Skocz do zawartości
Gość zbig

Zalman Reserator 1 Plus

Rekomendowane odpowiedzi

Powiadasz o wersji PLUS, ciekawi mnie czy ktoś ma V2 bo test Reserator 2 wygląda całkiem smoczo. B-)

Moge rozwiać wasze wątpliwości :) bo właśnie kupiłem 2ke.

 

Zacznijmy od różnic.

1ka była stalowa (tak ktoś tu napisał) ten jest cały wykonany z aluminium.

Główna część podłączana na szybkozłączkach z zaworami. Można rozłączyć kompa w każdej chwili.

Wbudowany przekaźnik załączający pompe. Kabel z molexem podłącza się pod zasiłke.

Wskaźnik przepływu bardzo czytelny i już nie potrzeba na niego wydawać kasy.

 

I najważniejsze - wydajność.

Pewnie to wielu sceptyków zaskoczy ale radzi sobie z moim konfigiem bez problemu! Procek 2.9@1.45V po kilkudziesięciu minutach prime'a osiągnął 51st (32st idle 22st w pokoju). Grafa 61st (42st idle) podczas testu w Ati Tool. Pierwsze testy pokazały wzrost możliwości OC grafy i na początek 722MHz co wcześniej na accelero 708 było max.

 

Montaż wszystkiego bardzo przyjemny. Estetyka i wykonanie na najwyższym poziomie! To najmocniejszy punkt tego zestawu :)

Najsłabszym jest pompka. Lekkie zagięcie przewodów powoduje spowolnienie przepływu i alarm. Układ najlepiej działa na jednym poziomie z kompem ale stawiałem też na obudowie w celach testowych i układ też działa prawidłowo o ile weże są dobrze ułożone.

 

Planuje schłodzić też mosfety karty bloczkiem alphacoola (bo grzeją się teraz bez nawiewu niemiłosiernie). Spróbuje też zastąpić tego Eheima 300 modelem 600. Według moich pomiarów powinien się zmieścić (nie wiem jeszcze jak ją przymocuje bo będzie szersza) a 1000 już niestety nie i do tego miałby inne króćce co w ograniczonej przestrzeni mogłoby być problemem.

W razie problemów z temp zawsze można dołożyć chłodnice wewnątrz na 12cm bo i tak taki wentyl chodzi z tyłu obudowy. Ale to się okaże po założeniu 3 bloku. Chłodnica nigdy nie była bardziej niż letnia. Jutro przetestuje co sie dzieje po kilku godzinach grania.

 

Kupując ten zestaw oczekiwałem kompleksowego rozwiązania i taki dostałem. Jest bezgłośny ale nie o to mi chodzi. Komp jest/był wystarczająco cichy.

Nowy model na pewno jest wydajniejszy od 1ki bo powierzchnia chłodnicy jest ogromna a do tego rezerwuar jest też użebrowany.

Nie moge nic powiedzieć o blokach na CPU czy GPU bo nie mam żadnego poównania - jest to moje pierwsze WC. Jedynie porównując temp do AC które miałem wcześniej moge powiedzieć że bloczek na grafe jest całkiem wydajny i różnice temp są ogromne! Na CPU już takich różnic nie ma i albo ten procek to taka grzała albo ten miedziany pokryty złotem blok jest słaby.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że ktoś na podobnym configu ma moje mazenie ;) planowałem zrobić za pomocą grzejnika j pomki CWO ale domownicy przyjeli to z chłodem i powiedzieli że będę szpecić, w takim razie zbieram na Reseratora 2 :).

No rafa masz fajne temperatury :) jeszcze czekam na jakieś fotki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...No rafa masz fajne temperatury :) jeszcze czekam na jakieś fotki :)

Właśnie zestaw przeszedł 5.5 godzinny test w Battlefield2 :D i sobie poradził! CPU 42st podczas gry a najważniejsze grafa - 51st! Dla mnie bomba! :) Chłodnica była mocno ciepła aż mnie podgrzewała bo stoi koło mojej nogi ale wszystko działa rewelacja.

Jednakże jestem głodny większej wydajności i czekam na dodatkową chłodnice i blok na mosfety.

 

Oto i fotki. Przepraszam za jakość robiłem na szybko.

Dołączona grafika widok zewnętrzny

Dołączona grafika blok na CPU

Dołączona grafika blok na grafie (troche nie ostry)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednakże jestem głodny większej wydajności i czekam na dodatkową chłodnice i blok na mosfety.

Chesz przez to powiedziec, ze bedzie normalna dodatkowa chlodnica z wentylami? Jaki to ma sens, wydawanie takiej kasy na reseratora2 zeby jeszcze dodawac zwykle chlodniczki. To juz wtedy lepiej jakas 3x120 coolteka i byloby to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po lekturze tematu śmiem stwierdzić, że poza etykietką i el0 wyglądem niewiele toto oferuje. Dżizes Krajst, 60 stopni niejakiego Celsjusza na kiblu za takie mnogie ilości pesos?

