpg

 

pozdrawiam!! :)

Kostki wypaśne.Gratulacje.Pewnie pod koniec roku 06" takie kości to będzie norma(w sprzedaży) a narazie to rodzynek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będę probówał jutro znowu cos pokrecić bo narazie to jestem umowiony na meczyka w pro evo online :] tak na codzien proc biega mi na 2800 i pamieci ida wtedy z dzielnikiem180 tyle ze przy napieciu 2,6 standardowym, bios bodajze z lutego tego roku,podobno ten najnowszy nawet lepszy ponoć jest,przynajmniej tam ktos pisał tak w temacie dfi... ale narazie nie mam czasu zeby potestwowac go.do tego testu to sie zbieralem dosc długo, chyba pierwsze posty moje byly gdzies na 28stronie] wiec troszke mi to zajęło ale wkoncu sie udało

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będę probówał jutro znowu cos pokrecić bo narazie to jestem umowiony na meczyka w pro evo online :] tak na codzien proc biega mi na 2800 i pamieci ida wtedy z dzielnikiem180 tyle ze przy napieciu 2,6 standardowym, bios bodajze z lutego tego roku,podobno ten najnowszy nawet lepszy ponoć jest,przynajmniej tam ktos pisał tak w temacie dfi... ale narazie nie mam czasu zeby potestwowac go.do tego testu to sie zbieralem dosc długo, chyba pierwsze posty moje byly gdzies na 28stronie] wiec troszke mi to zajęło ale wkoncu sie udało

Sorka, ze sie czepiam :) Nie chodzi o Ranking (ja zawsze uwazalem to za liste, nie kto wyzej ten lepszy), ale nie moglbys po prostu uzyc najnowszej wersji 1.33.1? Tak na marginesie, nie ma BIOS z lutego, jedynie 329 i 406...

Nie zajmie ci to duzo czasu ;) Walnij 32M, otworz 3 instancje CPU-Z 1.33.1 : CPU, Memory i Mainboard Tabs... Chodzi o to, ze jedynie 1.33.1 odczytuje rejestr Odd Divisor Correct, ktory ma bardzo duzy wplyw na zegary pamieci. Dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Blue:

W świetle powyższych informacji prosze powtórz test z załączonym CPU-Z 1.33.1 : CPU, Memory i Mainboard :wink:

Na tej wysokości wszystko powinno byc zapiete "na ostatni guzik". :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, siejecie panike. Moglibyscie miec racje, gdyby wynik zostal osiagniety z dzielnikiem 9/10, ale nie 1/1 - co widac w A64tweakerze. Coprawda zmienic w zakladce kazdy moze, a CPU-Z sie "nie oszuka" ;)

BLue - nie pisz ze sa pierwsze lepsze, bo miales 4 pary kosci i wybrales jedna..a to juz selekcja. Moje HZ nie chca isc 286 3-4-4-8-1T a co dopiero 300. Moze to kwestia asynchronicznosci wlasnie....

Pozdrawiam w kazdym razie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, siejecie panike. Moglibyscie miec racje, gdyby wynik zostal osiagniety z dzielnikiem 9/10, ale nie 1/1 - co widac w A64tweakerze. Coprawda zmienic w zakladce kazdy moze, a CPU-Z sie "nie oszuka" ;)

Nie do konca... ODC "odpala" w momencie pojawienia sie nieparzystego "mem ratio", czyli CPU/9, CPU/11, etc. Czyli, mozesz byc na "1:1", ale jesli mnoznik jest nieparzysty to wlasnie wtedy (jesli ODC jest ENABLED) dzieje sie to co sie dzieje ;)

 

W kazdym badz razie, jak beda nowe screeny z CPU-Z 1.33.1 to sie zobaczy. DDR600 czesto sie nie zdarza i jesli Blue dorwal takie, to mu sie fartnelo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca... ODC "odpala" w momencie pojawienia sie nieparzystego "mem ratio", czyli CPU/9, CPU/11, etc. Czyli, mozesz byc na "1:1", ale jesli mnoznik jest nieparzysty to wlasnie wtedy (jesli ODC jest ENABLED) dzieje sie to co sie dzieje ;)

 

W kazdym badz razie, jak beda nowe screeny z CPU-Z 1.33.1 to sie zobaczy. DDR600 czesto sie nie zdarza i jesli Blue dorwal takie, to mu sie fartnelo :)

 

 

ehhhh.....bachus miał rację!! cały czas używałem wersji 1.32 która jak się później okazało źle odczytała taktowanie pamięci.Dzis odpaliłem wersje 1,32 która wskazywała częstotliwość 300 a zaraz obok wersje 1,33 która pokazała 270.Żeby nie było niedomówien wynikło to z mojej niewiedzy ,że takie coś ma miejsce. Nigdy wcześniej wersji 1,33 nie używałem ,a inne programy wskazywały ddr600. Tak czy siak przepraszam za zamieszanie, które jeszcze raz powtrzam wynikło nie z chęci "wbicia" się na pierwsze miejsce bo prędzej czy później i tak wyszło by to na jaw tylko z tego że o takim błędzie ODC nie wiedziałem i gdy zmieniłem bios na nowszy zauważyłem własnie że pojawiła się nowa opcja która była ustawiona automatycznie na enable. Postaram się w takim razie powalczyć o podium...bo raczej o 1miejscu trzeba zapomnieć...wyniki dam tak za godzinkę...

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mała poprawka, wynik juz nie jest taki imponujący, wieczorem jeszcze spróbuję co nieco się poprawić...tym razem juz zadnych zastrzeżeń być nie powinno :lol: Na wyniki nie zwracajcie uwagi w pi32mb bo normalnie pracowalem podczas testu...stronki otwierałem i tak nie ma się czym chwalic bo proc był słabo podkęcony... :-|

http://img213.imageshack.us/my.php?image=gskillpi322ow.jpg

a sprawdzalem memtesta na tych ddr600 i przechodził bez błedów przy wyłaczonym ODC

pozdRo

 

mały update

http://img338.imageshack.us/my.php?image=max9cw.jpg wiecej juz sie chyba nie da...

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...