Skocz do zawartości
Ricci

2x1 Gb - Testy Różnych Pamięci Ddr1

Rekomendowane odpowiedzi

rafa a te pdp co do nich linki podałeś to na jakich pamieciach są i ile z nich można wycisnać, czy jest jakaś róznica między nimi a tymi http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=3350

bo z tego co maja w opisie to te esc maja radiator (nie zależy mi na nim ważne żeby dobrze szły) a i cena bardzo korzystna

Nie znam ich szczegółowe ale to seria value a ktoś pytał o tanie kości. Zresztą jak to przy value często bywa kości bywają różne i nie wiesz na co trafisz chyba że możesz obejżeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to że nigdzie nie można ich dostać, a jak juz gdzieś są to w cenie g.skilli, mam 2 nieoficjalne zapewnienia że w tym tygoniu mają być w dwóch miejscach w cenie do 650zł ( za 2 szt) ale poczekamy zobaczymy, kurcze zachciało mi sie 2gb a jade na pozyczonych 512mb twinmosach ( co dziwnego pamieci te nie działały na socket A na 200mhz a na 754 śmigają na 209mhz bez problemów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos sie pozmienialo z G.Skill ZX ? Chodzi o kosci na ktorych sa zrobione. Dzis sobie kupilem skopiowalem timingi co pokazal bachus i [gluteus maximus]... nawet 215 nie chca isc. Za to na cl2 luzowanie timingow niewiele daje (chyba nic, mam je zbyt krotko, zyby cokolwiek powiedziec).

Edytowane przez klmn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel kupił sobie za moją namową 2x1GB G.Skill HZ 4000. Ma DFI SLI i A64 3500+@2.55GHz i niestety ramy poszły ledwo 260MHz! Mizernie troche. Chyba że wina tkwi w biosie. Wszystkie timingi miał defaultowe. Może kiepsko trafił. Wezme je dzisiaj na test na mojego Abita i może więcej u mnie pójdzie. Może jego kontroler w procku jest cienki?

Zdarzaja sie takie HZ ktore ledwo 260 wyciskaja. Mozliwe ze kiepsko trafil, u mnie ida 290 ale trzeba jeszcze to dopiescic timingami :) Mam jeszcze HX i na domyslnych (2-3-2-5) timingach ida 245. Calkiem przypadkiem wyszlo bo sprawdzalem czy nie sa DoA (tak mialem ustawiony bios pod BH-5 jedyne co to Vdimm zmniejszylem bo 3,2V to by je zabilo) Ale nie bede sie bawil bo to na sprzedaz :) no i jednak to prawda ze infineony CE-6 nie lubia wyzszch napiec najlepiej sprawuja sie na 2,55V :)

Edytowane przez HenYo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze HX i na domyslnych (2-3-2-5) timingach ida 245. Calkiem przypadkiem wyszlo bo sprawdzalem czy nie sa DoA (tak mialem ustawiony bios pod BH-5 jedyne co to Vdimm zmniejszylem bo 3,2V to by je zabilo) Ale nie bede sie bawil bo to na sprzedaz :) no i jednak to prawda ze infineony CE-6 nie lubia wyzszch napiec najlepiej sprawuja sie na 2,55V :)

HX są na CE-6?

 

One Vmem default mają 2,7V. Przynajmniej na mojej płycie. Na 2,55V ile te HX idą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HX są na CE-6?

 

One Vmem default mają 2,7V. Przynajmniej na mojej płycie. Na 2,55V ile te HX idą?

