Skocz do zawartości
Gość Overclocked

Wszystko O Dfi Infinity S.939

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lucas234

@pr1ince

a jak wyglada na tej plycie sprawa regulacji kontroli predkosci obrotowej wentyla na cpu jakie sa wartosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobrze. Ja nie zauwazylem zadnych problemow z nia.

Wiesz, zalezy do czego potrzebujesz kompa. jak nie bedziesz podkrecal i "boisz" sie mieszac w ustawieniach, to nie kupuj dfi. Ale jezeli oczekujesz stabilnej plyty glownej, z wieloma bardzo pozytecznymi ustawieniami, to bardzo polecam!

Infinity to jest taka "lan party dl ubogich" ;)

ja jak bym mial za duzo pieniedzy to bym kupil lanparty z SLI, ale ze nie mam nawet kasy na jedna dobra karte grafiki, to kupilem infinity i Tobie tez polecam.

 

ps. jak lubisz cisze to kup radiator ZALMAN Nb-47J, bo wentylatorek standardowy jest abrdzo glosny.

 

pzdr

dzieki ze odp. co do krecenia to na pewno krecic sie bedzie. na poczatek powoli bo jeszcze mam za malo wprawy ale damy rade (mam nadzieje). jeszcze jedno pytanko w spr. infinity :

 

do obslugi samprona trzeba zmieniac "standardowy" bios ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pr1nce:

 

rozumiem że masz na czipsecie zalmana- powiedz jaka temp ? i czy masz nawiew na niego?

 

u mnie będzie problem z założeniem tego radiatora, gdyż 6800 gs jest na tyle długi że część tej karty jest nad boxowym radiatorze...chyba żeby go powyginać...

 

ale zmienić by sie go przydało bo jest dość słyszalny(gs chłodzony zalmanem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pr1nce:

 

rozumiem że masz na czipsecie zalmana- powiedz jaka temp ? i czy masz nawiew na niego?

 

u mnie będzie problem z założeniem tego radiatora, gdyż 6800 gs jest na tyle długi że część tej karty jest nad boxowym radiatorze...chyba żeby go powyginać...

 

ale zmienić by sie go przydało bo jest dość słyszalny(gs chłodzony zalmanem)

Troche powyginasz Zalmana i na pewno się zmieści.

 

mam jeszcze takie pytanie zeby sie upewnic :

 

czy mobo bedzie obslugiwac Athlon 64 X2 ??

Tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec, na chipsecie mam niebiskiego zalmana, i przykleilem na niego na kropelke wentylator spire40mm (bardzo cichy) ktory wieje i skutecznie chlodzi. mam 44*C na plycie. ale najwazniejsze ze jest cicho.

 

co do predkosci wentylatora cpu, to sa tam jakies procentowe wartosci, cyba 100%, 75% itp, ale nie jestem pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec, na chipsecie mam niebiskiego zalmana, i przykleilem na niego na kropelke wentylator spire40mm (bardzo cichy) ktory wieje i skutecznie chlodzi. mam 44*C na plycie. ale najwazniejsze ze jest cicho.

 

co do predkosci wentylatora cpu, to sa tam jakies procentowe wartosci, cyba 100%, 75% itp, ale nie jestem pewien.

 

Jak byś mógł zamieścić fotke chłodzenia czipsetu to będe bardzo wdzięczny :)

 

.....a jak nie to....się nie obraże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc mam wielki problem kupilem dzis ta plyte infinity 939 i karte geforce 6800gs i nie moge odpalic windowsa ciagle pisze blad dysku a dysk jest dobry bo sprawdzalem na drugim kompie w biosie tez zmienialem zeby startowal z dysku i nstalowalem windowsa ale po pierwszym resecie pisze to samo powiedzcie co mam zmienic w biosie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu koniec sesji, czyli czas na zakupy :D

Widze że troche przybyło użytkowników Infinity :)

 

Więc może już ktoś potrafi odpowiedzieć na moje pytanie odnośnie kompatybilności tej mobo z SB Live?

