Skocz do zawartości
msn

Co lejesz do swojego WC ?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym nalał petrygo 1:3

i to będzie chyba najlepsza mieszanka, mam tak od 0,5 roku + barwnik blue uv i życia w układzie nie stwierdziłem, żadnych osadów, zbytnio toto nie paruje. Jak dla mnie git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lej petrygo i sie nie zastanawiaj. u mnie od paru tygodni zasila uklad gdzie jest miedz i aluminum, spisuje sie swietnie (zero korozji) a i kolorek ma zaje...tego..fajny znaczy sie ;) ja mam go z demineralka pol na pol

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Co powiedzie na samą demineralkę, z paroma kroplami antyglona (+ zielony płyn UV)?..

U mnie to nie działało, po pewnym czasie pojawił się brązowy osad na wężach a woda bardzo zmętniała.

Rok od zalania układu demineralką z borygo eko w stosunku gdzieś tak 3:1 z uv-dye musiałem wylać wodę na czas transportu kompa i po wlaniu starego płynu do słoika ciecz miała praktycznie taką samą mętność jak "świeża", więc wg mnie to idealne połączenie (demineralka + borygo/petygo) i nie ma co kombinować z innymi środkami B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama mineralka + antyglon = glony tak czy siak. Apropo poprzedników i petrygo. Najpierw testowałem Borygo... pojawił się osad. Następnie z uwagi na pochwały ze strony użytkowników zabrałem się za petrygo tutaj też po 3 miesiącach pojawił się osad. (Nie wiem jak to robicie że u was go nie ma? Może niektórzy z was mają niebieskie węże?) Teraz testuje Castrol Antifreeze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mialem petrygo od poczatku i bylo ok. Wczesniej stosunek 0,5:0,5 a teraz 2/3:1/3 (woda:petrygo).

Zauwazylem ze petrygo + dem nie nadaje sie do ukladu w ktorym pompka pracuje jako niezatapialna i odpowietrza jest na 3-ku po prostu nastepuje zbyt duze mieszanie takiej cieczy z powietrzem i uklad sie musi odpowietrzac kilka dni :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem ze petrygo + dem nie nadaje sie do ukladu w ktorym pompka pracuje jako niezatapialna i odpowietrza jest na 3-ku po prostu nastepuje zbyt duze mieszanie takiej cieczy z powietrzem i uklad sie musi odpowietrzac kilka dni :|

faktycznie mieszanka na początku się pieni ale nie trwa to apre dni.Poza tym to też chyba zalezy od stosunku borygo/demineralka.ja mam ok 20-25% borygo i dość szybko jest ok. nie zauwazyłem róznic większych w stosunku do samej wody.Jest odrobinka piany w trojniku 1 dnia i to tyle... dodatkowo z boprygo atmanik jakby nieco ciszej pracował, 0 zycia-jak dla mnie idelna mieszanka. Już mix 50 na 50 moim zdaniem ma wady-w razie cycieku, opróżniania itp jak takie coś skapnie to już mocno sie klei.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj napełniłem wreszcie układ niebieskim borygo z demineralką (60% borygo)

Na początku jak napełniałem całe WC byłem przerażony - bo pieniło mi się to niemiłosiernie :D

Ale zostawiłem na noc, i dzisiaj już jest pięknie cacy :)

Węże które były usyfione, po nalaniu borygo nie są aż tak odrażające - poprostu nie widać tego scierwa, a ładny niebieski kolorek :)

Narazie jestem zadowolony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem co Wam sie pieni z tym borygo, ja napelnialem juz tyle razy i nic takiego nie mialem. owszem raz mialem piany tyle co z plynu do kapieli bo przez przypadek (zamiast petrygo) dolalem plynu do spryskiwaczy szyb od samochodu. oczywiscie demineralka i ten plyn wymienilem bo mi piana sie w rezie nie miescila. petrygo mi sie w ogole nie pieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem co Wam sie pieni z tym borygo, ja napelnialem juz tyle razy i nic takiego nie mialem. owszem raz mialem piany tyle co z plynu do kapieli bo przez przypadek (zamiast petrygo) dolalem plynu do spryskiwaczy szyb od samochodu. oczywiscie demineralka i ten plyn wymienilem bo mi piana sie w rezie nie miescila. petrygo mi sie w ogole nie pieni.

my mówimy o trójnikach i odpowietrzaniu układu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mix 50 na 50 moim zdaniem ma wady-w razie cycieku, opróżniania itp jak takie coś skapnie to już mocno sie klei.