Z tego co mozna znalezc nawet tutaj na tweaku to sa Infineony >>:D<< a strona Xtremesystems.org nie dziala zebym mogl wkleic. Nie chce sie nimi bawic bo boje sie ze przesadze bo po BH-5utt to jak widze 2,7V to mam wrazenie ze malutkie napiecie jest. A na radiatorach jest napisane 2,5-2,7V a defaultowo to one raczej na 2,7V sie nie ustawiaja. Smartguardian pokazywal 2,59V po drugim restarcie. Wiem jedno byly bandycko drogie. Ale godnie BH-5 zastepuja a i nie grzeja sie wcale :) Tyle przaynajmniej wyczytalem na XtremeSystems.org :)

Edytowane przez HenYo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy kolejny test.Tym razem prezentowany po raz drugi zestaw 2x1GB Patriot PC 4000ELK.Bardzo ładny wynik i co należy podkreślic są dołączone testy 3D i w nich memki sprawują się bardzo dzielnie.Zestaw dostępny w polskich slepach,o co wielu userów pyta.A swoją drogą masz mocną grafę bo wynik w 3D bardzo ładny. :lol:

Thx Zbynio30 za test. :lol:

P.S. Jak byś wiedział na jakich kościach jest składany ten zestaw byłbym wdzięczny za info. :lol: (jak ktoś inny wie też proszę podac)

UCCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka! :cool:

 

Nie wiem, czy nadal jestescie zainteresowani moimi testami, ale pomyslalem ze wrzuce jeszcze co nieco. Test ten wrzucilem tydzien temu na XS i postaram sie cos tam przetlumaczyc.

No to jedziemy... G.Skill wypuscil niedawno kolejny zestaw 2x1GB - zbudowane z komponentow Infineon CE-5 oraz binowane na DDR500, F1-4000BIU2-2GBHV. Tradycjnie zestaw ten zostal do mnie wyslany przez G.Skill USA i pochodzi z pierwszej parti oferowanej w sklepie Newegg za $270 - deczko slono :)

Pamieci bede testowal tradycyjnie z zastosowaniem SuperPi 32M, Memtest For Windows i SP2004. Jak juz wiadomo wielu, moduly oparte na kosciach Infinen nalezy rowniez testowac pod katem stabilnosci w 3D i grach. Dlatego tez znajda sie tutaj rowniez wyniki 3DMark03 jak rowniez wspomne czy ustawienia sa stabilne przez 1 gpodzine grania w NFS:MW oraz FarCry.

 

Setup:

Opteron 146

DFI NF4 Ultra-D, BIOS oficjalny 11/14/2005

EVGA 7800GTX 256MB KO @ 540/1400 ForceWare 81.98 & 84.21

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Czesc 1: W PELNI STABILNE, lacznie z 3D oraz grami

 

SPi32M & 3DMark2003 @ 300x10=3000Mhz DDR500 5-2-3-3.0-1T

 

SPi32M & 3DMark2003 @ 306x10=3060Mhz DDR510 5-2-3-3.0-1T

 

SPi32M & 3DMark2003 @ 309x10=3090Mhz DDR514 5-2-3-3.0-1T

 

2godz. SP2004 LargeFFT @ 309x10=3090Mhz DDR514 5-2-3-3.0-1T

 

~600% w Memtest for Windows @ 309x10=3090Mhz DDR514 5-2-3-3.0-1T

 

SPi32M & 3DMark2003 @ 312x10=3120Mhz DDR520 5-2-3-3.0-1T

 

~600% w Memtest for Windows @ 312x10=3120Mhz DDR520 5-2-3-3.0-1T

 

Wyglada na to, ze 260Mhz to limit tych modulow, biarac pod uwage pelna stabilnosc. Na XS kilka innych zestawow 2GBHV bylo testowanych i prawde mowiac wszystkie osiagnely mniej wiecej ten sam pulap.

 

 

Oczywiscie, kolejny krok to CAS2.5. Ku mojemu zdziwieni, konecznym byla pojechanie z napieciem do 2.94v (2.98v z miernikiem) aby calkowicie ustabilizowac te pamieci przy DDR500. Przy nizszym VDIMM, Windy najprosciej w swiecie sie nie odpalaly, niezaleznie od ustwaien w BIOS.