 

Jeżeli ktoś coś wie to prosze o odpowiedź

 

A jak wygląda sprawa z Sata 2? Da się mobo bezboleśnie zmodować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem podzielić się swoimi opiniami na temat tej płyty. Mam Dfi infinity gdzieś od listopada 2005. Natychmiast założyłem niebieskiego zalmana na chipset (temp. bez żadnego ekstra wiatraka 41 stopni). Mam karte grafiki Gigabyte 6600 chłodzoną pasywnie, zalman wszedł bez żadnego problemu. Orginalny wiatraczek chipsetu - totalna porażka wyje strasznie.

Jako wiatraczek do budy mam Arctic cooling Fan 3T w miarę wydajny i cichy.

 

Na procesorze Arctic freezer 64 pro - chodzi ok. 1000 obrotów - regulacja z biosu na 50%. Zasilacz Tagan 380, w sumie wyszedł w miarę cichy komp. Nie zdarzyło mi się aby komp zawiesił się przez te 3 miesiące czy to pod WinXp czy Linuxem. Maks mojego procesora na tej płycie Athlon Venice 3000+ to ok. 2500Mhz na 1,6 V. Płyta chodzi nawet z fsb 330.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sblive dziala jak zloto na tej mobo ale mam inny problem jak chce podlaczyc modem thomsona do usb to mi przy starcie windy zatrzymuje sie przy sprawdzaniu procka i nie mam internetu ktos wie co z tym zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sblive dziala jak zloto na tej mobo ale mam inny problem jak chce podlaczyc modem thomsona do usb to mi przy starcie windy zatrzymuje sie przy sprawdzaniu procka i nie mam internetu ktos wie co z tym zrobic

Nie no biednemu zawsze wiatr w oczy

 

Jak już wiem, że nie mam się co martwić o SB to teraz modem, bo też akurat taki posiadam :?

 

Ech widze że te DFI lubią być kapryśne, bo ludzie z LP też mają najróżniejsze problemy :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powtórze te moje zapytanie....

 

""Mam problemy z karta lan z tej płyty. Odpalam kompa i nie mam neta(łącze się kablem do routera. Po odłączeniu i ponownym włożeniu kabla do wtyczki(czy to przy kompie czy ruterze-obojętne-musze tak zrobić nawet z 10razy)to net w końcu jest.""

 

a jak u Was wszystko wporządku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powtórze te moje zapytanie....

 

""Mam problemy z karta lan z tej płyty. Odpalam kompa i nie mam neta(łącze się kablem do routera. Po odłączeniu i ponownym włożeniu kabla do wtyczki(czy to przy kompie czy ruterze-obojętne-musze tak zrobić nawet z 10razy)to net w końcu jest.""

 

a jak u Was wszystko wporządku?

Zainstaluj najnowsze sterowniki, wgraj najnowszy bios i napisz czy pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem podzielić się swoimi opiniami na temat tej płyty. Mam Dfi infinity gdzieś od listopada 2005. Natychmiast założyłem niebieskiego zalmana na chipset (temp. bez żadnego ekstra wiatraka 41 stopni). Mam karte grafiki Gigabyte 6600 chłodzoną pasywnie, zalman wszedł bez żadnego problemu. Orginalny wiatraczek chipsetu - totalna porażka wyje strasznie.

Jako wiatraczek do budy mam Arctic cooling Fan 3T w miarę wydajny i cichy.

 

Na procesorze Arctic freezer 64 pro - chodzi ok. 1000 obrotów - regulacja z biosu na 50%. Zasilacz Tagan 380, w sumie wyszedł w miarę cichy komp. Nie zdarzyło mi się aby komp zawiesił się przez te 3 miesiące czy to pod WinXp czy Linuxem. Maks mojego procesora na tej płycie Athlon Venice 3000+ to ok. 2500Mhz na 1,6 V. Płyta chodzi nawet z fsb 330.