 

i tu muszę zaprzeczyć, 50:50 jest na tyle dobre, że jeżeli skapnie, to mieszanka bardzo szybko odparowuje i potem już nie skrapla się, tylko zamienia w taki osad jak widać na zdjęciu:

 

Dołączona grafika

 

mimo wycieku karta działa do dzisiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś złożyłem pierwsze WC składające się z BigWater'a 123 Ultimate (którego nie polecam ze wzgledu na złe wykonanie, najpier chodnica była fabrycznie dziurawa, a nasępnie gwinty były zerwane...), rezerwuaru, pompki Laing DDC-1, oraz bloku na CPU Prison. Zalałem układ petrygo i demineralką w stosunku 1:3, i pojawily sie bombelki wygladające jak piana. Układ chodzi juz pare godzin i niestety nie widac poprawy, co jeszcze moza zrobic poza opisanymi wczesniej tu czynościani??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a odpowietrzyles go? :) czy tylko zalales? czasami trzeba pomoc ukladowi sie odpowietrzyc potrzasajac chlodnica czy nawet obracajac w roznych osiach cala obudowe. ;) jak odpowietrzysz dobrze to piana zniknie bo to sa zmielone przez pompke bomble powietrza

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CarsonPoland W chlodnicy nie mialem powietrza. Już wiem co zrobić; mianowicie trzeba probowac manualnie wyprowadzic powietrze do rezerwuaru jedna przydało by się do tego z pięc rąk :D

 

@Dzidaziom Laing chodzi bardzo cicho jeśli oczywiście nie ma w nim powietrza. ;)

 

<edit>

Układ chodził całą noc i się nie odpowietrzył -_- <_<

Postanowiłem coś z tym zrobić. Odłączyłem wężyk od pompki i zacząłem sie zastanawiać po co to zrobiłem :D

Do głowy wpadł mi pomysł żeby zrobić większy rezerwuar, zacząłem od rozrobienia więcej "soku z gumi-jagód" (smak i kolor podobny). Wlałem to wszystko do miski i już po kilku próbach i ponownym stwierdzeniu, że człowiek potrzebuje pięciu rąk do normalnego funkcjonowania udało mi się odpalić układ. Po chwili całe powietrze ładnie pływało sobie w misce w postaci piany.

Patrząc na wężyk wychodzący z chłodnicy do rezerwuaru ( http://mcs.pc.pl/produkt1476.html ) nie dostrzegłem żadnej bańki powietrza, jednak już do pompy dostawały sę bombelki co było słychać i widać.

Okazuje sie że przyczyną zapowietrzania układu jest rezerwuar..... Nie wiem za bardzo co teraz robić, możliwe że moje podłączenie ukladu jest złe, tzn zrobilem to w złej kolejności, która wyglada tak; pompa>>CPU>>chłodnica>>rezerwuar>>pompa (zaczerpnąłem to z instrukcji od pompki).

Edytowane przez greg sd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie mieszanka na początku się pieni ale nie trwa to apre dni.Poza tym to też chyba zalezy od stosunku borygo/demineralka.ja mam ok 20-25% borygo i dość szybko jest ok. nie zauwazyłem róznic większych w stosunku do samej wody.Jest odrobinka piany w trojniku 1 dnia i to tyle... dodatkowo z boprygo atmanik jakby nieco ciszej pracował, 0 zycia-jak dla mnie idelna mieszanka. Już mix 50 na 50 moim zdaniem ma wady-w razie cycieku, opróżniania itp jak takie coś skapnie to już mocno sie klei.

Wydaje mi sie ze odpowietrzanie jest specyficzna cecha kazdego ukladu ja mam 4 bloczki i srednia chlodnice a hydor mimowszystko daje bardzo rade a odpowietrznik mam na 3-niku o dosc wyszukanym ksztalcie ;) zreszta patrzac na szybkosc poruszania sie babelkow w ukladzie jest ona dosc spora i pewnie dlatego w 3-niku nie nadazaja one uchodzic do gory tylko sa porywane z nurtem wody do wlotu pompki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki masz ten rezerwuar? jak wylot z rezerwuaru nie jest odpowiednio zalany (nie jest wystarczajaca ponize poziomu wody) to moze sie tam dostawac powietrze ktorej jest w rezie (jak jest duzy przeplyw i woda bardzo sie burzy/chlupocze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten rez http://mcs.pc.pl/produkt1476.html i rez jest zalany pod korek, ale faktycznie woda straznie szyko płynie przez niego.

Ten rezik jest bardzo przyjemny i fajnie wykonany. Jednak jest dość mało stabilny i najlepiej jest go przykręcić czymś do podłoża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sa roznice w jakosci borygo / petrygo , czy np. tanszy bedzie po pewnym czasie powodowal osad, czy doplacic do plynu znanej firmy? Skladem moga sie nie roznic , ale czy jakosc bedzie ta sama ?

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema chłopaki! Ptanie jest takie do was - czy paraflu nie będzie szkodliwe dla węzy?

Mam akurat koncentrat jakiś, to mógłbym rozpuścić tylko się po prostu boje. d

Tylko na szybkości, bo musze sie dziś zdecydować x]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...