 

Pincet razy lepszy byłby chyba grzejnik zamiast tej ślicznej "chłodnicy" (wersja demonstracyjna? darmowa próbka?), który wielu tu już z powodzeniem trenowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chesz przez to powiedziec, ze bedzie normalna dodatkowa chlodnica z wentylami? Jaki to ma sens, wydawanie takiej kasy na reseratora2 zeby jeszcze dodawac zwykle chlodniczki. To juz wtedy lepiej jakas 3x120 coolteka i byloby to samo.

Tak chce dołożyć chłodnice 1x120. Z tyłu obudowy mam na to miejsce i jest wentylator który i tak będzie tam działał. Nie mam miejsca na 3x120 dlatego nie zdecydowałem się na to rozwiązanie a ustawianie takiej chłodnicy na zewnątrz obudowy nie wchodzi w gre.

 

@jonas - porównywanie kaloryfera do chłodnicy zalmana jest jak porównanie dużego fiata do bmw. Nie wyobrażam sobie postawić w pokoju grata w postaci kaloryfera koło komputera - jeden pod oknem wystarczy! Gdzie tu jakaś estetyka?

 

Jak na zestaw pasywny pod tak dużym obciążeniem to uważam za sukces tego układu. 60st było tylko podczas męczenia testowego. Przy normalnym użytkowaniu czyt. gry jak napisałem temp dochodziła do 51st na grafie. Porównując do fabryczneogo chłodzenia lub accelero wynik jest rewelacyjny.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie postawić w pokoju grata w postaci kaloryfera koło komputera - jeden pod oknem wystarczy! Gdzie tu jakaś estetyka?

Jakbyś popatrzył tu i tam i zobaczył, jaką estetykę osiągnęli z "kaloryferem koło komputera" niektórzy tutaj, może zmieniłbyś zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powiedz to mojej żonie :)

Może bym na wygląd nie patrzył gdybym był chłopcem w wieku szkolnym i miałbym w swoim pokoju graciarnie - ale już z tego wieku dawno wyrosłem ;)

Zresztą nie zamierzam kaloryfera stawiać (dla mnie to przesada) - po to to ktoś produkuje...

 

@jonas - przejżałem kilkanaście zestawów nie tylko z tego forum zanim podjąłem decyzje. Zapewniam Cie że zrobiłem to świadomie!

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenki Reseratora 2 juz troche pospadaly : http://future-king.pl/sklep/product_info.p...oducts_id/18535

 

W sumie jak mam wydawac kase wolal bym sobie kupic juz cos w miare renomowanej firmy Zalman. Chociaz gosciu z COOLING.PL polecal mi Innovatec'a.

 

Gadalem na gg z gosicami z future-kinga i mowili ze juz mieli jedna reklamacje na Zalman Reserator 2, bo ponoc przeciekalo cos przy pompie.

 

W zwiazku stym ja bym sie tak czy inaczej nie bawil, samemu w projektowaniiu WC, skoro juz pozadne firmy maja wpadki.

 

A potem bal bym sie zostawic kompa wlaczonego i wyjsc z domu.

 

:-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przygladajac sie temu zestawowi to niczego szczegolnego soba nie reprezentuje. Zewn. centralka wygladem przypomina tak odrzucany przez rafe "kaloryfer", poza malymi detalami:

*napis uswiadamiajacy na co wywalilismy ponad 1k pln (i tu nie jestem chorobliwie zazdrosny o to ze ktos ma tyle gotowki na wydanie a ktos jej nie ma)

*latwosc zlozenia wszystkiego do kupy (a co jest trudnego w zlozeniu zestawu kompletowanego przez siebie? - Dochodzi wybor zlaczek, kupno weza, oringow pod krocce i troche tasmy teflonowej - reszta taka sama)

*kaloryfer nie ma przeplywomierza (badz jakiegos innego odpustu na froncie, otoczonego kawalkiem aluminium).

 

Dołączona grafika

 

A argument [cytat]po to to ktoś produkuje...[/cytatu] jest smieszny, CPC tez ktos produkuje a mimo tego wszyscy, ktorzy maja chociaz troche bladego pojecia trzymaja sie od tego zdala, a na sama mysl zlewaja sie zimnym potem i kryja gesia skora.