 

SPi32M & 3DMark2003 @ 288x10=2880Mhz DDR480 5-2-3-2.5-1T

 

SPi32M & 3DMark2003 @ 300x10=3000Mhz DDR500 5-2-3-2.5-1T

 

2godz. SP2004 LargeFFT @ 300x10=3000Mhz DDR500 5-2-3-2.5-1T

 

~600% Memtest for Windows @ 300x10=3000Mhz DDR500 5-2-3-2.5-1T

 

 

Ostatnia czesc testu to wyniki z CAS2.0 Spedzilem dobre pol godziny starajac sie odpalic pamieci na dzielniku div150 przy CAS2.0 (bez problemu z 2.5 or 3.0), ale po prostu sie nie dalo wlezc w Windy. Dlatego postanowilem obnizyc HTT i zmienic dzielnik na div166.

 

SPi32M & 3DMark2003 @ 264x10=2640Mhz DDR440 5-2-3-2.0-1T

 

2godz SP2004 LargeFFT @ 264x10=2640Mhz DDR440 5-2-3-2.0-1T

 

~600% Memtest for Windows @ 264x10=2640Mhz DDR440 5-2-3-2.0-1T

 

 

Czesc 2: Stabilne poza 3D

 

SPi32M @ 318x10=3180Mhz DDR530 5-2-3-3.0-1T

 

SPi32M @ 322x10=3220Mhz DDR536 5-2-3-3.0-1T

 

2godz SP2004 LargeFFT @ 322x10=3220Mhz DDR536 5-2-3-3.0-1T

 

~600% Memtest for Windows @ 322x10=3220Mhz DDR536 5-2-3-3.0-1T

 

 

Czesc 3: Ehhh... Moje podsumowanie :D

 

NO i prosze! W koncu G.Skill wypuscil zestaw DDR500 w opraciu o kosci Infineon. Po 2GBZX oraz 2GBHX postanowili dolaczyc do pozostalych (OCZ oraz Mushkin) i zaczeli "binowac" Infineony wyzej niz PC3200. Szczerze mowiac, mialem nadzieje ze moduly te beda mialy wiecej pary, ale z 260MHz w sumie mozna byc dosc zadowolonym.

 

No to tyle tym razem! A propos, dostalem rowniez potwierdzenie, ze za kilka dni bede mial kolejne 2GB do przetestowania. Tym razem ze stajni OCZ a bedzie to EL DDR PC-4000 Platinum XTC zbudowane w oparciu o Micron -5B:F.

 

Tymczasem, trzymajcie sie! :)

Edytowane przez bachus_anonym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...dostalem rowniez potwierdzenie, ze za kilka dni bede mial kolejne 2GB do przetestowania. Tym razem ze stajni OCZ a bedzie to EL DDR PC-4000 Platinum XTC zbudowane w oparciu o Micron -5B:F.

Dzięki za teścik :)

A tymi OCZ to jestem osobiście zainteresowany i to bardzo, bo sam posiadam wersje GOLD i ciekaw jestem czy będą wyróżniały się czymś oprócz lepszych timingów czy będzie lepsze OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy warto zakupic samsungi na kosciach tccc oczywiście moduły 1gb, z tego co wyczytałem tccc robią około 250-260mhz na 2.8-2.9v, takie coś by mnie w pełni satysfakcjonowało czym miał ktoś kiedyś styczność z tymi modułami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka! :cool:

Nie wiem, czy nadal jestescie zainteresowani moimi testami, ale pomyslalem ze wrzuce jeszcze co nieco...

Jak najbardziej :lol: ;ten obszerny materiał powiekszy naszą bazę testów,pozostaje czytać,czytać,czytać...uff,ale się napracowałeś. :lol:

G.Skill postarał się o kolejny bardzo ciekawy zestaw,widać że walka w tym segmencie rynku (2x1GB) trwa.260MHz przy krótkich opóźnieniach,w pełni stabilne włącznie z 3D to dobry rezultat,pozwalający mieć nadzieję,że memki znajdą swoich nabywców.Cena też do przełknięcia na rynku amerykańskim.Brawo :lol:

... A propos, dostalem rowniez potwierdzenie, ze za kilka dni bede mial kolejne 2GB do przetestowania. Tym razem ze stajni OCZ a bedzie to EL DDR PC-4000 Platinum XTC zbudowane w oparciu o Micron -5B:F.