Pozdrawiam

i to mnie przekonuje zeby kupic dfi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem napoczątku kupić gigabyte'a K8NF-9 bo w nim niby nie ma problemów (prócz tego że można na nim kręcić tylko na niskim HT), ale jak teraz widze, że na Infinity wchodzi lightowo niebieski zalman (jeśli nie to można zawsze nóżki wyłamać ;) no i SBlife! działa jak należy to kupuje DFI ;) Oby ten temat się powiększył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj najnowsze sterowniki, wgraj najnowszy bios i napisz czy pomogło.

biosa mam nowego

a stery to masz namyśli z nf4? ( bo też mam najnowsze).

 

Dokładnie wyglada to tak:

jestem w windowsie, net działa->uruchamiam ponownie neta nie ma, ale karta sieciowa(1gbit) widzi routera(100mbit). W okienku stan połączenia lokalnego widzi routera 100mbit, sieciówka wysyła pakiety, ale ich nie odbiera(a kompa w sieci od bracika nie widzi). Dopiero po wyciągnięciu wtyczki kabla sieciowego z gniazdka i ponowny włożeniu(kilka a nawet kilkanaście razy ) dopiero wtedy net zadziała(okienko polaczenie lokalne -wymiana pakietów- odebrane i wysłane).

 

co to może być...zaniedługo sprawdze inną sieciówke, może bład leży gdzie indziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. W krótce bede miał DFI NF 4 Infinity z obsługą dual chanel i moje pytanie jest nastepujące: posiadam dwie dualne kostki ramu Geil 512 CL 2,5 , w które banki najlepiej je wsadzić ( 1 czarny 2 czarny 3 niebieski 4 niebieski ) aby to najlepiej chodziło. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to może być...zaniedługo sprawdze inną sieciówke, może bład leży gdzie indziej

wlasnie moze inaczej. najpierw sprawdz czy sieciowka dostaje IP od reutera, sprobuj puscic pinga na adres reutera, mozesz sprobowac zmienic kabel laczacy twoja sieciowke z reuterem (podlacz kabel sieciowy braciszka). wydaje mi sie ze z sieciowka i ciebie jest wszystko ok, z reuterem tez. jak sprawdzisz daj znac co i jak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. W krótce bede miał DFI NF 4 Infinity z obsługą dual chanel i moje pytanie jest nastepujące: posiadam dwie dualne kostki ramu Geil 512 CL 2,5 , w które banki najlepiej je wsadzić ( 1 czarny 2 czarny 3 niebieski 4 niebieski ) aby to najlepiej chodziło. pozdrawiam

Nie ma to znaczenia. Wsadz albo w 2 czarne albo w 2 niebieskie (wtedy masz dual).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem dziś sprawną sieciówke na pci i co sie okazało- nie widziała nawet że jest podłączona z routerem.

 

w końcu zaniosłem kompa do pokoju gdzie router i wszystko działa.

Czyli wina jest po stronie kabla albo którejś wtyczki( no chyba że gniazdko jest zwalone).

W sumie kabla mam 34m (30m od routera do gniazda sieciowego-z gniazda do kompa 4m kabla).

4m kabel jest na bank dobry, wieć wina w 30m k. albo w gniazdku :angry: ...no chyba że coś źle podłączone. Dziwne że sieciówa na pci nic nie widziała("kabel odłączony") a zintegrowana jakoś działa.

Jak załatwie zaciskarke do wtyczek to zmienie podejrzaną od 30m kabla.

 

ps dobrze ze to nie byla sieciowa-2 tyg bez płyty nie byłoby miłe.

 

ps2 jaką macie rewizje płyty- bo dziś jak resetowałem biosa zworką to przypadkowo wyczytałem że rewizja B.

Edytowane przez VICTORious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki jest rozstaw otworów Nforce 4 w Infinity Ultra. Chodzi mi o odległość pomiędzy otworkami na których zamocowany jest oryginalny radiatorek. Prosze o w miare precyzyjne dane. Niech ktoś zmierzy dla mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...