 

A drugie porownanie to tak jakbys kupil sobie prometeie za ponad 3k bo tez ja ktos produkuje ;F

 

P.S - tak pol zartem, mieszasz zonie w kosmetykach? (watpie w to) to niech zona nie miesza wokol kompa :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenki Reseratora 2 juz troche pospadaly : http://future-king.pl/sklep/product_info.p...oducts_id/18535

W sumie jak mam wydawac kase wolal bym sobie kupic juz cos w miare renomowanej firmy Zalman. Chociaz gosciu z COOLING.PL polecal mi Innovatec'a.

Gadalem na gg z gosicami z future-kinga i mowili ze juz mieli jedna reklamacje na Zalman Reserator 2, bo ponoc przeciekalo cos przy pompie.

W zwiazku stym ja bym sie tak czy inaczej nie bawil, samemu w projektowaniiu WC, skoro juz pozadne firmy maja wpadki.

A potem bal bym sie zostawic kompa wlaczonego i wyjsc z domu.

:-|

prawa jest taka ze jak zrobisz cos sam przy uzyciu wiertarki czy innych narzedzi, sam poskladasz do kupy cale chlodzenie to masz wieksza pewnosc ze bedzie bezpieczne niz zalman - bo zalman nie zalman, zawsze masówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie patrzeć temat jest do rozmów o samym zestawie a nie dlaczego go ktoś kupuje ;)

Jak ktoś lubi homemade niech sobie grzebie jego wybór mnie nic do tego. Ja kupuje w sklepach i jestem zadowolony. Zresztą większość i tak kupuje elementy wyprodukowane masowo a różnica polega na doborze pojedyńczych elementów.

 

Póki co zestaw chodzi od czterech dni 24h/dobe. Żadnych przecieków i wad jak do tej pory to już chyba będzie dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do uzytkownikow Zalman Reserator 1 V2.

Nie wiem za bardzo jakie sa roznice pomiedzy werjsa 'plus' ale jesli

ktos posiada to cudo prosze o pomoc, poniewaz chce to kupic.

Jak to pasywne WC uciagnie moj sprzet???

E4400 2GHz @ 3 GHz

GF 8800 GTS 550/1600 @ 640/2000

Chce dokupic to na grafe:

http://www.thecoolingshop.com/product_info...roducts_id/2712

bo chyba to w zestawie nie ma chlodzenia na kosciach pamieci.

Help.

Edytowane przez Vitto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po lekturze tematu śmiem stwierdzić, że poza etykietką i el0 wyglądem niewiele toto oferuje. Dżizes Krajst, 60 stopni niejakiego Celsjusza na kiblu za takie mnogie ilości pesos?

 

Pincet razy lepszy byłby chyba grzejnik zamiast tej ślicznej "chłodnicy" (wersja demonstracyjna? darmowa próbka?), który wielu tu już z powodzeniem trenowało.

 

jonas ! Błagam Cię ! Za każdym razem gdy czytam twoje wypowiedzi w różnych tematach zastanawiam się dlaczego jeszcze nei dostałeś "nobela" z humanistyki! Czytanie tego to sama przyjemność :)

 

 

@jonas - porównywanie kaloryfera do chłodnicy zalmana jest jak porównanie dużego fiata do bmw. Nie wyobrażam sobie postawić w pokoju grata w postaci kaloryfera koło komputera - jeden pod oknem wystarczy! Gdzie tu jakaś estetyka?

Phi phi phi i jeszcze raz phi ! Twóje porównanie jest zbrodnią ! Jesteś w mocnym błędzie. Zapłaciłeś bardzo dużo pieniążków za kaloryfer z naklejka zalman i śmiesz twierdzić , że jest on lepszy od takiego samego kaloryfera tylko bez naklejki i kolorowej obudowy ? Błędna teoria oj błędna.

 

 

Pytanie do uzytkownikow Zalman Reserator 1 V2.

Nie wiem za bardzo jakie sa roznice pomiedzy werjsa 'plus' ale jesli

ktos posiada to cudo prosze o pomoc, poniewaz chce to kupic.

Jak to pasywne WC uciagnie moj sprzet???

E4400 2GHz @ 3 GHz

GF 8800 GTS 550/1600 @ 640/2000

Chce dokupic to na grafe:

http://www.thecoolingshop.com/product_info...roducts_id/2712

bo chyba to w zestawie nie ma chlodzenia na kosciach pamieci.

Help.

Uciągnie 2 kilo ziemniaków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem , że chcesz się spierać na temat wartości merytorycznej twojego pytania ? Użyłeś odpowiedniego narzędzia jakim jest szukajka forumowa oraz mózg jakim obdarzyła nas bozia? Może jescze jesteś zmęczony po sylwestrze ? Proponowałbym ci abyś sam pomyślał czy ten zestaw jest dobry , nikt wróżką nie jest :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem , że chcesz się spierać na temat wartości merytorycznej twojego pytania ? Użyłeś odpowiedniego narzędzia jakim jest szukajka forumowa oraz mózg jakim obdarzyła nas bozia? Może jescze jesteś zmęczony po sylwestrze ? Proponowałbym ci abyś sam pomyślał czy ten zestaw jest dobry , nikt wróżką nie jest :(

Nie chce sie spierac na temat wartosci merytorycznej mojego pytania. Przyjrzyj sie pytaniu.