Tymczasem, trzymajcie sie! :)

Micron 5B F powinno byc coś ciekawego,miejmy nadzieję że wyeliminowali wady 5B D

Thx Michal za mega test. :lol:

Pozdrawiam,Ricci. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na ile tobie poszły i przy jakich timingach, chetnie też się dowiem przy jakim voltażu i czy masz na nich radiatory

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel kupił sobie za moją namową 2x1GB G.Skill HZ 4000. Ma DFI SLI i A64 3500+@2.55GHz i niestety ramy poszły ledwo 260MHz! Mizernie troche. Chyba że wina tkwi w biosie. Wszystkie timingi miał defaultowe. Może kiepsko trafił. Wezme je dzisiaj na test na mojego Abita i może więcej u mnie pójdzie. Może jego kontroler w procku jest cienki?

Pozwólcie że sie zacytuje :D

 

G.Skill 2GB DDR HZ PC4000 (2x1GB) CAS3 Dual Channel Kit (F1-4000USU2-2GBHZ)

 

Wziąłem te memki na warsztat i uruchomiłem na moim kompie przy zwyczajnej codziennej częstotliwości jak moje OCZ czyli na 260MHz (520DDR) synchro z prockiem 2.6GHz. Wszystkie timingi default. Co zauważyłem od razu w biosie to to że mają gorsze timingi w porównaniu do moich OCZ. Zapuściłem testy w PCMarkach 2002, 2004, 2005 i evereście. Wszyskie PC Marki pokazały spadek wydajności w stosunku do OCZ odpowiednio:

12901 do 12544, 6256 do 6239, 5942 do 4998. Szczególnie 05 pokazał dużą różnice punktową. Ale co ciekawe w evereście sytuacja odwrotna bo pokazał wzrost przepustowości - read 6049 MB/s do 6464MB/s i - write 2129 MB/s do 2303MB/s. Ciekawe że nie ma to odbicia w markach :unsure: .

Na koniec uruchomiłem memtesta i co się okazało - przy tych 260 sypie błędami jak cholera! Zaczęło się delikatnie do 30% było 8 błędów ale od 44% zaczęło się że nie nadążałem z klikaniem na OK i przerwałem test przy ok 550 błędach!!!

Niestety tak kiepskich G.Skilli chyba jeszcze nie było i niech to będzie przestrogą że można kiepsko trafić.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam się serio, poza tym spójrz na moją konfigurację.

to ja Ci odpowiem (spojrz na moja konfiguracje). TAK opaca sie. Mialem wszystko na max w bf2 z aa i af na czele przy 1024 i mialem mocne przycinki ... teraz nie mam. Q4 na ultra przy 1024 mial takie przycinki ze nie mglem trafic do bunkru na poczatku gry ... teraz nie ma. Te dwie gry przekonaly mnie do zmiany ramu. Jest wiele innych powodow ku temu ale przez wspomniane dwie pozycje a przede wszystkim bf2 nie moglem zrobic inaczej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamieci to opisywane wcześniej Gskille ZX. Udało mi się wykręcić je na tyle:

Dołączona grafika

 

 

Poprzednio publikowałem tu test gdzie pamiatki te poszły raptem na 221MHz. Jednak zmiana biosu załatwiła sprawę.

Edytowane przez klmn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie które po części dotyczy 2*1GB.

Chcę kupić jedną kość pamięci 1GB (z czasem drugą). Na kość mam max 400zł. Co byście polecili. Jaki model, seria, etc... Chciałbym zeby w miarę się kręciły. Kupuje jedną kość ponieważ muszę dokupić chłodnice więc na razie fundusze ograniczone. Sprzęt jak w podpisie.

Z góry dzieki.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poluj na Samsungi UCCC na allegro. Ostatnio były za 330zł, czyli cena niska, a pamiątki są genialne (patrz 1 strona).

 

P.S. Czy widział gdzieś ktoś, czy można kupić g.skille na UCCC na sztuki, a nie w parach (później też bym chciał kupić pierw +1gb a potem drugą dopiero do duala)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...