Skocz do zawartości
nevision

Najszybszy Nt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Posiadam następującą konfigurację sprzętową:

 

ASUS A7N8X nForce2

AMD Athlon XP 2700+

1,5GB RAM KINGMAX

ATI RADEON X800XL

2x Maxtor 160GB 7200RPM 8MB cache

 

Który z Windows (2000/XP/2003) [a może Linux] najpełniej wykorzysta możliwości tego sprzętu? Chodzi mi, żeby wycisnąć z komputera max szybkości :)

Edytowane przez nevision

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Windows 2000 obcięty programem nLite i XPlite, wyłączone wszelkie bajerki (cienie, tapety, niepotrzebne usługi), zainstalowany na partycji 3 GB FAT32 z plikiem wymiany na oddzielnej partycji na FAT16 (lub bez pliku wymiany - jeśli nie będzie to sprawiać problemów w nowych, pamięciożernych grach).

 

2. Ewentualnie Gentoo (nie pamiętam który "stage") - kompilowany program po programie ze źródełek.

 

W obydwu przypadkach zastosowane wszelkie tipsy (odnośnie wydajnośc) znalezione w sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam także Windows 2003 Server - jest szybki i stabilny - i jest naprawdę porządny. Po kilku zmianach - obsługuje grafikę 3D i dźwięk. 180 dniowy Trial jest na stronie producenta.

 

Właśnie go zainstalowałem i z całą pewnością jest szybszy niż Windows Pro & Home. Gentoo nigdy nie stawiałem - więc nie mam porównania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

win 2003 sp1... stabilny, po konfiguracji mozna go normalnie w domu uzywac.. jedyne co to czasami sie zdarzaja problemy z pendrive\mp3playerki .. jednym slowem najlepszy system z redmond

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...