Wyraznie napisane na poczatku: "Pytanie do uzytkownikow Zalman Reserator 1 V2"

Skoro nie jestes takowym po co sie odzywasz?

A forum jest po to aby zapytac i dowiedziec sie czegos od uzytkownikow, pomoc innym,

a nie domyslac sie. Ile Ty masz lat, 12 ???

Bezcelowa dalsza dyskusja z Toba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest trochu inne " Jak to pasywne WC uciagnie moj sprzet??? " Powiedz mi skąd oni mają wiedzieć ? Temperatury możesz mieć zbliżony do tych wyżej lub innych układów.

 

Tak mam 12 latek :(:( :wub: :wub: :ploom: :ploom: :banana: :banana:

 

Ok . Koniec dyskusji z tym doroslym Panem . Juz bede grzeczny :(

Edytowane przez kądziel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do uzytkownikow Zalman Reserator 1 V2.

Nie wiem za bardzo jakie sa roznice pomiedzy werjsa 'plus' ale jesli

ktos posiada to cudo prosze o pomoc, poniewaz chce to kupic.

Z tego co pamiętam wersja plus ma tylko nowsze wersje bloczków.

 

Zalman nawet zrobił do niego opcjonalny wentylator nakładany z góry bo układ nie radzi sobie z mocniejszymi podkręconymi kompami.

 

@kadziel - ta chłodnica to nie jest kaloryfer i wygląda od niego o wiele lepiej. Nie ma o czym dyskutować - chcesz to sobie balie z wodą podłącz do kompa. Ja chciałem taki zestaw i jestem z niego zadowolony.

Rozbudowałem go częściowo z ciekawości i chęcia zbicia jeszcze mocniej temperatur. A też z chęci poznania innych elementów układów i sprawdzenia teori i rad na forum przeczytanych.

 

Wnioski? Wiele uwag krytycznych jest nie prawdziwe! Wielu z Was jest na pewno expertami w składaniu klocków WC ale niewielu z Was miało takie zestawy gotowe i krytykujecie je tylko za wysoką cene - bo ktos wydaje więcej niż Wy!

Portfel to indywidualna sprawa każdego - ja Wam do kieszeni nie zaglądam.

Wracając do zestawu. Popatrzcie na mój konfig! Resorator 2 jest w stanie uciągnąć najgorętsze podzespoły na rynku. X2900XT i Quad 6600.

Pewnie, standardowe bloki nie sa tak wydajne jak te które założyłem (szczególnie ten na CPU) ale sa całkiem przyzwoite i na pewno dadzą rade przy troche większych temperaturach.

Na co dzień, nawet kiedy gram dodatkowa pompa jest wyłączona - bo jak się okazało po jej dołożeniu różnice temperatur są niewielkie i dodatkowy hałas nie jest mi na codzien potrzebny. Oczywiście ułatwia napełnianie i odpowietrzanie. Róznica ciśnień obu pompek jest ogromna!

Wentylatory na chłodnicy moga być wyłączone nawet podczas grania - temperatury wzrosną ale wciąż są rozsądne.

 

Podsumowując

Jak komus podoba się taki zestaw może go śmiało kupić - bo spełnia najważniejsze kryteria - jest bezgłośny i wydajny nawet dla mocnego konfigu. Oczywiście na standardowych klockach max uzyskane OC będzie niższe ale nie niemożliwe.

Cena? Tak jak pisałem wyżej. Mnie nic do tego ile ktoś wydaje. Stać Cię i Ci się podoba - kupuj.

Zyskasz estetyke i prostote montażu.

 

EDIT

Wczesniej była mowa o zmianie tej małej pompki na większą wersje. Niestety nie ma takiej możliwości - sprawdziłem - 600ka jest większa gabarytowo i nie zmieści się w środku.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polemizowal odnosnie wydajnosci tego typu grzejnikow w zastosowaniu wc. Moce oddawane sa piekne, ale to dla bardzo wysokiej temp wody. Wydaje mi sie ze majac w ukladzie wode o temp 30-32 stopni to zbyt wydajne nie jest (stosunkowo niespomplikowana miedziana drabinka). Dla tekiej samej temp wody stalowy zwykly konwektor ma wode w calym plaszczu, tzn jest znacznie wieksza powierzchnia styku woda-metal. Imo dla niskiej temp wody jest to wazniejsze niz zysk plynacy z przewagi materialow (miedz-alu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...