Skocz do zawartości
belzebubek

Jaki Wybrac Dysk Twardy :)?

Rekomendowane odpowiedzi

Dziekuje. Juz wiem co i jak dzieki Tobie. ;) Ale mozesz tylko powiedziec co sadzisz o tym dysku? :> Aha i jak np. bede chcial zeby ta partycja sytemowa miala 20 GB, to wpisuje 20000 mb ? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha i jak np. bede chcial zeby ta partycja sytemowa miala 20 GB, to wpisuje 20000 mb ? :>

I nie inaczej!!!

 

A dysk to moim zdaniem idealna równowaga wydajność - cena - jakość.

 

Są lepsze (Hitachi) ale za 250 bedziesz miał 160GB. Inna sprawa, że możesz nie potrzebować aż 200. Wtedy.... wiesz co, najlepiej poczytaj sobie na początku TEN TEST. Potem poszperaj na forum, bo temat dysków 160GB był już obszernie omówiony, dlatego nie ma tak dużo odpowiedzi w tym wątku, a nie powinienieś opierać się na opinii dwóch, czy trzech osób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn 20000 mb =20 gb?

 

No wiem ze nie bede potrzebowal az tyle...

No i w tym tescie jest napisane ze z pewnoscia sie nie zawiedziemy na samsungach, i polecaja je... wiec nie wiem juz sam. Ja bym go tam bral, tylko ciekawi mnie poprostu co kto o tym mysli. 350 zl chodnikiem nie chodzi ;) ok znalazlem model samsunga 160 gb ktory wystapil w tym tescie. Ale - kosztuje on 314 zl a 200 gb kosztuje 348 chyba... wiec wole doplacic te kilka zlotych i miec wiecej. Czy moze poprostu 200 gb to az za duzo?

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn 20000 mb =20 gb?

Tak

 

No i w tym tescie jest napisane ze z pewnoscia sie nie zawiedziemy na samsungach, i polecaja je

masz za sobą jeden test i opinię od jednego użytkownika, to dopiero wskazówka, jak mówiłem zanim sie zdecydujesz to poszukaj jeszcze na necie i na forum, a zapewniam cię, że jest na temat tych dysków. Dla przykładu, gdybyś poczytał recenzje z CHIP'a to wybrałbyś Seagate, z KŚ LAMA (EKSPERTa) WD ( :mur: ).

 

tylko ciekawi mnie poprostu co kto o tym mysli

Ja polecam!!!

 

wiec wole doplacic te kilka zlotych i miec wiecej. Czy moze poprostu 200 gb to az za duzo

Na to pytanie musisz sam sobie odpowiedzieć, bo każdy w indywidualny sposób korzysta z komputera i jeden potrzebuje dużego dysku, ktoś inny ma 60% wolnego miejsca na 40GB twardzielu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz... jezeli komp nie bedzie sie zmulal przez tak duzy dysk to why not, nawet jak bym uzywal 10 gb tylko... ale zawsze moze wpasc kumpel z dyskiem i lipa. Nie raz musialem odmowic sobie wielu rzeczy ;) Wiec myslę ze kupuje tego 20 gb. Tzn 200 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie chyba skusze na samsunga 200 gb... aha i czy w ogole moj zasilacz pociagnie taki hdd plus dodatkowe 512 ramu plus r9800pro? ;/ Nie bede noweggo topicu juz zakladal...

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie chyba skusze na samsunga 200 gb... aha i czy w ogole moj zasilacz pociagnie taki hdd plus dodatkowe 512 ramu plus r9800pro? ;/ Nie bede noweggo topicu juz zakladal...

 

Ja polecam tylko Hitachi. Bierze tylko 5.2W prądu, poza tym nie grzeje się, u mnie 250GB ATA133 ma 34stopnie a 160GB ATA100 31stopni. Z SATA będzie podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie inaczej!!!

 

A dysk to moim zdaniem idealna równowaga wydajność - cena - jakość.

 

Są lepsze (Hitachi) ale za 250 bedziesz miał 160GB. Inna sprawa, że możesz nie potrzebować aż 200. Wtedy.... wiesz co, najlepiej poczytaj sobie na początku TEN TEST. Potem poszperaj na forum, bo temat dysków 160GB był już obszernie omówiony, dlatego nie ma tak dużo odpowiedzi w tym wątku, a nie powinienieś opierać się na opinii dwóch, czy trzech osób.

 

hey .. spotkałes sie kiedyś z testem gdzie znalazł sie jeszcze jeden ważny czynnik oprócz tych przez ciebie wymienionych.. mianowicie wytrzymałośc .. NIE.. dlatego nie polegam na takich testach, choc mozna je brac pod uwage w poczatkowej fazie wyboru .. prosta sprawa, przejść sie po sklepach, popytać, które dyski najmniej padają.. zwróc uwage ze jak padnie ci dysk.. (całkiem, nie mowie o bad blockach) to nie odzyskasz tak łatwo tego co w nim najwazniejsze .. czyli danych :) .. każdy tu poleca to co jemu najbardziej odpowiada.. mi odpowiada WD .. Samsung'a róznież chwale ale miałem na niego wiecej reklamacji .. Seagate'y powyżej 120 GB są głośne !! .. ale to zalezy jeszcze gdzie są produkowane ..

 

Co do NCQ .. to działa z CHipsetami przynajmniej I9xx.. poprawcie mnie jesli sie myle

Edytowane przez oneeye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hey .. spotkałes sie kiedyś z testem gdzie znalazł sie jeszcze jeden ważny czynnik oprócz tych przez ciebie wymienionych.. mianowicie wytrzymałośc .. NIE.. dlatego nie polegam na takich testach, choc mozna je brac pod uwage w poczatkowej fazie wyboru ..

Ale coś chyba nie doczytałeś moich wypowiedzi do końca, hmm....???

 

masz za sobą jeden test i opinię od jednego użytkownika, to dopiero wskazówka, jak mówiłem zanim sie zdecydujesz to poszukaj jeszcze na necie i na forum, a zapewniam cię, że jest na temat tych dysków. Dla przykładu, gdybyś poczytał recenzje z CHIP'a to wybrałbyś Seagate, z KŚ LAMA (EKSPERTa) WD ( mur.gif ).

Edytowane przez Mastiff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...